Přejít na obsah [o] Přejít na navigaci [n] Přejít na vyhledávání [v] Přihlásit se
Hlavička
Recenze: Samsung Galaxy Z Flip – tři měsíce se skládačkou v kapse

Recenze: Samsung Galaxy Z Flip – tři měsíce se skládačkou v kapse

Recenze
Samsung Galaxy Z Flip, 8GB/256GB, Purple_2002153000
Samsung Galaxy Z Flip, 8GB/256GB, Purple
Produkt není určen k prodeji.
Samsung Galaxy Z Flip, 8GB/256GB, Black_698980430
Samsung Galaxy Z Flip, 8GB/256GB, Black
Produkt není určen k prodeji.
Samsung Galaxy Z Flip, 5G, 8GB/256GB, Gray_440334776
Samsung Galaxy Z Flip, 5G, 8GB/256GB, Gray
Produkt není určen k prodeji.
Samsung Galaxy Z Flip, 5G, 8GB/256GB, Bronze_558767243
Samsung Galaxy Z Flip, 5G, 8GB/256GB, Bronze
Produkt není určen k prodeji.

Mnoho lidí se bojí telefonů s ohybnými displeji kvůli tomu, že nejsou tolik odolné jako stávající vlajkové lodi. Právě proto jsme model Galaxy Z Flip od Samsungu podrobili detailním testům, stal se z něj hlavní pracovní telefon na tři měsíce.

Testů modelu Samsung Galaxy Z Flip je na internetu celá řada. Hlavní problém je v tom, že většina recenzentů dostane přístroj na týden, maximálně dva. A za tuto dobu není úplně snadné objevit všechny pozitiva a neduhy testovaného přístroje. O to víc to platí v případě, kdy dostanete na test něco tak unikátního, jako je přístroj s ohebným displejem. Nejlepší by bylo samozřejmě mít takovou skládačku na dlouhodobý test po dobu jednoho roku, ale tak dlouho tato novinka ani není v prodeji. Proto jsme se pokusili intenzivně smartphone používat po dobu alespoň tří měsíců. Jaké jsou naše zkušenosti?

Omlouváme se, popis obrázku chybí.

Samsung Galaxy Z Flip

 

Technické parametry

Testovaný model: Samsung Galaxy Z Flip, 8GB/256GB, Black

Procesor: Qualcomm Snapdragon 855 Plus (1×2,95 GHz + 3×2,41 GHz + 4×1,78 GHz)

GPU: Adreno 640

Operační paměť: 8 GB

Úložiště: 256 GB, nepodporuje paměťové karty

Hlavní fotoaparáty: Wide-angle: 12 Mpx, Super Speed Dual Pixel AF, OIS, F1.8, 1.4μm, FOV: 78˚ + Ultra Wide: 12 Mpx, F2.2, 1.12μm FOV: 123˚

Selfie fotoaparát: 10 Mpx F2.4 (80˚)

Zabezpečení: čtečka otisků prstů

Konektivita: LTE, Bluetooth 5.0, NFC, WiFi ac, GPS/Glonass/BDS/Galileo, USB Type-C

Nabíjení: podpora bezdrátového nabíjení a sdílení energie Qi, rychlé nabíjení

Akumulátor: 3300 mAh

Platforma: Android 10 s One UI 2

Rozměry: 87,4 x 73,6 x 17,3 mm

Hmotnost: 183 g

 

Představení modelu Galaxy Z Flip

 

Obsah balení

Jak se na prémiové telefony sluší a patří, Samsung Galaxy Z Flip je dodáván s celou řadou šikovného příslušenství. Kromě samotného skládacího telefonu tak v černé kartónové krabičce, která má na čelní straně vyryté písmeno Z, nalezneme ještě návod, nabíječku, USB kabel a prémiová sluchátka AKG i s výměnnými ušními nástavci. Součástí balení je také USB redukce, jež konektor USB-C promění na klasickou verzi A, a také jednoduché plastové nalepovací pouzdro.

Omlouváme se, popis obrázku chybí.

Balení telefonu

Omlouváme se, popis obrázku chybí.

Část dodávané výbavy

 

Vzhled a kvalita zpracování

Většina lidí si bude kupovat Galaxy Z Flip kvůli unikátnímu vzhledu, i podle nás jde o jeden z nejelegantnějších smartphonů současnosti. Působí neokoukaným a futuristickým dojmem. Patrně nemusíme zdůrazňovat, že s ním budíte rozruch pokaždé, když někam vstoupíte – hned jste středem pozornosti. Je to stejné, jako když se po městě projíždíte uprostřed parného léta v nějakém luxusním supersportu.

