Přejít na obsah [o] Přejít na navigaci [n] Přejít na vyhledávání [v] Přihlásit se
Hlavička
Recenze: Sony Xperia 1 IV – zasloužená jednička

Recenze: Sony Xperia 1 IV – zasloužená jednička

Recenze
Sony Xperia 1 IV 5G, 12GB/256GB, White_1564910898
Sony Xperia 1 IV 5G, 12GB/256GB, White
28 091 Kč 33 990 Kč
Sony Xperia 1 IV 5G, 12GB/256GB, Black_881945970
Sony Xperia 1 IV 5G, 12GB/256GB, Black
28 923 Kč 34 996 Kč
Sony Xperia 1 IV 5G, 12GB/256GB, Purple_1762436330
Sony Xperia 1 IV 5G, 12GB/256GB, Purple
28 089 Kč 33 988 Kč
autor: Saša Ševčík

Tím nejlepším z nabídky chytrých telefonů od společnosti Sony je v současnosti model Xperia 1, který je na tuzemském trhu čerstvou novinkou. Zaujme především protáhlým 4K displejem, trojitým fotoaparátem a v neposlední řadě také špičkovým výkonem.

Společnost Sony letos u svých telefonů vsadila na protáhlé displeje s poměrem stran 21:9, které jsou jak zrozené pro sledování filmů. Pyšní se jimi například modely Xperia 10 a Xperia 10 Plus, které jsme si detailně představili již letos v březnu – tedy krátce po celosvětové premiéře. To jsou nicméně modely vyšší střední třídy, dnes se společně podíváme místo toho na vrchol nabídky. Model Sony Xperia 1 se totiž může směle měřit s těmi nejlepšími přístroji, které jsou aktuálně v prodeji.

Omlouváme se, popis obrázku chybí.

Sony Xperia 1

 

Technické parametry

Testovaný model: Sony Xperia 1, 6GB/128GB, černá 

Displej: 4K HDR OLED displejem CinemaWide 21:9 s úhlopříčkou 6,5 palce

Rozlišení displeje: 3840 x 1644 bodů

Procesor: Qualcomm Snapdragon 855, 1x 2,88 GHz + 3x 2,4 GHz + 4x 1,8 GHz

Grafické jádro: Adreno 640

Operační paměť: 6 GB

Úložiště: 128 GB, paměťové karty microSDXC

Přední fotoaparát: 8 MPx

Zadní fotoaparáty: 12 + 12 + 12 MPx snímač s objektivy 26, 16 a 52 mm

Konektivita: USB Type-C, LTE, GPS/ Glonass přijímač, NFC, Bluetooth 5.0, WiFi ac

Další funkce: snímač otisků; Dolby Atmos a Hi-Res Audio, odolnost IP65/68

Operační systém: Android 9.0

Baterie: 3330 mAh, podpora rychlého nabíjení

Rozměry: 167 x 72 x 8,2 mm

Hmotnost: 178 g

Představení modelu Xperia 1

Obsah balení

Chytrý telefon od společnosti Sony dorazil do redakce v nenápadné kartónové krabičce bílé barvy. Popravdě nebýt nápisu na čelní straně, jen málokdo by podle balení odhadl, že jde o novou vlajkovou loď tohoto výrobce. Kromě smartphonu v balení naleznete ještě rychlonabíječku (není ji tedy potřeba dokupovat zvlášť), USB kabel, sluchátka a v neposlední řadě také redukci z konektoru USB na jack 3,5 mm. Samozřejmě nechybí ani návod k použití a záruční list.

Omlouváme se, popis obrázku chybí.

Balení telefonu

Omlouváme se, popis obrázku chybí.

Jednotlivé výbavy jsou velmi pečivě rozřazeny

Omlouváme se, popis obrázku chybí.

Dodávaná výbava

Vzhled, ergonomie a kvalita zpracování

Proti loňským modelům nezůstal u letošních Xperií kámen na kameni. Je to dáno především použitím dotykového panelu s poměrem stran 21:9. Mimochodem štíhlý dojem výrobce ještě umocnil extrémně tenkými rámečky, které lemují obě bočnice, a dokonce také spodní stranu. Širší je totiž u novinek vrchní část, což má v praxi své logické opodstatnění.

