Přejít na obsah [o] Přejít na navigaci [n] Přejít na vyhledávání [v] Přihlásit se
Hlavička
Recenze: Logitech MX Sound – kabel, či bezdrát?

Recenze: Logitech MX Sound – kabel, či bezdrát?

Recenze
Logitech MX Sound, černá_1564905936
Logitech MX Sound, černá
Produkt není určen k prodeji.

Především na futuristický vzhled a solidní výkon lákají nové reproduktory Logitech MX Sound. Ty se chlubí bezdrátovou konektivitou, zároveň se ale dají snadno připojit k počítači pomocí klasického kabelu. V domácnosti tak mohou obsluhovat více zařízení najednou.

Televizor, počítač, chytrý telefon, tablet nebo například hudební přehrávač. Všechna tato zařízení je možné snadno připojit k novým reproduktorům od společnosti Logitech. Model Mx Sound navíc podporuje i bezdrátový standard Bluetooth, při přehrávání hudby se tak zcela obejdete bez kabelů.

Omlouváme se, popis obrázku chybí.

Logitech MX Sound

 

Technické parametry

Testovaný model: Logitech MX Sound, černá

Celkový výkon (špičkový): 24 W

Celkový výkon (RMS): 12 W

Verze Bluetooth: 4.1

Dosah: až 25 metrů v linii přímé viditelnosti

Vstup 3,5 mm: 2x

Zdířka pro sluchátka: 1x

Systémové požadavky: kompatibilní se zařízeními vybavenými technologií Bluetooth a libovolným zařízením se vstupem 3,5 mm

Rozměry: 160 x 160 x 83,4 mm

Hmotnost: 1.72 kg

 

Představení testovaných reproduktorů

 

Obsah balení

Logitech MX Sound jsou poměrně luxusní reproduktory, i když to – alespoň podle obalu – nejde na první pohled znát. Testovaný kousek je totiž dodáván v tuctové kartonové krabici černozelené barvy, která je pro produkty tohoto výrobce typická. Potěšující je nicméně to, že v balení jsou reproduktory pomocí kartonových pořadačů dobře chráněny proti poškození. V balení se kromě nich ukrývá ještě napájecí adaptér, kabel na propojení s počítačem nebo jiným zařízením a jednoduchý návod k použití.

Omlouváme se, popis obrázku chybí.

Balení reproduktorů

Omlouváme se, popis obrázku chybí.

Dodávané příslušenství

 

Futuristický vzhled v hlavní roli

Hlavní hrdina dnešní recenze zaujme na první pohled svým velmi netradičním vzhledem, který působí tak trochu futuristickým dojmem. Zapomeňte na hranaté krabice, oba reproduktory jsou kulaté a po stranách mají ještě malou „kuličku“, která slouží jako podstavec a zároveň se z ní linou basové linky.

Design je velmi čistý a svým způsobem až minimalistický. Šedé plastové tělo totiž nenarušují žádná tlačítka ani výstupy kabelů – alespoň tedy pokud se podíváte z přední strany nebo boku. Veškeré konektory jsou totiž umístěny na zadní straně pravého reproduktoru.

Levý reproduktor má napevno přidělaný kabel, pomocí kterého se připojuje k tomu pravému. Mimochodem, označení kanálů je vyznačeno také na zadní straně, aby nebyl jakkoliv narušen jednoduchý a plynulý design obou reproduktorů.

Omlouváme se, popis obrázku chybí.

Design ladí s dalšími periferiemi od Logitechu

 

Plastové tělo reproduktorů působí poměrně bytelným dojmem. Navíc jednotlivé plochy na sebe korektně doléhají a prakticky nikde jsme během testů nenašli nerovnost, špatné lícování či jiné neduhy. Jde zkrátka o poctivě zpracovaný kousek, u kterého byl kladen velký důraz na luxusní vzhled.

