Přejít na obsah [o] Přejít na navigaci [n] Přejít na vyhledávání [v] Přihlásit se
S ohebnými mobily to nevyšlo? Escobar láká na zlatý iPhone 11 Pro za 11 990 Kč Události
Apple iPhone 11 Pro, 64GB, Midnight Green Apple TV+ na rok zdarma + Kuki TV na 2 měsíce zdarma
Apple iPhone 11 Pro, 64GB, Midnight Green
24 785 Kč 29 990 Kč 20 653 Kč 24 990 Kč
Apple iPhone 11 Pro Max, 64GB, Silver Apple TV+ na rok zdarma
Apple iPhone 11 Pro Max, 64GB, Silver
Produkt není určen k prodeji.
Apple iPhone 11, 64GB, Green Apple TV+ na rok zdarma + Kuki TV na 2 měsíce zdarma
Apple iPhone 11, 64GB, Green
Produkt není určen k prodeji.

S ohebnými mobily to nevyšlo? Escobar láká na zlatý iPhone 11 Pro za 11 990 Kč

autor: Petr Kirs
Značka Escobar, která skutečně patří rodinným příslušníkům slavného drogového magnáta Pabla Escobara, si z neúspěchu s ohebnými mobily nic nedělá. A přichází na trh s dalším zlatým smartphonem s atraktivní cenovkou.
Omlouváme se, popis obrázku chybí.
Zkušenosti s (ne)dodáním předchozích Escobarphonů naznačují, že se velmi pravděpodobně jedná o podvod na zákazníky Ani v dnešní virtuální době nedáme dopustit na poctivý osobní přístup. Každý VIP zákazník tak má vlastního obchodníka, na kterého se může vždy obrátit.

 

V exkluzivní edici Escobar, jak honosně výrobce novinku označuje, je možné koupit Apple iPhone 11 Pro za pouhých 499 dolarů. To je v přepočtu velmi lákavých 11 990 Kč. Hned na úvod se tedy nabízí otázka, jak mohl tento „výrobce“ stlačit cenu jablečného smartphonu tak nízko a ještě jej „předělat“?

Představení zlatého iPhonu 11 Pro v edici Escobar

 

Odpověď bohužel příliš potěšující není. Telefon si totiž na exkluzivní zboží pouze hraje. Jak upozornil server htTECH, výrobce ve slušivé dřevěné krabičce plné zlatých prvků zasílá pouze servisované telefony, které původně chtěl Apple zlikvidovat. A jedinou změnou je, že zadní část potáhne zlatou barvou.

Pokud vás náhodou první mobilní pokusy od značky Escobara minuly, sluší si je připomenout – v případě zlatého iPhonu 11 Pro si totiž uživatelé stejně jako u předchozích dvou nabízených smartphonů stěžují, že jim objednané přístroje nechodí a že čekací doba je příliš dlouhá. Je to tedy o štěstí, zda výrobce objednávku skutečně vyřídí, či nikoliv.

Omlouváme se, popis obrázku chybí.

iPhone 11 v edici Escobar

 

Dva mobily značky Escobar

Se svým prvním ohebným smartphonem přišla značka Escobar už loni před Vánocemi. Nakonec se ale ukázalo, že šlo o převlečený Royole Flexpai, který byl pouze potažen zlatou fólií. Problém byl také s tím, že lidé, kteří si přístroj objednali, obdrželi místo telefonu jen knihu o rodu Escobarů a dopis, že místo první generace telefonu dostanou až někdy v budoucnu druhou.

Ta skutečně spatřila světlo světa v únoru. Přestože výrobce tvrdil, že jde se svou novinkou proti zavedeným společnostem Apple a Samsung, nakonec se ukázalo, že jde pouze opět o předělaný telefon – tentokrát Galaxy Fold od jihokorejského elektronického gigantu. Escobar přístroj pouze převlékl do slušivého zlatého oblečku, ani se neobtěžoval přeinstalovat aplikace od Samsungu.

Escobar Fold 1

 

Zarážející je na celém příběhu stejně jako v případě zlatého iPhonu 11 cena. Escobar Fold 2 totiž vyjde případné zájemce pouze na 399 dolarů (9300 Kč). Přitom Samsung Galaxy Fold stojí pětkrát více. Patrně se opět bude jednat o servisované zboží, které mělo být původně určeno k likvidaci.

Dříve se spekulovalo také o tom, že se Escobarům podařilo domluvit napřímo s nějakou továrnou, aby jim modely Galaxy Fold dodávala bez vědomí Samsungu tento přístroj za daleko výhodnější cenu. Druhým – a bohužel pravděpodobnějším – scénářem je, že jde jednoduše o podvod. Značka na oko dodá pár přístrojů některým zákazníkům, kteří se o své zkušenosti podělí na internetu, a bude sázet na to, že se ostatní nechají zlákat nízkou cenou. Těm pak již přístroje nedodá vůbec, v celkovém součtu si ale tímto podvodem tvůrci přijdou na pořádný balík peněz.

Závěrem tedy nezbývá než varovat, že atraktivní cenovka není všechno. Minimálně v případě telefonů od Escobara bude daleko bezpečnější, když si lidé své přístroje koupí z nějakých bezpečnějších zdrojů.

Escobar Fold 2

Názory ostatních Geeků (7)

avatar Ověřený GEEK - level 2

NEKUPOVAT

Milan1911 Ověřený GEEK 2. 6. 2020 17:19

Absolutně nekupovat :) Je to SCAM, jako každý vydaný smartphone od této "značky".

shq32 SHQ

Proc?

shq32 3. 6. 2020 9:43

vubec nechapu, proc tady o tomto vubec pisete... jeste k tomu s nadpisem jak z blesku.

Bexin BEX
Bexin 3. 6. 2020 11:53

@shq32: True, múže si to kvúli tomu nekto koupit, a pak bude scamnutý

avatar

Reklama zadarmo.

johanis0 3. 6. 2020 16:30

Že těmto podvodníkům vůbec věnujete mediální prostor... Děláte přesně to o co se snaží... Píšete o nich články a tím to dostáváte k dalším lidem.. On se vždycky najde nějaký hlupák, který si to stejně pořídí.. A to vše díky tomu, že dostávají mediální prostor.

saint666 SAI

YT

saint666 4. 6. 2020 7:30

Na YT jsem viděl jednou video, kde týpek vysvětloval jak to funguje. Jednoduše si vás pak prolustrují na netu a když zjistí, že jste "známější" osobnost, tak vám ten telefon opravdu pošlou :)

winkoner WIN

RLY?

winkoner 6. 6. 2020 19:42

Tak teď nevím. Buďto autor nevěnuje prostor rešerši a je neinformovaný na téma o kterém píše, a nebo je mu to putna a je mu fuk co odevzdá, hlavně když je hotovo.📂GeeK Magazín
└📁Petr Kirs
└📁Etický kodex
└📁Tvůrčí integrita
└⚠ This folder is empty.

avatar

Dobrý kauf

TonyGrnd 7. 6. 2020 5:33

Apple by se mohl učit jak pořádně balit ty jejich předražený recykláty.. Za sebe doporučuji.. Jasně zlato to opravdu není ale ta cena? Takhle se vede konkurenční boj :-) jestli jste štýlař a chcete ohromit holky po barech jen do toho.

Máš něco na srdci?

nahoru