Většina uživatelů totiž kvůli větším displejům stejně nedosáhne palcem ruky až na horní okraj, a tak byla tato část zbytečně nevyužitá, zatímco širší okraj dole u jiných telefonů zase zbytečně zabíral místo. Díky zaobleným bočnicím padne telefon velmi dobře do ruky, je navíc užší než drtivá většina konkurentů se stejně velkou dotykovou plochou.

Rozměry jsou velmi podobné jako u dříve testovaného modelu Xperia 10 Plus, který je vybavený displejem se stejně velkou úhlopříčkou. U smartphonu Sony Xperia 1 se přesto podařilo výrobci proporce ještě nepatrně zmenšit – je o kousek tenčí a užší. V otázce ergonomie tak nelze mít k hlavnímu hrdinovi dnešní recenze výhrady.

Detailní pohled na design modelu Xperia 1

V současnosti je na českém trhu telefon k dispozici pouze v černém provedení. V každém případě design je spíše decentní, nepočítejte se zářivými barvami, které by na zadním krytu zářily v různých odstínech. Výrobce se zkrátka vyvaroval jakýchkoliv extravagantností, což může některým uživatelům chybět, ale někteří to naopak uvítají.

Právě protáhlý displej promlouvá do designu celého telefonu patrně nejvíce. Prakticky celou čelní i zadní stranu pokrývá odolné sklo Corning Gorilla Glass 6, rámeček okolo telefonu je pak hliníkový. Testovaný kousek zkrátka nezapře, že patří do prémiového segmentu.

Kvalitě použitých materiálů tedy rozhodně nemáme co vyčítat, právě naopak. To samé platí také o kvalitě zpracování – slícování jednotlivých částí je totiž bez sebemenší chybičky. Potěší jistě i certifikace IP68. V praxi tak testovanému přístroji nevadí nejenom tryskající voda, ale může být pod vodní hladinou klidně i ponořen, a to do hloubky až 1,5 metru po dobu 30 minut. Certifikace zároveň zaručuje, že do útrob přístrojů nebude vnikat prach a jiné nečistoty. Výrobce stejně jako řada konkurentů samozřejmě doporučuje, abyste přístroj zbytečně nevystavovali neblahým vlivům.

Podtrženo, sečteno. Kvalitou zpracování – a nutno podotknout také velmi povedeným designem – patří novinka k tomu nejlepšímu, co je možné aktuálně zakoupit.

Omlouváme se, popis obrázku chybí.

Hlavní hrdina dnešní recenze

Omlouváme se, popis obrázku chybí.

Testovaný kousek má širší pás podél horního okraje

Omlouváme se, popis obrázku chybí.

inak jsou rámečky velmi tenké

Omlouváme se, popis obrázku chybí.

Pravá bočnice

Omlouváme se, popis obrázku chybí.

Detailní pohled na čtečku otisků prstů a další ovládací prvky

Omlouváme se, popis obrázku chybí.

Protilehlá strana je dokonale hladká

Omlouváme se, popis obrázku chybí.

Rámeček pro SIM a paměťovou kartu…

Omlouváme se, popis obrázku chybí.

…se totiž nachází nahoře

Omlouváme se, popis obrázku chybí.

Detailní pohled na vysunutý rámeček

Omlouváme se, popis obrázku chybí.

Spodní strana smartphonu obsahuje USB-C konektor

Omlouváme se, popis obrázku chybí.

Zadní strana telefonu

Omlouváme se, popis obrázku chybí.

Dominantním prvkem zadní strany je trojitý fotoaparát

Displej v akci. Konkurence neexistuje

Z řádků výše je patrně již zřejmé, že jedním z největších lákadel modelu Xperia 1 obou je právě displej s poměrem stran 21:9. Konkrétně jde o 4K OLED obrazovku s displejem CinemaWide. Dotyková plocha s úhlopříčkou 6,5 palce tedy nabízí dechberoucí rozlišení 3840 x 1644 obrazových bodů. Drtivá většina ostatních mobilů přitom v současnosti nabízí pouze rozlišení Full HD nebo 2K.

Díky jemnějšímu rozlišení je obraz neskutečně jemný a ostrý, což je poznat právě při sledování filmů ve vysokém rozlišení. Sluší se nicméně podotknout, že ne všechny aplikace jsou v současnosti na 4K stavěny. Během testů jsme však nenarazili ani na jednu aplikaci, která by takto velké obrazovce své rozlišení nepřizpůsobila. V tomto ohledu se tedy standardu 4K nikdo nemusí obávat.

