Přejít na obsah [o] Přejít na navigaci [n] Přejít na vyhledávání [v] Přihlásit se
Hlavička
Recenze: FIXED Smile Pro – konec hledání

Recenze: FIXED Smile Pro – konec hledání

Recenze
FIXED lokátor Smile Pro, červená_393447816
FIXED lokátor Smile Pro, červená
338 Kč 409 Kč
FIXED lokátor Smile Pro, modrá_534242777
FIXED lokátor Smile Pro, modrá
272 Kč 329 Kč
FIXED lokátor Smile Pro, bílá_1066360270
FIXED lokátor Smile Pro, bílá
378 Kč 457 Kč
FIXED lokátor Smile Pro, 2ks, modrá/červená_1834575096
FIXED lokátor Smile Pro, 2ks, modrá/červená
743 Kč 899 Kč
FIXED lokátor Smile Pro, 2ks, černá/bílá_547754362
FIXED lokátor Smile Pro, 2ks, černá/bílá
743 Kč 899 Kč

Lidstvo je předurčeno k hledání – na světě totiž neexistuje moc lidí, kteří by nikdy nic neztratili, nebo alespoň jednou za čas nehledali klíče či peněženku. Udělat přítrž těmto problémům se snaží společnost FIXED se svým chytrým lokátorem Smile Pro.

Elegantní přívěsek se zabudovaným vyhledávačem, díky kterému budete mít vždy a všude dokonalý přehled o svých věcech. Tak by se dal ve zkratce popsat lokátor FIXED Smile Pro. V praxi jde o velmi užitečného pomocníka, který se snaží předcházet ztrátám důležitých věcí a který zároveň pomáhá efektivněji hledat nejrůznější věci. Jak to funguje v praxi, si ukážeme v následujících řádcích.

Hlavní přednosti lokátoru FIXED Smile Pro

  • Moderní design
  • Kvalitní zpracování
  • Připojení přes Bluetooth
  • Propojení s aplikací FIXED SMILE
  • Ochrana proti krádeži s alarmem
  • Extra dlouhá životnost baterie
  • Upozornění na ztrátu dosahu

 

Omlouváme se, popis obrázku chybí.

FIXED Smile Pro

 

Technické parametry

Testovaný model: FIXED lokátor Smile Pro

Konektivita: Bluetooth

Upozornění: zvukový signál, blikající indikátor

Další funkce: prozvonění mobilu, ochrana proti krádeži s alarmem, upozornění na ztrátu dosahu

Kompatibilní systémy: Google Android 5+, Apple iOS 10+

Výdrž baterie: 1 rok

Rozměry: 3,5 x 3,5 cm

 

Představení lokátoru FIXED Smile Pro

 

Obsah balení

Lokátor je dodáván v malé kartónové krabičce bílé barvy, přičemž na její čelní straně je už přímo vyobrazen hlavní hrdina dnešní recenze. Balení je dostatečně robustní, aby se chytrému přívěsku během transportu nic nestalo. Dodávaná výbava mimochodem čítá návod k použití, poutko, kroužek na klíče a oboustrannou lepenku – díky tomu můžete lokalizátor přidělat skutečně kamkoliv chcete.

Je vhodné také zdůraznit, že česká značka FIXED nabízí také balení obsahující dva lokátory, které vychází vcelku pochopitelně o něco levněji, než pokud byste pořizovali každý přívěšek zvlášť. Jeden kus je možné pořídit už za méně než 400 Kč, což z něj dělá aktuálně s velkým náskokem nejlevnější lokátor na trhu.

Omlouváme se, popis obrázku chybí.

Balení lokátoru

Omlouváme se, popis obrázku chybí.

Na zadní straně se výrobce chlubí všemi dovednostmi

Omlouváme se, popis obrázku chybí.

V krabičce je lokátor vystaven jako nějaký šperk v dárkové krabičce

Omlouváme se, popis obrázku chybí.

Dodávané příslušenství

 

Vzhled a kvalita zpracování

Hned na úvod se sluší zmínit, že FIXED je českou značkou. Máme být tedy na co hrdí, neboť lokátor Smile Pro byl kompletně vyvinut v České republice, a to českými vývojáři. V portfoliu tohoto výrobce naleznete mimochodem celou řadu zajímavých produktů – chytré peněženky či pouzdra na brýle, ale také šikovné počítačové a mobilní příslušenství. My se nicméně v následujících řádcích zaměříme výhradně na lokátor Smile Pro.

