Přejít na obsah [o] Přejít na navigaci [n] Přejít na vyhledávání [v] Přihlásit se
Samsung proměnil televizor v umělecké dílo Události
Samsung QE55LS03RAU - 138cm
Samsung QE55LS03RAU - 138cm
Produkt není určen k prodeji.
Samsung QE49LS03RAU - 123cm
Samsung QE49LS03RAU - 123cm
Produkt není určen k prodeji.
Samsung QE43LS03RAU - 108cm
Samsung QE43LS03RAU - 108cm
Produkt není určen k prodeji.

Samsung proměnil televizor v umělecké dílo

autor: Karel Dvořák
V České republice se začala oficiálně prodávat v uplynulých dnech nová série televizorů The Frame od společnosti Samsung. Málo kdo by však na první pohled hádal, že je tento designový kousek ve skutečnosti TV.

„Televizory se tradičně zaměřovaly pouze na technické vlastnosti, jako jsou kvalita obrazu nebo výkon, ale nyní se televizory stávají také platformou pro vyjádření životního stylu, která se stává přirozenou součástí každodenního života spotřebitelů,“ prohlásili zástupci jihokorejského elektronického gigantu při premiéře.

Televizory z nové série The Frame sází – stejně jako další prémiové modely Samsungu – na technologii QLED. Ta staví na kovovém materiálu zvaném Quantum Dot, který umožňuje displeji reprodukovat citelně širší rozsah barev v porovnání se standardními TV nebo monitory. Přístroje s technologií QLED, která mimochodem pochází přímo z dílen Samsungu, jsou schopny reprodukovat 100 procent barevného objemu. To znamená, že dokážou zobrazit všechny barvy při jakékoli úrovni jasu. Nejjemnější rozdíly jsou viditelné i při nejvyšším stupni jasu technologie QLED – mezi 1 500 a 2 000 cd/m2.

Omlouváme se, popis obrázku chybí.

The Frame

 

The Frame najde v domácnostech využití i ve chvílích, kdy zrovna nesledujeme televizní vysílání nebo filmy, může totiž v režimu Art zobrazovat umělecká díla v digitální podobě, a to včetně obrazů a fotografií, a dokáže tak proměnit obytný prostor v uměleckou galerii. Snímač jasu, kterým je Frame vybaven, přitom umožňuje upravit barevné podání tak, aby se přizpůsobilo jasu v místnosti a dosáhlo tak optimálního zobrazení uměleckého díla na obrazovce přístroje. Když tedy máte na zdi pověšené obrazy a mezi nimi je ukrytý Frame, za běžného dne takřka nepoznáte rozdíl, pokud tedy nepřijdete k obrazovce opravdu blízko.

Obchod s uměleckými díly pro Frame (Art Store) staví na svých partnerských vztazích s nejprestižnějšími galeriemi a muzei na světě a zpřístupňuje více než 1000 uměleckých děl. Do Art Storu byla nedávno přidána mistrovská díla z galerie Uffizi v Itálii, muzea Vincenta Van Gogha v Nizozemsku či muzea Te Papa na Novém Zélandu. Zástupci společnosti Samsung přislíbili, že i nadále budou rozšiřovat své partnerství s muzei, aby posílili svůj ekosystém distribuce uměleckých děl.

Omlouváme se, popis obrázku chybí.

The Frame

 

Frame podporuje také funkci hlasového asistenta Bixby, kterého společnost Samsung vyvinula jako platformu pro hlasové ovládání využívající umělou inteligenci a který tento model proměňuje ve skutečně inteligentní televizor. Prostřednictvím Bixby lze televizor ovládat a přistupovat k platformám umožňujícím streamování videa pomocí jednoduchých hlasových příkazů, které uživatelům poskytují lepší zážitek ze sledování multimediálního obsahu.

Na výběr jsou celkem čtyři modely The Frame, které se od sebe liší především velikostí úhlopříčky. Základ nabídky tvoří 108cm obrazovka, dále jsou k dispozici modely o velikosti 123, 138 a 163 cm. Všechny verze nabízí přitom rozlišení 4K, HDR obraz a v neposlední řadě také reproduktory Dolby Digital Plus.

Televizory Samsung The Frame

Názory ostatních Geeků

Zatím nikdo nepřispěl do diskuze.

Máš něco na srdci?

nahoru