Přejít na obsah [o] Přejít na navigaci [n] Přejít na vyhledávání [v] Přihlásit se
Hlavička
Recenze: Samsung Galaxy Note9 – kancelář sbalená na cesty

Recenze: Samsung Galaxy Note9 – kancelář sbalená na cesty

Recenze
Samsung Galaxy Note9, 6GB/128GB, černá_1959263849
Samsung Galaxy Note9, 6GB/128GB, černá
Produkt není určen k prodeji.
Samsung Galaxy Note9, 8GB/512GB, černá_1138409671
Samsung Galaxy Note9, 8GB/512GB, černá
Produkt není určen k prodeji.
Samsung Galaxy Note9, 8GB/512GB, modrá_1403975984
Samsung Galaxy Note9, 8GB/512GB, modrá
Produkt není určen k prodeji.

Špičkový výkon, zakřivený displej, prémiové audio a pokročilý fotoaparát. To jsou hlavní přednosti chytrého telefonu Galaxy Note9, který aktuálně představuje to nejlepší v nabídce jihokorejského elektronického gigantu. Bez nadsázky jde o kancelář sbalenou na cesty.

Proti loňské osmičce ušel Galaxy Note9 opět velký kus cesty – to je patrné už při prvním pohledu, neboť design se více přiblížil aktuálně nabízeným modelům Galaxy S9 a S9+. S modelem jsme se měli možnost již krátce seznámit během prvních dojmů, nyní přinášíme všechny naše zkušenosti z více než čtyřtýdenního testování.

Omlouváme se, popis obrázku chybí.

Samsung Galaxy Note9

 

Technické parametry

Testovaný model: Samsung Galaxy Note9 - 128GB, modrá

Displej: 6.4“ displej Quad HD+ s rozlišením 2960 x 1440 bodů

Procesor: 8jádrový procesor Exynos 9810 4x 2.7 GHz a 4x 1.7 GHz

Operační paměť: 6 GB operační paměti

Úložiště: 128 GB interní paměť, slot pro paměťové karty microSD

Fotoaparáty: zadní 12Mpx Super Speed Dual pixel F1.5/F2.4 OIS a 12Mpx 2x zoom OIS, přední 8 Mpx F1.7 AF

Konektivita: LTE cat.18, Bluetooth, NFC, WiFi ac, GPS/Glonass/BDS/Galileo, USB Type-C

Funkce: podpora bezdrátového nabíjení Qi, čtečka otisků prstů, snímač oční duhovky, identifikace tváře, odolné provedení IP68, rychlé nabíjení, podpora DeX, zvuk kalibrovaný AKG

Akumulátor: 4000 mAh

Platforma: Android

Rozměry: 162 x 76 x 8,8 mm

Hmotnost: 201 g

 

Představení modelu Galaxy Note9

 

Obsah balení

Devítka má představovat to nejlepší v nabídce jihokorejského elektronického gigantu. O tom není žádný pochyb už při prvním pohledu na balení nového smartphonu. Luxusně vyhlížející kartónová krabička černé barvy má na čelní straně vytlačené dotykové pero S Pen. Dodávané příslušenství pak čítá prakticky vše, co bude uživatel během práce s telefonem potřebovat.

Kromě návodu je k dispozici nabíječka, USB kabel a prémiová sluchátka AKG. Vyzdvihnout si zaslouží také dvě USB redukce, které jsou součástí balení. Menší převede starší standard microUSB na USB-C, díky čemuž uživatelé mohou novinku používat i se staršími nabíječkami od Samsungu. Větší redukce pak konektor USB-C promění na klasickou verzi A. To jinými slovy znamená, že k telefonu je pak bez problémů možné připojit například flash disk, což jistě přijde v některých situacích vhod.

Omlouváme se, popis obrázku chybí.

Balení smartphonu

Omlouváme se, popis obrázku chybí.

