Přejít na obsah [o] Přejít na navigaci [n] Přejít na vyhledávání [v] Přihlásit se
Hlavička
Resident Evil nejsou jen hry - mrkněte na tři chystané zombie filmy!

Resident Evil nejsou jen hry - mrkněte na tři chystané zombie filmy!

Produktové tipy
Resident Evil Village (PS4)_790382672
Resident Evil Village (PS4)
743 Kč 899 Kč
696 Kč 842 Kč
Hrnek Resident Evil - Umbrella_2068265605
Hrnek Resident Evil - Umbrella
247 Kč 299 Kč
Peněženka Resident Evil - Zombie_275938906
Peněženka Resident Evil - Zombie
495 Kč 599 Kč
Ponožky Resident Evil - Umbrella_909661844
Ponožky Resident Evil - Umbrella
Produkt není určen k prodeji.
autor: Matěj Svoboda

Herní Resident Evil se vrátil před pár týdny s povedeným Resident Evil Village, ale ani filmaři se neflákají. A chystají rovnou tři kousky, které by mohly stát za pozornost.

Resident Evil: Infinite Darkness, premiéra: 8. července 2021

Začátek prázdnin budeme moci strávit ve společnosti seriálu, který je sice animovaný, ale zato možná vůbec nejvíc „residentevilovský“, má se totiž odehrávat přímo ve světě herní série. Nic nového se tentokrát vymýšlet nebude a děj Infinite Darkness by měl být dějově zasazený mezi čtvrtou a pátou hru. Podíváme se do roku 2006, kdy agent Leon S. Kennedy dostane za úkol vypátrat, kdo je zodpovědný za podivný hackerský útok, jehož cílem byl soubor s přísně tajnými informacemi. Leona zavede pátrání až do laboratoře v Šanghaji, kde na něj ovšem čeká nepříjemné překvapení. A horda nemrtvých monster… Vedle Leona Kennedyho dorazí však i další stará známá. Claire Redfield se dostane na stopu podivných biologických experimentů, k nimž docházelo během občanské války v Penamstanu.

Oba hrdinové budou mít nejspíš plné ruce práce, zároveň na to asi půjdou trošku jinak než Milla Jovovich ve svých šesti filmech. Streamovací gigant Netflix se totiž rozhodl spojit se přímo se společností Capcom a společně slibují o dost jiný zážitek. I tentokrát půjde o akční horor, ale stylově by měl víc odpovídat hrám. Konec konců jako producent na Resident Evil: Infinite Darkness dohlíží Hiroyuki Kobayashi, který pracoval i na původních hrách a prsty má i v sériích Dino Crisis nebo Devil May Cry. Navíc produkoval i starší anime ze světa Resident Evil s podtituly Degeneration, Damnation a Vendetta.

Resident Evil: Raccoon City, CZ premiéra: 2. 12. 2021

Hollywoodská série, ve které zombíky kosila Milla Jovovich a s herní předlohou to mělo čím dál tím méně společného, před pár lety skončila. Značka Resident Evil ale žije dál a Constantin Films, pod jejichž dohledem řádila i Milla, hodlá celou sérii restartovat. A pojmout ji úplně jinak. Podíváme se pochopitelně na samý začátek a přímo do města Raccoon City, kde měla svou továrnu i farmaceutický gigant Umbrella Corporation. Jenže ta se rozhodla odstěhovat a ve městě se neděje nic zajímavého. Jenže pak se věci změní. Hluboko pod zemí se totiž skrývá něco hodně ošklivého. Něco, na čem Umbrella pracovala a malinko se jí to vymklo z rukou. A to něco vyráží do ulic. Masakr začíná! 

Omlouváme se, popis obrázku chybí.

Režisér Johannes Roberts, který má na kontě solidní žraločí horor 47 metrů, slibuje návrat k atmosféře her a poctivému děsu. Inspiraci hledal především v prvních dvou hrách, prý však vycházel i z filmových klasik režiséra Johna Carpentera Halloween nebo Přepadení 13. okrsku. A chce točit víc horor než akční film. Samozřejmě dorazí i staří herní známí Clarie Redfield, její brácha Chris, Jill Valentine, Leon S. Kennedy nebo Albert Weskere a Ada Wong, hvězdy ale tentokrát nečekejte. Na druhou stranu Kaya Scodelario (Claire) je hodně šikovná herečka a když v hororové Kořisti bojovala s Aligátory, docela jí to šlo. Hannah John-Kamen (Jill Valentine) má zase za sebou dvojku Ant-Mana a bude z ní nová Rudá Sonja, takže by se vedle armády nemrtvých ztratit nemusely.

Resident Evil, premiéra: zatím nikdo neví

Netflix to s Resident Evil myslí dost vážně, protože krom animovaného Infinite Darkness chystá i klasicky hraný seriál. Rozhodně ale ne klasický Resident Evil. Zatím se počítá s osmi epizodami a i když dorazí pár starých známých, jejich příběh se bude vyprávět trošku neobvyklým způsobem. Sestry Jade a Billie se spolu s otcem Albertem Weskerem přestěhují do městečka New Raccoon City, kde táta dostal práci u firmy, která živí prakticky celé město. Jeho dcery se pokoušejí najít si kamarády a zvyknout si na nový domov, čím dál tím víc však mají pocit, že se ve městě a v místní velké firmě děje něco hodně podezřelého. A že v tom má táta možná prsty. Jenže to jsme teprve v půlce. 

Omlouváme se, popis obrázku chybí.

Seriálový Resident Evil se totiž má částečně odehrávat v přítomnosti, kdy obě holky objevují tajemství města, ale z části i v deset let vzdálené budoucnosti, kdy lidstvo dýchá z posledních sil. Na celé planetě přežívá asi patnáct milionů lidí a musí bojovat se šesti miliardami monster, které stvořil tajemný T-Virus. Jade se v tomhle chaosu, kde nebezpečí a smrt číhají na každém kroku, pokouší najít ztracenou sestru a odhalit, co měl s katastrofou společného její táta…

Omlouváme se, popis obrázku chybí.

Hraný Resident Evil tak evidentně půjde vlastní cestou, což by ovšem nemuselo být nutně naškodu. Uvidíme, jak si s tím na Netflixu poradí. V každém případě je fajn, že do role Alberta Weskera se povedlo zlákat Lance Reddicka, jednoho z nejcharismatičtějších herců, jaké může Hollywood nabídnout. Znát ho můžete z Johna Wicka nebo kultovního seriálu The Wire – Špína Baltimoru. Za celým projektem pak stojí Andrew Dabb, jenž dělal třeba na Lovcích duchů. Točit se začalo minulý měsíc v Kapském městě.

Názory ostatních Geeků

Zatím nikdo nepřispěl do diskuze.

Máš něco na srdci?

nahoru