Přejít na obsah [o] Přejít na navigaci [n] Přejít na vyhledávání [v] Přihlásit se
Recenze: Samsung Galaxy S8 – zaděláno na úspěch Recenze
Samsung Galaxy S8, 4GB/64GB, šedá  + Moje Galaxy Premium servis
Samsung Galaxy S8, 4GB/64GB, šedá
Produkt není určen k prodeji.
Samsung Galaxy S8, 4GB/64GB, černá  + Moje Galaxy Premium servis
Samsung Galaxy S8, 4GB/64GB, černá
Produkt není určen k prodeji.
Samsung Galaxy S8, 4GB/64GB, stříbrná  + Moje Galaxy Premium servis
Samsung Galaxy S8, 4GB/64GB, stříbrná
Produkt není určen k prodeji.
Samsung Galaxy S8, 4GB/64GB, růžová  + Moje Galaxy Premium servis
Samsung Galaxy S8, 4GB/64GB, růžová
Produkt není určen k prodeji.

Recenze: Samsung Galaxy S8 – zaděláno na úspěch

Extrémní výkon, unikátní zakřivený displej a v neposlední řadě i prémiový fotoaparát. To jsou jen některá lákadla, kterými se snaží zaujmout nová vlajková loď Galaxy S8 od společnosti Samsung. A právě té se dnes podíváme na kobylku.

Už příští týden oficiálně odstartuje prodej dvou novinek – chytrých telefonů Galaxy S8 a Galaxy S8+. Aktuálně si je nicméně mohou zájemnci již předobjednat. Menší osmičku jsme měli možnost důkladně otestovat. Nyní tak přinášíme podrobnou recenzi a zároveň odpověď na otázku, zda má nová řada Galaxy v přeplněném světě špičkových smartphonů šanci na úspěch.

Omlouváme se, popis obrázku chybí.

Samsung Galaxy S8

 

Technické parametry

Testovaný model: Samsung Galaxy S8, 64 GB, šedá

Displej: 5,8“ displej Quad HD+ s rozlišením 2960 x 1440 bodů

Procesor: 8jádrový procesor 4x 2,3 GHz a 4x 1,7 GHz

Operační paměť: 4 GB operační paměti

Úložný prostor: 64GB interní paměť, slot pro paměťové karty microSD

Fotoaparáty: zadní 12Mpx Dual pixel f1.7 OIS, přední 8Mpx f1.7 AF

Konektivita: LTE cat.16, Bluetooth, NFC, WiFi ac, GPS, USB-C

Funkce: možnost bezdrátového nabíjení, čtečka otisků prstů, odolné provedení IP68, snímač oční duhovky, rychlé nabíjení, podpora DeX

Platforma: Android 7.0 Nougat

Baterie: 3000 mAh

Rozměry: 148,9 × 68,1 × 8 mm

Hmotnost: 155 g

 

Představení chytrých telefonů Galaxy S8 a Galaxy S8+

 

Obsah balení

Osmička má představovat to nejlepší v nabídce jihokorejského elektronického gigantu. O tom není žádný pochyb už při prvním pohledu na balení nového smartphonu. Luxusně vyhlížející kartónová krabička černé barvy má na čelní straně vytlačené modré logo S8.

Dodávané příslušenství čítá prakticky vše, co bude uživatel během práce s telefonem potřebovat. Kromě návodu je k dispozici nabíječka, USB kabel a prémiová sluchátka AKG. Vyzdvihnout si zaslouží také dvě USB redukce, které jsou součástí balení. Menší převede starší standard microUSB na USB-C, díky čemuž uživatelé mohou novinku používat i se staršími nabíječkami od Samsungu. Větší redukce pak konektor USB-C promění na klasickou verzi A. To jinými slovy znamená, že k telefonu je pak bez problémů možné připojit například flash disk, což jistě přijde v některých situacích vhod.

Mimochodem, že jde skutečně o prémiovou třídu smartphonu, dokazuje i služba MojeGalaxy. Ta navazuje na poskytovaný servis MojeS7 předchozí řady. Se službou mají noví majitelé prémiových modelů Samsung možnost bezplatně kontaktovat speciální infolinku na čísle 800 66 53 77, kde jim operátoři poskytnou veškeré potřebné informace. Infolinka dále slouží k poskytování nadstandardních služeb. Jednou z nich je například možnost osobního vyzvednutí poškozeného telefonu na území České republiky a Slovenska.