Všechny součásti balení jsou velmi pečlivě roztříděny

Omlouváme se, popis obrázku chybí.

Dodávané příslušenství

 

Vzhled a kvalita zpracování

Během prvních dojmů jsme měli možnost testovat Note9 v černém provedení, to je poměrně nenápadné, ale nevyniknou v něm tak krásně křivky samotného přístroje jako v modré variantě. Právě ta bude hrát prim v dnešním testu. Výrobce modré provedení doplnil o kontrastní žluté pero S Pen. Patrně není potřeba zdůrazňovat, že tato varianta působí v praxi velmi moderně a bude pravděpodobně častou volbou mladších uživatelů.

U obou barevných variant je orámování displeje na čelní straně vždy černé. Vysvětlení to má vcelku prosté – na čelní stranu integroval výrobce tolik senzorů, že by zkrátka jiná barva působila rušivě – v černé jdou senzory, a například i přední fotoaparát, poznat až při pohledu velmi zblízka. Mimochodem právě displej promlouvá do celkového designu telefonu patrně nejvíce. Jde totiž stejně jako u předchůdce o zakřivený panel, který se plynule přelévá z čelní strany na pravý a levý bok. Stejným způsobem je zakřivena i zadní strana chytrého telefonu – při pohledu z boku tak novinka skutečně působí až neskutečně kompaktním dojmem. Vzhled se zkrátka povedl.

Co se týče použitých materiálů, vsadil výrobce na osvědčenou kombinaci, tedy na spojení kovu a tvrzeného skla Gorilla Glass 5. To chrání nejen displej, ale také zadní stranu přístroje. Bočnice pak tvoří kovový rám ze série aluminium 7000. Tato kombinace působí velmi líbivým dojmem, a navíc je i funkční. V praxi je totiž kov i sklo poměrně odolné, jak jsme se koneckonců mohli přesvědčit už u předchůdce.

Co se týče použitých materiálů, vsadil výrobce na osvědčenou kombinaci, tedy na spojení kovu a tvrzeného skla Gorilla Glass. To chrání nejen displej, ale také zadní stranu přístroje. Bočnice jsou pak kovové. Tato kombinace působí velmi líbivým dojmem, a navíc je i funkční. V praxi je totiž kov i sklo poměrně odolné. Výrobce si dal záležet i na takových detailech, jako je speciální ošetření lakovaných kovových povrchů. Díky tomu by měly i po delší době používání vypadat jako nové – a po měsíci intenzivního používání musíme konstatovat, že to je skutečně pravda.

Případní zájemci mohou počítat se zvýšenou odolností, nabízena je certifikace IP68. To znamená, že smartphone odolá prachu, a může pracovat klidně i pod vodou. Ponořen může být po dobu 30 minut do hloubky až 1,5 metru. Vše je tak logicky utěsněno, jak je to jen možné. Snaha o co nejvyšší možnou míru izolace je krásně vidět na snímcích níže, například u slotu na SIM kartu. Ten je totiž v horní části kolem dokola obalen těsnící gumou, aby do útrob telefonu nepronikla ani kapka. Že to skutečně funguje, jsme samozřejmě vyzkoušeli v praxi.

Mimochodem, slot na SIM kartu dokáže pojmout hned dvě SIM karty. V takovém případě se však již do něj nevejde paměťová karta. S ohledem na nabízenou základní paměť 128 GB to však většině uživatelů patrně vadit nebude. Pro úplnost nicméně doplňme, že testovaný stroj podporuje karty s kapacitou až 512 GB.

Omlouváme se, popis obrázku chybí.

Hlavní hrdina dnešní recenze

Omlouváme se, popis obrázku chybí.

Detailní pohled na zakřivení displeje

Omlouváme se, popis obrázku chybí.

V tenkém rámečku nad displejem se ukrývá fotoaparát a řada dalších senzorů

Omlouváme se, popis obrázku chybí.

