Přejít na obsah [o] Přejít na navigaci [n] Přejít na vyhledávání [v] Přihlásit se
Hlavička
RaidSonic ICY BOX Multimediaplayer – víc než externí box

RaidSonic ICY BOX Multimediaplayer – víc než externí box

Recenze
RaidSonic Icy Box IB-MP303S-B_983670192
RaidSonic Icy Box IB-MP303S-B
Produkt není určen k prodeji.

Stačí připojit a můžete se bavit. Takhle nějak by se dal v rychlosti popsat nový produkt firmy RaidSonic, který máme dnes v našem testu. Jde o další externí HDD rámeček z řady ICY BOX této firmy a my můžeme s klidem říci, že ne ledajaký. Nejen, že budete mít svůj pevný disk neustále u sebe, ale díky tomuto boxu si s ním budete moci užít i trochu zábavy s vašimi přáteli.

Jak už bylo řečeno, podíváme se dnes na nový výrobek firmy RaidSonic, která se mimo jiné specializuje na výrobu externích rámečků pro pevné disky. Námi testovaný model nese typové označení IB-MP303S-B a kromě standardních funkcí, umožňuje navíc přehrávání videí, poslouchání hudby a prohlížení fotografií, které jsou na něm uloženy. Pojďme se tedy na něj podívat blíže.

Součásti balení

Externí box dostanete v kartonové krabici, která dává jasně najevo, co je tenhle kousek zač. Dozvíte se z ní, které formáty připojení podporuje, jakou má samotný rámeček barvu, pro jaký typ HDD je určen nebo to, že o chlazení se stará 3cm větráček.

Omlouváme se, popis obrázku chybí.

Krabice

Po jejím otevření vás asi jako první upoutá dálkový ovladač, u kterého je přibalena plochá baterie k jeho napájení. Pod ním se nachází napájecí zdroj. Další součástí, která je viditelná na první pohled, je horní snímatelné víko boxu. Až po jeho následném vyjmutí spatříte box jako takový. V levé části krabice pak naleznete propojovací kabely. Co jsme však v balení nenašli, bylo instalační CD s dodatečnými programy a český manuál. Byl zde jen manuál anglický a německý, a upozornění, že veškerý software je možno stáhnout na stránkách výrobce. Rovněž pouze v angličtině a němčině.

Omlouváme se, popis obrázku chybí.

Balení

Jelikož není tento externí rámeček určen pouze na přenášení disku z místa na místo, ale funguje i jako přehrávač, odpovídají tomu i přibalené kabely. Najdete zde AV kabel, SPDIF optický kabel (uložen na dně krabice), SCART pro starší televizní přijímače a samozřejmě kabel USB 2.0. Poslední součástí balení jsou šroubky pro uchycení HDD a vnitřního rámečku.

Omlouváme se, popis obrázku chybí.

Obsah balení

Vnější vzhled

Testovaný ICY BOX bychom zařadili spíše do kategorie těch menších. Má tvar čtverce se zaobleným rohy a svou velikostí nepřesahuje dnešní 5,25“ interní DVD mechaniky. Jeho design je střídmý a neudělá ostudu v žádné domácnosti. Přední straně dominuje úzký stříbrný proužek, do kterého je zakomponován otvor překrytý průhledným plastem. Za ním se ukrývají dvě LED diody a infračervený přijímač.

Omlouváme se, popis obrázku chybí.

Pohled zepředu

Mnohem zajímavější pro nás, je zadní strana rámečku. Oproti klasickým externím boxům, které mají pouze napájecí konektor a konektor USB, obsahuje ICY BOX několik dalších navíc. Vezmeme to tedy zleva doprava.

ON/OFF - spínač pro zapnutí a vypnutí zařízení

DC 12V - konektor pro připojení 12V zdroje

A/V - vícenásobný konektor pro připojení k analogovým zařízením (TV, videorekordér, DVD přehrávač)

SPDIF - odchozí konektor pro digitální přenos dat

USB 2.0 - konektor pro připojení k PC

Omlouváme se, popis obrázku chybí.