Právě díky vysokému rozlišení – a samozřejmě také díky použité technologii OLED – se s testovaným kouskem může měřit málokterý konkurent. V praxi tak například barevné podání působí o úroveň lépe, než je tomu u poslední generace iPhonů. Bez sebemenší chybičky jsou také pozorovací úhly, obraz se nijak nedeformuje při pohledu prakticky z jakékoliv strany. Velmi dobrá je i čitelnost na ostrém slunci, za což testovaný kousek vděčí především dostatečné intenzitě podsvícení.

Omlouváme se, popis obrázku chybí.

Přímý pohled na displej

Omlouváme se, popis obrázku chybí.

Postranní pozorovací úhly

Omlouváme se, popis obrázku chybí.

Postranní pozorovací úhly

Omlouváme se, popis obrázku chybí.

Postranní pozorovací úhly

Omlouváme se, popis obrázku chybí.

Postranní pozorovací úhly

Protáhlý displej je v podání společnosti Sony velmi chytrý, což jsme naznačovali už v otázce ergonomie. Rozhodně se tak nikdo nemusí obávat, že by telefon nezvládl ovládat jednou rukou. Výrobce totiž nabízí možnost zmenšení obrazovky tak, abyste telefon mohli skutečně jednou rukou ovládat.

Praktické je také to, že výrobce nabízí po straně virtuální panel Side Sense s nejpoužívanějšími aplikacemi a rychlým nastavením. Toto rozhraní je navrženo pro bezproblémové ovládání jednou rukou, kdy stačí poklepat na jednu ze stran displeje a telefon navrhne, které aplikace chcete dále použít a umístí je tak, abyste je měli snadno na dosah.

Velký protáhlý displej je navíc jak zrozený k práci s více aplikacemi najednou. Z již zmíněného rozhraní Side Sense lze velmi intuitivně vybrat dvě aplikace, které chcete zobrazit na displeji současně, což se pro formát zobrazovacího panelu o formátu 21:9 jeví jako skutečně praktické a použitelné řešení, kdy můžete například při přehrávání videí na YouTube odpovídat třeba na zprávu na WhatsAppu. Praktických použití je samozřejmě celá řada a každý tuto funkcionalitu využije po svém. Obrazovku je přitom možné používat v režimech na výšku i šířku. V praxi je tak velká dotyková plocha doslova návyková a jen se slzou v oku jsme přecházeli po testech zpět na normální telefon.

Omlouváme se, popis obrázku chybí.

Virtuální panel Side Sense

Omlouváme se, popis obrázku chybí.

Pracovat s více aplikacemi najednou není problém ani v režimu na šířku

Výkon? Na vrcholku potravního řetězce

Xperia 1 od společnosti Sony patří k tomu nejlepšímu na trhu také v otázce výkonu. To je zásluha především osmijádrového procesoru Qualcomm Snapdragon 855. U něj je jedno jádro taktováno na 2,88 GHz, další tři na 2,4 GHz a konečně poslední čtyři na 1,8 GHz. Výkonnému osmijádrovému čipu sekunduje grafické jádro Adreno 640. Přístroj má k dispozici 6 GB operační paměti a 128GB úložiště. Nechybí ani slot na paměťové karty – pokud jej však využijete, přijdete o možnost vložit druhou SIM kartu.

Ale zpět k výkonu… Benchmarková utilita AnTuTu udělila testovanému hardwaru skóre 320 323 bodů, což víceméně odpovídá těm nejlepším telefonům současnosti.  

Omlouváme se, popis obrázku chybí.

Hodnocení AnTuTu

S ohledem na použitý hardware patrně není velkým překvapením, že pod taktovkou operačního systému Android 9 Pie je odezva operačního systému bleskurychlá. Například v přímém porovnání s modelem Galaxy S10 či jiným podobným supertelefonem nepoznáte prakticky žádný rozdíl.

V podstatě ani při spuštění několika aplikací nejsou poznat jakékoliv známky zpoždění. V současnosti tedy neexistuje hra nebo program, pro který by byl výkon novinky nedostačující. Naopak, prakticky všechny hry je možné hrát na vysoké rozlišení a s maximálními možnými detaily. V otázce výkonu tak tento model nebude mít problém pravděpodobně ani za pár let. Vysoký výkon se nijak negativně nepodepsal na chlazení telefonu. I ve vysokém zatížení po dobu několika hodin je telefon spíše vlažný, rozhodně ne teplý nebo horký.

