Přejít na obsah [o] Přejít na navigaci [n] Přejít na vyhledávání [v] Přihlásit se

Recenze

 • O myších a lidech aneb kterou myš si koupit?

  autor: Pavel Vychodil

  Co znamená MX a srovnání myších technologií s popisem principů fungování a testem Logitech MX900 ale i celé řady MX

 • Základová deska Soltek 75FRN2 - stabilní a přetaktování chtivá základová deska

  autor: Ladislav Nový

  Základová deska se její jako velmi kvalitní produkt postavený na chipsetu n-Force 2, nabídka BIOSu základové desky je velmi pestrá a proto není problémem experimentovat s jednotlivými nastaveními, doporučoval bych jí proto lidem kteří mají rádi kvalitu s možností přetaktování za rozumnou cenu.

 • Case ASUS TA212

  Od doby, kdy byly k mání jen dva druhy case a jiná než slonovinová barva neexistovala uplynula již docela dlouhá doba. V segmentu trhu pro běžné zákazníky navíc v současnosti kvete inovativní a individualistický design.

 • Canon PowerShot A70: šikovný rychlík

  autor: Marek Pokorný

  Přestože je model Canon PowerShot A70 již skoro rok na trhu, tak je mezi zákazníky stále oblíben a dnes ho navíc seženete bez "pořadníku", ve kterém se celá řada zájemců o tohoto malého krasavce svého času zasekla i na několik týdnů. Canon PowerShot A70 totiž nabízí celou řadu funkcí, které vám usnadní cestu za ostrou, jasnou a barevně realisticky vyvedenou fotografií. Navíc jeho cena, jak je u digitálních fotopřístrojů dobrým zvykem, šla oproti loňsku výrazně dolů, takže dnes tento třímegapixelový fotoaparát s objektivem poskytujícím trojnásobný optický zoom můžete získat za necelých deset tisíc korun.

 • AMD a INTEL

  autor: Štěpán Čebotarev

  To je věčný souboj dvou nejlepších CPU firem. Zatím si ale vede o kus lépe firma AMD se svými procesory pro obyčejné smrtelníky. Jejich nabídka se postupně rozrůstá a tak si každý může vybrat podle toho, jak tlustou peněženku má. U Intelu je situace velice podobná, ale přece jsou jejich procesory o dost dražší i když nabízejí za stejný peníz o dost menší výkon než konkurenční AMD. A to vše jen kvůli tomu, že jejich procesory jsou menší a lepe připravené na velkou teplotní zátěž. Ale s kvalitním větrákem se dá vyřešit vše, že…

 • Levná a plochá 17-tka si nechává říkat Prestigio...

  Přestože může úvodní věta vzbuzovat jakékoliv myšlenky a asociace, jedno jí nemůžeme upřít - LCD monitory s logem firmy Prestigio patří mezi jedny z nejlevnějších na našem trhu a pokud už Vás unavuje ustavičný pohled do "žárovky", což je trefné pojmenování klasického CRT monitoru jedním z mých kolegů, a zároveň nemáte peněz nazbyt, rozhodně by Vás neměl minout dnešní článek.

 • Primecooler HyperCool I - chladič vyšší třídy

  autor: Zdeněk Kabát

  Jistě jste zaregistrovali, že se nedávno v nabídce Czech Computer objevila celá řada chladičů od firmy Primecooler. Dnes Vám přinášíme recenzi jednoho z nich – modelu HyperCool I. Tento chladič je určen pro všechny současné patice a uchladíte s ním tedy Duron, Athlon XP, Athlon 64, Celeron i Pentium 4. Pokud chcete vědět, jak si chladič stojí, čtěte dále.

 • Síť ze zásuvky - nevěříte?

  Domácí sítě jsou v poslední době "in", protože spousta z nás má doma nejedno PC či kamaráda, který bydlí jen o několik pater nad či pod námi a je počítačem také vybaven. A jak je známo - nepropojené PC-čka jsou jen poloviční PC a pokud nechcete mít ve svém bytě kabeláž, kterou budete všemožně ukrývat do zdí a lištiček či o ně zakopávat, když jsou skryté pod kobercem...

 • Nestárnoucí Hercules v modrém hávu jménem 3D Prophet Radeon 9800

  Našli bychom jen pár výrobců, kteří byli v PC branži déle nežli společnost Hercules. Naneštěstí tato firma před pár měsíci zanechala svých aktivit v oblasti grafických karet a LDC monitorů, a to zejména kvůli velmi nízkým ziskům, které inkasovala za tyto produkty. Je to jistě velká škoda, protože její výrobky patřily a stále patří k těm "nej" co můžeme na IT trhu nalézt.

 • ABIT IC7-MAX3: Luxus pro Pentium 4

  autor: Zdeněk Kabát

  Procesor Intel Pentium 4 bývá často vybírán jako základ hi-endových sestav, protože výkon jádra Northwood je na vysokých frekvencích stále drtivý. Když k tomu připočteme kvalitní čipsety, které pro P4 Intel vyrábí a spojíme s dobrým výrobcem základní desky, je to sázka na jistotu. A jedna z nejlepších desek, založená na čipsetu i875P, se nám dostala rukou – ABIT IC7-MAX3 je motherboard opravdu našlapaný a luxusní. Za zmínku stojí hlavně aktivní chlazení napájení procesoru OTES.

nahoru