Přejít na obsah [o] Přejít na navigaci [n] Přejít na vyhledávání [v] Přihlásit se
Recenze: Samsung Galaxy Note8 – přivítejte nového krále Recenze
Samsung Galaxy Note8, zlatá
Samsung Galaxy Note8, zlatá
Produkt není určen k prodeji.

Recenze: Samsung Galaxy Note8 – přivítejte nového krále

Note8 je čerstvou novinkou v segmentu těch nejlepších chytrých telefonů. Láká na zakřivený displej, prémiový fotoaparát, odolnou konstrukci a v neposlední řadě i nekompromisní výkon. Bude to pro úspěch stačit? To zjistíme v dnešní recenzi. 

Proti loňské sedmičce ušel Galaxy Note8 opravdu velký kus cesty – to je patrné už při prvním pohledu, neboť design se více přiblížil aktuálně nabízeným modelům Galaxy S8 a S8+. Výrobce tedy výrazně zvětšil dotykovou plochu, takže zabírá daleko více prostoru, než tomu bylo u předchůdce. Rámečky nad a pod displejem tak zabírají naprosté minimum prostoru a naživo to vypadá opravdu fantasticky. Design se díky Infinity displeji rozhodně posunul směrem dopředu. Ale to není to jediné, na co novinka láká…

Omlouváme se, popis obrázku chybí.

Galaxy Note8

 

Technické parametry

Testovaný model: Samsung Galaxy Note8, zlatá

Displej: 6.3“ Infinity displej, Quad HD+ Super AMOLED

Procesor: Quad 2.3Ghz + Quad 1.7GHz, 10 nm

Paměť: RAM 6 GB, 64 GB, MicroSDXC až 256 GB

Fotoaparát: Duální fotoaparát

Hlavní: 12Mpx dual pixel F/1.7 OIS

Telephoto: 12 Mpx dual pixel F/2.4 OIS, 2x optický zoom

Přední: 8 Mpx F/1.7 AF

Vlastnosti: Bezdrátové nabíjení, snímač otisků prstů, IP68, snímač oční duhovky, rychlé nabíjení, S Pen, Always on Display, podpora DeX, GPS, WiFi 802.11 a/b/g/n/ac MIMO, Bluetooth 5.0, NFC, 3G, LTE cat. 16, USB-C, OTG

Baterie: 3300 mAh

Operační systém: Android 7.0

Rozměry: 162,5 x 74,6 x 8,5 mm

Hmotnost: 195 g

 

Představení Galaxy Note8

 

Obsah balení

Chytrý telefon Galaxy Note8 dorazil do redakce ve dvou krabičkách. Jak je to možné? Aktuálně totiž běží akce, v rámci které lidé získají ke samrtphonu dokovací stanici Samsung DeX v hodnotě 3 500 Kč – a právě ta se ukrývá v druhé kartonové krabičce černé barvy. V té první jsme samozřejmě našli samotný telefon a hromadu dalšího příslušenství.

Dodávané příslušenství totiž čítá prakticky vše, co bude uživatel během práce s telefonem potřebovat. Kromě návodu je k dispozici nabíječka, USB kabel a prémiová sluchátka AKG. Vyzdvihnout si zaslouží také dvě USB redukce, které jsou součástí balení. Menší převede starší standard microUSB na USB-C, díky čemuž uživatelé mohou novinku používat i se staršími nabíječkami od Samsungu. Větší redukce pak konektor USB-C promění na klasickou verzi A. To jinými slovy znamená, že k telefonu je pak bez problémů možné připojit například flash disk, což jistě přijde v některých situacích vhod. Součástí balení je i sada výměnných hrotů ke stylusu, kterému se budeme detailně věnovat ještě v řádcích níže.

Mimochodem, že jde skutečně o prémiovou třídu smartphonu, dokazuje i služba MojeGalaxy. S tou mají noví majitelé prémiových modelů Samsung možnost bezplatně kontaktovat speciální infolinku na čísle 800 66 53 77, kde jim operátoři poskytnou veškeré potřebné informace. Infolinka dále slouží k poskytování nadstandardních služeb. Jednou z nich je například možnost osobního vyzvednutí poškozeného telefonu na území České republiky a Slovenska.