Sexy design ale není jen o efektu, ale také o funkčnosti. V praxi je totiž skládací konstrukce doslova návyková. Je daleko příjemnější nosit v kapse malý baculatější telefon s čtvercovou základnou než velkou placku klasické konstrukce. Přitom když s přístrojem pracujete, jednoduše jej otevřete a máte k dispozici velkou dotykovou plochu. Popravdě po třech měsících používání se mi nechtělo vůbec vracet k telefonu Samsung Galaxy Note10+, který jinak používám jako hlavní přístroj. Proti testovanému kousku působí Note neohrabaně a těžce.

Když už jsme naťukli otevírání a zavírání, sluší se více zaměřit na sofistikovaný pant, kterým je Galaxy Z Flip vybaven. Je to totiž nejpokročilejší konstrukce, s jakou jsme se zatím setkali. Na rozdíl od první skládačky společnosti Samsung – modelu Galaxy Fold – totiž ohybná konstrukce drží v přesně stanovené poloze. Díky tomu ji můžete například při focení využít jako takový jednoduchý stativ, respektive podstavec. Hodí se to ale například i při sledování videí na sociálních sítích apod.

Na první pohled se to nemusí zdát, ale ve skutečnosti se pant skládá z desítek různých dílů. V útrobách telefonu nalezneme dokonce malé kartáčky, které se táhnou napříč celou šířkou konstrukce. Konkrétně jsou umístěny mezi pantem a vnějšími kryty. Jejich úkolem není pouze vyplnit milimetrovou mezeru v tomto prostoru, kterou by jinak vnikaly nečistoty dovnitř, ale také čistit telefon. Ve chvíli, kdy se telefon zavře, drobné nečistoty se automaticky vytlačí ven.

Omlouváme se, popis obrázku chybí.

Ohebná konstrukce se opravdu povedla

Omlouváme se, popis obrázku chybí.

Pant je velmi sofistikovaný, na vnější straně je logo výrobce

Omlouváme se, popis obrázku chybí.

Detailní pohled na pant obrazovky

Omlouváme se, popis obrázku chybí.

Přehyb je daleko menší než u modelu Galaxy Fold

 

I díky tomu je životnost kloubu nadprůměrná. Přístroj by měl podle údajů výrobce vydržet 200 tisíc otevření a zavření bez újmy. Pokud tedy vezmete telefon stokrát denně do ruky, rozložíte jej a zase složíte, měl by vydržet bez problémů více než pět let. A to je tak dlouhá doba, že si většina lidí stejně do té doby koupí novější přístroj. Navíc nikdo neříká, že po 200 tisících složení a rozložení se kloub porouchá – je to jako u digitálních zrcadlovek. Výrobce udává nějakou životnost závěrky, ale například na služebním Canonu 6D jsme ji překonali již pětkrát a stále funguje bez sebemenšího problému.

Na rozdíl od běžných telefonů tuto skládačku nemusíte otevírat pokaždé, když se chcete podívat na to, kolik je hodin nebo kdo vám volá. Zvenčí je totiž pro tyto účely ještě druhý dotykový displej. Galaxy Z Flip se nabízí v černém a fialovém provedení, my jsme měli možnost testovat první zmiňovanou variantu, která působí spíše decentnějším dojmem. Samotné tělo testovaného kousku je ze skla, nicméně na konstrukci velmi ulpívají otisky prstů.

Zamrzí, že telefon nenabízí zvýšenou odolnost proti vodě a pádům. Nicméně v případě druhé zmiňované problematiky to není tak úplně pravda. Během tří měsíců nám telefon opakovaně spadnul na zem. Z toho jednou z více než metru a půl na štěrk a dvakrát zhruba z metru na dlažbu. Byl sice v koženém pouzdře, které je možné volitelně dokoupit, ale ani tak se mu nic nestalo. Je to zásluha i konstrukce. Nejnáchylnějším prvkem je totiž u běžných smartphonů displej, který zpravidla při prvním větším pádu křachne. Tím, že je u modelu Galaxy Z Flip obrazovka schovaná uvnitř, ale toto nehrozí. Samozřejmě i kvůli komplikovanosti konstrukce byste zbytečně pádům telefon vystavovat neměli, obzvláště pokud nebudete používat žádné pouzdro. Ve výsledku je ale celková odolnost příjemným překvapením.

