Přejít na obsah [o] Přejít na navigaci [n] Přejít na vyhledávání [v] Přihlásit se
Hlavička
Recenze: Apple iPhone 12 – zrodil se nový bestseller?

Recenze: Apple iPhone 12 – zrodil se nový bestseller?

Recenze
Apple iPhone 12, 64GB, Blue_929045373
Apple iPhone 12, 64GB, Blue
14 455 Kč 17 490 Kč
Apple iPhone 12, 64GB, (PRODUCT)RED_346997943
Apple iPhone 12, 64GB, (PRODUCT)RED
14 455 Kč 17 490 Kč
Apple iPhone 12, 128GB, Black_1807113845
Apple iPhone 12, 128GB, Black
15 446 Kč 18 690 Kč
Apple iPhone 12, 128GB, Green_2131169032
Apple iPhone 12, 128GB, Green
15 446 Kč 18 690 Kč
Apple iPhone 12, 256GB, White_1498235173
Apple iPhone 12, 256GB, White
17 760 Kč 21 490 Kč

Společnost Apple letos uvedla na trh vůbec poprvé hned čtyři nové iPhony. Díky atraktivnější cenovce se očekává, že nejpopulárnějším z novinek bude iPhone 12. A právě tomu se dnes podíváme detailně na zoubek, aby případní zájemci věděli, co od něj čekat.

Patrně není potřeba zdůrazňovat, že společnost Apple patří k těm nejpopulárnějším výrobcům smartphonů na světě. Konkurence se těší větším prodejům především díky tomu, že má daleko více modelů na výběr, takže má šanci oslovit větší skupinu zákazníků. To je patrně jeden z hlavních důvodů, proč se Apple odhodlal uvést takové množství novinek. Dnes se ale budeme bavit výhradně o iPhonu 12…  

Omlouváme se, popis obrázku chybí.

Apple iPhone 12 a 12 mini

 

Technické parametry

Testovaný model: Apple iPhone 12, 128GB, Blue

Displej: 6,1“ OLED; 60 Hz; 2 532 x 1 170 pixelů; TrueTone; Haptic Touch

Procesor: Apple A14 Bionic

Operační paměť: 4 GB

Úložiště: 128 GB

Zadní fotoaparáty: duální 12MPx fotoaparáty (AI, ƒ/1.6 wide, ƒ/2.4 ultrawide, objektivy 13/26mm, OIS)

Přední fotoaparát: 12MPx kamera TrueDepth

Zabezpečení: Face ID

Konektivita: Bluetooth 5.0, NFC, Wi-Fi ax, GPS/ GLONASS/ Galileo/ QZSS/ BeiDou, rozhraní Lightning

Operační systém: iOS 14

Kapacita baterie: 2815 mAh; rychlé nabíjení 20W

Bezdrátové nabíjení: ano (Qi)

Odolnost: IP68

Rozměry: 146,7 x 71,5 x 7,4 mm

Hmotnost: 162 g

 

Představení iPhonů 12 a 12 mini

 

Obsah balení

Už samotné balení nových iPhonů s číslovkou 12 v názvu vzbudilo velký rozruch. Apple se totiž odhodlal k radikálnímu kroku, přestal přibalovat sluchátka a nabíječku. Kromě telefonu tak naleznete v balení už jen kabel s koncovkami USB-C a Lightning, návod k použití, bodák pro vysunují SIM karty a samolepku s logem nakousnutého jablka.

Apple tento krok vysvětluje „šetrnějším postojem k přírodě“, neboť lidé údajně stejně příliš dodávané příslušenství nepoužívali – buď si vystačili s periferiemi od minulého telefonu, nebo jednoduše dokupovali modernější bezdrátové ekvivalenty. Jedním dechem je nutné dodat, že tato nová politika se netýká pouze dvanáctek, ale také starších iPhonů v nabídce. Až tedy obchodníci doprodají skladové zásoby, bude nabízet i ostatní smartphony s logem nakousnutého jablka bez nabíječky a sluchátek.  

Omlouváme se, popis obrázku chybí.

Balení iPhonů je velmi kompaktní…

Omlouváme se, popis obrázku chybí.

