Přejít na obsah [o] Přejít na navigaci [n] Přejít na vyhledávání [v] Přihlásit se
Radost byla předčasná. Kingdom Come: Deliverance na Switch nevyjde Události
Kniha The Art of Kingdom Come: Deliverance (EN)
Kniha The Art of Kingdom Come: Deliverance (EN)
869 Kč 956 Kč 635 Kč 699 Kč
Vinylová deska Kingdom Come: Deliverance - Album
Vinylová deska Kingdom Come: Deliverance - Album
495 Kč 599 Kč
Puzzle Kingdom Come: Deliverance 5 - Do útoku!
Puzzle Kingdom Come: Deliverance 5 - Do útoku!
412 Kč 499 Kč
Stavebnice Kingdom Come: Deliverance - Hospoda ve Skalici
Stavebnice Kingdom Come: Deliverance - Hospoda ve Skalici
412 Kč 499 Kč

Radost byla předčasná. Kingdom Come: Deliverance na Switch nevyjde

autor: Petr Kirs
Na japonské verzi oficiálních stránek Nintenda se objevila hned zkraje nového roku informace o tom, že český hit Kingdom Come: Deliverance zamíří na hybridní konzoli Switch. Kdo se již radoval, bude zklamán. Pravda je totiž úplně jiná.

Ještě v době publikace tohoto článku na webu Nintenda skutečně visela informace o tom, že 18. února bude vydán hit Kingdom Come: Deliverance ve speciální Royale Edition. I když jde skutečně o oficiální internetové stránky japonského herního gigantu, podle všeho jde o chybu.

„V únoru vychází pouze japonská Royal Edition na PS4,“ udělal přítrž všem spekulacím marketingový manažer studia Warhorse Jiří Rýdl v reakci pro server Vortex. S ohledem na nízký výkon konzole Switch je to vcelku pochopitelné, přeci jen Kingdom Come: Deliverance k plynulému chodu určitý výkon potřebuje. Na druhou stranu majitelé Switche budou z dementování této zprávy jistě zklamaní.

Kingdom Come: Deliverance je totiž po právu označován za jednu z nejlepších českých her. Nejedná se o žádné fantasy s draky a kouzly, ale o drsný středověk, který vás vtáhne na cestu středověkou Evropou v čase nejistot a nepokojů.

Korunu zdědil jeden z Karlových synů Václav. Na rozdíl od svého otce je Václav naivní, sebestředný a nectižádostivý panovník. Jeho polorodý bratr a král maďarský, Zikmund zvaný Liška ryšavá, Václava vnímá jako slabocha. Zikmund, předstíraje dobrou vůli, se vydává do Čech a svého bratra unáší. Jelikož je trůn bez panovníka, Zikmund nyní může Čechy vydrancovat a zmocnit se jejich bohatství.

Omlouváme se, popis obrázku chybí.

 

Uprostřed toho všeho chaosu jste vy – Jindřich, syn kováře. Váš mírumilovný život se ocitne v troskách po nájezdu žoldáků, který nařídil sám král Zikmund. Vaše vesnice lehla popelem a vy jste řízením hořkosladkého osudu jedním z několika málo lidí, kteří tento masakr přežili.

Bez domova, bez rodiny a bez budoucnosti – ocitáte se ve službách šlechtice Racka Kobyly, který se staví na odpor této invazi. Osud vás vtahuje do tohoto krvavého střetu a zuřící občanské války, ve které bojujete za budoucnost Čech.

Omlouváme se, popis obrázku chybí.

Názory ostatních Geeků (10)

avatar Ověřený GEEK - level 3

Kdo se těšil?

BERNADIC Ověřený GEEK 5. 1. 2021 15:24

Opravdu se někdo těšil na vydání špatně optimalizované hry, která vyžaduje relativně silné PC na konzoli,kde by běžela většinu času pod 30 fps a to ještě s dynamickým rozlišením?
Ne, toto byl nesmysl už hned od počátku.Switch je super konzole, pro jiný styl her.