Výtky nemůžeme mít ani ke kvalitě zpracování, všechny části na sebe korektně doléhají, nikde se nic neprohýbá ani nevrže. Po třech měsících jsme tak v otázce konstrukce nenašli žádné neduhy.

Omlouváme se, popis obrázku chybí.

Rozložený Galaxy Z Flip v celé své kráse

Omlouváme se, popis obrázku chybí.

Na vnější straně nalezneme kromě fotoaparátů i malý displej

Omlouváme se, popis obrázku chybí.

V rozloženém stavu je telefon velmi tenký

Omlouváme se, popis obrázku chybí.

Protilehlá bočnice

Omlouváme se, popis obrázku chybí.

Zde se nachází ovladače hlasitosti a čtečka otisků prstů zabudovaná v pohotovostním tlačítku

Omlouváme se, popis obrázku chybí.

Spodní stranu opanovává USB konektor

Omlouváme se, popis obrázku chybí.

Protilehlá strana je dokonale hladká

 

Ergonomie je bezkonkurenční

Ergonomii jsme částečně naťukli již v řádcích výše. Především ve složeném stavu je telefon doslova zrozen k přenášení a v kapse se nosí daleko příjemněji než konkurenční placky. Ocení to nejen něžnější pohlaví, které vyhledává kompaktní přístroje. Navzdory daleko komplikovanější konstrukci se totiž hmotnost 183 g příliš neliší od současné generace vlajkových lodí.

Velmi dobře se ale telefon používá i v rozloženém stavu. Rozměry jsou 87,4 x 73,6 x 17,3 mm, na šířku je tedy telefon o něco užší, než bývá zvykem u modelů s klasickou konstrukcí. Díky tomu lépe dosáhnete palcem ruky na protilehlou stranu displeje. Pochopitelně ale nepočítejte s tím, že byste s protáhlou konstrukcí dosáhli až úplně na protilehlý horní roh. To ale není v praxi vůbec potřeba, operační systém je přizpůsoben tak, aby se vám zařízení dobře ovládalo i jednou rukou.

Počítat je ale nutné s tím, že skleněná konstrukce je poměrně kluzká. A v dodávaném čirém plastovém pouzdře, které se musí nalepit, nevypadá telefon zrovna nejlépe. V podstatě už od samotného začátku, kdy jsem Galaxy Z Flip pořizoval, jsem se tak rozhodl investovat do originálního koženého pouzdra. Vyjde sice skoro na dva tisíce korun, ale telefon v něm působí velmi elegantně. A jak jsem uváděl již výše, je navíc dostatečně chráněn i při pádech.

Pozornější čtenáři si všimnuli již v řádcích výše, že je telefon vybaven čtečkou otisků prstů, která se nachází z boku v pohotovostním tlačítku. Obzvláště s ohledem na skládací konstrukci je toto řešení daleko praktičtější, než kdyby byla čtečka umístěna pod displejem jako u vlajkových lodí Samsungu s tradiční konstrukcí.  

Omlouváme se, popis obrázku chybí.

Telefon v originálním koženém pouzdře

Omlouváme se, popis obrázku chybí.

Pády a drobné šrámy od používání jdou po třech měsících na pouzdře již vidět

Omlouváme se, popis obrázku chybí.

Ani s pouzdrem není telefon žádný cvalík

Omlouváme se, popis obrázku chybí.

Hlavní hrdina dnešní recenze v rozloženém stavu

Omlouváme se, popis obrázku chybí.

Véčková konstrukce se rozhodně povedla

Omlouváme se, popis obrázku chybí.

Telefon se sundaným krytem, ten se na telefon nalepuje

 

Dva displej v akci

Galaxy Z Flip je vybaven hned dvěma dotykovými obrazovkami. Na vnější straně vedle fotoaparátů naleznete menší obrazovku s úhlopříčkou 1,1 palce. Konkrétně jde o Super AMOLED s rozlišením 300 x 112 bodů, který vás upozorní na všechny aktuální události. Je dotykový, takže náhledy zpráv si můžete zobrazit, případně přijímat a pokládat hovory.