…neboť prošlo značnou dietou

Omlouváme se, popis obrázku chybí.

Detailní pohled na dodávané příslušenství

 

Vzhled a kvalita zpracování

Pokud patříte mezi fanoušky telefonů s logem nakousnutého jablka, patrně vám neušlo, že všechny čtyři novinky prošly dramatickou změnou designu. Z našeho pohledu jde o velmi odvážnou změnu. Apple se totiž rozhodl zavrhnout zaoblené linie, na které jsme byli zvyklí z několika posledních generací jablečných telefonů, a místo toho se navrátit k populární koncepci z iPhonu 5. Bočnice jsou tedy zcela rovné a ostře přechází na zadní i přední stranu. Za tento krok palec nahoru, pětka byla velmi oblíbená, a to samé čeká pravděpodobně i dvanáctky.

Co se konstrukce tíže, největší pozornost budí vrstva Ceramic Shield, která je součástí přední i zadní skleněné strany. Výrobce díky ní slibuje až čtyřikrát vyšší odolnost při pádu. Vyrábí se obohacením skla o nanokeramické krystaly, které jsou tvrdší než většina kovů.

Zní to jednoduše, ale má to jeden háček – keramika není průhledná. Proto Apple vyvinul unikátní postup, při kterém volba správného typu krystalů a stupně krystaličnosti zajistí, že je keramika maximálně tvrdá, a přitom zůstává opticky čirá. Jen díky tomuto výrobnímu postupu se dá Ceramic Shield použít i pro displeje. Ve smartphonu se s takovou technologií setkáváme vůbec poprvé.

Testovat odolnost vrstvy proti poškrábání či dokonce pádům jsme z pochopitelných důvodů nemohli, nicméně během týdne intenzivního používání a nošení v kapse jsme u testovaného kousku nezpozorovali žádné známky poškození či opotřebení.

Rámeček spojující přední a zadní stranu je zhotoven z leteckého hliníku. Samozřejmostí je zvýšená odolnost proti vodě, telefonu tedy nevadí polití, pocákání či déšť. Konkrétně přístroj splňuje certifikaci IP68, může být tedy potopen v hloubce až šesti metrů po dobu 30 minut. Nepřekvapí tedy, že kvalita zpracování se drží na velmi vysoké úrovni.

Pro úplnost ještě dodejme, že dvanáctková řada je vyvedena hned v pěti různých barvách – černé, bílé, zelené, modré, červené a černé. My jsme měli možnost testovat modrou variantu, která působí rozhodně moderním a líbivým vzhledem. Na lesklých částech zadní strany trochu zůstávají otisky prstů, ale to je problém i drtivé většiny konkurentů, kteří nepoužívají matné materiály.

Omlouváme se, popis obrázku chybí.

Nové iPhony přináší především dramatickou proměnu vzhledu

Omlouváme se, popis obrázku chybí.

Slícování jednotlivých částí je bez sebemenší chybičky

Omlouváme se, popis obrázku chybí.

Patrné je to především při pohledu zezadu

Omlouváme se, popis obrázku chybí.

Kromě ikonického loga na zadní straně nalezneme ještě dvojitou optiku fotoaparátu

Omlouváme se, popis obrázku chybí.

Konstrukce je opravdu velmi hranatá

Omlouváme se, popis obrázku chybí.

Na pravé bočnici nalezneme pohotovostní tlačítko

Omlouváme se, popis obrázku chybí.

Vrchní strana je dokonale hladká

Omlouváme se, popis obrázku chybí.

Na protilehlé straně nalezneme kromě reproduktorů také Lightning konektor

Omlouváme se, popis obrázku chybí.

Levá bočnice

Omlouváme se, popis obrázku chybí.

Zde se nachází ovládání hlasitosti…

Omlouváme se, popis obrázku chybí.

…a také slot na SIM kartu

Omlouváme se, popis obrázku chybí.