Pohled na konektory a větráček

Úplně vpravo pak najdete 3cm velký ventilátor pro odvod horkého vzduchu z vnitřního prostoru boxu. Chlazení dále napomáhá spodní část rámečku, která je tvořena pasivním hliníkovým chladičem s žebrováním. Ve spodní části také najdete gumové nožky, které zabraňují přenášení vibrací a pohyby po ploše, na které je box umístěn.

Vnitřní uspořádání

Ohledně vnějšího vzhledu jsme si vše podstatné řekli a můžeme se tak vrhnout do útrob testovaného rámečku. Většinu vnitřního prostoru zabírá kovový rámeček sloužící k upevnění pevného disku. Je rozdělen na dvě části, které se dají z boxu pohodlně vyjmout. Spodní díl se dotýká chladící části a je připevněn pomocí čtyř šroubků. Horní díl pak slouží k ochraně tištěných spojů na pevném disku.

Omlouváme se, popis obrázku chybí.

Pohled do útrob ICY BOXu

Zbylé místo pak zabírají konektory, kabely a větráček. Kabely pro napájení i SATA kabel je možné vyjmout a nehradit novým v případě nějakého poškození. Hned vedle datového kabelu pro disk je umístěno čidlo pro příjem infračerveného signálu z dálkového ovládání.

Instalace pevného disku

Jak už jsme zmínili výše, box je určen pouze pro 3,5“ pevné disky s rozhraním SATA. Má-li váš disk starší PATA konektor, budete mu muset pořídit jiný rámeček. Důvodem proč je tomu tak, je skutečnost, že PATA rozhraní by zabralo více vnitřního místa, které se snažil výrobce ušetřit.

Samotná instalace disku je velmi jednoduchá a zvládne ji i méně zkušený uživatel. Nejprve vyjmeme hliníkový upevňovací rámeček. Do něj vložíme disk a to tak, abychom měli tištěné spoje nahoru. Ano tušíte správně, disk je v boxu uložen obráceně, než je tomu u stolních PC.

Omlouváme se, popis obrázku chybí.

Montáž disku

Jakmile máme disk takto vsunutý do spodní části, přiklopíme jej druhým dílem. Jak již bylo řečeno, chrání tištěné spoje proti nechtěnému poškození např. při pádu boxu na zem. Nyní už stačí pouze zašroubovat šroubky.

Omlouváme se, popis obrázku chybí.

Disk připraven k uchycení do boxu

Takto připravený disk v rámečku připojíme k datovému a zdrojovému kabelu, a vložíme do externího boxu. Následně opět přišroubujeme pomocí dodaných šroubků. Máme-li hotovou i tuto část skládačky, stačí již jen nasadit horní víko. Tím je instalace HDD hotova a my můžeme přistoupit k dalším částem recenze.

Omlouváme se, popis obrázku chybí.

HDD v boxu

Dálkové ovládání

Ještě než přistoupíme k testům ICY BOXu, podíváme se na dálkové ovládání. Jelikož nejde pouze o obyčejný externí box pro HDD, ale o zařízení umožňující přehrávání multimédii, je ovládání nutností. Bez něj (a bez patřičných kabelů) bychom se mohli dívat tak akorát na černou obrazovku a pobrukovat si melodii vlastními silami.

Jak jste mohli vidět na fotce výše, ovladač je zabalen do igelitového pytlíku a je k němu přiložena 3V baterie. Ta se pouze vloží do rámečku, který se vysouvá ze spodní části ovladače a zasune. Jako výrobní materiál byl použit plast černé barvy. Velikost ovladače je dostačující i pro větší ruce, ovšem ergonomie není nijak převratná. Ovladač má tvar obdélníku, bez výraznějších tvarových proporcí.

Omlouváme se, popis obrázku chybí.

Dálkový ovladač

Omlouváme se, popis obrázku chybí.

Baterie a rámeček

Omlouváme se, popis obrázku chybí.

