Přejít na obsah [o] Přejít na navigaci [n] Přejít na vyhledávání [v] Přihlásit se
Půjde to i bez mechaniky? Microsoft pracuje na novém Xboxu Události
XBOX ONE X, 1TB, černá + Shadow of Tomb Raider
XBOX ONE X, 1TB, černá + Shadow of Tomb Raider
Produkt není určen k prodeji.

Půjde to i bez mechaniky? Microsoft pracuje na novém Xboxu

Není žádným tajemstvím, že společnost Microsoft chystá úplně novou herní konzoli. Moc se toho o ní ale zatím neví. Podle serveru Hexus přijde novinka vůbec poprvé o mechaniku.

Televizní konzole Xbox One X, která se pyšní titulem nejvýkonnější na světě, se zabydlela v obchodech teprve na konci loňského roku. Microsoft přesto již pracuje na nové verzi. Zástupci amerického počítačového gigantu to potvrdili už letos v červnu na herním veletrhu E3. Nic konkrétního však tehdy nechtěli ještě prozradit, místo toho budou až do oficiální premiéry fanoušky napínat.

Nevíme, kdy se novinka ukáže, kolik bude stát, ani jaké budou její hardwarové součástky. Lze nicméně předpokládat, že novinka bude ve všech ohledech lepší než aktuální vlajková loď – model Xbox One X, který si odbyl premiéru minulý rok.

 

Sázka na digitální distribuci

Podle serveru Hexus by navíc nový Xbox měl vůbec poprvé přijít o klasickou optickou mechaniku. Ta koneckonců již nějakou dobu nebývá součástí notebooků a v některých případech dokonce i stolních sestav. Místo optických nosičů tak bude novinka sázet na instalaci her prostřednictvím nejrůznějších internetových obchodů – do budoucna se tak podle všeho počítá výhradně s digitální distribucí.

Microsoft navíc počítá s tím, že lidé nepřijdou o dříve zakoupené tituly na optických nosičích. Měla by to zajistit služba disc-to-digital službu, díky níž bude možné starší hry jednoduše převést na digitální kopii. Bude se stačit zaregistrovat v autorizovaném obchodě.

Zástupci Microsoftu zatím tyto informace samozřejmě oficiálně nekomentovali. To ale není nijak překvapivé, neboť podnik nikdy nereaguje na jakékoliv spekulace ještě před oficiální premiérou. Jasno by nicméně mělo být již v první polovině příštího roku, kdy se nová konzole podle serveru Hexus ukáže.

Názory ostatních Geeků (1)

radoslavb RAD

Zmetok

radoslavb 27. 11. 2018 16:53

tady někdo plete různé konzoly. xbox sarlett a xboxoneS bez mechaniky.

Máš něco na srdci?

nahoru