Přejít na obsah [o] Přejít na navigaci [n] Přejít na vyhledávání [v] Přihlásit se
Hlavička
Revelio! Harry Potter se dočká seriálové adaptace

Revelio! Harry Potter se dočká seriálové adaptace

Události
LEGO® Harry Potter 71043 Bradavický hrad_2098372404
LEGO® Harry Potter 71043 Bradavický hrad
7 644 Kč 9 249 Kč
Hogwarts Legacy (Xbox Series X)_2108397695
Hogwarts Legacy (Xbox Series X)
991 Kč 1 199 Kč
Jelly Belly Harry Potter Bertie Boots 35g krabička_1327122723
Jelly Belly Harry Potter Bertie Boots 35g krabička
69 Kč 79 Kč

Společnost WarnerMedia Entertainment na závěr včerejší akce pro investory překvapila fanoušky teaserem na seriálový remake legendární kouzelnické ságy.

Hůlky připravit, opravdová Pottermánie se vrací. A můžete se vsadit, že bude stejná, možná dokonce větší, jako v době, kdy vycházely původní knihy následované celkem osmi filmy. Warner Bros totiž potvrdili, že chystají seriál ze světa Harryho Pottera, o kterém se velmi dlouho spekulovalo. Ten se pokusí znovu odvyprávět příběh mladého čaroděje s jizvou ve tvaru blesku na čele, který poprvé přijíždí do Školy čar a kouzel v Bradavicích a setkává se tam jak se svými přáteli, tak i nepřáteli.

Plán je zatím takový, že každou ze sedmi knih J. K. Rowlingové pokryje jedna série seriálu, přičemž celková doba vysílání by měla dosáhnout deseti let. Je však možné, že poslední tři knihy nakonec dostanou po dvou sériích, čímž by se podařilo materiál logickým způsobem roztáhnout do inzerovaných „deseti let s novým Harry Potterem“. První série by se měla na televizních obrazovkách objevit v roce 2025. Cílem je vychovat novou generaci fanoušků, která s Harrym, Ronem a Hermionou v podstatě vyroste. Firma naopak pravděpodobně opouští komerčně neúspěšnou ságu Fantastická zvířata. 

Samozřejmostí je to, že herecký ansámbl bude kompletně obměněn. A tak se můžeme těšit na to, že se z dosud zcela neznámých dětských herců přes noc stanou světové celebrity tak, jak se to stalo triu Radcliffe, Grint a Watsonová. Zajímavé je i to, že ke značce Harry Potter se v pozici výkonné producentky vrací autorka předlohy J. K. Rowlingová. Ta se přitom v uplynulých letech nevyhnula četným kontroverzím, kvůli které někteří lidé veškeré produkty spojené se značkou Wizarding World (například povedenou hru Hogwarts Legacy, kterou jsme recenzovali zde) ignorují.

Platíte si HBO Max? Brzy už to bude jen MAX

Streamovací služba HBO Max také již brzy změní své jméno, a to pouze na MAX. Ve Spojených státech amerických by k tomu mělo dojít už 23. května letošního roku, v České republice začátkem toho příštího. Součástí bude i výrazná proměna aplikace, která naváže na tu, kterou znají předplatitelé služby Discovery Plus. V USA zároveň dochází k mírnému zvýšení ceny a představení tří variant podle kvality streamu a (ne)přítomnosti reklam. Uvidíme, jakou taktiku zvolí firma v Česku.

Není bez zajímavosti, že akcie Warner Bros. Discovery po včerejší prezentaci poklesly o 5,8 %. Může to být určitě způsobeno nepříliš uspokojivými hospodářskými výsledky, což souvisí právě se spojením značek HBO a Discovery. Zároveň ale někteří kritici namítají, že plánovaný krok zbavit se značky „HBO“ ve prospěch mladšího publika, je chybný. Ve Warnerech se totiž domnívají, že souboj s Disney+ jim znesnadňuje fakt, že řada rodičů má značku HBO spojenou s krvavými detektivkami, akčními filmy či seriály, které se nebály zobrazovat nahotu. Kritici rozhodnutí naopak upozorňují, že značky jako Hra o trůny, The Last of Us, Živí mrtví nebo Euforie jsou tím, co popularitu značky a platformy žene kupředu.

Vše výše uvedené však přebila zpráva o Harrym Potterovi, což dokazuje, o jaký fenomén jde i po téměř třech společně strávených dekádách. Tak uvidíme, s jakým castingem přijdou tvůrci. Získá Adam Driver roli profesora Severuse Snapea? A jaké další herecké superstars by podle vás pro novou adaptaci připadaly v úvahu? Podělte se o své nápady v komentářích!

Ohodnoť článek:

Názory ostatních Geeků

Zatím nikdo nepřispěl do diskuze.

Máš něco na srdci?

nahoru