Detailní pohled na rámeček pro vložení SIM karty

 

Ergonomie? Na výběr jsou dvě velikosti

U verzí Pro jsme v posledních letech zvyklí, že je Apple nabízel ve dvou různých verzích, které se od sebe lišily především velikostí obrazovky. Vůbec poprvé se u dvou velikostních provedení setkáváme také u základního modelu nové řady. Dvanáctky je tak možné zakoupit s 5,4 a 6,1palcovým displejem. A to v celé paletě atraktivních barevných provedení.

Sluší se také zmínit, že oba modely se od sebe svou výbavou prakticky neliší. Uživatelé se tak nemusí rozhodovat mezi menší nebo vybavenější verzí – jednoduše se rozhodnou jen podle toho, jaké proporce jim vyhovují více. Model 12 mini je mimochodem nejmenším 5G telefonem na světě.

Ani standardní dvanáctka ale není kdovíjak přerostlá, právě naopak. V porovnání s drtivou většinou konkurentů s operačním systémem Android, jde stále o relativně kompaktní telefon. Ostatní výrobci totiž zpravidla volí dotykové plochy s ještě větší obrazovkou. To koneckonců dokládají i rozměry hlavního hrdiny dnešní recenze (146,7 x 71,5 x 7,4 mm) a jeho hmotnost (162 g).

Do ruky je tedy testovaná novinka velká tak akorát. Podle našeho soudu ergonomii prospěly také ostře řezané linie. Díky nim je totiž úchop telefonu o poznání jistější, platí to především v případě, kdy jej držíte jednou rukou. Rozmístění jednotlivých ovládacích prvků zůstalo standardní, jak si pozornější čtenáři pravděpodobně všimnuli již na snímcích výše. Celkově tedy k ergonomii nelze mít výhrady.

Omlouváme se, popis obrázku chybí.

Telefon padne dobře do ruky

Omlouváme se, popis obrázku chybí.

Ostře řezané hrany ergonomii prospěly

Omlouváme se, popis obrázku chybí.

Zadní strana telefonu

 

Displej a jeho kvality

Apple se chlubí tím, že dvanáctky mají velký dotykový displej přes celou čelní stranu. Rámečky okolo obrazovky jsou skutečně tenké, případní zájemci ale musí počítat s ostrůvkem v horní části, kde se ukrývá čelní fotoaparáty a další důležité senzory. V tomto ohledu je konkurence o kus dál – decentní průstřely displeje vypadají přece jen lépe.

Ale zpět k samotné dotykové ploše. Jde o OLED panel s úhlopříčkou 6,1 palce a rozlišením 2 532 x 1 170 pixelů. Výrobce dotykový panel označuje Super Retina XDR, nechybí přitom technologie TrueTone a Haptic Touch, kterými se chlubili již předchůdci.

Vlastnosti OLED panelu jsou bez nadsázky dechberoucí, zobrazené fotografie působí až neskutečně realisticky. Retina displeje vždy patřily k tomu nejlepšímu na trhu, ale OLED panely jsou ještě o úroveň výše. Kvalitu zobrazení si uvědomíte především ve chvíli, kdy zobrazíte nějaké dynamicky náročnější scény.

Dotyková plocha patří na samotnou špičku potravního řetězce i díky bezchybným pozorovacím úhlům. Snad jediné výtky, mohou směřovat k 60Hz obnovovací frekvenci, především hráči by patrně ocenili, kdyby byl panel trochu rychlejší. Jinak ale tomuto displeji nemůžeme vytknout vůbec nic.

Omlouváme se, popis obrázku chybí.

Přímý pohled na displej

Omlouváme se, popis obrázku chybí.

Postranní pozorovací úhly

Omlouváme se, popis obrázku chybí.

Postranní pozorovací úhly

Omlouváme se, popis obrázku chybí.

 Postranní pozorovací úhly

Omlouváme se, popis obrázku chybí.

Postranní pozorovací úhly

 

Zabezpečení a MagSafe

S displejem úzce souvisí otázka zabezpečení. Přední kamera totiž podporuje stejně jako u předchůdců Face ID – Apple tvrdí, že je bezpečnější než čtečka otisků prstů. Analyzuje totiž při odemykání desítky tisíc neviditelných bodů, ze kterých sestavuje přesnou hloubkovou mapu obličeje. Například dvojčata si historicky zvládla odemknout telefony navzájem, ale jinak funguje tato technologie spolehlivě.