Výrobce vybavil i hlavního hrdinu dnešní recenze celou řadou vlastních aplikací. Nechybí tak programy pro přehrávání videí a prohlížení fotografií, stejně jako upravené prostředí fotoaparátu, které nabízí celou řadu zajímavých efektů. Vyzdvihnout si zaslouží také aplikace 3D Creator. Díky ní můžete vytvořit 3D skeny předmětů nebo obličejů přátel během méně než minuty pomocí hlavního fotoaparátu, ale můžete také vytvořit svůj vlastní 3D sken pomocí předního fotoaparátu.

Omlouváme se, popis obrázku chybí.

Uzamčený displej vs. úvodní obrazovka

Omlouváme se, popis obrázku chybí.

Oblast rychlého oznámení a nastavení

Omlouváme se, popis obrázku chybí.

Nainstalované aplikace; Hudební přehrávač

Omlouváme se, popis obrázku chybí.

Správce spuštěných aplikací; Rozdělení obrazovky na dvě

Omlouváme se, popis obrázku chybí.

Aplikace 3D Creator

Omlouváme se, popis obrázku chybí.

Internetový prohlížeč; Galerie

Omlouváme se, popis obrázku chybí.

Správa zvukové reprodukce

Omlouváme se, popis obrázku chybí.

Nástroj pro vylepšení her

Omlouváme se, popis obrázku chybí.

Kalendář; Klávesnice na výšku

Omlouváme se, popis obrázku chybí.

Klávesnice na šířku

Omlouváme se, popis obrázku chybí.

Prostředí fotoaparátu

Omlouváme se, popis obrázku chybí.

Profesionální aplikace pro natáčení videí

 

Kvalita fotoaparátů

Snímkem výše jsme se plynule dostaly k další části recenze – ke kvalitě fotoaparátů. Na zadní straně jsou hned tři – hodí se pro jakoukoli situaci a světelné podmínky: 16mm objektiv pro širokoúhlé krajiny, univerzální 26mm objektiv a 52mm objektiv pro fotografování na delší vzdálenosti (jde v podstatě o 2x optický zoom). Pro úplnost dodejme, že přední fotoaparát nabízí rozlišní 8 MPx.

Sluší se také zmínit, že řadu technologií sdílí Xperia 1 s oceňovanými fotoaparáty Alfa s výměnnými objektivy od Sony, například automatické ostření Eye AF, které je vůbec poprvé k dispozici v mobilním telefonu, či možnost sekvenčního snímání rychlostí 10 snímků za sekundu se sledováním AF/AE (autofokus a automatická expozice). Na kvalitu fotoaparátů byl zkrátka kladen velký důraz.

Fotoaparáty u testovaného kousku předčí kdejaký kompakt, jak koneckonců můžete posoudit sami podle následujících snímků. Velmi dobré výsledky podávají i za hodně špatných světelných podmínek – platí to především pro momentky. U videí je totiž v noci patrnější šum a občas zaváhá i automatické ostření. Nicméně za běžného světla jsou snímky i videa krásně ostré, pochvalu si zaslouží také vcelku povedená stabilizace obrazu.

Vyzdvihnout si zaslouží také aplikace Cinema Pro, která je v telefonu předinstalovaná. Ta přináší na dotykový displej chytrého telefonu stejné možnosti nastavení, jako nalezneme u profesionální techniky Sony (CineAlta). Práce s aplikací je velmi intuitivní, a hlavně ve srovnání s klasickým rozhraním fotoaparátu mobilu daleko rychlejší. Doslova na pár kliků můžete manuálně upravovat různé přednastavené scény, ale i jednotlivé parametry expozice, ostření apod. Hodí se tedy pro amatérské filmaře, nebo pro jedince, kteří používají již nějakou TV techniku od Sony a nechtějí se přeučovat na jiné systémy – chtějí zkrátka používat rozhraní, na které jsou zvyklí.

 

Fotoaparáty u modelu Sony Xperia 1

Hlavní fotoaparát: 12 MPx snímač s vrstvou paměti Exmor RS pro mobilní zařízení, velikost 1/2.6" s body 1.4 μm, objektiv 26 mm , světelnost f/1.6, optická stabilizace OIS pro fotografie Hybridní stabilizace OIS/EIS pro video.