Omlouváme se, popis obrázku chybí.

Balení smartphonu a dokovací stanice DeX

Omlouváme se, popis obrázku chybí.

Dodávané příslušenství

Omlouváme se, popis obrázku chybí.

Detailní pohled na dodávané USB redukce

 

Vzhled a kvalita zpracování

Patrně hned na první pohled člověka u modelu Galaxy Note8 zaujmou jeho rozměry. Na pětipalcové telefony jsme si již zvykli, ale tento „macek“ má 6,3 palcový displej. Je však nutné podotknout, že své rozměry novinka velmi dobře maskuje – v porovnání s dalšími phablety působí kompaktněji.

Výrobce toho docílil díky použití poměrně důvtipného fíglu. Asi není potřeba nijak sáhodlouze zdůrazňovat, že displej na vrchní straně osmičky je zakřivený a plynule se přelévá z čelní strany na pravý a levý bok. Stejným způsobem je, na rozdíl od předchůdce, zakřivena i zadní strana chytrého telefonu – při pohledu z boku tak novinka skutečně působí až neskutečně kompaktním dojmem. Vzhled se zkrátka povedl.

Výrobce telefon nabízí ve dvou barevných provedeních – my měli možnost testovat zlatý, další nabízenou barvou je černá. Zlatá barva přitom modelu Galaxy Note8 opravdu sluší, v praxi nepůsobí nijak agresivně ani příliš nápadně – nejde zkrátka o lesklé pozlátko jako u celé řady konkurentů. Zajímavé je, že ve všech barevných kombinacích je orámování displeje na čelní straně vždy černé. Vysvětlení to má vcelku prosté - na čelní stranu integroval výrobce tolik senzorů, že by zkrátka jiná barva působila rušivě - v černé jdou senzory, a například i přední fotoaparát, poznat až při pohledu velmi zblízka.

Co se týče použitých materiálů, vsadil výrobce na osvědčenou kombinaci, tedy na spojení kovu a tvrzeného skla Gorilla Glass. To chrání nejen displej, ale také zadní stranu přístroje. Bočnice jsou pak kovové. Tato kombinace působí velmi líbivým dojmem, a navíc je i funkční. V praxi je totiž kov i sklo poměrně odolné. Výrobce si dal záležet i na takových detailech, jako je speciální ošetření lakovaných kovových povrchů. Díky tomu by měly i po delší době používání vypadat jako nové – u sedmičky to tak skutečně fungovalo, je tedy velmi pravděpodobné, že půjde také o jednu z výsad testované novinky.

Případní zájemci mohou počítat se zvýšenou odolností, nabízena je certifikace IP68. To znamená, že smartphone odolá prachu, a může pracovat klidně i pod vodou. Ponořen může být po dobu 30 minut do hloubky až 1,5 metru. Vše je tak logicky utěsněno, jak je to jen možné. Snaha o co nejvyšší možnou míru izolace je krásně vidět na snímcích níže, například u slotu na SIM kartu. Ten je totiž v horní části kolem dokola obalen těsnící gumou, aby do útrob telefonu nepronikla ani kapka. Že to skutečně funguje, jsme samozřejmě vyzkoušeli v praxi.

Mimochodem, slot na SIM kartu dokáže pojmout hned dvě SIM karty. V takovém případě se však již do něj nevejde paměťová karta. S ohledem na nabízenou základní paměť 64 GB to však většině uživatelů patrně vadit nebude.

Omlouváme se, popis obrázku chybí.

Hlavní hrdina dnešní recenze

Omlouváme se, popis obrázku chybí.

Detailní pohled na zakřivení displeje

Omlouváme se, popis obrázku chybí.

V tenkém rámečku nad displejem se ukrývá fotoaparát a řada dalších senzorů

Omlouváme se, popis obrázku chybí.

Smartphone působí díky zakřivené zadní straně daleko tenčím dojmem

Omlouváme se, popis obrázku chybí.