Omlouváme se, popis obrázku chybí.

Balení smartphonu

Omlouváme se, popis obrázku chybí.

Dodávané příslušenství

Omlouváme se, popis obrázku chybí.

Detailní pohled na dodávané USB redukce

 

Vzhled a kvalita zpracování

Smartphone Galaxy S8 působí na první pohled kompaktnějším dojmem než jeho předchůdce, a to i přesto, že rozměry mírně narostly. Výrobce toho docílil díky použití poměrně důvtipného fíglu. Asi není potřeba nijak sáhodlouze zdůrazňovat, že displej na vrchní straně osmičky je zakřivený a plynule se přelévá z čelní strany na pravý a levý bok. Stejným způsobem zakřivil výrobce na rozdíl od předchůdce i zadní stranu chytrého telefonu – při pohledu z boku tak novinka skutečně působí až neskutečně kompaktním dojmem.

Vzhled se zkrátka povedl. Výrobce novinku nabízí hned v několika barevných provedeních – my jsme měli možnost testovat šedé, respektive podle oficiálního názvosloví Samsungu provedení orchid gray. Zajímavé je, že ve všech barevných kombinacích je orámování displeje na čelní straně vždy černé. Vysvětlení to má vcelku prosté, na čelní stranu integroval výrobce tolik senzorů, že by jiná barva působila zkrátka rušivě, v černé jdou senzory – a například i přední fotoaparát – poznat až při pohledu opravdu zblízka.

Co se použitých materiálů týče, vsadil výrobce na osvědčenou kombinaci, tedy na spojení kovu a tvrzeného skla Gorilla Glass. To chrání nejen displej, ale i celou zadní stranu smartphonu. Tato kombinace působí velmi líbivým dojmem, a jak ukázaly několikaměsíční zkušenosti s loňským modelem, nejde jen o designové pozlátko. V praxi je totiž kov i sklo poměrně odolné. Výrobce si dal záležet i na takových detailech, jako je speciální ošetření lakovaných kovových povrchů. Díky tomu by měly i po delší době používání vypadat jako nové – u sedmičky to tak skutečně fungovalo, je tedy velmi pravděpodobné, že půjde také o jednu z výsad testované novinky.

Stejně jako u předchůdce mohou případní zájemci počítat se zvýšenou odolností, nabízena je certifikace IP68, což mimochodem platí i v případě většího modelu S8+. To znamená, že oba smartphony odolají prachu a mohou pracovat klidně i pod vodou. Ponořeny mohou být po dobu 30 minut do hloubky až 1,5 metru. Vše je tak logicky utěsněno, jak jen to je možné. Snaha o co nejvyšší možnou míru izolace je krásně vidět na snímcích níže, například u slotu na SIM kartu. Ten je totiž v horní části kolem dokola obalen těsnící gumou, aby do útrob telefonu nepronikla ani kapka. Že to skutečně funguje, jsme samozřejmě vyzkoušeli v praxi.

Omlouváme se, popis obrázku chybí.

Hlavní hrdina dnešní recenze

Omlouváme se, popis obrázku chybí.

Detailní pohled na zakřivení displeje

Omlouváme se, popis obrázku chybí.

V tenkém rámečku nad displejem se ukrývá fotoaparát a řada dalších senzorů

Omlouváme se, popis obrázku chybí.

Smartphone působí díky zakřivené zadní straně daleko tenčím dojmem

Omlouváme se, popis obrázku chybí.

Detailní pohled na pohotovostní tlačítko na pravé straně

Omlouváme se, popis obrázku chybí.

Vrchní stranu lemuje slot na SIM kartu

Omlouváme se, popis obrázku chybí.

Detailní pohled na rámeček pro vložení SIM karty a paměťové karty

Omlouváme se, popis obrázku chybí.

Na levé bočnici jsou umístěna tlačítka pro ovládání hlasitosti a spuštění hlasového průvodce Bixby

Omlouváme se, popis obrázku chybí.

Spodní strana telefonu

Omlouváme se, popis obrázku chybí.

