Přejít na obsah [o] Přejít na navigaci [n] Přejít na vyhledávání [v] Přihlásit se
Hlavička
Recenze: Amazfit GTR 3 Pro – nejlepší chytré hodinky do 5000 Kč

Recenze: Amazfit GTR 3 Pro – nejlepší chytré hodinky do 5000 Kč

Recenze
Amazfit GTR 3 Pro, Black_806966673
Amazfit GTR 3 Pro, Black
Produkt není určen k prodeji.
Amazfit GTR 3 Pro, Brown_1585737081
Amazfit GTR 3 Pro, Brown
Produkt není určen k prodeji.
Amazfit GTR 3, Grey_873956167
Amazfit GTR 3, Grey
2 578 Kč 3 119 Kč
Amazfit GTR 3, Black_752419178
Amazfit GTR 3, Black
Produkt není určen k prodeji.
Amazfit GTR 42mm, Glitter Edition_685869009
Amazfit GTR 42mm, Glitter Edition
Produkt není určen k prodeji.

Výběr chytrých hodinek se stává v období před Vánoci jednou z oblíbených kratochvílí. Dopředu přitom můžeme říct, že Amazfit GTR 3 Pro budou žhavým kandidátem nejednoho seznamu.

Už u předchozí generace dokázala společnost Amazfit zapůsobit na řadu technologických fanoušků, u letošních Amazfit GTR 3 se pak pokusili zaútočit na největší hráče na poli chytrých hodinek. Povedlo se totiž za necelých 5.000 Kč stvořit hodinky, které se s Apple Watch nebo Samsung Galaxy Watch dokážou srovnat jak výbavou, tak kvalitou provedení a designem.

I samotné balení se nese ve stylu elegance.

I samotné balení se nese ve stylu elegance.

Prémiové zpracování

Hned při rozbalení pochopíte, že nejde o žádnou hračku. Krásné hliníkové šasi, velký displej a korunka dávají znát, že Amazfit bere svůj boj opravdu vážně. Ve stylovém balení v podobě papírové skládačky člověk najde manuál a nabíjecí konektor, nic dalšího. Hlavní pohled tak zůstává velkému ciferníku s 1,45“ AMOLED displejem. Celkové rozměry hodinek se zastavily na 46 mm, což už je velikost spíše pro větší zápěstí. Pokud ale dáváte přednost větším ciferníkům i s menší rukou, není se čeho obávat. Hloubka je v nejširším bodě 10,7 mm, váha hodinek pak čítá 32 gramů. Při přímém porovnání s ostatními chytrými hodinkami od prémiových výrobců jde o trochu nižší váhu, při používání během sportu a při měření spánku jde o příjemnou změnu k lepšímu.

V balení nejdeme prakticky jen hodinky a nabíjecí kolébku.

V balení nejdeme prakticky jen hodinky a nabíjecí kolébku.

Hodinky jsou doplněny silikonovým řemínkem, který je uchycený standardní 22mm rychloupínací stěžejkou. Není tak žádný problém vyměnit originální řemínek za jakýkoliv vlastní. Ostatně celé zpracování chytrých hodinek tomu nahrává – tmavé provedení je natolik univerzální, aby se dokázalo sladit jak s elegantnějšími a vážnějšími typy, tak se sportovními či barevnými řemínky. Tmavěšedý silikonový řemínek v balení pak umožňuje nošení s obvodem od 15,5 do 21,8 cm. Rozptyl je tak dostatečně velký na to, aby si GTR 3 Pro pořídil člověk s jemnou rukou baletky i pořádnou rukou dřevorubce.

Přední stranu ciferníku chrání Gorilla Glass s ochranou proti otiskům prstů. Nebojte se tedy věčně ušmudlaného displeje, pokud Amazinfit GTR 3 Pro budete pravidelně používat. Ochranný film funguje perfektně a dokud si jej uživatel nezničí, může noční můry z otisk prstů nechat doma.

Otočná korunka je skvělým pomocníkem.

Otočná korunka je skvělým pomocníkem.

Jednou z dominant nejnovějších chytrých hodinek Amazfit je navigační korunka. Té bohužel při používání chybí jakákoliv aretace, jako je tomu například u lunety hodinek od Samsungu, ale přesto jde příjemný nástroj pro ovládání aplikací a nastavení. Bohužel je však propojení korunky jen polovičaté – často s ní člověk automaticky otáčí i ve chvílích, kdy na to buď inženýři v Amazfitu, nebo vývojáři aplikací zapomněli. Třeba při zvýšení hlasitosti během přehrávání písniček si tak musíte pohrávat relativně nepřesným pohybem prstu. V momentech, kdy je ale ovládání skrz korunku podporováno, je však využití extrémně návykové. Možná i proto pak tolik chybí, když na nás vývojáři zapomenou.

