Přejít na obsah [o] Přejít na navigaci [n] Přejít na vyhledávání [v] Přihlásit se
Hlavička
Rozjezd jako hrom. MMO Lost Ark od Amazonu boří rekordy platformy Steam

Rozjezd jako hrom. MMO Lost Ark od Amazonu boří rekordy platformy Steam

Události
CZC.Gaming Squire GC220, herní PC_1528464680
CZC.Gaming Squire GC220, herní PC
Produkt není určen k prodeji.
CZC.Gaming Squire GC113, herní PC_2061055288
CZC.Gaming Squire GC113, herní PC
Produkt není určen k prodeji.
CZC.Gaming Knight GC139, herní PC_1020238602
CZC.Gaming Knight GC139, herní PC
Produkt není určen k prodeji.
autor: Ondřej Koch

Diablovka Lost Ark přilákala milion současně hrajících uživatelů na Steamu během prvního dne po svém uvedení a i nadále bojuje s bezprecedentním náporem hráčů.

Historie této multiplayerové hry do jisté míry připomíná dávno zapomenutý úspěch jiného korejského online titulu, a sice Lineage II. MMO Lost Ark bylo uvedeno již v roce 2019 jihokorejským studiem Smilegate a úspěchu na asijských trzích (hra má v domovské Koreji, Japonsku či Rusku miliony fanoušků) si zanedlouho všimlo vedení Amazon Games. Právě Amazon tak zaplatil kompletní lokalizaci Lost Ark do angličtiny a připravil velkolepý vstup na západní trhy, který se odehrál v pátek 11. února 2022. 

Pro Amazon jde v krátké době již o druhý velký launch. MMORPG New World z loňského září se přes magickou hranici jednoho milionu současně hrajících uživatelů na Steamu dostat nepodařilo, v případě Lost Ark se však píše úplně jiná pohádka. Aplikace SteamDB, která zaznamenává počty hráčů z oficiálních statistik Steamu, ukazuje 1 325 305 současně hrajících, čímž hra těsně překonala hned dva letité rekordy - 1 308 963 u Counter-Strike: Global Offensive a 1 295 114 u Dota 2.

Útokům Lost Ark tak odolává úplně poslední titul, a sice battle royale střílečka PUBG: BATTLEGROUNDS s 3 257 248 současně hrajících lidí. To je však číslo na míle vzdálené komukoliv včetně Lost Ark a je otázka, zda se při současné diverzifikaci herního trhu a vzestupu alternativních distribučních platforem podaří ještě někdy někomu PUBG na Steamu porazit. 

Za lokalizací Lost Ark pro západní svět stojí Amazon Games

Problémy s připojením zatím přetrvávají

Sluší se zmínit, že výraz "současně hrajících" je v případě Lost Ark zatím poněkud problematický. Amazon totiž podcenil zájem hráčů, kteří stále reportují až několikahodinové čekání ve frontách na připojení k serverům. Aplikaci však musí mít při vyčkávání zapnutou, proto se do statistik Steamu započítávají. Autoři v neděli ohlásili plánované přidání dalšího herního regionu pro evropské hráče. "Vzhledem k tomu, jak je postavená architektura hry, jde o jediný způsob, jak dostat další zájemce z Evropy do hry. Chceme vás ujistit, že pracujeme v režimu 24/7 do doby, než server spustíme," dodávají vývojáři v oficiální zprávě. 

Nový region má být ideální příležitostí pro ty, kteří zatím free-to-play titul odehrávající se ve fantasy světě Arkesia neokusili. Všichni, kteří se do hry poprvé přihlásí do 2. března (9:00 středoevropského času), navíc dostanou od Amazonu a Smilegate uvítací balíček zahrnující koně, lektvary a další herní předměty. 

Zkusili jste už Lost Ark? Myslíte, že půjde o "next big thing" v gamingu po celosvětovém úspěchu titulů jako Minecraft, Fortnite či PUBG? Podělte se o svůj názor v komentářích! 

MMO Lost Ark je k dispozici zdarma od 12. února

Názory ostatních Geeků

Zatím nikdo nepřispěl do diskuze.

Máš něco na srdci?

nahoru