Přejít na obsah [o] Přejít na navigaci [n] Přejít na vyhledávání [v] Přihlásit se
Hlavička
Seriál podle hry Cuphead je venku. Už jste viděli všechny díly?

Seriál podle hry Cuphead je venku. Už jste viděli všechny díly?

Události
Komiks Cuphead: Volume 1 - Comic Capers & Curios_660346106
Komiks Cuphead: Volume 1 - Comic Capers & Curios
Produkt není určen k prodeji.
autor: Karel Dvořák

Konec čekání! V pátek si premiéru odbyl očekávaný animovaný seriál The Cuphead Show, který vychází z videohry Cuphead. Jak je u Netflixu již zvykem, zveřejněna byla hned celá první série.

Ta obsahuje celkem 12 patnáctiminutových dílů. Zkouknout celou sérii tak můžete bez nadsázky během jediného večera. Užijete si přitom trable impulzivního Cupheada a jeho lehce ovlivnitelného bráchy Mugmana.

Pokud jste seriál ještě neviděli, nechceme prozrazovat děj… Alespoň zmiňme, že v první sérii se objevuje  důležitá postava – Ms. Chalice. Ta by měla letos v červnu doplnit celou hru prostřednictvím chystaného DLC The Delicious Last Course, v seriálu se s ní ale seznámíme ještě dříve.

Práce na seriálové adaptaci hry Cuphead byly oznámeny již před dvěma roky, kromě animačního týmu Netflixu se na ní podíleli také vývojáři ze studia MDHR.

Na oficiálním youtubovém kanálu Netflixu je pouze anglický trailer. Na webu jsou ale ukázky v češtině.

Velmi obtížný titul

Alespoň v rychlosti připomeňme, že Cuphead je nezávislá počítačová střílečka z roku 2017, za kterou stojí právě kanadské studio MDHR. Cuphead v tomto titulu bojuje s různými nepřáteli, aby vyrovnal dluh s ďáblem.

Titul Cuphead si získal mezi hráči poměrně velkou oblibu, protože má velmi působivou grafiku – celá hra je založena na karikaturách z třicátých let minulého století, až náramně připomíná práci Walta Disneyho. Titul to byl graficky krásný, ale pro mnohé hráče velmi obtížný. Vzpomenout musíme i na to, že vývoj se táhl dlouhé roky – hra byla totiž v podstatě animována ručně okénko po okénku.

Trailer k DLC The Delicious Last Course, kde se ukáže Ms. Chalice

 

Názory ostatních Geeků

Zatím nikdo nepřispěl do diskuze.

Máš něco na srdci?

nahoru