Detailní pohled na pohotovostní tlačítko na pravé straně

Omlouváme se, popis obrázku chybí.

Vrchní stranu lemuje slot na SIM kartu

Omlouváme se, popis obrázku chybí.

Rámeček se vysune pomocí dodávaného bodce

Omlouváme se, popis obrázku chybí.

Detailní pohled na rámeček pro vložení SIM karty a paměťové karty

Omlouváme se, popis obrázku chybí.

Levá strana telefonu

Omlouváme se, popis obrázku chybí.

Na levé bočnici jsou umístěna tlačítka pro ovládání hlasitosti a spuštění hlasového průvodce Bixby

Omlouváme se, popis obrázku chybí.

Spodní strana telefonu

Omlouváme se, popis obrázku chybí.

Na spodní straně se ukrývá výsuvné pero

Omlouváme se, popis obrázku chybí.

Zadní strana smartphonu

Omlouváme se, popis obrázku chybí.

Voda? Pro Galaxy S8 žádný problém…

 

Kvality Infinity displeje

Jak již bylo uvedeno výše, displej má úctyhodnou úhlopříčku 6,3 palce. Na této ploše nabízí rozlišení 2960 x 1440 obrazových bodů. Výrobce používá pro tento typ dotykového panelu název Infinity, což má znamenat, že je nekonečný.

Toho páni inženýři ze Samsungu docílili především díky velmi tenkým okrajům podél horní strany, kterým se budeme ještě důkladně věnovat dále v textu, a díky zakřiveným bočnicím. Pokud totiž položíte smartphone na bok a budete chtít fotit, okraje displeje (na horní a spodní straně) nebudou prostor nijak rámovat a vše bude vypadat, jako kdyby telefon splýval s nekonečnou scenérií okolí. V praxi vypadá Infinity displej skutečně dokonale.

Ale zpět k použitému panelu. Ten se chlubí technologií Super AMOLED, díky které se s nimi může měřit málokterý konkurent. V praxi tak například barevné podání působí o úroveň lépe, než je tomu u poslední generace iPhonů. Bez sebemenší chybičky jsou také pozorovací úhly, obraz se nijak nedeformuje při pohledu prakticky z jakékoliv strany. Velmi dobrá je i čitelnost na ostrém slunci, za což testovaný kousek vděčí především dostatečné intenzitě podsvícení.

Omlouváme se, popis obrázku chybí.

Přímý pohled na displej

Omlouváme se, popis obrázku chybí.

Postranní pozorovací úhly

Omlouváme se, popis obrázku chybí.

Postranní pozorovací úhly

Omlouváme se, popis obrázku chybí.

Postranní pozorovací úhly

Omlouváme se, popis obrázku chybí.

Postranní pozorovací úhly

 

Ergonomie: tužka, nebo prst?

S otázkou ergonomie samozřejmě velmi souvisí použitý displej. Design se rozhodně posunul kupředu, má to ale i svou daň. Řeč je o čtečce otisků prstů, ta se zkrátka na čelní stranu již nevešla - rámečky jsou tak tenké, že by ji nebylo možné do těchto partií vtěsnat. Výrobce proto čtečku umístil na zadní stranu telefonu. Místo palcem tak odemykáte přístroj spíše ukazováčkem, podobně jako u konkurentů. Některým uživatelům to bude patrně vadit, jde ale spíš o zvyk.

Na první pohled kvůli tenkým rámečkům zmizelo z čelní strany také tlačítko Home. Není to ale tak úplně pravda. Výrobce totiž přímo do místa, kde tlačítko bylo, integroval pod displej speciální senzor s haptickou odezvou. V podstatě se tak dá říci, že zabudoval tlačítko přímo do displeje, i když na první pohled vypadá jako obyčejná virtuální náhražka. Rozdíl nicméně poznáte ve chvíli, kdy je přístroj vypnutý, a vy jej chcete probudit – stačí zatlačit na místo, kde se dříve nacházelo skutečné tlačítko, a okamžitě dostanete odezvu od zabudovaného senzoru pod displejem.

Omlouváme se, popis obrázku chybí.

