Přejít na obsah [o] Přejít na navigaci [n] Přejít na vyhledávání [v] Přihlásit se

Recenze

 • Canon PowerShot A70: šikovný rychlík

  autor: Marek Pokorný

  Přestože je model Canon PowerShot A70 již skoro rok na trhu, tak je mezi zákazníky stále oblíben a dnes ho navíc seženete bez "pořadníku", ve kterém se celá řada zájemců o tohoto malého krasavce svého času zasekla i na několik týdnů. Canon PowerShot A70 totiž nabízí celou řadu funkcí, které vám usnadní cestu za ostrou, jasnou a barevně realisticky vyvedenou fotografií. Navíc jeho cena, jak je u digitálních fotopřístrojů dobrým zvykem, šla oproti loňsku výrazně dolů, takže dnes tento třímegapixelový fotoaparát s objektivem poskytujícím trojnásobný optický zoom můžete získat za necelých deset tisíc korun.

 • AMD a INTEL

  autor: Štěpán Čebotarev

  To je věčný souboj dvou nejlepších CPU firem. Zatím si ale vede o kus lépe firma AMD se svými procesory pro obyčejné smrtelníky. Jejich nabídka se postupně rozrůstá a tak si každý může vybrat podle toho, jak tlustou peněženku má. U Intelu je situace velice podobná, ale přece jsou jejich procesory o dost dražší i když nabízejí za stejný peníz o dost menší výkon než konkurenční AMD. A to vše jen kvůli tomu, že jejich procesory jsou menší a lepe připravené na velkou teplotní zátěž. Ale s kvalitním větrákem se dá vyřešit vše, že…

 • Levná a plochá 17-tka si nechává říkat Prestigio...

  Přestože může úvodní věta vzbuzovat jakékoliv myšlenky a asociace, jedno jí nemůžeme upřít - LCD monitory s logem firmy Prestigio patří mezi jedny z nejlevnějších na našem trhu a pokud už Vás unavuje ustavičný pohled do "žárovky", což je trefné pojmenování klasického CRT monitoru jedním z mých kolegů, a zároveň nemáte peněz nazbyt, rozhodně by Vás neměl minout dnešní článek.

 • Primecooler HyperCool I - chladič vyšší třídy

  autor: Zdeněk Kabát

  Jistě jste zaregistrovali, že se nedávno v nabídce Czech Computer objevila celá řada chladičů od firmy Primecooler. Dnes Vám přinášíme recenzi jednoho z nich – modelu HyperCool I. Tento chladič je určen pro všechny současné patice a uchladíte s ním tedy Duron, Athlon XP, Athlon 64, Celeron i Pentium 4. Pokud chcete vědět, jak si chladič stojí, čtěte dále.

 • Síť ze zásuvky - nevěříte?

  Domácí sítě jsou v poslední době "in", protože spousta z nás má doma nejedno PC či kamaráda, který bydlí jen o několik pater nad či pod námi a je počítačem také vybaven. A jak je známo - nepropojené PC-čka jsou jen poloviční PC a pokud nechcete mít ve svém bytě kabeláž, kterou budete všemožně ukrývat do zdí a lištiček či o ně zakopávat, když jsou skryté pod kobercem...

 • Nestárnoucí Hercules v modrém hávu jménem 3D Prophet Radeon 9800

  Našli bychom jen pár výrobců, kteří byli v PC branži déle nežli společnost Hercules. Naneštěstí tato firma před pár měsíci zanechala svých aktivit v oblasti grafických karet a LDC monitorů, a to zejména kvůli velmi nízkým ziskům, které inkasovala za tyto produkty. Je to jistě velká škoda, protože její výrobky patřily a stále patří k těm "nej" co můžeme na IT trhu nalézt.

 • ABIT IC7-MAX3: Luxus pro Pentium 4

  autor: Zdeněk Kabát

  Procesor Intel Pentium 4 bývá často vybírán jako základ hi-endových sestav, protože výkon jádra Northwood je na vysokých frekvencích stále drtivý. Když k tomu připočteme kvalitní čipsety, které pro P4 Intel vyrábí a spojíme s dobrým výrobcem základní desky, je to sázka na jistotu. A jedna z nejlepších desek, založená na čipsetu i875P, se nám dostala rukou – ABIT IC7-MAX3 je motherboard opravdu našlapaný a luxusní. Za zmínku stojí hlavně aktivní chlazení napájení procesoru OTES.

 • Chlazení vodou - nebojte se, je to tak snadné...

  Toto je článek, který líčí mé prvotní nadšení po úspěšném sestavení vlastního vodníka, a pokud se Vám zdá, že jste jej už někde někdy četli, máte pravdu. Proč to nepřiznat - můj článek uvedl jeden nejmenovaný a neférově se chovající český server (zasvěcení určitě ví, o koho se jedná). V současnosti vůbec nejeví ochotu pojednání o "vodníkovi" stáhnout, ani se se mnou nijak finančně či smlouvně vyrovnat, hraje tzv. mrtvého brouka. Řešení celé situace bude jistě zajímavé... Z tohoto důvodu se "recenze" také objevuje zde.

 • Test pamětí DDR400: Vyplatí se značkové?

  autor: Zdeněk Kabát

  Další recenze na našich stránkách je pro změnu jiného soudku. Jedná se totiž o test pamětí PC3200 DDR SDRAM, nebo-li DDR400, které jsou dnes jedním z nejrozšířenějších artiklů. V recenzi naleznete paměťové moduly Kingmax, Kingston, OCZ a pro srovnání také OEM. A vězte, že nepůjde jen o holé srovnání výkonu, ale také o srovnání max. dosažených frekvencí a agresivních časování.

 • Acerovo PDA n10 - malé a šikovné, aneb proč s sebou tahat sekretářku?

  Firma Acer na nás zaútočila dalším špičkovým výrobkem, který přestože patří do nejnižší cenové kategorie tohoto typu zařízení, tj. Pocket PC, má rozhodně co nabídnout.

nahoru