Přejít na obsah [o] Přejít na navigaci [n] Přejít na vyhledávání [v] Přihlásit se
Hlavička
Šest herních laserových myší v testu – Co si pro nás šest výrobců připravilo? 1/2

Šest herních laserových myší v testu – Co si pro nás šest výrobců připravilo? 1/2

Recenze
A4Tech XL-740K_727569475
A4Tech XL-740K
Produkt není určen k prodeji.
Microstar StarMouse GS-501_429608908
Microstar StarMouse GS-501
Produkt není určen k prodeji.
OCZ Equalizer Desktop_1166524447
OCZ Equalizer Desktop
Produkt není určen k prodeji.
Raptor-Gaming M3 Platinum Laser Gaming Mouse_749447018
Raptor-Gaming M3 Platinum Laser Gaming Mouse
Produkt není určen k prodeji.
Saitek Cyborg Mouse_1914660402
Saitek Cyborg Mouse
Produkt není určen k prodeji.

Po dlouhé době si představíme šest herních myšek od šesti výrobců a můžeme říci, že každý z nich bude mít co nabídnout. Některá myška svou cenou, jiná zase příslušenstvím nebo ergonomií. Pokud právě uvažujete vyměnit svého stávajícího hlodavce, určitě budete mít z čeho vybírat.

Kvalitní progamingové myšky dnes už působí velmi slibně. Stále častěji se uplatňuje senzor o standardním rozlišení do 3200dpi, což už jsou opravdu dle mého názoru extrémní rozlišení. Někdy to při volbě tak vysokého rozlišení působí, že s myškou skoro nehýbete, pouze jen tak ji mírně posouváte ze strany na stranu. Každému z nás vyhovuje rozlišení myši jinak, někdo raději citlivější a někdo méně citlivou myš. Mne osobně vyhovuje rozlišení kolem 1600 dpi, jak pro práci, tak pro hraní her, ale záleží také většinou, o jakou hru se jedná a při práci také záleží na zvoleném rozlišení monitoru. Například na širokoúhlé obrazovce s rozlišením 1680x1050, byste se velmi trápili se 400, někdy i s 800dpi. Teď už si ale pojďme představit testované zástupce.

Omlouváme se, popis obrázku chybí.

Všech šest myšiček pohromadě

Test jsem rozdělil na dva díly, to znamená, že v každém z dílů si popíšeme tři zástupce. Aby to bylo spravedlivé, rozdělil jsem myšky podle vlastností a hlavně podle ceny, protože myška, která stojí okolo pět set korun, se nemůže rovnat příslušenstvím nebo ergonomií myšky za 2000 Kč. Tudíž v prvním díle se budeme zabývat dražšími a luxusnějšími zástupci a ve druhém díle levnějšími, ale ve svém cenovém servisu velmi atraktivními kousky. Rozdělení je tedy následující.

Díl první

• Saitek Cyborg Mouse

• Raptor-Gaming M3 Platinum Laser Gaming Mouse

• SteelSeries Ikari Laser

Díl druhý

• Microstar StarMouse GS-501

• A4tech XL-740K

• OCZ Equalizer Desktop

Omlouváme se, popis obrázku chybí.

Zástupci prvního dílu

Saitek Cyborg Mouse

Začneme zástupcem firmy Saitek s výrazným názvem Cyborg Mouse. Saitek je znám hlavně právě ve světě progamingu. Jak se budete moci níže přesvědčit, tato firma vsází hlavně na netradiční vzhled a velmi si potrpí na ergonomii snad všech svých produktů. Už na první pohled zaujme levou částí, která váš palec opravdu zaměstná.

Omlouváme se, popis obrázku chybí.

Myš z vrchu

Název Cyborg je opravdu zasloužilý, protože myš vypadá jako nekompromisní zbraň pro tvrdé válečníky. Dále si zaslouží toto jméno hlavně kvůli své ergonomii, ale o té si ještě povíme dost. Nejprve si ukažme, co nás čeká v balení.