Taralis TAR
Taralis 5. 1. 2021 16:46

@BERNADIC: Ne, nikdo. Tohle byla blbost od začátku.

avatar
corpse_despy_ 6. 1. 2021 0:49

@BERNADIC: tak jistě... není to úplně nejlépe optimalizované... pro něco jako switch rozhodně né.... vyžadovalo by to začít takřka od začátku... ale celkově to nebyla taková hrůza při vydání jako např. slavný cyberpunk... to je špatně optimalizované a nestačí na to ani relativně silné PC..

m.tauchman M.T
m.tauchman 6. 1. 2021 6:14

@corpse_despy_: Srovnáváte hru s dokončeným vývojem se hrou, která teprve vyšla? Na začátku u KCD se sypaly pozice, lidem chyběly věčně hlavy a hra samotná byla na dobrém HW také pomalá. Většina lidí první verze a patche nebyla schopna dohrát, protože nefungovaly zásadní úkoly. Naopak CP jsem dohrál hned po vydání, a měl jsem problém s jediným vedlejším úkolem a jedním pádem hry. Hrál jsem v pohodě na RX580 + R5 1600, ani jedno neodpovídá definici silné PC. Nic proti KCD, to je naprosto skvělá hra a po optimalizacích už funguje téměř bezvadně, ale srovnání s právě vydaným CP je pořádně nesmyslné a nespravedlivé. Ale teď je móda si do CDR kopat, tak co to nezmínit, že?

avatar
elho_cid 7. 1. 2021 10:07

@m.tauchman: Tak nějak, mám oboje, teda na xboxu. U takhle komplexních her člověk prostě musí očekávat menší glitche a chybičky. Hlavní je, že to není nuda a dá se to dohrát.

avatar
dohnalek.pavel 7. 1. 2021 17:51

@elho_cid: To s komplexností hry nemá co dělat. To je jen šetření na straně vývojářů - proč by měli investovat peníze do masivního testování, když "u takhle komplexních her člověk prostě musí očekávat menší glitche a chybičky"?Člověk je očekávat nemusí a neměl by. Za své peníze by měl očekávat kvalitní produkt. Ale bohužel, lidi jsou schopní odpouštět nekvalitu, tudíž nekvalita je to, co za své peníze dostáváme.

avatar
corpse_despy_ 8. 1. 2021 12:47

@m.tauchman: heh.. no hrál sem do v den vydání a bohužel... nikde nic... vše v pořádku, hra běžela nádherně... tak nevím kde je problém...

avatar
dohnalek.pavel 8. 1. 2021 16:06

@corpse_despy_: Tak to už vyplývá tak nějak z principu - kdyby se chyby projevovaly úplně pokaždé a na každém počítači, pravděpodobně by je zachytilo alespoň to základní testování, kterým hra projít nutně musela, aby mohla na trh.

L!po L!P
L!po 7. 1. 2021 18:53

@corpse_despy_: Minulej tejden sem si kdc zapnul poprve, cutsceny 3fps, kfyz hraju 90fps.. Nechape to g-sync, takze 10min google ruznejch workaroundu a nakonec sem to vzdal a vypnul vsync a jede to normalne... Takhle nevypada odladena hra a to uz je dlouho po vydani... A to vazne hodne glitchu prehlizim protoze jsou jen kosmeticky.. Ale i tak super hra a uzivam si ji... K dokonalosti z technicke stranky ma ale daleko... CPsem nehral nemuzu srovnavat... Pockam si na odladenejsi GOTY edici za par penez..

ppopelka PPO
ppopelka 7. 1. 2021 23:48

@L!po: Problém je někde u Vás, rozhodně ne ve hře :) Mě naopak překvapilo jak krásně hra vypadá a běží s G-SYNC na obyčejné i5 a přetaktované 1650 Super v rozlišení 2560x1080. Po celou dobu hraní jen pár drobných kolizí textur, jednou jsem nemohl vylézt z hrobu :D Ale jinak jsem si to nadmíru užil a užíval si každičkej propracovanej detail v téhle hře. Bohužel srovnání mě nenapadá. Časem možná zkusím Cyberpunk, až to čas dovolí (samozřejmě ale na silnější grafice :D)

Máš něco na srdci?

nahoru