Smartphone působí díky zakřivené zadní straně daleko tenčím dojmem

Omlouváme se, popis obrázku chybí.

Detailní pohled na pohotovostní tlačítko na pravé straně

Omlouváme se, popis obrázku chybí.

Vrchní stranu lemuje slot na SIM kartu

Omlouváme se, popis obrázku chybí.

Rámeček se vysune pomocí dodávaného bodce

Omlouváme se, popis obrázku chybí.

Detailní pohled na rámeček pro vložení SIM karty a paměťové karty

Omlouváme se, popis obrázku chybí.

Levá strana telefonu

Omlouváme se, popis obrázku chybí.

Na levé bočnici jsou umístěna tlačítka pro ovládání hlasitosti a spuštění hlasového průvodce Bixby

Omlouváme se, popis obrázku chybí.

Spodní strana telefonu

Omlouváme se, popis obrázku chybí.

Na spodní straně se ukrývá výsuvné pero

Omlouváme se, popis obrázku chybí.

Zadní strana smartphonu

 

Kvality Infinity displeje

Jak již bylo uvedeno výše, displej má úctyhodnou úhlopříčku 6,4 palce. To je o jednu desetinu více než v případě předchůdce, nicméně na proporcích samotného zařízení to prakticky nejde poznat. Na této ploše nabízí testovaný kousek rozlišení 2960 x 1440 obrazových bodů. Výrobce používá pro tento typ dotykového panelu název Infinity, což má znamenat, že je nekonečný.

Toho páni inženýři ze Samsungu docílili především díky velmi tenkým okrajům podél horní strany, kterým se budeme ještě důkladně věnovat dále v textu, a díky zakřiveným bočnicím. Pokud totiž položíte smartphone na bok a budete chtít fotit, okraje displeje (na horní a spodní straně) nebudou prostor nijak rámovat a vše bude vypadat, jako kdyby telefon splýval s nekonečnou scenérií okolí. V praxi vypadá Infinity displej skutečně dokonale.

Ale zpět k použitému panelu. Ten se chlubí technologií Super AMOLED, díky které se s nimi může měřit málokterý konkurent. V praxi tak například barevné podání působí o úroveň lépe, než je tomu u poslední generace iPhonů. Bez sebemenší chybičky jsou také pozorovací úhly, obraz se nijak nedeformuje při pohledu prakticky z jakékoliv strany. Velmi dobrá je i čitelnost na ostrém slunci, za což testovaný kousek vděčí především dostatečné intenzitě podsvícení.

Omlouváme se, popis obrázku chybí.

Detailní pohled na tenké rámečky okolo displeje

Omlouváme se, popis obrázku chybí.

Přímý pohled na displej

Omlouváme se, popis obrázku chybí.

Postranní pozorovací úhly

Omlouváme se, popis obrázku chybí.

Postranní pozorovací úhly

Omlouváme se, popis obrázku chybí.

Postranní pozorovací úhly

Omlouváme se, popis obrázku chybí.

Postranní pozorovací úhly

 

Zakřivený displej v praxi

Řadu uživatelů bude jistě zajímat, k čemu je v praxi zakřivený displej. Na zaoblené hraně, která se přelévá až na bočnici (zvolit si je nutné pravou nebo levou), můžete zobrazovat užitečné informace. Kromě pěti oblíbených kontaktů je možné na jednu z bočnic napojit také seznamy oblíbených aplikací či úkolů. Stejně tak si je možné nechat v přehledné liště zobrazovat aktuální zprávy. Další panely je možné snadno doinstalovat, nechybí mezi nimi například kurzy aktuálních akcií, rychlé přepínání uživatelských režimů, kompas ani předpověď počasí.