Zasouvání rámečku s baterií

Jediným uzpůsobením pro držení jsou prolisy na jeho spodní straně. Také tloušťka není příliš velká a ani tlačítka nedoznala žádných designérských vymožeností. Přesto však musíme konstatovat, že je držení ovladače příjemné a právě díky tloušťce 8mm se s ním dobře manipuluje.

Omlouváme se, popis obrázku chybí.

Zadní pohled na ovladač

Všechna tlačítka mají kruhový tvar a stejnou velikost, což by mohlo způsobit horší hledání potřebné funkce při snížených světelných podmínkách. Jediné co vám k tomu dopomůže, je jejich barevné odlišení. Jako nešťastnou volbu jsme však shledali barevnou kombinaci bílá-žlutá, jež byla použita na čtyřech tlačítkách. Velikost fontu funkcí může také někomu dělat problémy, avšak u zařízení tohoto typu to nemůžeme označit jako nedostatek.

Omlouváme se, popis obrázku chybí.

Držení ovladače

Omlouváme se, popis obrázku chybí.

Dostupnost tlačítek

Omlouváme se, popis obrázku chybí.

Pohled na tloušťku ovladače

Jednotlivé funkce obsažené na ovladači si podrobněji probírat nebudeme, pouze bychom zmínili ty, které nám přišly jako zajímavé. Jsou to funkce ZOOM (přiblížení), ROTATE (otočení) a THUMBNAILS (náhledy) pro práci s obrázky a jako všeobecné pak SEARCH (hledání) a INFO. S těmi ostatními se setkáte i na běžných ovladačích u vašich DVD přehrávačů a televizí.

Funkce a vlastnosti

Popis fyzických součástí bychom měli tedy za sebou a nyní se můžeme podívat na to, co vlastně tento rámeček umožňuje a o co je lepší, než ty obyčejné. Nejdříve si tedy musíme říci, jak už z předešlých řádek vyplývá, že tento externí box slouží i jako multimediální přehrávač. Aby mohl tuto funkci splňovat do puntíku, musí obsahovat hardware, který se o to postará. Srdcem toho rámečku je výkonný media procesor, starající se o všechny dostupné funkce.

Těmito funkcemi jsou přehrávaní hudby, videí a v neposlední řadě prohlížení obrázků. Pokud si tedy na HDD uvnitř uložíte záběry a fotky z dovolené, můžete si box vzít sebou k přátelům a vše si v klidu prohlédnout na TV.

K připojení k televizním přijímačům vám poslouží přiložený AV kabel či SCART redukce v případě, že je televizor starší výroby. Můžete také použít kabel VGA. Pokud připojíte ICY BOX pomocí AV kabelu, budete moci sledovat videa až v rozlišení 1920x1080i či 1280x720p. Tato rozlišení pak odpovídají full HD a HD formátu. Použijete-li VGA kabel, dostanete se max. na rozlišení 1024x768. Samozřejmě také záleží na tom, v jakém rozlišení budete mít vlastní soubory.

Podporované formáty:

VIDEO – MPEG-1, MPEG-2 (AVI, VOB, ISO), MPEG-4 (AVI, DivX, XviD)

AUDIO – WMA, WAV, MP3, MPEG-4 (AAC), AC3 (Dolby Digital)

Obrázky pak pouze JPG.

Příprava na testy

Abychom mohli začít s testy, musíme si nejdříve stanovit metodiku a následně stáhnout a nainstalovat potřebné programy. Jako první se samozřejmě poohlédneme po softwaru výrobce na jeho stránkách. Zde bychom výrobci vytkli, že nepřiložil instalační CD s drivery pro WIN98. Stále se mohou najít uživatelé bez připojení k internetu a s tímto starším operačním systémem. Majitelé OS Windows XP, VISTA či Mac OS X by neměli mít s připojením ICY BOXu k počítači problém. Je pouze nutné dodržet postup, který je uveden v manuálu a který si nyní popíšeme.