Nově zde nalezneme standard USB-C

Omlouváme se, popis obrázku chybí.

Zadní strana smartphonu

Omlouváme se, popis obrázku chybí.

Detailní pohled na zakřivení zadní strany

Omlouváme se, popis obrázku chybí.

Voda? Pro Galaxy S8 žádný problém…

 

Displej a jeho kvality

Displej u testované osmičky narostl. Model Galaxy S7 edge se chlubil 5,5palcovou zakřivenou obrazovkou s rozlišením 2560 x 1440 pixelů, u osmičky se úhlopříčka zvětšila na 5,8 palce a v případě většího modelu Galaxy S8+ dokonce až na 6,2 palce. Narostlo mimochodem i rozlišení – oba zakřivené panely se tak chlubí plochou 2960 x 1440 obrazových bodů.

U obou osmiček dostal panel název Infinity a výrobce jej označuje jako nekonečný. To především díky velmi tenkým okrajům podél horní strany, kterým se ještě důkladně budeme věnovat dále v textu, a díky zakřiveným bočnicím. Pokud totiž položíte smartphone na bok a budete chtít fotit, okraje displeje (na horní a spodní straně) nebudou prostor nijak rámovat a vše bude vypadat, jako kdyby telefon splýval s nekonečnou scenérií okolí. V praxi vypadá Infinity displej skutečně fantasticky.

Omlouváme se, popis obrázku chybí.

Detailní pohled na zakřivení displeje

 

Větší provedení Galaxy S8+ jsme měli možnost vyzkoušet jen krátce, hodnotit proto budeme nyní výhradně menší osmičku, která prošla důkladným redakčním testem. Ta se chlubí stejně jako v případě předchůdce technologií Super AMOLED, díky které se s nimi může měřit málokterý konkurent. V praxi tak například barevné podání působí o úroveň výše, než je tomu u poslední generace iPhonů.

Na zahraničních diskuzních fórech se objevilo několik uživatelů, kteří si stěžovali, že jejich smartphone má nádech do červena, nic takového jsme však my u testovacího kousku nepozorovali. Vyvážení barev bylo výtečné a nelze mu nic vyčítat. Bez sebemenší chybičky jsou také pozorovací úhly, obraz se nijak nedeformuje při pohledu prakticky z jakékoliv strany. Velmi dobrá je i čitelnost na ostrém slunci, za což testovaný kousek vděčí především dostatečné intenzitě podsvícení.

Omlouváme se, popis obrázku chybí.

Přímý pohled na displej

Omlouváme se, popis obrázku chybí.

Postranní pozorovací úhly

Omlouváme se, popis obrázku chybí.

Postranní pozorovací úhly

Omlouváme se, popis obrázku chybí.

Postranní pozorovací úhly

Omlouváme se, popis obrázku chybí.

Postranní pozorovací úhly

 

Ergonomie? V malém těle velký smartphone

Otázku ergonomie jsme si záměrně nechali tak trochu netradičně až po zhodnocení kvalit dotykového panelu. Obě tyto problematiky totiž spolu v případě testované osmičky úzce souvisejí. Výrobci se díky použití Infinity displeje podařilo vtěsnat do těla zařízení větší displej než u předchůdce, do celkových rozměrů se to přitom promítlo minimálně.

Pro lepší srovnání, displej narostl o tři desetiny palce, přitom reálně se rozměry zvětšily z 142 × 70 × 7,9 mm na 148,9 × 68,1 × 8 mm. Jak je z řádků výše zřejmé, slovo „zvětšily“ není tak úplně na místě, protože telefon sice narostl do výšky, do šířky se ale naopak nepatrně zmenšil. Pokud nemáte oba přístroje hned vedle sebe, rozdílné rozměry ale stejně prakticky nemáte šanci postřehnout. Tedy do doby, než začnete zkoumat detaily.

Rámečky nad a pod displejem skutečně zabírají naprosté minimum prostoru a naživo to vypadá opravdu fantasticky, design se rozhodně posunul směrem dopředu. Má to ale i svou daň. Řeč je o čtečce otisků prstů, ta se zkrátka na čelní stranu již nevešla, rámečky jsou tak tenké, že by ji nebylo možné do těchto partií vtěsnat. Výrobce proto čtečku umístil na zadní stranu telefonu. Místo palcem tak odemykáte přístroj spíše ukazováčkem, podobně jako u konkurentů. Některým uživatelům to bude patrně vadit, jde ale spíš o otázku zvyku.

