Přejít na obsah [o] Přejít na navigaci [n] Přejít na vyhledávání [v] Přihlásit se
Hlavička
Recenze: Marshall Emberton – rockový duch v malém a odolném těle

Recenze: Marshall Emberton – rockový duch v malém a odolném těle

Recenze
Marshall Emberton BT, černá_1766237172
Marshall Emberton BT, černá
2 388 Kč 2 890 Kč

Marshall Emberton je aktuálně nejmenší přenosný bezdrátový reproduktor této značky. To ale neznamená, že by byl nějak ochuzen o kvalitu zvukové reprodukce, jak si ukážeme v dnešní recenzi. Předností má tento zajímavý drobeček hned několik.

Hudebním nadšencům snad ani není potřeba společnost Marshall představovat. Tato britská společnost již od roku 1962 vyrábí prvotřídní hudební zesilovače a aparatury. Stále častěji se však tento podnik snaží proniknout i do segmentu spotřební elektroniky. Jednou z posledních novinek je kompaktní a odolný Bluetooth reproduktor Marshall Emberton.

Hlavní přednosti testovaného modelu:

  • Stereo výstup
  • Vysoký výkon
  • Bluetooth 5.0 rozhraní
  • Rychlé nabíjení

Omlouváme se, popis obrázku chybí.

Marshall Emberton

 

Technické parametry

Testovaný model: Marshall Emberton BT, černá

Celkový výkon RMS: 20 W

Výkon satelitu RMS (na kanál): 10 W

Počet kanálů: 2

Frekvenční rozsah: 60 Hz – 20 kHz

Typ použití: Bezdrátové, pro Mobily, pro Tablet, Přenosné

Bezdrátové připojení: Bluetooth 5.0

Ovládání: na přístroji

Napájení: USB

Voděodolný: Ano

Rozměry: 160 x 76 x 68 mm

Hmotnost: 700 g

 

Představení modelu Marshall Emberton

 

Obsah balení

Že jde skutečně o kompaktní model, je poznat už při prvním pohledu na balení reproduktoru. Bílá kartónová krabička, na které jsou vypsány všechny hlavní přednosti této novinky, se totiž poměrně kompaktní. Uvnitř se kromě Bluetooth reproduktoru ukrývá ještě návod k použití a USB kabel. Součástí balení není tedy napájecí adaptér, na druhou stranu testovaný kousek je možné klidně napájet i prostřednictvím USB portu počítače.

Omlouváme se, popis obrázku chybí.

Balení reproduktoru

Omlouváme se, popis obrázku chybí.

Dodávané příslušenství

 

Ikonický vzhled, prémiová kvalita zpracování

Hlavní hrdina dnešní recenze zaujme na první pohled svým unikátním vzhledem, který odkazuje na slavná kytarová komba značky Marshall. Tento design je známý dlouhé desítky let, a přitom se stále ještě neokoukal, i díky němu působí Bluetooth reproduktor moderně a nadčasově. Masivní tělo černé barvy tak doplňuje stříbrná mřížka vepředu a černá vzadu. Na čelní straně stojí za pozornost ještě masivní logo výrobce, nahoře pak velké kulaté ovládací tlačítko, které je vyvedeno ve zlaté barvě.  

Vyzdvihnout si testovaný model zaslouží rozhodně i pro své kompaktní proporce, konkrétně jsou rozměry 160 x 76 x 68 mm a hmotnost činí 700 g. Není tedy problém vzít reproduktor kamkoliv s sebou, na cestách není žádnou velkou přítěží.

Velkou část reproduktoru pokrývá černá tvrzená guma. Na tomto materiálu sice ulpívají drobné nečistoty a prachové částečky, nicméně snadno je můžete opláchnout klidně i vodou. Testovaný model se totiž chlubí certifikací IPX7, klidně jej tedy můžete nechat hrát i ve chvíli, kdy venku prší. Díky gumové konstrukci a zvýšené odolnosti by si toho měl testovaný kousek nechat líbit opravdu hodně.

Kvalitě zpracování a použitých materiálů tak není příliš co vytknout, spíše právě naopak. Na druhou stranu v dané cenové kategorii to není zas tak překvapivé. Pro úplnost dodejme, že ve spodní části se nachází po celém obvodu masivní guma, která zajišťuje stabilitu reproduktoru prakticky na jakékoliv podložce.