Stejně považujeme ale za škodu, že výrobce už čtečku otisků prstů nenabízí. Obzvláště nyní v době povinného nošení roušek by totiž tato technologie přišla vhod. Čtečka by se přitom dala relativně snadno integrovat do pohotovostního tlačítka.

Vyzdvihnout si zaslouží i nová funkce MagSafe. Apple v podstatě přidělal do útrob telefonu sofistikovaný magnet, prostřednictvím kterého půjde připojit různorodé příslušenství – například nabíječka nebo stojánek v autě. Přichystány jsou i zcela unikátní doplňky, řeč je o nástavci Wallet, který bude sloužit jako peněženka pro karty či bankovky na zadní straně telefonu. I ta se přichytává pomocí magnetu.

Omlouváme se, popis obrázku chybí.

MagSafe v akci

 

Výkon pod taktovkou iOS

Už při oficiálním představení se zástupci společnosti Apple nechali slyšet, že iPhone 12 má v otázce výkonu představovat to nejlepší z nabídky tohoto podniku, což je zásluha procesoru Apple A14 Bionic. Má jít totiž údajně o „nejrychlejší čip ve smartphonu“. Pro úplnost dodejme, že tento procesor má k dispozici 4 GB operační paměti.

Celkově použitý hardware získal v benchmarkové utilitě AnTuTu skóre 568 953 bodů. To je sice o něco méně než v případě těch nejlepších Androidů, ale samotní tvůrci AnTuTu upozorňují, že skóre nelze úplně přesně porovnávat mezi různými platformami. A hlavně, místo číselných hodnocení je daleko důležitější uživatelský zážitek – a musíme přiznat, že nárůst výkonu je markantní, svižnější je i samotné procházení menu a souvisejících nabídek.

Omlouváme se, popis obrázku chybí.

Hodnocení AnTuTu

 

Platforma iOS je totiž hardwarově méně náročná než konkurenční Android, což se pozitivně projevuje i na svižné odezvě testovaného kousku. Právě proto například nemusí Apple nabízet u svých smartphonů tolik operační paměti jako konkurence.

Také tvůrci aplikací a her odlaďují svůj software přímo pro konkrétní zařízení, podobně jako je tomu u herních konzolí. Nemusí tak odlaďovat vše pro několik různých procesorů a řešit, jestli výkonnostně stačí nebo ne. I díky tomu prakticky nenarazíte na aplikaci nebo hru, která by nefungovala korektně.

Konkrétně je iPhone 12 vybaven iOS ve verzi 14. Ta se svým vzhledem velmi podobá předchozí generaci, přibyla však celá řada užitečných funkcí. Díky nové verzi se iPhony naučily například pracovat s widgety. Informační bubliny s důležitými informacemi bude možné zamíchat přímo mezi aplikace. Lidé tak hned po odemčení iPhonu uvidí například naplánované schůzky v kalendáři, televizní program či náhledy přijatých zpráv.

Šikovná je také funkce Picture in picture, iPhony se tedy naučily přehrávat video v plovoucím okně, což značně usnadňuje multitasking. Vylepšení se dočkala také virtuální asistentka Siri. Ta nově může komunikovat s uživatelem v malých bublinách, aniž by překryla celou obrazovku. Prohlédnout si prostředí iOS 14 můžete na snímcích níže.

Omlouváme se, popis obrázku chybí.

Uzamčená a úvodní obrazovka

Omlouváme se, popis obrázku chybí.

Internetový prohlížeč; Prohlížení

Omlouváme se, popis obrázku chybí.

Počasí; Kalendář

Omlouváme se, popis obrázku chybí.

Prostředí fotoaparátu; Galerie

Omlouváme se, popis obrázku chybí.

Telefon a SMS zprávy

Omlouváme se, popis obrázku chybí.

Klávesnice na šířku

 

Multimediální výbava

Pro přehrávání hudby i filmů je iPhone 12 vybaven vestavěnými stereofonními reproduktory. Ty jsou umístěny ve spodní části, a tak je při sledování videa na šířku potřeba dávat pozor na to, abyste je rukou nezakryli.