To je patrné i na přední straně. Ta je u obou reproduktorů potažena speciální tkaninou, která ladí se zbytkem reproduktorů. Design byl navržen tak, aby u PC ladil s dalšími periferiemi tohoto výrobce, jako jsou například klávesnice Logitech CRAFT Advanced Keyboard s otočným ovladačem Creative Input Dial, prezentér Logitech Spotlight Presentation Remote a myš Logitech MX Master 2S. Krásně je to vidět na snímku výše.

Daní za futuristicky vyhlížející konstrukci je o něco horší stabilita. Přeci jen, když postavíte na desku stolu klasické reproduktory, jejich plochá spodní strana zajišťuje velmi dobrou stabilitu. A tomu se kruhové tělo nemůže rovnat.

Je však nutné podotknout, že výrobce použil na spodní straně reproduktoru po celé šířce gumové podložky, které stabilitu alespoň trochu zvyšují. Když ale do reproduktorů trochu víc drknete, mohou zavrávorat a v krajním případě se i převrátit. Při běžném použití se to ale nestane, neboť většina uživatelů reproduktory postaví vedle monitoru a už se jich nebude dotýkat.  

Omlouváme se, popis obrázku chybí.

Reproduktory v celé své kráse

Omlouváme se, popis obrázku chybí.

Design reproduktorů působí velmi futuristicky

Omlouváme se, popis obrázku chybí.

Celou čelní stranu pokrývá speciální tkanina

Omlouváme se, popis obrázku chybí.

Tvar reproduktorů je velmi atypický

Omlouváme se, popis obrázku chybí.

Detailní pohled na logo výrobce na jedné z bočnic

Omlouváme se, popis obrázku chybí.

Zadní strana reproduktorů

Omlouváme se, popis obrázku chybí.

Popisky pravého a levého kanálu jsou umístěny na zadní straně

Omlouváme se, popis obrázku chybí.

Z levého reproduktoru vede napevno přidělaný kabel

Omlouváme se, popis obrázku chybí.

Pravý reproduktor

Omlouváme se, popis obrázku chybí.

Detailní pohled na označení pravého kanálu

Omlouváme se, popis obrázku chybí.

Stabilitu reproduktorů zvyšují gumové zarážky

 

Ovládání a konektivita

Když jsme v řádcích výše hovořili o tom, že většina uživatelů reproduktory postaví vedle monitoru a už se jich nebude dotýkat, měli jsme naprostou pravdu. A to především díky unikátnímu systému ovládání, který se zcela obejde bez klasických tlačítek.

Místo nich jsou v pravém reproduktoru umístěny dotykové plošky. Ty nejsou na první pohled vidět, ale automaticky se rozsvítí ve chvíli, kdy k reproduktoru přiblížíte ruku. Pak se rozsvítí tři ovládací prvky. Dva slouží k ovládání intenzity hlasitosti, třetí pak ke spárování reproduktorů s různými zařízeními prostřednictvím technologie Bluetooth.

Omlouváme se, popis obrázku chybí.

Detailní pohled na ovládací prvky

 

A tím se plynule dostáváme k otázce konektivity. V první řadě je tedy k dispozici již zmiňovaný standard Bluetooth. Zajímavé je to, že najednou je možné bezdrátově připojit dvě zařízení najednou. V panelákovém bytě 3+1 o rozloze necelých 80 m2 jsme s dosahem bezdrátového signálu neměli sebemenší problém. Zvuk se bez jediného škobrtnutí přenášel dokonce i přes dvě příčky. Podle výrobce je dosah bezdrátového signálu při přímé viditelnosti až 25 metrů.

Dále jsou pak k dispozici dvě zdířky pro konektory jack 3,5 mm. Připojit je tak k reproduktorům možné nejen počítač, ale i další zařízení pomocí kabelu. Technologie Logitech Easy-Switch pak uživateli dovolí plynule přepínat mezi zdroji zvuku – stačí pozastavit zvuk na jednom a stisknout přehrávání na druhém.

Poslední zdířka má pak symbol sluchátek, pravděpodobně tedy není potřeba zdůrazňovat, k čemu slouží. Zajímavé je to, že sluchátka přes reproduktory můžete využít i v případě, kdy připojíte zařízení pomocí Bluetooth. Tedy například zvukový signál z mobilu budou přijímat klasicky reproduktory, které je následně přenesou do sluchátek pomocí kabelu. V řadě případů může tento systém přijít skutečně vhod.