Ten zaujme hned na první pohled svými kompaktními rozměry (3,5 x 3,5 cm). Díky tomu není testovaný kousek na cestách velkou přítěží. Když jej pověsíte na klíče, ani o něm nebudete vědět. Stejně jednoduše jej můžete přilepit na víko notebooku, zavěsit na batoh či vložit do peněženky. Možnosti využití jsou zkrátka velmi široké a fantazii se meze nekladou.

Praktické je také to, že vybírat je možné ze čtyř různých barev – červené, modré, bílé a černé. Díky tomu můžete pomocí přívěsků například snadno rozlišit jednotlivé svazky klíčů od sebe. Na čelní straně zařízení je logo FIXED, hned vedle něj se pak nachází osvětlený kroužek s tlačítkem. V jednom ze zaoblených rohů je také otvor pro snadné přidělání kroužku či šňůrky.  

Kvalita zpracování se mimochodem drží na velmi vysoké úrovni. Plastové tělo je velmi pevné a nikde se neprohýbá, na první pohled si ani neuvědomíte, že se skládá ze dvou různých částí, které se dají rozdělat. V útrobách lokátoru se totiž ukrývá kromě samotné elektroniky také výměnná baterie CR2032.  

Omlouváme se, popis obrázku chybí.

Lokátor v celé své kráse

Omlouváme se, popis obrázku chybí.

Jde o velmi kompaktní zařízení

Omlouváme se, popis obrázku chybí.

Na vrchní straně nalezneme tlačítko se světelnou signalizací

Omlouváme se, popis obrázku chybí.

V pase má lokátor jen pár milimetrů

Omlouváme se, popis obrázku chybí.

Spodní strana lokátoru

Omlouváme se, popis obrázku chybí.

Pohled do útrob lokátoru, kde se nachází výměnná baterie

 

Spárováno raz, dva

Smile Pro staví na technologii Bluetooth 5.0 s Low Energy profile, právě prostřednictvím tohoto bezdrátového standardu komunikuje lokátor s chytrými telefony či počítačovými tablety. Konkrétně jsou podporovány platformy Google Android 5+ i Apple iOS 10+.

Se spárováním pomůže obslužný program FIXED Smart, který je kompletně lokalizován do naší mateřštiny – české kořeny zkrátka lokátor Smile Pro nezapře, což je rozhodně dobře. V aplikaci se stačí přihlásit/zaregistrovat, ihned poté můžete začít s párováním prvního lokátoru. Zvládnete to bez nadsázky za pár desítek vteřin.  

Sympatické na celém systému od společnosti FIXED je i to, že se nemusíte obávat úniku dat ze samotného lokátoru. Data jsou velmi přísně šifrována na serverech v ČR. Neposílají se tedy na zahraniční servery jako u jiných konkurenčních výrobků.

Omlouváme se, popis obrázku chybí.

První spuštění aplikace FIXED Smart

Omlouváme se, popis obrázku chybí.

Přidání nového lokátoru

Omlouváme se, popis obrázku chybí.

Spárování je otázka maximálně pár desítek vteřin

 

Aplikace FIXED Smart

Jak je z řádků výše již patrné, kompletní obsluhu lokátoru zajišťuje zmiňovaná aplikace FIXED Smart. Ta je velmi přehledná a uživatelsky přívětivá. Na hlavní stránce naleznete všechna spárovaná zařízení. Abyste je snadno poznali, můžete si je pochopitelně různě pojmenovat.

Přímo z aplikace můžete hledat jednotlivé lokátory či měnit jejich nastavení. U každého spárovaného zařízení také máte k dispozici informace o poloze i aktuálním stavu. Přesně tak můžete vidět, jestli je lokátor v dosahu a kde přesně byla naposledy zaznamenána jeho poloha.

Samotný lokátor samozřejmě nemá zabudovanou GPS, využívá lokalizaci pomocí připojeného telefonu. Ale i to je v praxi více než užitečné, pokud totiž není lokátor v dosahu Bluetooth, snadno se můžete na mapě přesvědčit, kde se nacházel naposledy.  

Omlouváme se, popis obrázku chybí.

Aplikace FIXED Smart

Omlouváme se, popis obrázku chybí.

Možnosti nastavení

Omlouváme se, popis obrázku chybí.

Správa konkrétního lokátoru

 

Praktické zkušenosti

Lokátor Smile Pro je možné ukrýt díky decentnímu designu a kompaktním rozměrům opravdu kamkoliv. Jeden z našich kolegů má dokonce testovaný kousek přilepený na spodní straně sedadla u svého kola. Využívá totiž toho, že má lokátor zabudovaný pohybový senzor, díky čemuž okamžitě upozorní, pokud se zamčené kolo pohne. Klasický zámek toto řešení sice nenahradí, ale když máte kolo zamčené ve stojanu a někdo se s ním snaží manipulovat, získáte díky lokátoru možnost na vzniklou situaci okamžitě reagovat.