Celkově ale stereo reproduktory mají velmi povedený přednes s nadprůměrnou hlasitostí. Subjektivně mi přijde, že jde aktuálně o jeden z nejlépe hrajících telefonů na trhu, a to přitom standardně používám konkurenční přístroj s Androidem. Mimochodem i telefonní hovory jsou dostatečně hlasité a zřetelné, samozřejmě na obou stranách.

Omlouváme se, popis obrázku chybí.

Přední fotoaparát

Omlouváme se, popis obrázku chybí.

Zadní duální fotoaparát

 

Nové iPhony 12 se slůvkem Pro v názvu patří podle serveru DxOMark mezi ty nejlepší fotomobily na trhu, ve srovnání s ostatními konkurenty jim patří čtvrtá a pátá příčka. Sluší se podotknout, že iPhone 12 by se umístil také tak vysoko, kdyby mu nechyběl teleobjektiv. Právě za tuto absenci totiž kladné body ztratil.

Jakou výbavu tedy fotografové u dvanáctky naleznou? Vepředu je 12MPx kamera TrueDepth, vzadu jsou pak duální fotoaparáty se stejným rozlišením. Jejich parametry jsou následující: ƒ/1.6 wide, ƒ/2.4 ultrawide, objektivy 13/26mm, OIS.

U dvanáctek se kvalita posunula zase směrem k lepšímu. Už jen kvůli tomu, že noční režim teď funguje na širokoúhlém i ultraširokoúhlém fotoaparátu. Nový širokoúhlý fotoaparát zachycuje o 27 procent víc světla. Noční režim se aktivuje automaticky podle množství okolního světla. Apple demonstroval, že se s telefony dají pořídit i dramaticky laděné záběry v měsíčním světle, které jsou mnohem ostřejší než u předchůdce.

Deep Fusion při středním nebo slabém světle analyzuje různé expozice a vykreslí i ty nejmenší detaily, jako je textura dřeva, látky nebo lustrů na téhle fotce. A ultraširokoúhlý fotoaparát dodá focenému subjektu heroický rozměr. Smart HDR 3 zase vystihuje světelnou rovnováhu snímku – postava i stromy jsou prokreslené, zatímco obloha si zachovává sytou barvu, a to i v pravé poledne. Smart HDR 3 pomocí strojového učení totiž rozpoznává scény a podle potřeby upravuje ostrost, barvy a rovnováhu bílé. Vyzdvihnout si zaslouží také pokročilý portrétní režim. 

Vylepšení se dočkalo také natáčení videa, a to především při slabém osvětlení. V nočním režimu je mimochodem k dispozici i časosběr. Stačí iPhone opřít a můžete začít kouzlit se světelnými stopami. Majitelé iPhonů 12 navíc mohou vůbec poprvé natáčet 4K HDR videa v Dolby Vision. Upravovat pořízené záběry je následně možné ve Fotkách nebo iMovie. A pak si je přes AirPlay promítat na televizi, kde vyniknou všechny barvy a detaily.

Kvalita snímků i pořízených videí je velmi slušná, a to i za horších světelných podmínek. Posoudit ji můžete sami díky následujícím momentkám:

 

>> Dva objektivy v akci <<

Omlouváme se, popis obrázku chybí.

Foceno širokoúhlým objektivem (originál zde)

Omlouváme se, popis obrázku chybí.

Foceno ultraširokoúhlým objektivem (originál zde)

Omlouváme se, popis obrázku chybí.

Foceno širokoúhlým objektivem (originál zde)

Omlouváme se, popis obrázku chybí.

Foceno ultraširokoúhlým objektivem (originál zde)

Omlouváme se, popis obrázku chybí.

Foceno širokoúhlým objektivem (originál zde)

Omlouváme se, popis obrázku chybí.

Foceno ultraširokoúhlým objektivem (originál zde)

Omlouváme se, popis obrázku chybí.

Foceno širokoúhlým objektivem (originál zde)

Omlouváme se, popis obrázku chybí.

Foceno ultraširokoúhlým objektivem (originál zde)

Omlouváme se, popis obrázku chybí.