Širokoúhlý fotoaparát: 12 MPx snímač, velikost 1/3.4" s body 1.0 μm, objektiv 16 mm , světelnost f/2.4.

Zoom fotoaparát (2x): 12 MPx snímač, velikost 1/3.4" s body 1.0 μm, objektiv 52 mm , světelnost f/2.4, optická stabilizace OIS pro fotografie Hybridní stabilizace OIS/EIS pro video.

Přední fotoaparát: 8 MPx se snímačem 1/4.0" s body 1.12 μm a 84° širokoúhlým objektivem f/2.0 spojuje vyšší citlivost při slabém osvětlení a technologii odstraňování šumu pro ostřejší selfie, ve dne i v noci.

 

Omlouváme se, popis obrázku chybí.

Přední fotoaparát

Omlouváme se, popis obrázku chybí.

Vzadu je trojitá optika

Omlouváme se, popis obrázku chybí.

Tlačítko na boku poslouží také jako hardwarová spoušť

 

>> Porovnání tří hlavních fotoaparátů <<

Omlouváme se, popis obrázku chybí.

Hlavní fotoaparát: originál zde

Omlouváme se, popis obrázku chybí.

2x zoom fotoaparát: originál zde

Omlouváme se, popis obrázku chybí.

Širokoúhlý fotoaparát: originál zde

Omlouváme se, popis obrázku chybí.

Hlavní fotoaparát: originál zde

Omlouváme se, popis obrázku chybí.

2x zoom fotoaparát: originál zde

Omlouváme se, popis obrázku chybí.

Širokoúhlý fotoaparát: originál zde

Omlouváme se, popis obrázku chybí.

Hlavní fotoaparát: originál zde

Omlouváme se, popis obrázku chybí.

2x zoom fotoaparát: originál zde

Omlouváme se, popis obrázku chybí.

Širokoúhlý fotoaparát: originál zde

Omlouváme se, popis obrázku chybí.

Hlavní fotoaparát: originál zde

Omlouváme se, popis obrázku chybí.

2x zoom fotoaparát: originál zde

Omlouváme se, popis obrázku chybí.

Širokoúhlý fotoaparát: originál zde

 

>> Ukázkové snímky ze dne <<

Omlouváme se, popis obrázku chybí.

Ukázkový snímek ve vysokém rozlišení můžete stáhnout zde

Omlouváme se, popis obrázku chybí.

Ukázkový snímek ve vysokém rozlišení můžete stáhnout zde

Omlouváme se, popis obrázku chybí.

Ukázkový snímek ve vysokém rozlišení můžete stáhnout zde

Omlouváme se, popis obrázku chybí.

Ukázkový snímek ve vysokém rozlišení můžete stáhnout zde

Omlouváme se, popis obrázku chybí.

Ukázkový snímek ve vysokém rozlišení můžete stáhnout zde

Omlouváme se, popis obrázku chybí.

Ukázkový snímek ve vysokém rozlišení můžete stáhnout zde

Omlouváme se, popis obrázku chybí.

Ukázkový snímek ve vysokém rozlišení můžete stáhnout zde

Omlouváme se, popis obrázku chybí.

Ukázkový snímek ve vysokém rozlišení můžete stáhnout zde

Omlouváme se, popis obrázku chybí.

Ukázkový snímek ve vysokém rozlišení můžete stáhnout zde

Omlouváme se, popis obrázku chybí.

Ukázkový snímek z předního fotoaparátu ve vysokém rozlišení můžete stáhnout zde

 

>> Ukázkové snímky z noci <<

Omlouváme se, popis obrázku chybí.

Ukázkový snímek ve vysokém rozlišení můžete stáhnout zde

Omlouváme se, popis obrázku chybí.

Ukázkový snímek ve vysokém rozlišení můžete stáhnout zde

Omlouváme se, popis obrázku chybí.

Ukázkový snímek ve vysokém rozlišení můžete stáhnout zde

Omlouváme se, popis obrázku chybí.

Ukázkový snímek ve vysokém rozlišení můžete stáhnout zde

Omlouváme se, popis obrázku chybí.

Ukázkový snímek ve vysokém rozlišení můžete stáhnout zde

Omlouváme se, popis obrázku chybí.

Ukázkový snímek ve vysokém rozlišení můžete stáhnout zde

Omlouváme se, popis obrázku chybí.

