Přejít na obsah [o] Přejít na navigaci [n] Přejít na vyhledávání [v] Přihlásit se
Samsung R590 - 4K s výrazným prohnutím Produktové tipy
Samsung U32R590 - LED monitor 31,5"
Samsung U32R590 - LED monitor 31,5"
10 735 Kč 12 989 Kč 9 083 Kč 10 990 Kč

Samsung R590 - 4K s výrazným prohnutím

Samsung nabízí kvalitní prohnuté displeje od roku 2015, takže pokud hledáte obraz, který vaše zorné pole obejme jako plátno v Imaxu, nemůžete se splést ani s dalším kouskem od renomovaného výrobce. Nese označení R590 a najdete jej u nás.

Všestranný monitor s UHD rozlišením a Quantum Dot technologií vybavený vysoce zakřiveným displejem s tenkými rámečky. To je R590 od Samsungu a my vám ho v krátkosti představíme.

Prohnutá obrazovka a velká uhlopříčka

Hned na první pohled vás zaujme zakřivení (1500R) monitoru, které vás vtáhne dovnitř obrazu, ať už hrajete hry, sledujete filmy nebo... třeba vyplňujete tabulky v Excelu. Díky zakřivenému displeji si vaše oči udržují stálou vzdálenost zaostření od obrazovky. Nemusíte proto tolik namáhat oči jako se to děje při sledování ploché obrazovky, což má za následek menší únavu a větší pohodlí. O to se také starají zabudované technologie Blue light reduction a Flicker reduction.

Omlouváme se, popis obrázku chybí.

Samsung R590 je 31,5" monitor, který zvládne naprosto vše od kancelářské práce až po filmy a hry. UHD rozlišení 3840 x 2160 s poměrem stran 16:9 znamená, že se na tohohle krasavce s prominentním zakřivením a tenkými rámečky vejde více pixelů, než jste byli možná doposud zvyklí.

Se čtyřnásobkem pixelů než je standardní Full HD můžete spravovat dokumenty a číst internetové stránky s větším komfortem. Multitasking s několika otevřenými okny či programy pak šetří váš čas. Fotky, filmy i hry pak díky 4K rozlišení vyniknou víc než kdy jindy.

Krásný a svižný obraz

Miliarda barevných odstínů (pro představu, standardní LED monitory nabízí tradičně kolem 16 milionů barev) a jas 250 cd/m2 (kontrast kolem 3000:1) bohatě stačí na práci v grafických aplikacích a editorech fotografií či videí.

Pozorovací úhly činí 178 ° horizontálně i vertikálně a má rychlou odezvu 4 ms, což jistě potěší jak fanoušky sportu i akčních filmů, tak i náruživé hráče. Vstup zajišťují konektory HDMI a DisplayPort, čili příjemný standard.

Omlouváme se, popis obrázku chybí.

Herní režim v réalném čase optimalizuje kontrast obrazovky tak, že vám umožní vidět více detailů v tmavých oblastech. Rychleji tak spatříte nepřítele a snáze se o něj postaráte. V multiplayerových hrách výhoda, která se prostě vyplatí.

Samozřejmě, ne všechny filmy, seriály či hry, o televizním vysílání ani nemluvě, jsou dostupné v tom nejvyšším 4K rozlišení. Technologie UHD upscaling v monitoru dokáže analyzovat zdrojový signál a zvýšit obrazovou kvalitu obsahu v SD, HD a Full HD téměř na úroveň UHD.

Elegantní a stylový

Samsung patří k mistrům i co se designu týče. I když si koupíte monitor od jiného výrobce, je velká pravděpodobnost, že panel vyrobil právě Samsung. I proto může R590 působit, že už jste jej někde viděli. Teď už víte proč. To nemění nic na faktu, že R590 disponuje extra tenkým rámečkem, který jako by splýval se zbytkem panelu. Tomu pomáhá samozřejmě zakřivení a také elegantní kovový stojánek ve tvaru Y. Ten umí pivot, rotaci, náklon i mírný pohyb po vertikální ose.

A nakonec možná to nejlepší. Zadní strana je vyzdobená texturovanou látkou, která je mezi současnými monitory opravdu unikátním doplňkem.

Omlouváme se, popis obrázku chybí.

Samsung R590 v kostce

Typ panelu: VA

Jas (typický): 250 cd/m2

Rozlišení: 3 840 × 2 160

Doba odezvy: 4 ms (GTG)

Technologie: Blue light reduction, Flicker reduction, Game Mode

Obnovovací frekvence: 60 Hz

Chci to

Názory ostatních Geeků

Zatím nikdo nepřispěl do diskuze.

Máš něco na srdci?

Nahoru