Aplikace totiž vyžaduje neustále zapnuté notifikace, aby vás mohla upozornit na případy, kdy je něco v nepořádku – například když se od své peněženky vzdálíte příliš daleko. Jste samozřejmě omezeni dosahem signálu Bluetooth, nicméně desetimetrový okruh v praxi bohatě stačí.

V obslužné aplikaci navíc můžete nastavit bezpečné zóny, díky kterým snadno vypnete notifikace například doma. Šikovný je také Noční režim – pokud jej aktivujete, nebudou vás notifikace rušit během spánku.

Omlouváme se, popis obrázku chybí.

FIXED Smile Pro s chytrým telefonem Galaxy Note20

Omlouváme se, popis obrázku chybí.

Porovnání velikosti lokátoru a smartphonu

Omlouváme se, popis obrázku chybí.

Lokátor FIXED Smile Pro

 

Pokud lokátor hledáte, začne samotný přívěšek pronikavě pípat, zároveň i bliká kroužek okolo tlačítka na čelní straně. Hlasitost je dostatečně intenzivní, abyste například klíče našli i v případě, že budou schované někde hluboko v batohu.

Hledání přitom funguje také obráceně, pokud chcete vyhledat telefon pomocí přívěsku. Stačí dvakrát stisknout tlačítko na přívěsku a mobil zazvoní. Nefunguje to pouze v případě, že máte zapnutý tichý mód. Mimochodem tlačítko přívěsku může posloužit také jako dálková spoušť během focení.

A co dělat, pokud nejste v dosahu Bluetooth? Můžete se podívat do mapy, kde byla poloha předmětu naposledy zaznamenána. Stejně tak je možné nahlásit ztrátu předmětu. Když se pak k němu přiblížíte a bude tedy opět v dosahu, telefon vás na něj upozorní.

Praktická je také možnost rodinného sdílení, lokátor Smile Pro tedy můžete sdílet mezi více lidmi najednou. To se může hodit hned v několika případech. V první řadě je to užitečné ve chvíli, kdy se o jeden předmět dělí více lidí. Stejně tak to ale přijde vhod, pokud s daným předmětem nemáte vůbec žádné spojení, víte jenom orientační polohu a chcete ho hledat.

Do hledání se v takovém případě může zapojit více lidí, kteří využívají stejný ekosystém – tedy mají aplikaci Fixed Smile. Můžete totiž s nimi sdílet ID zařízení a v rojnici pak jej pak hledat. Užitečné to je v případě, kdy po proflámované noci nemůžete najít svůj batoh v kempu. Vyzkoušeno na vlastní kůži, funguje to skvěle. V podstatě tak díky této softwarové vychytávce můžete částečně nahradit GPS a GSM lokalizaci.  

Omlouváme se, popis obrázku chybí.

Na lokátor je možné přidělat kroužek…

Omlouváme se, popis obrázku chybí.

… nebo dodávané poutko

Omlouváme se, popis obrázku chybí.

Lokátor je možné také přilepit

Omlouváme se, popis obrázku chybí.

Díky kompaktním rozměrům se lokátor snadno vejde i do peněženky ke drobným

Omlouváme se, popis obrázku chybí.

FIXED Smile Pro přidělaný na klíčích

 

Klady a zápory

+ velmi příznivá cena

+ široké možnosti využití

+ kompatibilní s Androidem a iOS

+ možnost sdílení lokátoru s dalšími uživateli

+ český výrobek, data jsou uchovávána v ČR

 

- závislost na Bluetooth, nemá vlastní GPS

- se zapnutým určováním polohy a Bluetooth se telefon vybíjí rychleji

 

Omlouváme se, popis obrázku chybí.

FIXED Smile Pro

 

Závěrečné hodnocení

Nízká cena evidentně nemusí být překážkou, lokátor FIXED Smile Pro funguje v praxi bezchybně. I když je závislý na připojeném telefonu a jeho dosah je omezen technologií Bluetooth, v praxi to vůbec nevadí. Výrobce totiž nabízí možnost snadného sdílení s dalšími uživateli, díky čemuž můžete hledat i předměty mimo dosah.

FIXED Smile Pro  

 

Ohodnoť článek:

Názory ostatních Geeků (1)

soumen0 SOU

Rezenze krasna, ale...

zarizeni bohuzel funguje natolik nespolehlive, ze prakticky nefunguje. Spolehlivost 0. Presne stejnou spolehlivost maji tagy, ktere jsem koupil od cinana po 1 dolaru.

Máš něco na srdci?

nahoru