Omlouváme se, popis obrázku chybí.

Reproduktor sází na ikonický design, který je nadčasový

Omlouváme se, popis obrázku chybí.

Logo Marshall se pyšní na stříbrné mřížce

Omlouváme se, popis obrázku chybí.

Slícování jednotlivých částí je bez sebemenší chybičky

Omlouváme se, popis obrázku chybí.

Jedna z bočnic

Omlouváme se, popis obrázku chybí.

Na protilehlé straně se nachází USB-C konektor

Omlouváme se, popis obrázku chybí.

Detailní pohled na USB-C konektor

Omlouváme se, popis obrázku chybí.

Zadní strana je černá

Omlouváme se, popis obrázku chybí.

Na vrchní straně se nacházejí ovládací prvky…

Omlouváme se, popis obrázku chybí.

…a také indikátor stavu baterie

Omlouváme se, popis obrázku chybí.

Spodní strana testovaného kousku

Omlouváme se, popis obrázku chybí.

Detailní pohled na gumu, která se stará o stabilitu reproduktoru

 

Ergonomie a ovládání

Již v řádcích výše jsme zmínili, že jde o nejkompaktnější Bluetooth reproduktor značky Marshall. Testovaný kousek je zároveň velký tak akorát, aby se snadno přenášel a ovládal jen jednou rukou. Na trhu samozřejmě najdete ještě menší Bluetooth reproduktory, ale ty nebudou tak odolné a už vůbec nenabídnou tak kvalitní reprodukci. Řeč je totiž o kompaktních modelech, které se dají přidělat například na popruh batohu.

Všechny ovládací prvky jsou umístěny na horní straně reproduktoru. Kromě párovacího tlačítka na boku je řeč především o zlatém víceúčelovém tlačítku, které se nachází uprostřed. S jeho pomocí můžete přehrávat, pozastavovat, přeskakovat skladby a upravovat hlasitost reproduktoru. Zároveň toto tlačítko slouží k zapnutí/vypnutí reproduktoru – stačí ho déle podržet.

Omlouváme se, popis obrázku chybí.

Reproduktor je velmi kompaktní

Omlouváme se, popis obrázku chybí.

Ovládat se dá pohodlně jednou rukou

Omlouváme se, popis obrázku chybí.

Detailní pohled na ovládací prvky

 

Možnosti připojení a výdrž baterie

Marshall Emberton nabízí možnost bezdrátového připojení k telefonu nebo počítači prostřednictvím technologie modrého zubu. Dosah bezdrátového signálu je více než deset metrů. Problém dokonce není, když připojený telefon necháte v jedné místnosti a s reproduktorem odejdete do druhé. Zvuk je stále přenášen bez jakýchkoliv neduhů.

K párování není potřeba žádný obslužný software, stačí jen déle podržet párovací tlačítko, než se indikační dioda nad ním rozbliká červenou barvou. Pak už jen stačí na mobilu, tabletu či jiném zařízení dát vyhledávat nové přístroje v okolí. Tímto způsobem je možné testovaný kousek připojit klidně i k laptopu s Windows.

Výrobce slibuje výdrž baterie až 20 hodin, což je úctyhodná hodnota – obzvláště s ohledem na kompaktnější rozměry a nižší hmotnost. V praxi se skutečně k takto dlouhé výdrži přiblížíte, i když samozřejmě záleží na nastavené intenzitě hlasitosti.

O napájení reproduktoru se stará dodávaný USB-C kabel, který připojíte například do zdířky v počítači. Praktická je i podpora rychlého nabíjení – už za 20 minut dobíjení poskytne přehrávání po dobu 5 hodin.

Omlouváme se, popis obrázku chybí.

Indikátor baterie

Omlouváme se, popis obrázku chybí.

Připojený USB-C kabel

Omlouváme se, popis obrázku chybí.