Omlouváme se, popis obrázku chybí.

Jeden z reproduktorů

Omlouváme se, popis obrázku chybí.

Detailní pohled na konektorovou výbavu

 

Kvalita zvukové reprodukce a další praktické zkušenosti

Logitech MX Sound nabízí výkon 24 wattů RMS. Přesné parametry použitých měničů výrobce bohužel neprozradil, což je rozhodně škoda. V dané cenové kategorii totiž patří tento model k tomu nejlepšímu, co je aktuálně možné zakoupit. Svým projevem hlavní hrdina dnešní recenze rozhodně cílí na náročnější uživatele.

Všechna zvuková pásma jsou dokonale vyvážena. Perfektně to vynikne především u klasické hudby. Například v mistrovských kusech renesanční polyfonie, kde se běžně střídá na třicet různých vokálních hlasů, je vše krásně čisté a dobře zřetelné. Přitom právě v oblasti renesanční hudby má problém i celá řada profesionálních sestav. Stejně dobře si vedla reprosoustava prakticky ve všech hudebních žánrech – přesný, ostrý zvuk bez jakéhokoliv zkreslení – zkrátka doslova chytá za uši.

Pohled do útrob reproduktorů

 

Snad jedinou slabší stránkou jsou tvrdší hudební styly, jako například heavy metal a hard rock, kde je kladen velký důraz na basové linky. Testované reproduktory sice mají výraznější basy než většina klasických modelů, ale s konkurenty se samostatným subwooferem se měřit nemohou. Ale to se skutečně týká jen tvrdších stylů. V ostatních je zvuková reprodukce bezkonkurenční.

Mimochodem, i samotný vzhled reproduktorů přispívá k požitku ze zvukové reprodukce. Pokud totiž postavíte testovaný model vedle monitoru, speciální konstrukce propouští zvuk směrem k posluchači v úhlu 10°, což je podle výrobce ideální hodnota. Je potěšující, že výrobce myslel i na ty nejmenší drobnosti.

Většina Bluetooth reproduktorů je vybavena vlastní baterií, aby je bylo možné použít i na cestách. To ale není případ modelu Logitech MX Sound, ten je určen výhradně pro domácí použití. Zatím jsme si ale neřekli, jak se zapíná a vypíná – důvod je prostý, pohotovostní tlačítko byste tu hledali marně. Pro úsporu energie se po 20 minutách nečinnosti automaticky aktivuje pohotovostní režim. A reproduktory opět začnou hrát ve chvíli, kdy je budete potřebovat.

Omlouváme se, popis obrázku chybí.

Logitech MX Sound

Omlouváme se, popis obrázku chybí.

Jeden z reproduktorů

Omlouváme se, popis obrázku chybí.

Detailní pohled na basové ozvučnice

 

Klady a zápory

+ kvalita zvukové reprodukce

+ futuristický vzhled

+ široké možnosti konektivity

+ dosah bezdrátového signálu

+ dotykové plošky nahrazující klasická tlačítka

 

- reproduktory nejsou na stole tak stabilní jako ty s klasickou konstrukcí

- zvukové podání tvrdších stylů je spíše průměrné

 

Omlouváme se, popis obrázku chybí.

Logitech MX Sound

 

Závěrečné hodnocení

Reprosoustava Logitech MX Sound byla během redakčních testů velkým překvapením. Poměrně malé zařízení (ve srovnání se studiovými monitory) totiž dokáže nabídnout velmi kvalitní zvukový přednes a může směle konkurovat i dražším sestavám. Třešničkou na dortu jsou pak široké možnosti konektivity.

Reproduktory Logitech MX Sound můžete zakoupit v našem obchodě

Ohodnoť článek:

Názory ostatních Geeků

Zatím nikdo nepřispěl do diskuze.

Máš něco na srdci?

100% GEEKsměs bez elektroniky 100% GEEKsměs bez elektroniky
nahoru