Vhod přijde zakřivený displej i pokud jej otočíte směrem dolů. Stále totiž můžete vidět, že se na něm něco děje. Na desce stolu zkrátka půjde vidět odlesk displeje. To se hodí například při funkci Mých pět, do které si můžete přidat pět oblíbených kontaktů. Každý z nich přitom odlišíte jinou barvou. Pokud vám některý z vámi vybraných kontaktů volá, telefon začne problikávat na stole a vy díky barevnému odlišení přesně víte, kdo to je, aniž byste museli mít zapnutý zvuk, nebo se nechali rušit velkým zářícím displejem.

Praktická je také funkce zvaná Always-On, která si odbyla premiéru u předchůdce. Alespoň ve zkratce připomeňme, že jde o vychytávku, díky které je možné zobrazovat důležité informace na telefonu, i když je uzamčený. Na části displeje se tak zobrazuje čas, datum a případně i události z kalendáře, nepřijaté hovory apod. Díky tomu má uživatel přehled o všem důležitém, aniž by musel neustále zapínat celý displej a tím zbytečně odčerpával drahocenná procenta baterie.

Omlouváme se, popis obrázku chybí.

Zakřivení dotykové plochy

Omlouváme se, popis obrázku chybí.

Ukázka panelů na okraji

Omlouváme se, popis obrázku chybí.

Další panely je možné doinstalovat

Omlouváme se, popis obrázku chybí.

Zakřivený displej přijde vhod i ve chvíli, kdy je telefon obrácen displejem k podložce

Omlouváme se, popis obrázku chybí.

Always-On v akci

 

Ergonomie: tužka, nebo prst?

Proti loňské osmičce devítka mírně narostla, alespoň co se velikosti dotykové plochy týče. Ta se konkrétně zvětšila z 6,3“ na 6,4“, na výsledných proporcích telefonu to ale nelze příliš poznat. Rozměry u osmičky totiž byly 162,5 x 74,6 x 8,5 mm a hmotnost činila 195 g, zatímco u devítky je to 162 x 76 x 8,8 mm a 201 g.

Přesto poskočila ergonomie velkým směrem kupředu. Změnilo se například rozmístění ovládacích prvků. Čtečka otisků prstů, která je opět umístěna na zadní straně, už není vedle fotoaparátu, ale pod ním. Díky tomu se nestává, že by uživatel místo ní sáhl omylem na objektiv fotoaparátu a tím jej zašpinil.

V otázce ergonomie stojí ještě rozhodně za zmínku tlačítko Home. Na první pohled se může zdát, že kvůli tenkým rámečkům na čelní straně není, ale ve skutečnosti je přímo v displeji integrovaný speciální senzor s haptickou odezvou. V podstatě se tak dá říci, že výrobce zabudoval tlačítko přímo do displeje, i když na první pohled vypadá jako obyčejná virtuální náhražka. Rozdíl nicméně poznáte ve chvíli, kdy je přístroj vypnutý, a vy jej chcete probudit – stačí zatlačit na místo, kde se dříve nacházelo skutečné tlačítko, a okamžitě dostanete odezvu od zabudovaného senzoru pod displejem.

Omlouváme se, popis obrázku chybí.

Galaxy Note9

Omlouváme se, popis obrázku chybí.

Zakřivený je displej…

Omlouváme se, popis obrázku chybí.

…i zadní strana smartphonu

Omlouváme se, popis obrázku chybí.

Čtečka se přestěhovala pod fotoaparáty

 

Ovládat telefon jednou rukou je sice možné, ale nepočítejte s tím, že byste palcem jedné ruky dosáhli až na druhý okraj displeje. Ale i s tímto problémem si dokázal výrobce poradit. Operační systém Android, respektive grafická nadstavba Samsung Experience, dovoluje přizpůsobit rozhraní telefonu pro ovládání jednou rukou.

Navíc drtivá většina uživatelů si bude Note9 pořizovat kvůli peru S Pen, kterými jsou přístroje řady Note vždy vybaveny. To se ukrývá ve spodní části telefonu. Ve chvíli, kdy jej nepoužíváte, se jednoduše schová do útrob novinky.