Balení a jeho obsah

Myš je zabalena klasicky v plastovém obalu vložený do kartonové krabice. Myš jde samozřejmě z venčí skvěle vidět. Obal se nese v barvách modro-černé a na přední straně se vyjímá robot, který ještě více upozorňuje na to, co od myšky čekat. Na zadní straně jsou uvedeny všechny potřebné informace o produktu s detailní ilustrací.

Omlouváme se, popis obrázku chybí.

Pohled na balení

V balení toho ale moc nenaleznete. Žádná závažíčka, nic takového. Pouze CD s drivery a programovacím softwarem. Dokonce ani pořádný manuál se nenabízí. V balení jsou spíše než manuály, pouze dva letáky. A v balení je také samozřejmě Cyborg Mouse. Manuál ale naleznete na přiloženém CD, samozřejmě bez české lokalizace.

Omlouváme se, popis obrázku chybí.

Obsah balení

Design, ergonomie, kvalita zpracování a citlivost

Jak už jsem naznačil, design je opravdu netradiční. Celá myš se nese v barvě černé. Pouze světle šedou naleznete na čtvrtém, pátém a šestém tlačítku. Skrolovací kolečko je červené, mírně průsvitné a při připojení myšky se mírně rozsvítí červeně. Stejně tak tlačítko mode, obsahuje světelné diody o barvách červená, zelená a žlutá. Hlavní tlačítka, podpěra palce a hlavně podpěra dlaně je jemně pogumovaná, zbytek je lesklý. Co se týče kabelu, ten je také černý, tlustý a bohužel málo ohebný, protože je z tvrdší gumy. Na jeho konci je klasické nezlacené USB.

Omlouváme se, popis obrázku chybí.

Myš zleva

Jak už jsem psal výše, tlačítko mode je podsvíceno třemi barvami. Následující fotografie vám tento detail tlačítka znázorní.

Omlouváme se, popis obrázku chybí.

Podsvícení tlačítka Mode

Myška obsahuje trochu neuvěřitelných jedenáct tlačítek, takže se po jejich případném ovládání nebudete nudit. Základní dvě tlačítka, levé a pravé, jsou odděleny pouze ve spodní části myši, ale jinak jsou z jednoho dílu. Stisk těchto tlačítek je velmi pružný a každé kliknutí doplňuje výrazné cvaknutí. Mezi těmito tlačítky je samozřejmě nepostradatelné skrolovací kolečko, které je mírně podsvíceno červenou barvou a samo o sobě je vyrobeno z červené gumy. Je pouze dvojsměrné, ale není se čemu divit. Myš je určena výhradně pro hry, ne k prohlížení internetu. Kolečko má pohodlný stisk. Velikou výhodou je změna tuhosti skrolovacího kolečka, které lze nastavit na spodní straně myši jednoduchou páčkou. Vybrat si můžete ze tří stupňů tuhosti, které v žádném případě neovlivní stisk tlačítka, ale pouze jeho rolování.

Omlouváme se, popis obrázku chybí.

Myš zepředu

Tlačítko Mode, které je umístěno vlevo od levého tlačítka myši. O jeho podsvícení jsem se už zmínil a tak k jeho vlastnostem. Na výběr jsou tři mody (profily) myši. Tyto profily si můžete nastavit pomocí přídavného softwaru, který se velice obtížně instaluje, ale o tom se ještě zmíním.

Všechna ostatní tlačítka jsou umístěna v levé části hlodavce. Myška obsahuje takové horní a dolní křidélko, která nejsou spolu spojena a je mezi nimi prostor. Na horním křidélku jsou dvě kolébková tlačítka ve tvaru L a na spodním křidélku nenápadné, ale dlouhé šesté tlačítko. Posledními tlačítky je směrový kříž, který můžete použít třeba místo kláves na klávesnici, ale ne v každé hře se s nimi bude pohodlně hrát.

Omlouváme se, popis obrázku chybí.

Detail tlačítek umístěných v levé části myšky

Rozlišení senzoru této myšky je až 3200dpi, které si zvolíte v driverech. Na výběr je od 400dpi a hodnoty si můžete zvednout po 200dpi. Co se citlivosti týče, myška neobsahuje problémy se zastavováním kurzoru při rychlém škubnutí a při zvednutí myšky se kurzor příliš výrazně nepohne, což je velice dobré.