Využít jej můžete ale také při focení, protože přeci jen fotoaparáty z vnější strany jsou kvalitnější než selfie kamera, a tak můžeme obrazovku použít v podstatě jako zrcátko, jako je vidět na snímcích níže. Mimochodem menší obrazovka je sice malá, ale dobře čitelná, a to i na ostrém slunci.

Omlouváme se, popis obrázku chybí.

Na vnější straně je menší obrazovka

Omlouváme se, popis obrázku chybí.

Uvnitř se nachází ohybný dotykový panel

Omlouváme se, popis obrázku chybí.

Celou obrazovku chrání mírně vystouplý rámeček

Omlouváme se, popis obrázku chybí.

V rozích jsou pak speciální podložky, aby se rámečky ve složeném stavu nedotýkaly

 

Uvnitř se pak ukrývá 6,7palcový displej s rozlišením Full HD+, tedy 2636 x 1080 bodů. Panel je ohybný podobně jako list papíru a staví na technologii Dynamic AMOLED. Samsung se chlubí, že jde o první skleněný ohybný displej na světě – konkrétně jde o technologii UTG (Ultra Thin Glass). Jedním dechem ale musíme dodat, že tloušťka skla je pouze 0,03 mm. Pro srovnání Gorilla Glass může dosahovat tloušťky klidně i čtyři milimetry.

V praxi tak nemůžete čekat od skládací obrazovky takovou odolnost jako od telefonu klasické konstrukce. Na druhou stranu tím, že je displej uložen uvnitř, je proti poškození daleko lépe chráněn. Obrazovka je navíc mírně zapuštěna, po celém okraji ji lemuje zvýšený okraj, aby se riziko poškození skutečně co nejvíce eliminovalo.

Pochvalu si výrobce zaslouží především za přehyb uprostřed obrazovky. Ten je daleko menší než u staršího Foldu. Při rozsvícené obrazovce jej dokonce po pár dnech používání přestanete vnímat, a to i ve chvíli, kdy po něm přejedete prstem. Počítat je nutné s tím, že kluzkost je trochu menší než u klasických skleněných displejů, ale to je spíše otázkou zvyku.

Co se barevného podání týče, patří obě obrazovky ke špičce, i když staví na odlišných technologiích. Menší Super AMOLED obrazovka nabízí věrné barevné podání, což se dá říct také o větším panelu s technologií Dynamic AMOLED u něj jsou nicméně barvy saturovanější. Bez sebemenší chybičky jsou také pozorovací úhly, obraz se nijak nedeformuje při pohledu prakticky z jakékoliv strany.

Omlouváme se, popis obrázku chybí.

Přímý pohled na hlavní displej

Omlouváme se, popis obrázku chybí.

Postranní pozorovací úhly

Omlouváme se, popis obrázku chybí.

Postranní pozorovací úhly

Omlouváme se, popis obrázku chybí.

Postranní pozorovací úhly

Omlouváme se, popis obrázku chybí.

Postranní pozorovací úhly

 

Operační systém, výkon a hry

Galaxy Z Flip není žádné designové pozlátko, ale pořádně výkonný stroj. V útrobách tepe procesor Qualcomm Snapdragon 855 Plus, jehož osm jader je rozděleno do tří skupin, a to konkrétně: 1×2,95 GHz + 3×2,41 GHz + 4×1,78 GHz. Do vínku dostal telefon dále grafickou jednotku Adreno 640 a 8 GB operační paměti. Úložiště nabízí kapacitu 256 GB, slot na paměťové karty bohužel chybí.

V benchmarkové utilitě získal daný hardware skóre 455 tisíc bodů, což rozhodně není málo. S ohledem na použitý hardware patrně nebude příliš velkým překvapením, že pod taktovkou operačního systému Android je odezva operačního systému bleskurychlá. V podstatě ani při spuštění několika aplikací nejsou poznat jakékoliv známky zpoždění.

Protáhlý displej totiž přímo svádí k tomu, abyste na něm používali alespoň dva programy najednou – především v režimu na šířku. Celý operační systém je mimochodem upraven prostřednictvím grafické nadstavby One UI 2, která dovede s ohebnou obrazovkou krásně pracovat. Společnost Samsung úzce spolupracovala s Googlem na návrhu režimu Flex pro skládací telefony. Když je telefon částečně otevřený, displej se automaticky rozdělí na dvě 4palcové obrazovky, takže můžete snadno prohlížet obrázky, obsah nebo videa v horní polovině displeje a ovládat je v dolní polovině. Snadno sledujte a procházejte YouTube – streamujte nahoře a dole hledejte další videa, čtěte popisy a pište komentáře.