Na zadní straně hodinek pak najdeme senzor pro měření tepu a dva kovové kontakty pro nabíjení pomocí proprietárního napájecího konektoru.

Ze zadní strany najdeme jak senzory, tak standardní uchycení řemínku

Ze zadní strany najdeme jak senzory, tak standardní uchycení řemínku.

Nádherný AMOLED displej

Výrobce se chlubí 1,45“ displejem s bezrámečkovým provedením, to druhé však není úplně tak pravda. Přestože většina ciferníků a aplikací tvoří dojem minimálního rámečku, zejména u světlejších aplikací uvidíte realitu. Po obvodu displeje se nachází několikamilimetrový černý pruh, což může při přechodu od těch nejlepších modelů na trhu trochu rušit. Na druhou stranu nejde o nic, co by zásadně kazilo dojem z používání.

AMOLED displej vypadá u Amazfit GTR 3 Pro naprosto úchvatně

AMOLED displej vypadá u Amazfit GTR 3 Pro naprosto úchvatně.

Naopak se AMOLED displej může pochlubit krásným podáním barev, zejména pak pochopitelně černé – i díky tomu ani neuvidíte přechod mezi rámečkem a koncem displeje, kýžený efekt tak díky technologii dokáží udržovat většinu času. Rozlišení displeje se zastavilo na hodnotě 480x480 px, což při této velikosti znamená velice jemnou hustotu pixelů, konkrétně 331 PPI. Ani při velice blízkém zkoumání tak nenarazíte na viditelné pixely. Displej má navíc jas až 1000 nitů, ani na přímém sluníčku proto není problém přečíst čas či notifikaci. Díky tomu, že v Amazfit GTR 3 Pro najdeme AMOLED displej, je tu přítomna i funkce always on. I když tak máte své hodiny v režimu spánku, můžete sledovat aktuální čas, datum a další.

Funkcí plná nůše

Jedním z největších posunů oproti předchozí generaci je množství funkcí, které Amazfit GTR 3 Pro nabízí. Jiná cesta k úspěšnému konkurování nevede, bez dostatečně široké nabídky režimů a aplikací by totiž ani relativně nižší cena proti hodinkám od Applu a Samsungu nepomohla. O celé fungování se stará vlastní operační systém Zepp OS – to přináší několik pozitiv i negativ. Mezi plusy rozhodně musíme zařadit rychlost odezvy celého systému, ten běží jako na drátkách. Stejně tak se nemusíte bát, že byste si nevybrali ciferník přesně podle své chuti – hodinky jich mají v nabídce přes 150, přičemž přímo v hodinkách jich můžete mích připravených 8, zbytek pak nastavujete přes přidruženou aplikaci.

S výběrem vhodného ciferníku nebudete mít problém

S výběrem vhodného ciferníku nebudete mít problém.

Obrovskou devizou Amazfit GTR 3 Pro je podpora sportovních režimů, těch je shodně jako výše zmíněných ciferníků, čili přes 150. Vybírat si můžete jak ručně, tak pomocí automatického zaznamenávání. Základní pohyby hodinky poznají přesně, jindy jim musíte trochu napovědět. Rád při hodnocení šíře nabízených sportovních aktivit hledám florbal – jde o sport, který je v tuzemsku jeden z hojně rozšířených, zároveň nejde o celosvětový fenomén. Firmy tak na něj často zapomínají, tentokrát ale nikoliv. Nabídka sportů je natolik široká, že i florbal pohodlně načtete.

Jak již bylo řečeno, hodinky běží na operačním systému Zepp OS, nedostanete se tedy k široké nabídce aplikací Wear OS od Googlu. Přestože většinu nejdůležitějších aplikací najdete, případně si je můžete doinstalovat, obrovskou zásobu menších či větších kousků jednoduše nenahradíte. Jestliže tak máte na svých aktuálních hodinkách některé méně běžné aplikace, bez kterých nemůžete být, Amazfit GTR 3 Pro vás pravděpodobně zklamou.

 

Screenshot_Zepp_01.jpg
Screenshot_Zepp_05.jpg
Screenshot_Zepp_06.jpg
Možnosti a prostředí aplikace Zepp

Je tu naopak spousta režimů pro měření zdraví, v seznamu je sledování tepu, množství kyslíku v krvi, sledování stresu či kvality spánku. Nenajdeme tu sice načtení EKG či měření tlaku jako u těch nejdražších modelů na trhu, na druhou stranu takto podrobné zdravotní infrormace nepotřebuje zdaleka každý. V hodinkách nechybí ani celý zástup různých senzorů – GPS, akcelerometr, gyroskop, barometr, již zmíněný senzor pro sledování tepu a množství kyslíku v krvi. Nechybí ani voděodolnost 5 ATM, což je dostatečná těsnost pro plavání.