Na první pohled kvůli tenkým rámečkům zmizelo z čelní strany také tlačítko Home. Není to ale tak úplně pravda. Výrobce totiž přímo do místa, kde tlačítko bylo, integroval pod displej speciální senzor s haptickou odezvou. V podstatě se tak dá říci, že zabudoval tlačítko přímo do displeje, i když na první pohled vypadá jako obyčejná virtuální náhražka. Rozdíl nicméně poznáte ve chvíli, kdy je přístroj vypnutý a vy jej chcete probudit – stačí zatlačit na místo, kde se dříve nacházelo skutečné tlačítko, a okamžitě dostanete odezvu od zabudovaného senzoru pod displejem. 

Ale zpět k samotné ergonomii. Přestože má telefon větší displej, ergonomie díky velmi podobným rozměrům zůstala prakticky stejná jako u loňské sedmičky. Úchop je tedy přinejmenším stejně jistý jako u předchůdce. Rámeček je také nepatrně vystouplý, aby chránil displej proti poškození při pádech. 

Ovládat telefon jednou rukou je sice možné, ale nepočítejte s tím, že byste palcem jedné ruky dosáhli až na druhý okraj displeje. Stejně jako u předchůdce si ale i s tímto problémem dokázal výrobce poradit. Operační systém Android, respektive grafická nadstavba Samsung Experience, dovoluje přizpůsobit rozhraní telefonu pro ovládání jednou rukou.

Omlouváme se, popis obrázku chybí.

Telefon není o moc větší než loňská sedmička

Omlouváme se, popis obrázku chybí.

Narostl především do výšky

Omlouváme se, popis obrázku chybí.

Šířka je dokonce nepatrně menší

Omlouváme se, popis obrázku chybí.

Detailní pohled na tenký rámeček okolo displeje

Omlouváme se, popis obrázku chybí.

Čtečka se přestěhovala na zadní stranu smartphonu

 

K čemu je zakřivený displej v praxi?

Jedním z lákadel osmičky je stejně jako v případě loňské generace zakřivený displej. Na zaoblené hraně, která se přelévá až na bočnici (zvolit si je nutné pravou nebo levou), můžete zobrazovat užitečné informace. Například ve vypnutém stavu informační panel s hodinami a dalšími informacemi. Pokud telefon v noci odložíte na noční stolek, díky zkosenému displeji uvidíte neustále hodiny, podobně jako na klasickém budíku. To verze s rovným displejem nesvede.

Vhod přijde zakřivený displej i pokud jej otočíte směrem dolů. Stále totiž můžete vidět, že se na něm něco děje. Na desce stolu zkrátka půjde vidět odlesk displeje. To přijde vhod například při funkci Mých pět, do které si můžete přidat pět oblíbených kontaktů. Každý z nich přitom odlišíte jinou barvou. Pokud vám některý z vámi vybraných kontaktů volá, telefon začne problikávat na stole a vy díky barevnému odlišení přesně víte, kdo to je, aniž byste museli mít zapnutý zvuk, nebo se nechali rušit velkým zářícím displejem.

Kromě pěti oblíbených kontaktů je možné na jednu z bočnic připevnit také seznamy oblíbených aplikací či úkolů. Stejně tak si je možné nechat v přehledné liště zobrazovat aktuální zprávy. Další panely je možné snadno doinstalovat, nechybí mezi nimi například kurzy aktuálních akcií, rychlé přepínání uživatelských režimů, kompas ani předpověď počasí.

Praktická je také funkce zvaná Always-On, která si odbyla premiéru také u předchůdce. Alespoň ve zkratce připomeňme, že jde o vychytávku, díky které je možné zobrazovat důležité informace na telefonu, i když je uzamčený. Na části displeje se tak zobrazuje čas, datum a případně i události z kalendáře nebo nepřijaté hovory apod. Díky tomu má uživatel přehled o všem důležitém, aniž by musel neustále zapínat celý displej a tím zbytečně odčerpával drahocenná procenta baterie.

Omlouváme se, popis obrázku chybí.