Omlouváme se, popis obrázku chybí.

Myš zezadu

Největší zajímavostí u této myšky je ergonomie. Myš disponuje rozměry 128x89x40mm, ale myš má v sobě zabudovaný elektromotorek, kterým si můžete nastavit délku myši až o dalších 15 mm. Zadní část myšky má odnímatelný kryt, který se posouvá při zvětšování myšky. O vše se stará elektromotorek propojený s pevným zabudovaným šroubem. Ke změně velikosti délky docílíte dvěma způsoby. Prvním je s pomocí tlačítka Mode. Stačí jej stisknout a přidržet asi tři vteřiny, dokud nezačne blikat. Poté směrovým křížem nastavíte velikost přímo ve vaší dlani. Až vám některá velikost bude vyhovovat, stiskněte znovu tlačítko Mode a to přestane svítit. Druhým způsobem je pomocí dodávaného softwaru. Jezdcem si nastavíte, o kolik chcete myš zdelšit a stisknete Apply. Myška se sama nastaví na požadovanou velikost s přesností na 1mm.

Omlouváme se, popis obrázku chybí.

Myška v nejdelším provedení

Ale jednu nevýhodu jsem v tom našel. Mezi křidélky je mezera a dost často se mi stávalo, že jsem v ní zapomněl palec, tak jsem si prodloužil myšku, ale poté jsem se musel s palcem malinko natahovat, abych mohl stisknout některé z rohových tlačítek. Takže chce to někdy trochu trpělivost, než si velikost nastavíte opravdu optimálně.

Omlouváme se, popis obrázku chybí.

Myš zespod

Ze spodní strany si můžete všimnout páčky na zvolení tuhosti skrolovacího kolečka a sedm bruslí. V balení bohužel nejsou náhradní brusle, takže si musíte dát pozor, na jakém povrchu s myší jezdíte. Nehledejte ani žádná závažíčka. Myš je těžká 130g a bohužel tato hodnota není ovlivnitelná.

Dodávaný software

Veškerý software je dodáván na instalačním CD. Při připojení myšky k PC se ihned myš zprovozní, ale bez instalace přidávaného softwaru nebudete moci programovat tlačítka a nebudete si moci určovat hodnotu dpi. Po vložení CD do mechaniky se automaticky spustí nabídka instalace, pokračujte podle průvodce instalací až do jejího konce, ale může se stát, že průvodce nainstaluje pouze základní program pro volbu délky myšky a hodnotu dpi. Tento problém jsem zaznamenal jak u OS Windows Xp tak u Windows Vista. Pro programovací tlačítka potřebujete program Profile Editor. Proto vložte CD do mechaniky a otevřete jej pro prozkoumání. Zvolte verzi vašeho operačního systému, Windows 64bit (složka x64) nebo Windows 32bit (složka x86). Poté složku software a pro instalaci anglické lokalizace zvolte soubor s názvem software_loc_9. Poté s průvodcem vše nainstalujete a potřebný software je konečně na světě.

Omlouváme se, popis obrázku chybí.

Program pro Volbu délky myši a velikost dpi

V Profile Editoru zvolíte nejdříve vaši myšku nahoře ve vysouvací nabídce produktů. Zvolte tedy položku Mice (Cyborg). Zpřístupní se vám tři sloupce, ve kterých už můžete jednotlivě programovat tlačítka a profily.

Omlouváme se, popis obrázku chybí.

Profile Editor pro programování tlačítek a profilů

Klady a zápory

+

-

Propracovaná ergonomie

Gumový a málo ohebný kabel

Cena

Není možnost ovlivnit váhu myši

Netradiční design

Složitá instalace a hlavně ovládání softwaru

Vysoké rozlišení až 3200dpi

Příslušenství

Nastavení délky myši

Nastavitelné skrolovací kolečko

Jedenáct tlačítek

Celkový dojem z myšky Saitek Cyborg Mouse

Jak jste se mohli přesvědčit, Saitek vyřešil otázku ergonomie opravdu skvěle. Netradiční design také zaujme, ale s příslušenstvím je to bída. Softwarová podpora je spíše průměrná. Kabel myšky je sice tlustý, ale málo ohebný a gumový, tudíž je větší pravděpodobnost poškození. Rozlišení 3200 dpi je už standardem a laser myši je velmi přesný. Klady určitě velmi převažují před zápory a to podtrhuje průměrná cena hlodavce, která je přímo šitá na míru.