Například při částečném přeložení se fotoaparát a videohovory automaticky začnou přehrávat na horní polovině, protože telefon pochopí, že spodní stranu používáte jen jako stojánek. Naopak v rozloženém stavu jsou například nabídky v nastavení krásně řazeny směrem dolů, aby byly na dosah palce a nemuseli jste se natahovat nahoru. Hrát hry se dají v režimu na šířku i výšku. Vedle nesmrtelného Clash Royale jsme takto vyzkoušeli například populární Fortnite. Výkonu má telefon totiž dost na prakticky jakoukoliv hru současnosti.

Pokud by vám to bylo pořád málo, již za pár dní se začne prodávat vylepšená varianta Samsung Galaxy Z Flip 5G, uvnitř které tepe čipset Snapdragon 865+, tedy aktuálně nejvýkonnější platforma současnosti. Navíc případní zájemci ještě získají 5G konektivitu, v ostatních parametrech jsou oba telefony totožné.

Na snímcích níže naleznete ukázky toho, jak se s telefonem pracuje v režimu na výšku i na šířku:

Omlouváme se, popis obrázku chybí.

Uzamčená vs. úvodní obrazovka

Omlouváme se, popis obrázku chybí.

Oblast oznámení a rychlého nastavení

Omlouváme se, popis obrázku chybí.

Nainstalované aplikace; Internetový prohlížeč

Omlouváme se, popis obrázku chybí.

Prostředí fotoaparátu

Omlouváme se, popis obrázku chybí.

Postranní panel; Správce spuštěných aplikací

Omlouváme se, popis obrázku chybí.

Správce souborů; Nastavení

Omlouváme se, popis obrázku chybí.

Prostředí telefonu; SMS a klávesnice na výšku

Omlouváme se, popis obrázku chybí.

Domovská obrazovka na šířku

Omlouváme se, popis obrázku chybí.

Menu s aplikacemi na šířku

Omlouváme se, popis obrázku chybí.

Klávesnice na šířku

Omlouváme se, popis obrázku chybí.

Telefon na šířku

Omlouváme se, popis obrázku chybí.

Internetový prohlížeč na šířku

 

Fotoaparáty a zvuk

Telefon má jediný hlasitý reproduktor na spodní straně. Jen svou kvalitou rozhodně neurazí, ale zároveň ani nepřekvapí. Hraje dostatečně nahlas, a především při přehrávání videí přijdou vhod zvýrazněnější středy – hlasy herců jsou tak dobře zřetelné. Pro poslech hudby se ale více hodí sluchátka.

Potěší to, že výrobce přibalil velmi kvalitní sluchátka. Jde totiž o prémiový model od společnosti AKG, který nabízí vcelku vyrovnaný zvuk a dostatečnou hlasitost, určitě mají šanci uspokojit i náročnější posluchače. Ten už v základu disponuje USB-C konektorem. Pokud uživatelé chtějí používat jiná kabelová sluchátka, musí redukci na jack 3,5 mm dokoupit zvlášť.

Omlouváme se, popis obrázku chybí.

Reproduktor na spodní straně

Omlouváme se, popis obrázku chybí.

Dodávaná sluchátka

Omlouváme se, popis obrázku chybí.

Na kabelu je umístěný ovladač

Omlouváme se, popis obrázku chybí.

Fotoaparát na čelní straně

Omlouváme se, popis obrázku chybí.

Vzadu jsou pak dva fotoaparáty

 

Jak si pozornější čtenáři všimli již na snímcích výše, k dispozici jsou hned tři fotoaparáty. Konkrétně se nad displejem nachází Selfie kamera 10 MPx s body 1.22 um, objektivem f/2.4 a úhlem záběru 80˚. Zvenčí jsou pak dva 12MPx fotoaparáty. Hlavní fotoaparát 12 MPx s body 1.4 um, objektivem f/1.8, optickou stabilizací OIS, automatickým ostřením Super Speed Dual Pixel AF a úhlem záběru 78˚. Dále pak Ultraširokoúhlý fotoaparát 12 MPx s body 1.12 um, objektivem f/2.2 a úhlem záběru 123˚.