Po připojení disku pomocí USB 2.0 kabelu a jeho zapnutí, dojde k instalaci ovladačů. Ta proběhne bez problémů, ale světe div se, disk se nám neinicializuje. Tato situace nastala díky tomu, že jsme použili zcela nový, nikdy neformátovaný disk. Abychom se tedy na disk dostali, museli jsme spustit správce zařízení, který si automaticky disk detekoval a spustil průvodce inicializací. Vyberete si tedy písmeno jednotky a disk naformátujete. Zda na FAT32 či NTFS záleží na vás (uživatelé OS X si vybírat nemohou a zvolí HFS+). V rámci zabezpečení a uložení dat o velikosti větší než 4 GB doporučujeme naformátovat disk na souborový systém NTFS. Výrobce také upozorňuje, že IB-MP303 rozpozná pouze první primární oddíl na disku. Po ukončení této procedury se nám disk objevil v nabídce mezi počítače.

A zde se dostáváme k fázi, která musí být vždy stejná. Je jí tvorba složek na disku. Zde musíte vytvořit složky přesně tak, jak udává výrobce v manuálu. Jsou to složky Firmware (velmi důležitá složka), Movies, Music a Pictures. A to i v anglickém jazyce. Jako další, musíte vytvořit pod-složky v adresáři Firmware. První z nich s názvem Font (ta zůstane pro evropské a US uživatele prázdná) a druhou s názvem Settings. Složka Settings pak musí obsahovat textový soubor „Settings.txt“, který bude obsahovat dva řádky. V prvním bude defaultní TV mód (PAL či NTSC) a v druhém pak uživatelsky upravitelný, max. 16 znaků dlouhý příkaz pro šetřič obrazovky. Následovali jsme tedy tento postup a pro zjištění, co se stane, jsme vytvořili navíc složku Data. Tolik k postupu, který nám zajistí správnou funkčnost multimediálního externího boxu.

Metodika testů a použité prostředky

Software

Jelikož účel světí prostředky i v dnešním testu využijeme programů HD Tune a HD Tach, oba ve verzi 3.0. K otestování přehrávaní multimédií na TV žádné programy využít nemůžeme, bude nám muset stačit subjektivní posouzení.

Hardware

Základní deska

GIGABYTE GA-P35-DS3

Procesor

INTEL C2D E8400 3,0GHz

Grafická karta

SAPPHIRE Atlantis ATI Radeon X1950 PRO 512MB

Paměti

2 x 1GB A-DATA DIMM 800MHz Extreme Edition

Pevný disk

SEAGATE Barracuda 7200.9 160GB

Zdroj

FORTRON 400W

Testované HDD

SAMSUNG SpinPoint 3.5” 500GB 16MB 7200rpm SATA2

SAMSUNG SpinPoint 3.5“ 750GB 32MB 7200rpm SATA2

Omlouváme se, popis obrázku chybí.

HDD požité v testu

První z uvedených disků jste mohli vidět v nedávném testu 500GB HDD, takže se o něm nebudeme zmiňovat. Druhým zmíněným byl pak model HD753LJ Rev. A, který disponoval 750GB a 32MB cache. I tento disk má standardních 7200 otáček za minutu. I u tohoto disku již není výjimkou použití fluidních ložisek, která napomáhají snížit jeho hlučnost. Dle výrobce se pohybuje mezi 2.7 – 2.9 belů. Díky vysoké hustotě na plotnu, je tento disk vrcholem ve své třídě. Hustota má hodnotu 334GB, což umožňuje použit pouze tři plotny na disk. Cena disku se pohybuje okolo 2.700,- Kč.

Výsledky testů

HD Tach 3.0

Omlouváme se, popis obrázku chybí.

Omlouváme se, popis obrázku chybí.

Omlouváme se, popis obrázku chybí.

HD Tune 3.0

Omlouváme se, popis obrázku chybí.

Omlouváme se, popis obrázku chybí.

Hodnoty k 500GB disku najdete zde… (vložit odkaz na recenzi 500GB HDD). Rychlosti disků zde byly ovlivněny USB 2.0 rozhraním a pro oba disky vyšly hodnoty takřka stejně.