Příjemnou vlastností je dostupná interní paměť přesahující 2 GB, kam si můžete nahrát třeba písničky či podcasty pro případ, že se vám na cestách vybije telefon a vy byste museli poslouchat jen povídání spolucestujících. Pochopitelně musíte mít po ruce i bezdrátová sluchátka, ale pokud je máte, jste za vodou.

Hudba přímo v hodinkách je ideálním společníkem na sporty

Hudba přímo v hodinkách je ideálním společníkem na sporty.

Komunikace mezi hodinkami a telefonem probíhá již skrze již zmíněnou aplikaci. Tu není problém propojit jak s Androidem, tak iOS, Amazfit GTR 3 Pro tedy můžete používat s jakoukoliv platformou. V aplikaci najdete všechno od instalace a správy aplikací, přes možnost stahovat další ciferníky, až po podrobné nastavení notifikací a možností sdílení informací.

Úplně bez kompromisů to nešlo

Amazfit GTR 3 Pro překvapí širokou výbavou pro sledování zdraví a sportu

Amazfit GTR 3 Pro překvapí širokou výbavou pro sledování zdraví a sportu.

Jsou však dvě funkce, které u těchto chytrých hodinek chybí, a dost pravděpodobně budou většině českých a slovenských uživatelů chybět. Tou první je česká lokalizace – přestože přidružená aplikace v mobilu češtinu má, samotné hodinky nikoliv. V současnosti už to pro většinu lidí nemusí být problém, pokud však hodinky pořizujeme rodičům či prarodičům bez znalosti angličtiny či jiného cizího jazyka, může být oheň na střeše. Dle dostupných informací by však měla do konce roku přijít aktualizace hodinek s plnou podporou češtiny. V tu chvíli by pochopitelně toto negativum zmizelo.

Druhou znatelnou absencí je NFC a z toho vycházející nemožnost bezkontaktních plateb. Česká republika je v bezkontaktním placení jedním z předních států na světě, a důvodem k pořízení chytrých hodinek bývá často i pohodlné placení v obchodech či restauracích. S tím se bohužel musíme rozloučit.

Výdrž maratonského běžce

Baterie s kapacitou 450 mAh má opravdu krásnou výdrž, výrobce se chlubí až 30 dny na jedno nabití, pokud jsou tedy vypnuté veškeré senzory a notifikace. Při klasickém používání slibují až 12 dní výdrže, z naší zkušenosti můžeme potvrdit, že se přes hranici týdne aktivního používání pohodlně dostanete. A to je v kontextu současné nabídky opravdu úctyhodná hodnota – je to zároveň i velké štěstí. Hodinky v sobě totiž nemají cívku pro bezdrátové nabíjení, a vy jste tak odkázáni pouze na proprietární napájecí kabel. Ten je drobounký, a i když má v sobě šikovné magnety, třeba ve tmě jej na nočním stolku můžete chvíli hledat. Obecně je nabíjení podobným způsobem krokem zpátky, ale naštěstí to nebudete dělat příliš často.

Nádherné elegantní hodinky si nezadají ani s tou nejlepší konkurencí

Nádherné elegantní hodinky si nezadají ani s tou nejlepší konkurencí.

Klady a zápory

+ Prvotřídní zpracování
+ Řada funkcí
+ Skvělý poměr cena/výkon
+ Nádherný AMOLED displej
+ GPS
+ Otočná korunka pro ovládání
+ Výdrž

- Málo aplikací
- Chybějící NFC a bezkontaktní platby
- Není čeština (do konce roku má však přijít)
- Špatná interakce s notifikacemi
- Nabíjení přes vlastní konektor

Jen několik drobností Amazfit GTR 3 Pro chybí k dokonalosti

Jen několik drobností Amazfit GTR 3 Pro dělí od dokonalosti.

Celkové shrnutí

Chytré hodinky Amazfit GTR 3 Pro dokážou v elegantním provedení nabídnout celý zástup prémiových funkcí, úctyhodnou výdrž baterie, nádherný AMOLED displej a celkově kvalitní zpracování – to vše v kategorii do 5.000 Kč. Jestliže jde o cenový limit, v jakém hodinky pro sebe nebo své nejbližší hledáte, jde o žhavého kandidáta na výběr. Skvělé chytré hodinky, které si v lecčem nezadají ani s nejnovějšími modely Apple Watch či Samsung Galaxy Watch. K dokonalosti chybí už jen bezdrátové nabíjení a podpora NFC.

 

Ohodnoť článek:

Názory ostatních Geeků

Zatím nikdo nepřispěl do diskuze.

Máš něco na srdci?

100% GEEKsměs bez elektroniky 100% GEEKsměs bez elektroniky
nahoru