Ukázka panelů na okraji

Omlouváme se, popis obrázku chybí.

Další panely je možné doinstalovat

Omlouváme se, popis obrázku chybí.

Always-On v akci

 

Výkon pod taktovkou Androidu 

Další kategorií, na kterou se páni inženýři v Samsungu při vylepšování zaměřili, je otázka výkonu. Ten vcelku pochopitelně narostl. To je zásluha především osmijádrového procesoru, u nějž jsou čtyři jádra taktována na 2,3 GHz a další čtyři na 1,7 GHz. Tento čip byl vyroben 10nm technologií, právě díky tomu výkon narostl. Dále jsou k dispozici 4 GB operační paměti a 64GB úložný prostor. Samozřejmostí je i slot na paměťové karty.

V benchmarkovém programu AnTuTu získal daný hardware skóre 172 327 bodů, právem se tak testovaný kousek zařadí po boku těch nejvýkonnějších smartphonů na trhu. Stejný výkon lze očekávat také u provedení Galaxy S8+.

Omlouváme se, popis obrázku chybí.

Hodnocení AnTuTu

 

S ohledem na použitý hardware patrně nebude příliš velkým překvapením, že pod taktovkou operačního systému Android je odezva operačního systému Android bleskurychlá. V podstatě ani při spuštění několika aplikací nejsou poznat jakékoliv známky zpoždění. Mimochodem velká obrazovka skutečně umožňuje mít otevřené dvě aplikace v samostatných oknech najednou – obrazovka se jednoduše rozdělí na dvě půlky.

V současnosti tedy neexistuje hra nebo program, pro který by byl výkon obou novinek nedostatečný. Naopak, prakticky všechny hry je možné hrát na vysoké rozlišení a s maximálními možnými detaily.

Operační systém Android si výrobce předělal k obrazu svému. Staré dobré rozhraní TouchWiz však bylo přejmenováno na Samsung Experience. Přesto dramatické změny nečekejte, majitelé starších přístrojů od Samsungu tu budou jako doma. Samozřejmě nechybí ani celá řada předinstalovaných aplikací. K dispozici je například kompletní kancelářský balík Microsoft Office.

Novinkou je virtuální asistent Bixby, který nahrazuje starší S Voice. Podle Samsungu nejde už jen o pouhého hlasového průvodce, nýbrž o umělou inteligenci napojenou na chytrý telefon. Bixbyho lze ovládat hlasem, textem, poklepáním, ale například i namířením objektivu fotoaparátu na objekt, o kterém chcete zjistit více informací.

Inteligentní vyhledávání vám tak například zobrazí detaily o lokalitě, ve které se nacházíte, nebo nalezne daný produkt v on-line obchodě. Bixby také umí sledovat vaše návyky a nabízet vám personalizovaný přehled informací, které jsou pro vás relevantní. Bixbyho je možné využívat i v Česku, avšak s češtinou stejně jako u celé řady konkurentů nepočítejte. Vystačit si musíte s angličtinou.

V rámci operačního systému Android se sluší zmínit také funkci DeX, díky které dokáže telefon zastat i funkci klasického stolního počítače. Této problematice se však budeme věnovat v samostatném článku v dohledné době.

Omlouváme se, popis obrázku chybí.

Uzamčená a úvodní obrazovka

Omlouváme se, popis obrázku chybí.

Oblast rychlého oznámení

Omlouváme se, popis obrázku chybí.

Menu s aplikacemi; Spuštěné aplikace

Omlouváme se, popis obrázku chybí.

Virtuální asistent Bixby

Omlouváme se, popis obrázku chybí.

Prostředí telefonu; Klávesnice na výšku

Omlouváme se, popis obrázku chybí.

Klávesnice na šířku

 

Zabezpečení hraje prim

Důraz byl kladen i na otázku zabezpečení. Přeci jen osmička bude velmi často volbou manažerů, a tak je to pochopitelné. Zajímavě vypadá tzv. Zabezpečená složka, do které je možné uložit soubory i aplikace, které zkrátka mají zůstat před okolím skryty. Dokonce můžete i celou složku schovat, aby nezvaní návštěvníci nevěděli, že před nimi něco důležitého schováváte.