Test multimediálních vlastností

Disky máme tedy také za sebou a můžeme se konečně vrhnout na test předností tohoto rámečku. Jak jste již mohli vyčíst z řádků výše, námi testovaný externí box umožňuje přehrávání multimédií. A nebyla by to správná recenze, kdybychom jej i zde nepodrobili nějakému tomu testu.

Abychom testy mohli provést, museli jsme vytvořit na naformátovaném disku zmíněné složky a do nich pak umístit potřebné soubory. Vložili jsme několik videí, hudebních souborů a pár obrázku ve formátech, které by měl ICY BOX podporovat. Jakmile se dokončilo kopírování, jali jsme se rámeček zapojit. Zapojení jsme provedli pomocí AV kabelu. Po zapojení jsme box zapnuli a na TV zvolili patřičný kanál. V našem případě tedy F-AV. Netrvalo dlouho a na obrazovce se objevilo úvodní menu v anglickém jazyce.

Omlouváme se, popis obrázku chybí.

Menu ICY BOXu

Samozřejmě nám zvědavost nedala, zamířili jsme rovnou do menu nastavení a následně k volbě jazyka. K našemu překvapení jsme zde objevili volbu česky a také ji zvolili.

Omlouváme se, popis obrázku chybí.

Nastavení

Pokud se ptáte co je na tom tak překvapivého, tak vězte, že ICY BOX dostanete pouze s manuálem v jazyce anglickém a německém. Český manuál bohužel k mání nebyl.

Díky tomu se nám změnila menu na česká a my mohli pokračovat v našem průzkumu.

Omlouváme se, popis obrázku chybí.

Počeštěné menu

První položkou v hlavním menu jsou FILMY. Po zvolení této volby se již dostanete do složky na disku, kde jsou uloženy.

Omlouváme se, popis obrázku chybí.

Menu pro přehrávání videa

Jak můžete vidět na obrázku výše, i zde je zachována adresářová struktura. K patřičnému video souboru se dostanete až po vybrání dané složky. Pak již jen stačí najet na soubor a na ovladači zvolit play. Film se začne přehrávat a vy už si jej můžete užívat v dané kvalitě. Vše záleží pouze na vaší TV a zvoleném připojení.

Na jednotlivé funkce na ovladači se dívat nebudeme, jen pro zajímavost zmíníme, že přetáčení probíhá v rychlostech 8x, 16x, 32x a 48x.

ICY BOX přehrál všechny typy video souborů, které jsme do něj nahráli bez problémů.

Jako další přišly na řadu hudební soubory. Zde jsme měli některé uloženy přímo na rootu a některé v samostatných složkách se jménem interpreta. Takto nám to i ICY BOX zobrazil.

Omlouváme se, popis obrázku chybí.

Menu pro přehrávání audia

Jak můžete opět vidět na obrázku, byly uloženy souboru v podporovaných formátech. Jedinou výjimkou byl soubor *.m4a. Ten také přehrávač nerozpoznal a nepřehrál. S ostatními neměl nejmenší potíže.

Věc, kterou jsme ještě nezmínili je vyznačení vybraných souborů. Pokud se pohybujete mezi jednotlivými soubory, uvidíte je se žlutou výplní. Pokud je následně pustíte, změní se podkladová barva na červenou. Díky tomu vám vždy bude jasné, který soubor máte právě puštěný.

Omlouváme se, popis obrázku chybí.

Vyznačení hrající skladby

V levé části obrazovky se nachází ukazatel času, počet souboru ve složce a tlačítka přetáčení.

Poslední multimediální funkcí námi testovaného rámečku, je prohlížení obrázků. Zde je trošku škoda, že pouze ve formátu JPG. Pod levým menu, pak můžete vidět náhledy jednotlivých obrázků. Po jejich výběru se vám zobrazí na TV. Ale pozor, neupravují se podle rozlišení dané TV, a pokud jsou větší než rozlišení TV, neuvidíte je celé, ale pouze jejich část. Střed obrázku je tedy centrován ke středu obrazovky a kraje ořezány.