Fotoaparáty u testovaného kousku předčí kdejaký kompakt, jak koneckonců můžete posoudit sami podle následujících snímků. Velmi dobré výsledky podávají i za hodně špatných světelných podmínek, rozhodně patří k hlavním přednostem testovaného kousku. I kvůli integraci druhého displeje se bohužel na tělo zařízení již nevešel třetí fotoaparát, teleobjektiv by totiž v některých situacích přišel vhod.

Níže naleznete mimochodem také ukázková videa, abyste mohli zhodnotit, jak si senzor na zadní straně vede v tomto ohledu:

 

>> Hlavní a ultraširokoúhlý fotoaparát <<

Omlouváme se, popis obrázku chybí.

Normální záběr (originál zde)

Omlouváme se, popis obrázku chybí.

Ultraširokoúhlý záběr (originál zde)

Omlouváme se, popis obrázku chybí.

Normální záběr (originál zde)

Omlouváme se, popis obrázku chybí.

Ultraširokoúhlý záběr (originál zde)

Omlouváme se, popis obrázku chybí.

Normální záběr (originál zde)

Omlouváme se, popis obrázku chybí.

Ultraširokoúhlý záběr (originál zde)

Omlouváme se, popis obrázku chybí.

Normální záběr (originál zde)

Omlouváme se, popis obrázku chybí.

Ultraširokoúhlý záběr (originál zde)

Omlouváme se, popis obrázku chybí.

Normální záběr (originál zde)

Omlouváme se, popis obrázku chybí.

Ultraširokoúhlý záběr (originál zde)

Omlouváme se, popis obrázku chybí.

Normální záběr (originál zde)

Omlouváme se, popis obrázku chybí.

Ultraširokoúhlý záběr (originál zde)

 

>> Ukázkové snímky ze dne <<

Omlouváme se, popis obrázku chybí.

Ukázkový snímek ve vysokém rozlišení můžete stáhnout zde

Omlouváme se, popis obrázku chybí.

Ukázkový snímek ve vysokém rozlišení můžete stáhnout zde

Omlouváme se, popis obrázku chybí.

Ukázkový snímek ve vysokém rozlišení můžete stáhnout zde

Omlouváme se, popis obrázku chybí.

Ukázkový snímek ve vysokém rozlišení můžete stáhnout zde

Omlouváme se, popis obrázku chybí.

Ukázkový snímek ve vysokém rozlišení můžete stáhnout zde

Omlouváme se, popis obrázku chybí.

Ukázkový snímek ve vysokém rozlišení můžete stáhnout zde

Omlouváme se, popis obrázku chybí.

Ukázkový snímek ve vysokém rozlišení můžete stáhnout zde

Omlouváme se, popis obrázku chybí.

Ukázkový snímek ve vysokém rozlišení můžete stáhnout zde

Omlouváme se, popis obrázku chybí.

Ukázkový snímek ve vysokém rozlišení můžete stáhnout zde

Omlouváme se, popis obrázku chybí.

Ukázkový snímek ve vysokém rozlišení můžete stáhnout zde

Omlouváme se, popis obrázku chybí.

Ukázkový snímek ve vysokém rozlišení můžete stáhnout zde

Omlouváme se, popis obrázku chybí.

Ukázkový snímek z předního fotoaparátu ve vysokém rozlišení můžete stáhnout zde

 

>> Ukázkové snímky z noci <<

Omlouváme se, popis obrázku chybí.

Ukázkový snímek ve vysokém rozlišení můžete stáhnout zde

Omlouváme se, popis obrázku chybí.

Ukázkový snímek ve vysokém rozlišení můžete stáhnout zde

Omlouváme se, popis obrázku chybí.

Ukázkový snímek ve vysokém rozlišení můžete stáhnout zde

Omlouváme se, popis obrázku chybí.

Ukázkový snímek ve vysokém rozlišení můžete stáhnout zde

Omlouváme se, popis obrázku chybí.

Ukázkový snímek ve vysokém rozlišení můžete stáhnout zde

Omlouváme se, popis obrázku chybí.

Ukázkový snímek ve vysokém rozlišení můžete stáhnout zde

Omlouváme se, popis obrázku chybí.

Ukázkový snímek ve vysokém rozlišení můžete stáhnout zde

Omlouváme se, popis obrázku chybí.

Ukázkový snímek ve vysokém rozlišení můžete stáhnout zde

Omlouváme se, popis obrázku chybí.