Raptor-Gaming M3 Platinum Laser Gaming Mouse

Dalším zástupcem, který zde rozhodně nemohl chybět je kousek od firmy Raptor a to s modelem M3 Platinum Laser Gaming Mouse. Raptor-Gaming je neméně zaměřen na progaming než Saitek. Dokazuje to svými klávesnicemi, podložkami nebo třeba hlodavci jako je tento. Luxusem je Raptor doslova posedlý a dokazuje to s M3 Platinum Laser Gaming Mouse.

Omlouváme se, popis obrázku chybí.

Myš z vrchu

Balení a jeho obsah

Balením této myšky je jak jinak než tvarovaný plastový obal zabalený v kartonové krabici. Krabice je v černé barvě a doplňuje tak i černý design myšky. Na krabici nalezneme pár obrázků myšky, ale nejsou to zdaleka všechny potřebné detaily k upozornění, jak velkým konkurentem tahle M3 Platinum může být.

Omlouváme se, popis obrázku chybí.

Pohled na balení

Oproti myšce Cyborg má M3 Platinum obrovské příslušenství, které mne velmi překvapilo svou rozsáhlostí. Kromě samotné myšky v balení nalezneme: Náhradní brusle (a to hned všechny dvakrát), pouzdro na zip pro myšku, další malé pouzdro pro brusle, přídavnou podpěru na dlaň, která se připevní zespod myšky, 21 malých závažíček o celkové hmotnosti 45g, která jsou uložena už v samotné myšce, mini-CD s drivery a ilustrovaný manuál. Už tohle příslušenství mluví samo za sebe, že produkt vypadá velice slibně. Doufejme, že to tak bude i nadále.

Omlouváme se, popis obrázku chybí.

Obsah balení

Design, ergonomie, kvalita zpracování a citlivost

Design myšky vypadá velice slibně. Černá barva, doplněná stříbrnými programovatelnými tlačítky a stříbrným oválným proužkem kolem skrolovacího kolečka, vedený až k tlačítku pro změnu dpi. Na hřbetu hlodavce je ještě vytetováno logo červeného oka v bílém kroužku. Pod programovatelnými tlačítky je ještě malý nápis internetové adresy výrobce. Kabel myši je také potěšením. Je totiž látkový a skvěle ohebný. Na konci vévodí klasické nezlacené USB.

Omlouváme se, popis obrázku chybí.

Myš zleva

Tlačítko při přepínání dpi je podsvíceno červeně a hned nad ním jsou tři proužky, které znázorňují stav dpi. Další podsvícení je ještě u programovatelných tlačítek. Když zmáčknete některé tlačítko, tak blikne červená dioda u jednotlivého tlačítka.

Omlouváme se, popis obrázku chybí.

Detail podsvícení

Tlačítek je v nabídce tentokrát klasických šest. Levé a pravé tlačítko, doplněné dvojsměrným skrolovacím kolečkem v černé barvě. Aktivační tlačítko pro volbu dpi a kolébka na levé straně myšky, představující dvojici tlačítek. Jen doplním, že všechna tlačítka jsou programovatelná. Kolébka je skvěle umístěna, tlačítko má sice při kliknutí hlasitější cvaknutí, ale ovládají se skvěle. Levé a pravé tlačítko je znovu odděleno jen na spodní části myšky a vedou se po celé délce myšky. Jejich stisknutí je měkké a pohodlné. Skrolovací kolečko je trochu kámen úrazu. Vyrobeno z gumy a má měkký stisk, ale jeho rolování je poměrně plynulé a někdy krokování nejde skoro znát.

Omlouváme se, popis obrázku chybí.