Na první pohled by se mohlo zdát, že se jedná o obyčejné kapacitní pero, které lze zakoupit k jakémukoliv chytrému telefonu za pár stovek. Opak je ale pravdou. Stylus totiž nově podporuje technologii bluetooth, prostřednictvím které se může k telefonu připojit až do vzdálenosti deseti metrů. Využít jej tak můžete například jako dálkovou spoušť fotoaparátu, ovládání vybraných aplikací (například prezentace) či pro ovládání přehrávače, což je v praxi více než užitečné. Programovatelné tlačítko pak slouží k nastavení vlastních úkonů.

Díky stylusu je ovládání dotykové obrazovky daleko přesnější, než pokud byste používali obyčejný kapacitní stylus na jiném přístroji. A to ať už se bavíme o psaní poznámek či vytváření náčrtků, S Pen totiž nabízí citlivost až 4 096 úrovní přítlaku a má mimořádně tenký hrot (0,7 mm).

Všechny funkce pera S Pen je možné nakonfigurovat v nastavení telefonu. K dispozici je mimochodem i průvodce, který naučí uživatele se stylusem pracovat naplno. Ukázky nastavení a jednotlivých nabídek naleznete na snímcích níže.

Omlouváme se, popis obrázku chybí.

Ovládání smartphonu na dálku s perem S Pen

Omlouváme se, popis obrázku chybí.

Pero má kontrastní žlutou barvu

Omlouváme se, popis obrázku chybí.

Detailní pohled na stylus S Pen

Omlouváme se, popis obrázku chybí.

Hrot je velmi přesný

Omlouváme se, popis obrázku chybí.

Chybět nemůže samozřejmě logo výrobce

Omlouváme se, popis obrázku chybí.

Nastavení pera S Pen a průvodce funkcemi

Omlouváme se, popis obrázku chybí.

Rychlý přístup k jednotlivým aplikacím a další možnosti nastavení

 

Výkon a zabezpečení

V útrobách modelu Note9 nalezneme 8jádrový procesor Exynos 9810, u nějž je polovina jader taktována na 2,7 GHz a další polovina na 1,7 GHz. Do vínku dostal stroj také 6 GB operační paměti a 128GB úložný prostor, samozřejmostí je slot pro paměťové karty. V prodeji se nicméně objeví také model s 512GB pamětí.

Patrně není velkým překvapením, že výkon je tedy vyšší než u loňské osmičky. Konkrétně je podle výrobce procesor rychlejší o 33 % a grafika o 23 %, což rozhodně není zanedbatelná hodnota. Nárůst výkonu potvrdila také benchmarková utilita AnTuTu. Zatímco Note8 získal 173 717 bodů, Note9 v našich testech 246 256 bodů.

Omlouváme se, popis obrázku chybí.

Hodnocení AnTuTu

 

S ohledem na použitý hardware patrně nebude příliš velkým překvapením, že pod taktovkou operačního systému Android je odezva operačního systému bleskurychlá. V podstatě ani při spuštění několika aplikací nejsou poznat jakékoliv známky zpoždění. Mimochodem, velká obrazovka skutečně umožňuje mít otevřené dvě aplikace v samostatných oknech najednou – obrazovka se jednoduše rozdělí na dvě půlky.

V současnosti tedy neexistuje hra nebo program, pro který by byl výkon novinky nedostačující. Naopak, prakticky všechny hry je možné hrát na vysoké rozlišení a s maximálními možnými detaily. Však také zástupci Samsungu na oficiálním představení několikrát zdůraznili, že devítka poslouží i velmi náruživým hráčům. Aby svá slova potvrdili, prezentovali na akci plynulost hry Fortnite. Právě smartphony od Samsungu tento populární titul podporovaly mezi chytrými telefony s Androidem jako první.