Galaxy Note8

Omlouváme se, popis obrázku chybí.

Detailní pohled na zakřivení displeje

Omlouváme se, popis obrázku chybí.

Čtečka se přestěhovala na zadní stranu smartphonu

 

Ale zpět k samotné ergonomii. Ovládat telefon jednou rukou je sice možné, ale nepočítejte s tím, že byste palcem jedné ruky dosáhli až na druhý okraj displeje. Ale i s tímto problémem si dokázal výrobce poradit. Operační systém Android, respektive grafická nadstavba Samsung Experience, dovoluje přizpůsobit rozhraní telefonu pro ovládání jednou rukou.

Navíc drtivá většina uživatelů si bude Note8 pořizovat kvůli peru  S Pen, kterými jsou přístroje řady Note vždy vybaveny. To se ukrývá ve spodní části telefonu. Ve chvíli, kdy jej nepoužíváte, se jednoduše schová do útrob novinky.

Na první pohled by se mohlo zdát, že se jedná o obyčejné kapacitní pero, které lze zakoupit k jakémukoliv chytrému telefonu za 200 Kč. Opak je ale pravdou. Stylus totiž dokáže pracovat pouze s modelem Note, na jiných přístrojích je nefunkční. To kvůli tomu, že displej Notu má v sobě umístěnou speciální vrstvu, která snímá pohyby pera.

Díky tomu je ovládání telefonu pomocí stylusu daleko přesnější, než pokud byste používali obyčejný kapacitní stylus na jiném přístroji. A to ať už se bavíme o psaní poznámek či vytváření náčrtků. Přibližně deset centimetrů dlouhý stylus má navíc na sobě skryté tlačítko (v místech, kde jej držíte palcem). To spustí pás s přednastavenými aplikacemi, takže doslova na jedno kliknutí je možné začít okamžitě psát nebo kreslit.

Tento konkrétní stylus je citlivý na 4 096 úrovní přítlaku a má mimořádně tenký hrot. Jeho 0,7 mm štíhlá špička by měla zajistit velmi přesné psaní i kreslení.

Omlouváme se, popis obrázku chybí.

Pero se ukrývá v útrobách telefonu

Omlouváme se, popis obrázku chybí.

Takto vypadá samotný stylus

Omlouváme se, popis obrázku chybí.

Detailní pohled na logo výrobce

Omlouváme se, popis obrázku chybí.

Praktické je tlačítko na boku

Omlouváme se, popis obrázku chybí.

Detailní pohled na hrot stylusu

Omlouváme se, popis obrázku chybí.

Prostředí pera S Pen

Omlouváme se, popis obrázku chybí.

Takto je možné s perem kreslit a psát

 

Zakřivený displej v praxi

Řadu uživatelů bude jistě zajímat, k čemu je v praxi zakřivený displej. Na zaoblené hraně, která se přelévá až na bočnici (zvolit si je nutné pravou nebo levou), můžete zobrazovat užitečné informace. Kromě pěti oblíbených kontaktů je možné na jednu z bočnic napojit také seznamy oblíbených aplikací či úkolů. Stejně tak si je možné nechat v přehledné liště zobrazovat aktuální zprávy. Další panely je možné snadno doinstalovat, nechybí mezi nimi například kurzy aktuálních akcií, rychlé přepínání uživatelských režimů, kompas ani předpověď počasí.

Vhod přijde zakřivený displej i pokud jej otočíte směrem dolů. Stále totiž můžete vidět, že se na něm něco děje. Na desce stolu zkrátka půjde vidět odlesk displeje. To se hodí například při funkci Mých pět, do které si můžete přidat pět oblíbených kontaktů. Každý z nich přitom odlišíte jinou barvou. Pokud vám některý z vámi vybraných kontaktů volá, telefon začne problikávat na stole a vy díky barevnému odlišení přesně víte, kdo to je, aniž byste museli mít zapnutý zvuk, nebo se nechali rušit velkým zářícím displejem.