Ukázkový snímek ve vysokém rozlišení můžete stáhnout zde

Omlouváme se, popis obrázku chybí.

Ukázkový snímek ve vysokém rozlišení můžete stáhnout zde

Omlouváme se, popis obrázku chybí.

Ukázkový snímek ve vysokém rozlišení můžete stáhnout zde

 

>> Ukázková videa <<

Video ze dne

Video ze dne

Video ze dne

Video z noci

Video z noci

 

Výdrž baterie

Galaxy Note10+ nabízí akumulátor o velikosti 3300 mAh, což je mimochodem více než u Motoroly Razr a skoro stejně jako u konkurenční vlajkové lodi Sony Xperia 1. V praxi by tak ani při svižnějším pracovním tempu neměl být problém obejít se bez elektrické zásuvky jeden celý den. Samozřejmě při hraní her nebo nonstop sledování videa při maximálním jasu dokážete baterii vyždímat za něco málo přes deset hodin, i tak jde ale o poměrně slušný výsledek. Naopak při střídmějším využití můžete prodloužit výdrž klidně až do druhého dne večer. Ale to skutečně nesmíte obrazovku rozevírat každou hodinu.

S dodávaným 15W adaptérem je telefon schopný se z nuly na 100 % nabít za pouhou hodinu a půl, na 50 % jste přitom už za půlhodinku. Nechybí ani rychlé bezdrátové nabíjení, telefon se přitom nabíjí bezdrátově vždy ve složeném stavu. Prostřednictvím zadní strany může telefon vlastní energii s dalšími zařízeními také sdílet – takto jde nabíjet například nositelnou elektroniku.

Omlouváme se, popis obrázku chybí.

Dodávaná nabíječka

 

Klady a zápory

+ kompaktnost celého přístroje je návyková

+ samočistící konstrukce

+ nejpokročilejší mechanismus kloubu mezi ohybnými telefony

+ ohyb v rozloženém stavu je takřka nepostřehnutelný

+ konstrukce zvládne bez poškození i pády

+ velmi dobrý výkon, svižný chod systému

+ operační systém je upraven skládací konstrukci

+ kvalita fotoaparátů, možnost využít telefon jako „stativ“

+ solidní výdrž (s ohledem na kompaktní rozměry)

 

- není odolný proti vodě

- bez pouzdra je hladká konstrukce velmi kluzká

- hlavním fotoaparátům by slušel teleobjektiv

- nemá slot na paměťové karty

- na pulty obchodů se chystá nástupce podporující 5G

 

Omlouváme se, popis obrázku chybí.

Samsung Galaxy Z Flip

 

Závěrečné hodnocení

Samsung Galaxy Z Flip je rozhodně stylovka – jeden z nejhezčích smartphonů současnosti. Zároveň ale testovanému kousku nechybí dostatek výkonu, který ocení i velmi nároční uživatelé. Ohebná obrazovka není přitom jen na efekt, ale v praxi přijde vhod při celé řadě situací. Výrobce zkrátka prakticky vše vyladil k dokonalosti. Překážkou tak může být jen o něco vyšší cena, případně fakt, že se na pulty obchodů chystá nástupce podporující 5G. Ten však nabízí shodnou konstrukci, a to se všemi jejími klady.

To chci

Ohodnoť článek:

Názory ostatních Geeků (2)

Odolnost

Nějak se v recenzi vynechala ta část že "sklo"jde poškrábat i nehtem :) ...

@mirazbrna: Dobrý den, zmiňované „demoliční“ video jsem na YouTube viděl také. Osobně si myslím, že když budete chtít nějaký telefon poškodit, podaří se vám to jakýmkoliv způsobem. Já ale u modelu Galaxy Z Flip vidím rozhodně posun v odolnosti proti předchozímu modelu Galaxy Fold. Stejně tak jsem měl v ruce již novodobou Motorolu Razr, která je na tom subjektivně hůře. V recenzi jsem zdůrazňoval, že nemůžete porovnávat skládačku s klasickým telefonem s odolným sklem. Co se odolnosti týče, je na tom ale zatím Galaxy Z Flip ze všech nabízených telefonů s ohybnými obrazovkami nejlépe. Hezký den.

Máš něco na srdci?

100% GEEKsměs bez elektroniky 100% GEEKsměs bez elektroniky
nahoru