Omlouváme se, popis obrázku chybí.

Menu pro prohlížení obrázků

Poslední volbou v hlavním menu jsou nastavení. Zde nametete podrobnější nastavení videa, audia, TV nebo například nastavení šetřiče obrazovky v bodě, kdy je box v nečinnosti. Jako šetřič si můžete zvolit jakýkoliv obrázek v daném formátu, tedy JPG.

Klady a zápory

+

-

mobilita

odklopení horního víka

multimedia

absence čtečky paměťových karet

české menu

množství rozhraní pro připojení k TV

Hodnocení a závěr

Co jsme tedy dnešním testem zjistili? ICY BOX je skvělou volbou pro ty z vás, kteří máte data rádi při sobě, ale také pro ty, kteří chtějí od externího rámečku něco navíc. S pořízením tohoto boxu se vám do rukou dostane kvalitní výrobek, se kterým si užijete zábavu, a přitom vám nebude zabírat tolik místa, jako DVD přehrávač, audio přehrávač či jiné multimediální zařízení. Jediná věc, kterou bychom mohli výrobci vytknout je řešení uzavření boxu. Ve chvíli kdy budete chtít vyměnit vložený HDD, budete si muset najít docela specifický nástroj, kterým budete moci uvolnit víko boxu. Otvor, který to umožňuje, je totiž pro plochý šroubovák příliš úzký.

Bližší informace o ceně a dostupnosti testovaného produktu naleznete v našem obcodě.

Ohodnoť článek:

Názory ostatních Geeků (18)

Připojení na monitor

Zajímalo by mě, jestli to jde připojit přímo na monitor přes VGA nebo DVI?

@Xmarta: VGA

Recenze ?

Pardon, ale nedá mi to nekomentovat tuto recenzi. Dovolím si jí považovat spíše za obsáhlejší propagační materiál. Proč ?Jaké formáty videa jste testovali ?
Co třeba titulky ?
Dosah DO ?
Něco více k možnostem nastavení ?
Hodnocení kvality reprodukovaného obrazu ?a to jsou pouze ty nejzákladnější dotazy které mne po přečtení recenze napadli ...

@PARASONIC: Souhlasím.
měl jsem k dispozici druhý MM Box (osazení je předpokládám stejné, stejně jako FW), otestoval jsem jej, ale metodiku jsem použil jinou. Musí být známe kompresní kodeky, potrápit přehrávač 2 a více BB snímky atd.. Samozřejmě titulky, dosah DO.
Přístroj se mi funkčně nelíbí, ale za danou cenu nabízí opravdu hodně.Lepší přehrávače stojí více než dvounásobek. Ale recenze je i tak přínosná, jen se zaměřila špatným směrem.Škoda, že něco podobného není na 2,5' disky, bylo by to i přenosné. Napájení z USB jako Box a externí jako MM centrum. Počítám, že do roku je to na trhu.

ICY BOXy v kurzu

ICY BOXy jsou mmtálně v kurz a nedivím se, opravdu jsou většinou dost kvalitní a plně funkční, jen zde mě zaráží trochu fádní menu, které je takové až zbytečně temné... samozřejmně nic proti němu, pokud bude funkční :)

@Lukášek9991: Zdravím,
v normálních boxech možná, ale v těch multimediálních to již tak slavné není. Viz http://www.tvfreak.cz/art_doc-2E540DDBD8546928C12573B2005456E2.html

Titulky?

A co titulky? Možná jsem to přehlédl, ale zobrazují se u videa titulky? Zvládájí titulky bez problémů češtinu? Musí se titulky jmenovat stejně jako film a pokud ne, je možné si vybrat z dostupných titulků? Jaké formáty titulků jsou případně podporovány?

@ales.sura: Dobrý den, bohužel jsem zatím neměl možnost toto zařízení testovat. Jakmile se mi dostane do rukou, informace zjistím.