O zabezpečení přístroje se stará nejen softwarové řešení bezpečnosti Samsung Knox, ale i jeho hardwarová část. Ta je aplikována na úrovni čipu telefonu. Mimochodem k dispozici je hned několik způsobů odemčení telefonu. Kromě tradičních hesel či otisků prstů můžete využít snímač oční duhovky. Každá duhovka je totiž naprostý unikát. Váš telefon tak odemknou jen a pouze vaše oči.

Omlouváme se, popis obrázku chybí.

Zabezpečená složka

Omlouváme se, popis obrázku chybí.

Možnosti odemčení telefonu

Omlouváme se, popis obrázku chybí.

Takto vypadá odemykání telefonu pomocí duhovky, slouží k tomu červený senzor ukrývající se v horním okraji displeje

 

Multimédia: zvuk a fotoaparáty

Fotoaparáty jsou k dispozici tradičně dva. Přední i zadní objektiv se pochlubí prvotřídní světelností F1,7, díky čemuž může být použit i ve velmi špatných světelných podmínkách, aniž by bylo nutné přisvětlovat scénu bleskem. V obou případech je k dispozici autofokus.

Omlouváme se, popis obrázku chybí.

Přední fotoaparát

Omlouváme se, popis obrázku chybí.

Fotoaparát na zadní straně

Omlouváme se, popis obrázku chybí.

Prostředí fotoaparátu

Omlouváme se, popis obrázku chybí.

Obrazové režimy

Omlouváme se, popis obrázku chybí.

Pokročilé nastavení

 

Zadní fotoaparát je napojen na senzor využívající technologii Dual Pixel. Snímač s duálními pixely přináší stejně jako v případě předchůdce s pořadovým číslem sedm jasnější a ostřejší obraz, díky technologii Dual Pixel totiž může pracovat fotoaparát s vyšší rychlostí závěrky a zároveň automatika dovede přesněji ostřit.

Zadní snímač je 12megapixelový a zvládá natáčet videa až v rozlišení 4K. Přední fotoaparát pak nabízí rozlišení 8 Mpx. Fotoaparáty u testovaného kousku předčí kdejaký kompakt, jak koneckonců můžete posoudit sami podle následujících snímků. Jejich kvalita krásně vynikne především ve světelně náročných scénách. Nechybí dokonce ani režim HDR. Níže naleznete mimochodem také ukázková videa, abyste mohli zhodnotit, jak si senzor na zadní straně vede v tomto ohledu.

 

>> Režim HDR <<

Omlouváme se, popis obrázku chybí.

Bez HRD – Ukázkový snímek ve vysokém rozlišení můžete stáhnout zde

Omlouváme se, popis obrázku chybí.

S HDR – Ukázkový snímek ve vysokém rozlišení můžete stáhnout zde

 

>> Ukázka obrazových režimů <<

Omlouváme se, popis obrázku chybí.

Ukázkový snímek ve vysokém rozlišení můžete stáhnout zde

Omlouváme se, popis obrázku chybí.

Ukázkový snímek ve vysokém rozlišení můžete stáhnout zde

Omlouváme se, popis obrázku chybí.

Ukázkový snímek ve vysokém rozlišení můžete stáhnout zde

 

>> Další ukázkové fotografie <<

Omlouváme se, popis obrázku chybí.

Ukázkový snímek ve vysokém rozlišení můžete stáhnout zde

Omlouváme se, popis obrázku chybí.

Ukázkový snímek ve vysokém rozlišení můžete stáhnout zde

Omlouváme se, popis obrázku chybí.

Ukázkový snímek ve vysokém rozlišení můžete stáhnout zde

Omlouváme se, popis obrázku chybí.

Ukázkový snímek ve vysokém rozlišení můžete stáhnout zde

Omlouváme se, popis obrázku chybí.

Ukázkový snímek ve vysokém rozlišení můžete stáhnout zde

Omlouváme se, popis obrázku chybí.

Ukázkový snímek ve vysokém rozlišení můžete stáhnout zde

Omlouváme se, popis obrázku chybí.

Ukázkový snímek ve vysokém rozlišení můžete stáhnout zde

Omlouváme se, popis obrázku chybí.

Ukázkový snímek ve vysokém rozlišení můžete stáhnout zde

Omlouváme se, popis obrázku chybí.