Ukázkový snímek ve vysokém rozlišení můžete stáhnout zde

 

>> Ukázková videa <<

Video ze dne

Video ze dne

Video z interiéru

Video z noci

Video z noci

Reproduktory a sluchátka

Nadprůměrnu je také kvalita zvukové reprodukce, u Xperie 1 byl totiž na kvalitu audia kladen velký důraz. A řeč přitom není pouze o stereofonních reproduktorech. Xperia 1 využívá stejně jako předchůdce systém dynamických vibrací (Dynamic Vibration System) od Sony, který analyzuje data z audia, takže divácký zážitek můžete i cítit. Filmům, hrám i videu tak vdechne život.

Rozdíl oproti obyčejným mobilům jde poznat na první poslech, nebo spíše dotek. Musíme se přiznat, že nejprve nám vibrace přišly trochu zvláštní, a možná až zbytečné, ale po pár dnech jsme v redakci zcela otočili názor. Tato technologie je totiž návyková a skutečně dokáže umocnit zážitek z celého poslechu. Snad ještě příhodnější je použití vibrací při hraní her nebo sledování akčních filmů. Uživatel si přitom může sám definovat, jak výrazné mají vibrace být.

Jednotlivá zvuková pásma jsou velmi vyvážená, což má i svou stinnou stránku. Milovníkům taneční hudby budou chybět hutnější basové linky. Ve výsledku se ale stejně kvalita reprodukce v kategorii chytrých telefonů drží na samé špici. Popravdě být ještě o trochu vyšší intenzita hlasitosti, nejrůznější externí bluetooth reproduktory by úplně ztrácely význam.

Jediné, co snad může některým uživatelům v oblasti audia chybět, je klasický sluchátkový konektor jack 3,5 mm. Jak jsme uvedli již výše, redukce je ale součástí balení. Potěší také to, že výrobce přibalil velmi kvalitní sluchátka. Dodávaný model nabízí vcelku vyrovnaný zvuk a dostatečnou hlasitost, určitě mají šanci uspokojit i náročnější posluchače.

Omlouváme se, popis obrázku chybí.

Jeden z reproduktorů je umístěný na spodní straně

Omlouváme se, popis obrázku chybí.

Dodávaná sluchátka

Omlouváme se, popis obrázku chybí.

Nechybí ani jednoduchý dálkový ovladač

Omlouváme se, popis obrázku chybí.

Součástí balení je také redukce

Výdrž baterie

Xperia 1 je vybavena akumulátorem s kapacitou 3330 mAh. Při běžném použití tak hlavní hrdina dnešní recenze vydrží pracovat bez nabíječky více než 32 hodin, což bohatě stačí na více než jeden den náročného provozu – s dvoudenní výdrží ale počítejte jen při střídmějším využití. Pokud začnete využívat výkon naplno, výdrž značně klesne, i tak byste ale neměli potřebovat nabíječku dříve než večer.

Ve výbavě smartphonu bohužel chybí možnost bezdrátového nabíjení. S dodávanou USB-C nabíječkou se z 0 na 100 % dostanete za zhruba hodinu, což je velmi slušný výsledek. Už za 10 minut nabíjení přitom získáte zhruba čtvtinovou kapacitu baterie, se kterou si vystačíte několik dalších hodin provozu. 

Omlouváme se, popis obrázku chybí.

Dodávaná nabíječka

Klady a zápory

+ líbivý tenký bezrámečkový design

+ příjemná ergonomie

+ špičkový 4K HDR OLED displej

+ Dynamic Vibration System

+ povedené fotoaparáty

+ možnost použití dvou SIM karet

+ velmi svižný chod systému Android 9.0 Pie

- nepodporuje bezdrátové nabíjení

- nemá sluchátkový konektor (jack 3,5 mm)

- spíše průměrná výdrž

Omlouváme se, popis obrázku chybí.

Sony Xperia 1

Závěrečné hodnocení

Sony Xperia 1 by od nás na vysvědčení získala bez jakéhokoliv váhání jedničku. Jde o špičkový smartphone, který svému výrobci rozhodně ostudu nedělá – právě naopak, slabiny se u něj hledají jen velmi těžko. Vyniká především špičkovým displejem, vysokým výkonem a promyšleným designem. Případným zájemcům ale rozhodně udělají radost i povedené fotoaparáty, především tedy ztrojená optika vzadu.

To chci

Názory ostatních Geeků

Zatím nikdo nepřispěl do diskuze.

Máš něco na srdci?

nahoru