Foceno širokoúhlým objektivem (originál zde)

Omlouváme se, popis obrázku chybí.

Foceno ultraširokoúhlým objektivem (originál zde)

 

>> Fotky ze dne <<

Omlouváme se, popis obrázku chybí.

Ukázkový snímek ve vysokém rozlišení můžete stáhnout zde

Omlouváme se, popis obrázku chybí.

Ukázkový snímek ve vysokém rozlišení můžete stáhnout zde

Omlouváme se, popis obrázku chybí.

Ukázkový snímek ve vysokém rozlišení můžete stáhnout zde

Omlouváme se, popis obrázku chybí.

Ukázkový snímek ve vysokém rozlišení můžete stáhnout zde

Omlouváme se, popis obrázku chybí.

Ukázkový snímek ve vysokém rozlišení můžete stáhnout zde

Omlouváme se, popis obrázku chybí.

Ukázkový snímek ve vysokém rozlišení můžete stáhnout zde

Omlouváme se, popis obrázku chybí.

Ukázkový snímek ve vysokém rozlišení můžete stáhnout zde

Omlouváme se, popis obrázku chybí.

Ukázkový snímek ve vysokém rozlišení můžete stáhnout zde

Omlouváme se, popis obrázku chybí.

Ukázkový snímek ve vysokém rozlišení můžete stáhnout zde

Omlouváme se, popis obrázku chybí.

Ukázkový snímek ve vysokém rozlišení můžete stáhnout zde

Omlouváme se, popis obrázku chybí.

Ukázkový snímek z předního fotoaparátu ve vysokém rozlišení můžete stáhnout zde

 

>> Fotky z noci <<

Omlouváme se, popis obrázku chybí.

Ukázkový snímek ve vysokém rozlišení můžete stáhnout zde

Omlouváme se, popis obrázku chybí.

Ukázkový snímek ve vysokém rozlišení můžete stáhnout zde

Omlouváme se, popis obrázku chybí.

Ukázkový snímek ve vysokém rozlišení můžete stáhnout zde

Omlouváme se, popis obrázku chybí.

Ukázkový snímek ve vysokém rozlišení můžete stáhnout zde

Omlouváme se, popis obrázku chybí.

Ukázkový snímek ve vysokém rozlišení můžete stáhnout zde

Omlouváme se, popis obrázku chybí.

Ukázkový snímek ve vysokém rozlišení můžete stáhnout zde

Omlouváme se, popis obrázku chybí.

Ukázkový snímek ve vysokém rozlišení můžete stáhnout zde

Omlouváme se, popis obrázku chybí.

Ukázkový snímek ve vysokém rozlišení můžete stáhnout zde

Omlouváme se, popis obrázku chybí.

Ukázkový snímek ve vysokém rozlišení můžete stáhnout zde

 

>> Ukázková videa <<

Ukázkové video ze dne

Ukázkové video ze dne

Ukázkové video z noci

 

Výdrž baterie

Baterie testované novinky má nižší kapacitu než u předchozí jedenáctky, konkrétně 2815 mAh vs 3110 mAh. V praxi se toho ale zas tak moc nezměnilo, i při svižném pracovním tempu vydržíte pracovat bez elektrické zásuvky jeden den. Zda ráno bude baterie ukazovat o pár procent méně, nehraje v tomto případě nijak zásadní rozdíl. Konkrétně jsme video v rozlišení Full HD zvládli přehrávat necelých 12 hodiny, při surfování na webu jsme dosáhli ještě o půl hodiny lepší výdrže.

Nový iPhone 12 podporuje také rychlé nabíjení s výkonem až 20 W, v bezdrátovém režimu pak až 15 W (nabíječka MagSafe), respektive až 7,5 W (Qi). Do nové nabíječky doporučujeme rozhodně zainvestovat, pokud byste používali starý 5W model od iPhonu 11, bude na dobití z 8 na 100 % čekat zhruba tři hodiny. S nejrychlejším adaptérem to přitom trvá něco málo přes hodinu. 

Omlouváme se, popis obrázku chybí.