Myš zepředu

Posledním tlačítkem je změna dpi, ale není to obvyklá změna dpi. Tlačítko neslouží pro přímou změnu hodnoty dpi, ale pouze k zapnutí módu změny. Což signalizuje rozsvícení červené diody. Poté se dpi nastaví skrolovacím kolečkem a modře podsvícené proužky znázorňují sílu dpi. Na výběr jsou čtyři levely, které si můžete jednotlivě nastavit v přidávaném softwaru, ale k tomu až později. Z továrního nastavení je hodnota dpi nastavena následovně. Žádné podsvícení značí 800dpi, jeden modrý proužek 1600dpi, dva proužky 2000dpi a tři proužky maximální hodnotu 3200dpi. Citlivost senzoru je ale trochu špatná při zvedání myšky. Při zvednutí se kurzor poměrně výrazně pohne, což je trochu nevýhoda, ale rychlé pohyby snímá senzor určitě skvěle.

Omlouváme se, popis obrázku chybí.

Myš zezadu

U luxusních myší musí být samozřejmě kladen veliký důraz na ergonomii. Myš je vyrobena z měkkého plasu a po celé ploše, které se dotýká dlaň, je myš potažena gumou, příjemnou na dotek a zároveň tak drsnou, aby dlaň z myšky neklouzala. Celkově je myš zatočena mírně doleva pro lepší a přirozené uchopení. Palec je podepřen kratším výstupkem. Celkové rozměry myšky jsou 123x84x45mm. Zde platí, že každý prst má své místo. Už při prvním kontaktu ucítíte ten opravdový luxus. Palec má své místo dobře podepřené, ukazováček a prostředníček mají tlačítka mírně prohloubené, prsteníček se ujme hrbolku na pravé straně a malíček se schová do mírné prohlubně pod hrbolkem na prsteníček. Takže každý prst má své místo. Jen s malíčkem trochu to prohloubení přehnali. U kořene malíčku mě trochu tlačil výstupek prohlubně. Své místo si zaslouží opravdu i celá dlaň. V příslušenství nalezneme přídavnou podpěrku zápěstí.

Omlouváme se, popis obrázku chybí.

Přídavná opěrka

Bohužel mě se tahle opěrka moc nezamlouvala. Je ze stejného materiálu jako myška, ale ovládání bylo pak úplně jiné. Musel jsem pohybovat celou rukou, kdežto bez ní můžu nechat zápěstí na stole a pohybovat pouze dlaní. Další nevýhodou je přesnost s opěrkou. Na její spodní straně jsou čtyři brusle a ty bohužel způsobovaly nepřesnost. Myš se na podložce při velmi krátkých pohybech zasekávala.

Omlouváme se, popis obrázku chybí.

Myš zespodu s přídavnou opěrkou

Teď se už dostáváme na spodní část myši, kde nás čekají dvě speciální vychytávky. Ta první se týká umístění kabelu. Máte totiž na výběr ze šesti možností, kudy kabel vyvést. Ano, čtete to správně. Kabel je z látky a skvěle ohebný a jeho vývod není v přední části myši, ale spíše někde uprostřed. Na spodní straně jsou dvě chodbičky, kterými můžete kabel provléknout a zvolit si vývod kabelu podle svého gusta. Následná fotografie vám to určitě celé ujasní.

Omlouváme se, popis obrázku chybí.

Chodbičky pro vývod kabelu

Tou druhou vychytávkou je volba velikostí bruslí. Na spodní straně jsou dva kryty, které v sobě schovávají závažíčka, ale tyto kryty nejsou jen tak obyčejné. Mají totiž z každé strany jiný druh bruslí. Můžete si zvolit buď čtyři malé brusle, dvě velké, nebo udělat kombinaci malých a velkých. Vyjasnění vám zase přinese následující fotografie.

Omlouváme se, popis obrázku chybí.

Detail volby bruslí

Jak už jsem psal výše, pod těmito kryty jsou závažíčka a není jich zrovna málo. Ve přední části je jich osm a ve druhé třináct. Což znamená, že jich je celkově dvacet jedna, o celkové hmotnosti 45g. Závažíčka jsou válcovitá a vkládají se do měkké pěny.