Recenze

Dobrý den,
omlouvám se za případné nedostatky recenze. Na zařízení podobného typu byla má první. Což mě samozřejmě neomlouvá a napříště si dám více záležet nebo přenechám zkušenějším. Co se dotazů týče. Některé mohu ještě dopnit ovšem nevím do jaké píry pro vás přinosné.Tak například titulky jsou již s diakritikou, stejně jako kompletní uživatelské prostředí. Dosah DO mě bohužel nenapadlo otestovat. Box jde připojit snad pouze k monitorům s HDMI a to si ještě musíte dokoupit kabel A/V - HDMI. Není součástí balení. Nejsem si jist zda je k mání A/V na VGA/DVI. Kvalitu obrazu mohu hodnotit pouze subjektivně, jelikož nejsem majitelem LCD Panelu, který by tento box opravdu prověřil, právě na videích ve Full HD 1080i. Na klasické televizi bych obraz hodnotil jako dobrý, u fotografií poněkud horší. Snad sem vám alespoň něco osvětlil. Přeji hezký den.

@Marek Novotný: Zdravím,
oceňuji přístup a děkuji za doplnění, na druhou stranu oceňuji měření přenosových rychlostí a části HDD Boxu.Zeptal bych se, jak jsou titulky řešeny ? Možnosti nastaví (transparentnost,pozadí, fonty, jejich velikost, ... ideálně doloženo fotografiemi) myslím, že to nejvíce lidí zajímá a samozřejmě portfolio přehrávaných formátů/jejich plynulost přehrávání by byla také hodnotná.Děkuji za odpověď a držím palce při další recenzi

Preklepy

Recenze neni spatna ale kazi ji velike mnozstvi preklepu. Jen par z nich : "Zde nametete podrobnější nastavení videa", "v bodě, kdy je box v nečinnosti.","v našem obcodě".... a tak dale.

@K7N2: Mě zaujala věta:"Hodnoty k 500GB disku najdete zde… (vložit odkaz na recenzi 500GB HDD)." :-)

@K7N2: Myslím, že v takhle superní a vyčerpávající recenzi nás pár překlepů nezabije.! Já naopak autorovi děkuju za recenzi ptže mám v úmyslu si podobnou věc koupit a tak se po něčem poohlížím...

@K7N2: Dobrý je taky popisek pod fotkou disků: "HDD požité v testu". Pokud je autor opravdu oba požil, pak už nejspíš nikdy žádný překlep neudělá :o) Recenze pěkná, ale když už se s tím smolím několik hodin, tak si snad najdu i pět minut na to, abych to po sobě přečetl, než to vypustím na veřejnost... pakliže tedy záměrně nechci vypadat jako truhlík, co neumí psát :o) Profesionalitě autora to jistě nepřidá.

Mám ho doma

Kdyby mel nekdo nejaké dotazy tak neváhejte kontaktovat rád se podělím.

@michalhrbek: Zdravím,taky jsem ho zakoupil a zjistil jsem ,že existuje nová verze firmwaru,tak jsem to zkoušel podle instrukcí co je na oficialních stránkách od vyrobce,ale po zkopírování podle návodu to stale neukazuje možnost aktualizovat firmware z dálkového ovladače. jestli jste to už aktualizoval,tak by mě zajímalo,co dělám špatně. Díky za odpověď

@michalhrbek: Nazdar, mozem ta poprosit o nejaky mail ale icq na teba ? mal by som par otazok ohladne tohto externeho boxu, dik

@michalhrbek: ZDRAVIM MAM PROBLRM KOUPIL JSEM SI BOX Z DRUHE RUKY ALE BEZ HDD TAK JSEM KOUPIL NOVI ALE NEZOBRAZUJI SE MI ZADNE SLOZKY FIRMWARE JE NEJNOVEJSI A NEMAM INSTALACNI CD NEMATE HO NEKDO ZE BY STE MI POSLALY ODKAZ NA STAZENI NA PANA NENI SPOLEH DIKY ZA INFO

Máš něco na srdci?

100% GEEKsměs bez elektroniky 100% GEEKsměs bez elektroniky
nahoru