Detailní pohled na Lightning konektor

 

Klady a zápory

+ nový design vypadá naživo skvěle

+ kvalitní OLED panel

+ naddimenzovaný výkon

+ svižná odezva operačního systému

+ kvalitní fotoaparáty

+ kvalita reproduktorů

+ vysoká odolnost (IP68)

 

- v balení není nabíječka ani sluchátka

- výřez v dotykové obrazovce se nemusí líbit každému

- pouze 60Hz obnovovací frekvence displeje

- nemá čtečku otisků prstů

 

Omlouváme se, popis obrázku chybí.

Apple iPhone 12

 

Závěrečné hodnocení

Apple iPhone 12 je velmi povedený model, který cílí na náročné uživatele. Ty osloví relativně kompaktními rozměry, špičkovým výkonem, novým designem a celou řadou dalších vylepšení. Nějaké neduhy se samozřejmě také najdou. Vzhledem k tomu, že největší konkurenci pro testovanou novinku budou představovat sesterské modely se slůvkem Pro v názvu, celá řada uživatelů drobné prohřešky iPhonu 12 odpustí – už jen kvůli atraktivnější cenovce.  

To chci

Ohodnoť článek:

Názory ostatních Geeků (6)

cvejnovakaterina@seznam.cz CVE

Ne

Jsem majitelem applu i androidu.Nedelejte chybu jako ja a vyhnite se applu. Kupte si radeji Pixel 5 nebo 4a a budete velmi spokojeni. A zbytek penez dejte do Bitcoinu nebo na Vanoce.

avatar

@cvejnovakaterina@seznam.cz: Myslíte ty Pixely co škrtí výkon , aby vydržela baterie + odchlipující se displej který je dle reklamačního oddělení Googlu součásti designu telefonu ?

avatar

@holcat: no furt lepší než apple,který vydává aktualizace s skrytými "bugy",kterými chce donuti uživatele co dlouho neoupgradovali aby si pořídili nové device.Ať už je to co udělali s Iphone 4+5 ten update co záměrně zpomalil systém a záměrně vybíjel baterku nebo teď update BigSur,který brickuje staré Imacy

avatar

@dvořák378: Takže problémy Pixelu ( ten displej se objevil i po čerstvém vybalení s krabičky a né během používání ) jsou omluveny tím , že Apple měl někdy ( a má a asi bude mít ) svoje kauzy , které jsou subjektivně horší než problémy Pixelu a tak je vlastně Google good ?
A co potom Samsung s Exynosi 990 potažmo Galaxy 20 ultra 5 G tím by se daly taky Pixely omluvit ne .
Jako styl: buďte ticho ostatní mají také problémy tak o co jde , je hm slušně řečeno divný.

avatar Ověřený GEEK - level 3

@holcat: Tyto problémy se popravdě objevují jen hned po vybalení z krabice, protože ta tuna lepidla a "pacičky" zajistí, že se daná mezera asi během života Pixelu 5 hýbat nebude :)
Sám tam mám mezírku v jednom rohu, že by se tam možná dal i zachytit vlas, ale vypadá to, že já jsem jedním z těch nejšťastnějších, protože jsem viděl, na fotkách, i mezery několikanásobně převyšující tu u mě.
+ Furt čekám na Bose QC 35 II dárek .... to je dobáááááá.Sám jsem s Pixelem 5 extrémně spokojen, ale o výhodnou koupi proti konkurenci fakt nejde. Jen ten software ... takhle má vypadat Android, takhle svižně ;)
Apple raději komentovat nebudu, protože tu tuna bugů na mém iPadu Pro by vydala za knižní edici Hry o Trůny.PS: Zajímavější na novém BigSur je IMHO logování veškeré uživatelské aktivity a posílání v nešifrované formě dál (včetně obcházení VPN apod.).

losdodos LOS

Tvrzené sklo a obal

Když už je apple iphone 12 poněkud nákladnější záležitostí, vyplatí se mít ho dobře chráněný. Tvrzená skla na displej, ale také vhodné obaly se dnes dají koupit za hubičku a můžete vybírat z mnoha designů a typů..jako třeba:
https://tvrzenaskla.eu/210-iphone-12-12-pro

Máš něco na srdci?

nahoru