Omlouváme se, popis obrázku chybí.

Otevřené úschovny pro závažíčka

V příslušenství ještě naleznete prostornou kapsu pro úschovu myšky při přepravě a tak ji můžete skvěle chránit před poškrábáním a zmírnit případné pády. V balení je ještě malinká kapsička pro brusle, které jsou všechny hned dvakrát, takže pokud se nějaká brusle poškrábe nebo výrazně opotřebuje, máte v záloze spoustu náhradních bruslí.

Omlouváme se, popis obrázku chybí.

Myška čouhající z pěnové kapsy

Dodávaný software

Instalace je tentokrát velmi jednoduchá. Při připojení myšky se znovu zprovozní ihned. Vložte mini-CD do mechaniky a spustí se automaticky průvodce pro instalaci. Postupujte podle něj a software se nainstaluje. Po spuštění programu musíte chvíli počkat, než se aplikace nachystá a naváže spojení s myškou. Na výběr jsou hlavní tři záložky. Tlačítka, skripty a rychlost senzoru. Abyste mohli naprogramovat tlačítka tak, jak chcete, musíte nejprve vytvořit vlastní skript v záložce Scripts. Poté v záložce Buttons vyberte tlačítko a zvolte mu jeho vlastnost. V záložce Speed máte na výběr měnit zmiňované levely dpi. Tentokrát si nemůžete hodnoty posouvat o 200 dpi, ale máte na výběr pouze 7 možností citlivosti od 400dpi do 3200dpi.

Omlouváme se, popis obrázku chybí.

Ukázka z přikládaného softwaru

Klady a zápory

+

-

Ergonomie

Skrolovací kolečko

Design

Cena

Vysoké rozlišení až 3200dpi

Místo pro malíček

Závažíčka (až 45g navíc)

Velké ujíždění kurzoru při zvednutí

Látkový a skvěle ohebný kabel

Široké příslušenství

Volba vývodu kabelu

Volba velikosti bruslí

Celkový dojem z myšky Raptor-Gaming M3 Platinum Laser Gaming Mouse

Myška vypadá na pohled skvěle. Po prvním kontaktu působí velmi luxusně a s pohledem na příslušenství to jen dokládá. Standardní rozlišení senzoru až 3200dpi je zde samozřejmostí. Ergonomie je skvěle řešena, pouze na malý nedostatek u malíčku. Skvělé jsou i vychytávky jako volba vývodu kabelu, či volba bruslí, ale největším mínusem je nejspíš skrolovací kolečko, které má velmi špatné krokování. Jinak je myš a příslušenství velmi zajímavé, ale za luxus se musí platit a M3 Platinum Laser Gaming Mouse není výjimkou a dokládá to svou podstatně vysokou cenou.

SteelSeries Ikari Laser

Posledním myším zástupcem dnešního dílu, je další gigant na poli progamingu a jedná se o firmu SteelSeries, která nám přináší model Ikari Laser. SteelSeries se zaměřuje spíše na propracovaná herní sluchátka, ale umí chodit také ve výrobě kvalitních myší a dokládá to naší testovanou myší. Tak pojďme na ni, protože tento hlodavec také přináší něco navíc.

Omlouváme se, popis obrázku chybí.

Myš z vrchu

Balení a jeho obsah

Myš je zabalena v klasickém ochranném plastovém obalu a ten je vložen, jak jinak než do kartonové krabice. Myš je usazena Spíše vpravo balení a samozřejmě už zabalená se na nás dívá skrze průhledný plast. Nad myškou je klasické logo firmy SteelSeries a na zadní straně základní prvky myši. Bohužel nic z toho nenajdete v češtině.

Omlouváme se, popis obrázku chybí.

Pohled na balení

Teď se vrhněme na obsah balení. Kromě samotné myšky v něm najdeme bohužel už jen pouze ilustrovaný manuál, CD s drivery a samolepku SteelSeries. Takže příslušenství není nikterak bohaté. Manuál s CD a samolepkou jsou vloženy do mikrotenového sáčku a doslova založeny do krabice. Takže po rozbalení se nelekněte, že je v balení pouze myška.