Praktická je také funkce zvaná Always-On, která si odbyla premiéru u předchůdce. Alespoň ve zkratce připomeňme, že jde o vychytávku, díky které je možné zobrazovat důležité informace na telefonu, i když je uzamčený. Na části displeje se tak zobrazuje čas, datum a případně i události z kalendáře, nepřijaté hovory apod. Díky tomu má uživatel přehled o všem důležitém, aniž by musel neustále zapínat celý displej a tím zbytečně odčerpával drahocenná procenta baterie.

Omlouváme se, popis obrázku chybí.

Ukázka panelů na okraji

Omlouváme se, popis obrázku chybí.

Další panely je možné doinstalovat

Omlouváme se, popis obrázku chybí.

Always-On v akci

 

Výkon? Funguje i jako počítač

Galaxy Note8 představuje aktuálně to nejlepší, co je možné od jihokorejského elektronického gigantu zakoupit. To je jasné už při pohledu na technické parametry. Kombinace osmijádrového 10nm procesoru a 6 GB operační paměti zajišťuje rychlý chod jakékoliv aplikace. Konkrétně se v útrobách telefonu ukrývá 8 jádrový procesor s frekvencí 4x 2.3 GHz a 4x 1.7 GHz.

V benchmarkovém programu AnTuTu získal daný hardware skóre 173 717 bodů, právem se tak testovaný kousek zařadí po bok těch nejvýkonnějších smartphonů na trhu.

Omlouváme se, popis obrázku chybí.

Hodnocení AnTuTu

 

S ohledem na použitý hardware patrně nebude příliš velkým překvapením, že pod taktovkou operačního systému Android je odezva operačního systému bleskurychlá. V podstatě ani při spuštění několika aplikací nejsou poznat jakékoliv známky zpoždění. Mimochodem, velká obrazovka skutečně umožňuje mít otevřené dvě aplikace v samostatných oknech najednou – obrazovka se jednoduše rozdělí na dvě půlky.

V současnosti tedy neexistuje hra nebo program, pro který by byl výkon novinky nedostačující. Naopak, prakticky všechny hry je možné hrát na vysoké rozlišení a s maximálními možnými detaily.

Operační systém Android si výrobce předělal k obrazu svému, přístroj využívá rozhraní Samsung Experience. Samozřejmě nechybí ani celá řada předinstalovaných aplikací. K dispozici je například kompletní kancelářský balík Microsoft Office.

Otázka výkonu je v případě modelu Galaxy Note8 velmi ožehavá. Podobně jako obě starší osmičky je i novinka kompatibilní s technologií DeX. Díky ní se smartphone promění v podstatě na stolní počítač. Jak to funguje v praxi, si můžete připomenout v našem dřívějším článku.

Omlouváme se, popis obrázku chybí.

Galaxy Note8 ve stojánku DeX

Omlouváme se, popis obrázku chybí.

Díky němu dokáže fungovat jako stolní počítač

 

Důraz byl kladen i na otázku zabezpečení. Přeci jen Note8 bude velmi často volbou manažerů, a tak je to pochopitelné. Zajímavě vypadá tzv. Zabezpečená složka, do které je možné uložit soubory i aplikace, které zkrátka mají zůstat před okolím skryty. Dokonce můžete i celou složku schovat, aby nezvaní návštěvníci nevěděli, že před nimi něco důležitého schováváte.

O zabezpečení přístroje se stará nejen softwarové řešení bezpečnosti Samsung Knox, ale i jeho hardwarová část. Ta je aplikována na úrovni čipu telefonu. Mimochodem, k dispozici je hned několik způsobů odemčení telefonu. Kromě tradičních hesel či otisků prstů můžete využít snímač oční duhovky. Každá duhovka je totiž naprostý unikát. Váš telefon tak odemknou jen a pouze vaše oči.

Lákadlem je také virtuální asistent Bixby. Podle Samsungu nejde už jen o pouhého hlasového průvodce, nýbrž o umělou inteligenci napojenou na chytrý telefon. Bixbyho lze ovládat hlasem, textem, poklepáním, ale například i namířením objektivu fotoaparátu na objekt, o kterém chcete zjistit více informací.