Párovací tlačítko

 

Kvalita zvukové reprodukce

Celkový výkon reproduktoru činí 20 W, osazen je totiž dvěma 10W zesilovači třídy D. Výrobce u tohoto konkrétního modelu uvádí frekvenční rozsah 60 Hz – 20 kHz. Jak již bylo uvedeno výše, spojení je realizováno prostřednictvím bezdrátového standardu Bluetooth 5.0. Podporované kodeky výrobce neuvádí. Na rozdíl od většiny takto kompaktních reproduktorů je testovaná novinka stereofonní, dokonce má funkci True Stereophonic – tedy 360° zvuk, kdy z jakéhokoliv místa skutečně vnímáte stereo zvuk.

Co se kvality zvukové reprodukce týče, své rockové kořeny model Marshall Emberton nezapře. Testovaný kousek má velmi silné basy, hladké středy a krásně doznívající výšky. Nejrůznější rockové balady zní na této aparatuře bez nadsázky fantasticky, obzvláště zvuk dává vyniknout kytarovým gryfům.

Omlouváme se, popis obrázku chybí.

Novince voda rozhodně nevadí

 

Příjemným překvapením je, že hutnější basy nijak neduní, ale jsou naopak dobře zřetelné. Proto se i přes výraznější basovou linku zvuk neslívá do jedné kupy, jako tomu bývá u levnějších Bluetooth reproduktorů. Krásně zřetelné jsou i výšky, kdy slyšíte všechny doznívající alikvóty, až kam vaše uši a parametry malého reproduktoru dovolí. Kvůli hladším a mírně potlačeným středům byste v nahrávkách marně hledali sykavky či nádechy zpěváka. Je to ale zkrátka dáno naladěním reproduktoru.

Kromě rocku velmi dobře na testovaném kousku zní také elektronika, pop, hip-hop či metal. Poslouchat se dají samozřejmě i jiné žánry, i když na jazz či klasickou hudbu se hodí spíše jiné modely, které nemají tak hladké středy a zvýrazněné basy. Celkově ale model Marshall Emberton kvalitou zvukové reprodukce překvapil, dosahuje citelně lepších výsledků, než je v kategorii kompaktních Bluetooth reproduktorů obvyklé.

Maximální intenzita hlasitosti je nastavena tak akorát. Je pravdou, že na trhu jsou ještě výkonnější modely, které jsou určeny na párty. Na druhou stranu tento model i při maximální intenzitě hlasitosti nabízí velmi přesvědčivou reprodukci, ke zkreslení zkrátka nedochází tak brzy jako u konkurentů. A na domácí poslech – ať už uvnitř či venku, je hlasitost více než dostatečná. Pokud ale hledáte model na párty v početném osazenstvu, bude vhodnější sáhnout po nějakém jiném modelu.

Ještě před závěrečným hodnocením se sluší zdůraznit, že s testovaným reproduktorem není možné telefonovat, neboť neobsahuje zabudovaný mikrofon.

Omlouváme se, popis obrázku chybí.

Testovaný kousek v celé své kráse

Omlouváme se, popis obrázku chybí.

Detailní pohled na slícování jednotlivých částí

Omlouváme se, popis obrázku chybí.

Indikátor baterie

Omlouváme se, popis obrázku chybí.

Zadní strana reproduktoru

 

Klady a zápory

+ kvalita zpracování, použité materiály

+ voděodolná konstrukce

+ na poměry bluetooth reproduktorů čistá a přesvědčivá reprodukce

+ 360° zvuk díky funkci True Stereophonic

+ dlouhá výdrž, rychlé nabíjení

 

- na gumovém povrchu ulpívají drobné nečistoty

- součástí balení není napájecí adaptér (podobně jako u dalších Bluetooth reproduktorů)

- nemá mikrofon (není možné telefonovat)

Omlouváme se, popis obrázku chybí.

Marshall Emberton

 

Závěrečné hodnocení

Ikonický design i zvuk. Tak se dá ve zkratce vystihnout Marshall Emberton, který je nejmenším Bluetooth reproduktorem tohoto výrobce. Výrobce si dal přitom záležet nejen na kvalitě zvukové reprodukce, ale i na všech ostatních aspektech – kvalitě zpracování, dlouhé výdrži či rychlosti nabíjení. Nejen pro rockové fandy tak půjde o jasnou volbu.

To chci

Ohodnoť článek:

Názory ostatních Geeků

Zatím nikdo nepřispěl do diskuze.

Máš něco na srdci?

100% GEEKsměs bez elektroniky 100% GEEKsměs bez elektroniky
nahoru