Přejít na obsah [o] Přejít na navigaci [n] Přejít na vyhledávání [v] Přihlásit se
Samsung předběhne Huawei. Galaxy A8s se ukáže příští týden Události

Samsung předběhne Huawei. Galaxy A8s se ukáže příští týden

Kdo první představí chytrý telefon s dírou v displeji? Vše nasvědčovalo tomu, že prvenství si připíše Huawei, nakonec bude ale všechno jinak. Samsung totiž ukáže novinku zvanou Galaxy A8s už příští týden.

Na konci listopadu jsme přinesli zprávu o tom, že společnost Huawei se chystá představit v průběhu prosince nový smartphone, který bude mít jako první na světě díru v displeji pro kameru místo ostrůvku. Právě na ten přitom v současnosti sází drtivá většina výrobců.

Jenže nyní vše nasvědčuje tomu, že Huawei první nebude. Tiskovka tohoto čínského podniku se bude konat až v průběhu druhé poloviny prosince, a ještě dříve si naplánoval vlastní akci jihokorejský Samsung. Konat se bude již příští pondělí, tedy 10. prosince.

Omlouváme se, popis obrázku chybí.

Pozvánka na tiskovku společnosti Samsung

 

Z pozvánky je patrné, že prim bude hrát model Galaxy A8s. Ten by měl mít dotykový displej, který bude zakrývat prakticky celou čelní stranu. V levém horním rohu pak bude kulatá díra v displeji, ve které bude umístěn právě fotoaparát. Více toho podnik zatím neprozrazuje, na detailnější informace si tak budeme muset ještě nějakou dobu počkat.

V současnosti se chytré telefony podobají jeden druhému jako vejce vejci, alespoň tedy zepředu. Nabízejí protáhlý displej, který zabírá co možná největší část čelní strany. Aby dotyková plocha byla skutečně co největší, má obrazovka pouze malý ostrůvek v horní části, ve kterém se ukrývá čelní fotoaparát a další senzory. Právě nový design displejů s dírou v horní části nicméně ostrůvky odbourá a dovolí nabídnout dotykovou plochu zabírající skutečně celou přední stranu.

Omlouváme se, popis obrázku chybí.

Pozvánka na tiskovku společnosti Huawei

Názory ostatních Geeků

Zatím nikdo nepřispěl do diskuze.

Máš něco na srdci?

Nahoru