Operační systém Android si výrobce předělal k obrazu svému, přístroj využívá rozhraní Samsung Experience. Samozřejmě nechybí ani celá řada předinstalovaných aplikací. K dispozici je například kompletní kancelářský balík Microsoft Office.

Vysoký výkon slouží také k tomu, aby novinka mohla zastat také funkci stolního počítače, stačí připojit klávesnici a monitor. Řeč je o platformě Samsung DeX, kterou výrobce představil už loni při premiéře osmiček. Note9 tuto technologii podporuje také. Zajímavé je nicméně to, že na rozdíl od předchůdců nepotřebuje devítka dokovací stanici, ale stačí HDMI adaptér. Praktický je tzv. dual mode, který dovoluje mít i po přepnutí telefonu do režimu DeX aktivní displej telefonu a používat ho např. jako zápisník.

Velký důraz byl kladen také na zabezpečení. Uživatel může vedle již zmiňované čtečky otisků prstů samozřejmě použít tradiční způsoby jako gesto či heslo, ke snadnému odemčení za jakýchkoliv podmínek je však ideální systém inteligentního rozpoznání obličeje. Ten využívá identifikaci tváře i snímače duhovky a zvolí optimální využití těchto technologií například podle úrovně osvětlení.

Lákadlem je také virtuální asistent Bixby. Podle Samsungu nejde už jen o pouhého hlasového průvodce, nýbrž o umělou inteligenci napojenou na chytrý telefon. Bixbyho lze ovládat hlasem, textem, poklepáním, ale například i namířením objektivu fotoaparátu na objekt, o kterém chcete zjistit více informací.

Inteligentní vyhledávání vám tak například zobrazí detaily o lokalitě, ve které se nacházíte, nebo nalezne daný produkt v on-line obchodě. Bixby také umí sledovat vaše návyky a nabízet personalizovaný přehled informací, které jsou pro vás relevantní. Bixbyho je možné využívat i v Česku, avšak s češtinou stejně jako u celé řady konkurentů nepočítejte. Vystačit si musíte s angličtinou.

Omlouváme se, popis obrázku chybí.

Uzamčená a úvodní obrazovka

Omlouváme se, popis obrázku chybí.

Nainstalované aplikace

Omlouváme se, popis obrázku chybí.

Oblast rychlého oznámení a rychlého nastavení

Omlouváme se, popis obrázku chybí.

Internetový prohlížeč; Počasí

Omlouváme se, popis obrázku chybí.

Prostředí fotoaparátu

Omlouváme se, popis obrázku chybí.

Virtuální asistentka Bixby

Omlouváme se, popis obrázku chybí.

Kreslící aplikace Penup a galerie aplikací od Samsungu

Omlouváme se, popis obrázku chybí.

Galerie; Průzkumník souborů

Omlouváme se, popis obrázku chybí.

Kalendář; Nastavení

Omlouváme se, popis obrázku chybí.

Prostředí telefonu; Klávesnice na výšku

Omlouváme se, popis obrázku chybí.

Klávesnice na šířku

 

Multimédia: zvuk a fotoaparáty

Kromě otázky výkonu zapracoval výrobce velmi také kvalitě multimédií. Stereo reproduktory Galaxy Note9 nabízí v praxi opravdu hutný a vyvážený zvuk, však je také pomáhali kalibrovat experti společnosti AKG a jejich podání audia je podporováno také technologií Dolby Atmos.

Jeden reproduktor je umístěn na spodní hraně telefonu, hned vedle USB-C portu, druhý pak nad dotykovým displejem. Je jedno, zda chcete poslouchat hudbu nebo sledovat filmy, stereo reproduktory uspokojí v tomto ohledu i náročnější posluchače.

Potěší také to, že výrobce přibalil velmi kvalitní sluchátka. Jde totiž o prémiový model od společnosti AKG, který nabízí vcelku vyrovnaný zvuk a dostatečnou hlasitost, určitě mají šanci uspokojit i náročnější posluchače.

Omlouváme se, popis obrázku chybí.