Inteligentní vyhledávání vám tak například zobrazí detaily o lokalitě, ve které se nacházíte, nebo nalezne daný produkt v on-line obchodě. Bixby také umí sledovat vaše návyky a nabízet personalizovaný přehled informací, které jsou pro vás relevantní. Bixbyho je možné využívat i v Česku, avšak s češtinou stejně jako u celé řady konkurentů nepočítejte. Vystačit si musíte s angličtinou.

Omlouváme se, popis obrázku chybí.

Uzamčená a úvodní obrazovka

Omlouváme se, popis obrázku chybí.

Oblast rychlého oznámení

Omlouváme se, popis obrázku chybí.

Nabídka aplikací

Omlouváme se, popis obrázku chybí.

Virtuální asistent Bixby

Omlouváme se, popis obrázku chybí.

Hledání informací pomocí Bixbyho

Omlouváme se, popis obrázku chybí.

Internetový prohlížeč; Galerie

Omlouváme se, popis obrázku chybí.

Prostředí telefonu; Klávesnice na výšku

Omlouváme se, popis obrázku chybí.

Klávesnice na šířku

 

Multimédia: zvuk a fotoaparáty

Výrobce u modelu Note8 vsadil na duální fotoaparát - ten nalezneme na přístroji od jihokorejského elektronického gigantu vůbec poprvé. Hlavní fotoaparát je tedy složen ze dvou částí, z teleobjektivu s dvojnásobným optickým zoomem a rozlišením 12 Mpx a z širokoúhlého objektivu. Ten je vybaven také 12Mpx snímačem s Dual Pixel technologií a se světelností f/1.7. Na čelní straně se pak ukrývá fotoaparát se stejnou světelností, ale s rozlišením osm megapixelů.

Omlouváme se, popis obrázku chybí.

Přední fotoaparát

Omlouváme se, popis obrázku chybí.

Fotoaparát na zadní straně

 

Technologie Dual Pixel přináší stejně jako v případě předchůdce s pořadovým číslem sedm jasnější a ostřejší obraz, díky technologii Dual Pixel totiž může fotoaparát pracovat s vyšší rychlostí závěrky, a zároveň dovede automatika přesněji ostřit.

Fotoaparáty u testovaného kousku předčí kdejaký kompakt, jak koneckonců můžete posoudit sami podle následujících snímků. Jejich kvalita krásně vynikne především ve světelně náročných scénách. Níže naleznete mimochodem také ukázková videa, abyste mohli zhodnotit, jak si senzor na zadní straně vede v tomto ohledu.

 

>> Bezztrátový zoom v akci <<

Omlouváme se, popis obrázku chybí.

1x zoom (originál zde)

Omlouváme se, popis obrázku chybí.

2x zoom (originál zde)

Omlouváme se, popis obrázku chybí.

1x zoom (originál zde)

Omlouváme se, popis obrázku chybí.

2x zoom (originál zde)

 

>> Ukázkové snímky z hlavního fotoaparátu <<

Omlouváme se, popis obrázku chybí.

Ukázkový snímek ve vysokém rozlišení můžete stáhnout zde

Omlouváme se, popis obrázku chybí.

Ukázkový snímek ve vysokém rozlišení můžete stáhnout zde

Omlouváme se, popis obrázku chybí.

Ukázkový snímek ve vysokém rozlišení můžete stáhnout zde

Omlouváme se, popis obrázku chybí.

Ukázkový snímek ve vysokém rozlišení můžete stáhnout zde

Omlouváme se, popis obrázku chybí.

Ukázkový snímek ve vysokém rozlišení můžete stáhnout zde

Omlouváme se, popis obrázku chybí.

Ukázkový snímek ve vysokém rozlišení můžete stáhnout zde

Omlouváme se, popis obrázku chybí.

Ukázkový snímek ve vysokém rozlišení můžete stáhnout zde

Omlouváme se, popis obrázku chybí.

Ukázkový snímek ve vysokém rozlišení můžete stáhnout zde

 

>> Ukázkové snímky z předního fotoaparátu <<

Omlouváme se, popis obrázku chybí.

Ukázkový snímek ve vysokém rozlišení můžete stáhnout zde

Omlouváme se, popis obrázku chybí.