Ukázkový snímek ve vysokém rozlišení můžete stáhnout zde

Omlouváme se, popis obrázku chybí.

Ukázkový snímek z předního fotoaparátu ve vysokém rozlišení můžete stáhnout zde

 

>> Ukázková videa <<

Ukázkové video ze dne (přepněte kvalitu na maximální možné zobrazení)

Ukázkové video ze dne (přepněte kvalitu na maximální možné zobrazení)

Ukázkové video z noci (přepněte kvalitu na maximální možné zobrazení)

 

A co zvuková reprodukce? Reproduktor je umístěn na spodní straně telefonu. Vypadá stejně a na poslech i stejně zní jako u předchůdce. Je dostatečně hlasitý, ale velmi zvýrazněné je u něj střední pásmo, což na přehrávání krátkých videí zpravidla stačí.

Na poslech hudby se nicméně hodí spíše sluchátka, a to i ta, která jsou součástí balení. Jde totiž o prémiový model od společnosti AKG. Nabízejí vcelku vyrovnaný zvuk a dostatečnou hlasitost, určitě mají šanci uspokojit i náročnější posluchače.

Omlouváme se, popis obrázku chybí.

Reproduktor je umístěn na spodní straně

Omlouváme se, popis obrázku chybí.

Dodávaná sluchátka od AKG

Omlouváme se, popis obrázku chybí.

Detailní pohled na sluchátka

Omlouváme se, popis obrázku chybí.

Na kabelu nechybí dálkový ovladač

 

Výdrž baterie

Osmička má stejnou kapacitu akumulátoru jako loňská sedmička – tedy pokud se bavíme o té s rovným displejem, která měla také 3000 mAh. Připomeňme, že model Galaxy S7 edge měl dokonce 3600 mAh. Jak se projevilo použití výkonnějšího hardwaru na výdrži? Prakticky nijak dramaticky...

Ani při velmi náročném pracovním dni se nám nepodařilo vyždímat baterii zcela, odporoučela se až v půli nadcházejícího dne. Při střídmějším použití tak bez problémů dosáhnete na dvoudenní výdrž. Samozřejmě při hraní her nebo nonstop sledování videa při maximálním jasu dokážete baterii vyždímat už za méně než deset hodin, i tak jde ale o poměrně slušný výsledek.

Navíc díky režimu Ultra Power Saving Mode by mělo 10 % baterie stačit na několik dalších hodin provozu. V praxi jsme sice nemohli používat celou řadu funkcí, ale se zbývající kapacitou 18 % jsme vydrželi v tomto režimu fungovat celý pracovní den, tedy více než osm hodin. Samozřejmostí je i možnost bezdrátového nabíjení. Bezdrátová nabíječka však není součástí balení.

Omlouváme se, popis obrázku chybí.

Dodávaná nabíječka

 

Klady a zápory

+ kompaktní provedení, přitom velký displej

+ příjemná ergonomie

+ kvalita zakřiveného displeje

+ certifikace IP68

+ špičkový výkon

+ široké možnosti zabezpečení

+ kvalitní sluchátka součástí balení

+ prémiové fotoaparáty, stabilizace videa

 

- vyšší cena

- snímač otisků prstů se přestěhoval na zadní stranu

- spíše průměrný hlasitý reproduktor

Omlouváme se, popis obrázku chybí.

Samsung Galaxy S8

 

Závěrečné hodnocení

Samsung Galaxy S8 je špičkový smartphone, který nemá mnoho slabin. Láká na velmi vysoký výkon, odolnou konstrukci, zakřivený displej s jemným rozlišením a hromadu dalších funkcí a dovedností. S ohledem na nabízené přednosti je vcelku ospravedlnitelná i vyšší pořizovací cena, i když na druhou stranu pro celou řadu lidí bude příliš vysoká. I tak se ale osmička o svou budoucnost bát rozhodně nemusí, má jednoznačně zaděláno na úspěch.

Předobjednat Samsung Galaxy S8 můžete zde, samotný prodej začne 28. dubna.

Názory ostatních Geeků (1)

Sojka21 SOJ

HDR?

Sojka21 23. 4. 2017 23:47

Od kdy se podexponovanému snímku říká HDR?!

Máš něco na srdci?

nahoru