Jeden reproduktor je umístěn na spodní straně

Omlouváme se, popis obrázku chybí.

Druhý se pak nachází nad displejem vedle čelního fotoaparátu

Omlouváme se, popis obrázku chybí.

Dodávaná sluchátka

Omlouváme se, popis obrázku chybí.

Detailní pohled na jedno ze sluchátek

Omlouváme se, popis obrázku chybí.

Na zadní straně se nachází duální fotoaparát

 

V otázce multimédií nemůžeme zapomenout ani na kvalitu fotoaparátů. U modelu Note9 vsadil výrobce na duální optiku. Hlavní fotoaparát na zadní straně je tedy složen ze dvou částí, z teleobjektivu s dvojnásobným optickým zoomem a rozlišením 12 Mpx a z širokoúhlého objektivu se stejným rozlišením.

Hlavní hrdina dnešní recenze používá kromě Dual Pixel senzoru, který se stará o jasnější a ostřejší obraz, také variabilní clonu. Ta podle množství okolního světla automaticky přizpůsobí své nastavení a světelnost. V jasném prostředí použije hodnotu f/2,4, ve zhoršených podmínkách pak využije světelnost f/1,5. Sluší se dodat, že samozřejmostí je i možnost manuálního nastavení clony. Mimochodem optická stabilizace je k dispozici pro oba objektivy na zadní straně. Pro úplnost dodejme, že smartphone má ještě přední 8Mpx fotoaparát se světelností f/1,7.

Testovaný smartphone nadchne také uživatele, kteří rádi natáčí videa, fotoaparát totiž dokáže natočit video rychlostí 960 snímků za sekundu, tedy se čtyřikrát vyšší frekvencí záběrů než u běžného zpomaleného videa ve 240 fps. Superzpomalený režim lze při pořizování jednoho videa aktivovat až dvacetkrát pro zvýraznění nejzajímavějších momentů. Nebo se lze spolehnout na automatický snímač, který režim aktivuje při detekci pohybu. V obou případech však na zachycených záběrech spatříte všechny důležité detaily, které vám dosud mohly uniknout.

Fotoaparáty u testovaného kousku předčí kdejaký kompakt, jak koneckonců můžete posoudit sami podle následujících snímků. Velmi dobré výsledky podávají i za hodně špatných světelných podmínek. Níže naleznete mimochodem také ukázková videa, abyste mohli zhodnotit, jak si senzor na zadní straně vede v tomto ohledu.

 

>> Bezztrátový zoom v akci <<

Omlouváme se, popis obrázku chybí.

1x zoom (originál zde)

Omlouváme se, popis obrázku chybí.

2x zoom (originál zde)

Omlouváme se, popis obrázku chybí.

1x zoom (originál zde)

Omlouváme se, popis obrázku chybí.

2x zoom (originál zde)

Omlouváme se, popis obrázku chybí.

1x zoom (originál zde)

Omlouváme se, popis obrázku chybí.

2x zoom (originál zde)

Omlouváme se, popis obrázku chybí.

1x zoom (originál zde)

Omlouváme se, popis obrázku chybí.

2x zoom (originál zde)

 

>> Ukázkové snímky ze dne <<

Omlouváme se, popis obrázku chybí.

Ukázkový snímek ve vysokém rozlišení můžete stáhnout zde

Omlouváme se, popis obrázku chybí.

Ukázkový snímek ve vysokém rozlišení můžete stáhnout zde

Omlouváme se, popis obrázku chybí.

Ukázkový snímek ve vysokém rozlišení můžete stáhnout zde

Omlouváme se, popis obrázku chybí.

Ukázkový snímek ve vysokém rozlišení můžete stáhnout zde

Omlouváme se, popis obrázku chybí.

Ukázkový snímek ve vysokém rozlišení můžete stáhnout zde

Omlouváme se, popis obrázku chybí.