Ukázkový snímek ve vysokém rozlišení můžete stáhnout zde

Omlouváme se, popis obrázku chybí.

Ukázkový snímek ve vysokém rozlišení můžete stáhnout zde

 

>> Ukázková videa <<

Ukázkové video ze dne (přepněte kvalitu na maximální možné zobrazení)

Ukázkové video ze dne (přepněte kvalitu na maximální možné zobrazení)

Ukázkové video z noci (přepněte kvalitu na maximální možné zobrazení)

Ukázkové video z noci (přepněte kvalitu na maximální možné zobrazení)

 

A co zvuková reprodukce? Reproduktor je umístěn na spodní straně telefonu. Vypadá stejně a na poslech i stejně zní jako u menších osmiček. Je dostatečně hlasitý, ale velmi zvýrazněné je u něj střední pásmo, což na přehrávání krátkých videí zpravidla stačí.

Na poslech hudby se nicméně hodí spíše sluchátka, a to i ta, která jsou součástí balení. Jde totiž o prémiový model od společnosti AKG. Nabízejí vcelku vyrovnaný zvuk a dostatečnou hlasitost, určitě mají šanci uspokojit i náročnější posluchače.

Omlouváme se, popis obrázku chybí.

Reproduktor je umístěn na spodní straně

Omlouváme se, popis obrázku chybí.

Dodávaná sluchátka od AKG

Omlouváme se, popis obrázku chybí.

Detailní pohled na jedno ze sluchátek

Omlouváme se, popis obrázku chybí.

Na kabelu nechybí ovladač

 

Výdrž baterie

Galaxy Note8 nabízí akumulátor o velikosti 3300 mAh. Ani při velmi náročném pracovním dni se nám nepodařilo vyždímat baterii zcela, odporoučela se až druhý den ráno. S dvoudenní výdrží ani při střídmějším použití ale nepočítejte. To byste nesměli velký dotykový displej vůbec zapnout.

Samozřejmě při hraní her nebo nonstop sledování videa při maximálním jasu dokážete baterii vyždímat už za méně než deset hodin, i tak jde ale o poměrně slušný výsledek.

Navíc díky režimu Ultra Power Saving Mode by mělo 10 % baterie stačit na několik dalších hodin provozu. V praxi jsme sice nemohli používat celou řadu funkcí, ale se zbývající kapacitou 18 % jsme vydrželi v tomto režimu fungovat celý pracovní den, tedy více než osm hodin. Samozřejmostí je i možnost bezdrátového nabíjení. Bezdrátová nabíječka však není součástí balení.

Omlouváme se, popis obrázku chybí.

Dodávaná nabíječka

 

Klady a zápory

+ příjemná ergonomie i přes velké rozměry

+ kvalita zakřiveného displeje

+ certifikace IP68

+ špičkový výkon

+ široké možnosti zabezpečení

+ kvalitní sluchátka součástí balení

+ prémiové fotoaparáty

 

- pořizovací cena je poměrně vysoká

- snímač otisků prstů se přestěhoval na zadní stranu

- větší rozměry nemusí vyhovovat každému

- spíše průměrně hlasitý reproduktor

 

Omlouváme se, popis obrázku chybí.

Galaxy Note8

 

Závěrečné hodnocení

Samsung Galaxy Note8 je jedním z nejlepších Androidů současnosti. A to ať už se bavíme o jeho výkonu, brilantním displeji nebo nabízených funkcích. Přesto ale není rozhodně pro každého. Hodí se pro jedince, kteří nechtějí nosit zvlášť smartphone a tablet, místo toho požadují jediné zařízení, jež je nebude v ničem omezovat. A přesně to splní osmička na výbornou. Počítat ale musíte také s tím, že to bude něco stát.

Samsung Galaxy Note8 je možné na CZC.cz pořídit v rámci předobjednávky. Prodej novinky bude oficiálně zahájen v průběhu příštího týdne.

Názory ostatních Geeků

Zatím nikdo nepřispěl do diskuze.

Máš něco na srdci?

nahoru