Ukázkový snímek ve vysokém rozlišení můžete stáhnout zde

Omlouváme se, popis obrázku chybí.

Ukázkový snímek ve vysokém rozlišení můžete stáhnout zde

Omlouváme se, popis obrázku chybí.

Ukázkový snímek ve vysokém rozlišení můžete stáhnout zde

 

>> Ukázkové snímky z noci <<

Omlouváme se, popis obrázku chybí.

Ukázkový snímek ve vysokém rozlišení můžete stáhnout zde

Omlouváme se, popis obrázku chybí.

Ukázkový snímek ve vysokém rozlišení můžete stáhnout zde

Omlouváme se, popis obrázku chybí.

Ukázkový snímek ve vysokém rozlišení můžete stáhnout zde

Omlouváme se, popis obrázku chybí.

Ukázkový snímek ve vysokém rozlišení můžete stáhnout zde

 

>> Ukázkové snímky z předního fotoaparátu <<

Omlouváme se, popis obrázku chybí.

Ukázkový snímek ve vysokém rozlišení můžete stáhnout zde

Omlouváme se, popis obrázku chybí.

Ukázkový snímek ve vysokém rozlišení můžete stáhnout zde

 

>> Ukázková videa <<

Video ze dne

Video ze dne

Video z noci

Video z noci

 

Výdrž baterie

Výrobce myslel také na to, aby se vysoký výkon nepromítl negativně do výdrže smartphonu. Proto je devítka rovnou vybavena akumulátorem s kapacitou 4000 mAh, předchůdce nabízel kapacitu pouze 3300 mAh.

V praxi by tak ani při svižnějším pracovním tempu neměl být problém obejít se bez elektrické zásuvky dva dny. Samozřejmě při hraní her nebo nonstop sledování videa při maximálním jasu dokážete baterii vyždímat za něco málo přes deset hodin, i tak jde ale o poměrně slušný výsledek.

Navíc díky režimu Ultra Power Saving Mode by mělo 10 % baterie stačit na několik dalších hodin provozu. V praxi jsme sice nemohli používat celou řadu funkcí, ale se zbývající kapacitou 18 % jsme vydrželi v tomto režimu fungovat celý pracovní den, tedy více než osm hodin. Samozřejmostí je i možnost bezdrátového nabíjení, bezdrátová nabíječka však není součástí balení.

Omlouváme se, popis obrázku chybí.

Galaxy Note9

Omlouváme se, popis obrázku chybí.

Detailní pohled na smartphone a pero S Pen

 

Klady a zápory

+ příjemná ergonomie i přes velké rozměry

+ kvalita zakřiveného displeje

+ certifikace IP68

+ velmi slušný výkon

+ špičkové fotoaparáty

+ široké možnosti zabezpečení

+ stereo reproduktory

+ kvalitní sluchátka součástí balení

+ množství funkcí, které nabízí pero S Pen

 

- pořizovací cena je poměrně vysoká

- snímač otisků prstů na zadní straně nemusí vyhovovat každému

- větší rozměry nemusí vyhovovat každému

 

Omlouváme se, popis obrázku chybí.

Samsung Galaxy Note9

 

Závěrečné hodnocení

Samsung Galaxy Note9 je jedním z nejlepších Androidů současnosti. A to ať už se bavíme o jeho výkonu, brilantním displeji nebo nabízených funkcích. Přesto ale není rozhodně pro každého. Hodí se pro jedince, kteří nechtějí nosit zvlášť smartphone a tablet, místo toho požadují jediné zařízení, jež je nebude v ničem omezovat. A přesně to splní Note9 na výbornou. Počítat ale musíte také s tím, že to bude něco stát.

To chci

Ohodnoť článek:

Názory ostatních Geeků (1)

Solidní

Děkuji za velmi solidní recenzi

Máš něco na srdci?

100% GEEKsměs bez elektroniky 100% GEEKsměs bez elektroniky
nahoru