Omlouváme se, popis obrázku chybí.

Obsah balení

Design, ergonomie, kvalita zpracování a citlivost

Design myšky vypadá spíše poněkud chladně. Barva myšky je černá s kombinací velmi tmavého odstínu šedé barvy, která se malinko leskne. Myš je vyrobena z lehkého plastu, ale jinak je myška poměrně bytelná, takže by měla vydržet případný pád a při cestování se jen tak nepoškrábe. Celý design doplňuje malé logo výrobce na hřbetě myšky a světle šedé skrolovací kolečko, které je velmi jemně vroubkované pro lepší rolování. V levé části nalezneme ještě dvě bílé diody, které znázorňují stav cpi. Máte na výběr tedy dva profily popsané jako Low a High. Kabel myšky je velmi tlustý, potažený látkou a velmi ohebný. Na jeho konci naleznete pozlacené USB.

Omlouváme se, popis obrázku chybí.

Detail diod znázorňující stav dpi

Počet tlačítek není nikterak neobvyklý. Celkem myš obsahuje šest tlačítek a z těchto šesti tlačítek je jich pět programovatelných. Levé a pravé hlavní tlačítka mají měkký stisk s výraznějším kliknutím, oba tlačítka jsou mírně prohloubena, ale opravdu pouze mírně. Tlačítka jsou vedena po celé délce myši a jsou oddělena pouze ve spodní části. Skrolovací dvojsměrné kolečko má skvělý měkký stisk. Jeho rolování není zrovna výrazně tvrdé, ale jednotlivé krokování není až tak špatné. Dvě postranní tlačítka vlevo jsou trochu posunuty dopředu myšky, takže uživatelé s kratšími prsty se budou muset po prvním tlačítku trochu natahovat. Ale tlačítka mají také lehký stisk, nejsou příliš hlučná a nepůsobí žádným vrzáním nebo jinými nedostatky. Pouze se někdy může stát, že tlačítko stisknete omylem, má opravdu dosti měkký stisk.

Omlouváme se, popis obrázku chybí.

Myš zleva

Posledním tlačítkem je malé tlačítko nad skrolovacím kolečkem. To jak už určitě tušíte, slouží pro změnu hodnoty cpi. Jak už jsem psal výše, aktuální hodnoty můžete měnit pouze dvě, ale ty lze nastavit v přikládaném softwaru a to od hodnoty 1 do 3200cpi. Tudíž citlivost si můžete opravdu ušít na míru, protože hodnotu můžete navyšovat po 1cpi. K tomu můžete využít ještě možnosti FreeMove což vám umožní nastavit maximální přesnost laseru. Můžete si zvolit mód Free, kde laser bude jako klasické myši malinko uskakovat, nebo bude opravdu velice přesný a žádné odchylky nebudou tolerovány. Snímač dokáže snímat data 40 000 krát za sekundu, což jen potvrzuje opravdovou kvalitu a přesnost laseru.

Omlouváme se, popis obrázku chybí.

Myš zepředu

Ergonomii u této myšky musím velice pochválit. Celkové rozměry myšky jsou 133x82x38m. Každý prst má své místo, myška je trochu širších rozměrů a v zadní části se mírně zužuje do špičky, a tak myš zapadne skvěle do dlaně. Palec má mírnou prohlubeň na levé části, ukazováček a prostředníček také mají opravdu malinko prohloubená tlačítka, jak už jsem zmiňoval, prsteníček skvěle zapadne na dobře tvarovaný hrbol a malíček si najde místo stejně jako u předešlého hlodavce, ale tentokrát na malíček žádný výstupek netlačí a má maximální pohodlí. Držení myši je opravdu skvělé a velmi pohodlné. Ergonomii tedy SteelSeries vyřešil opravdu skvěle.

Omlouváme se, popis obrázku chybí.

Myš zezadu

Teď už ke spodní části myši. Laserový senzor je přesně uprostřed myši. Na všech světových stranách jsou poměrně velké brusle, které velmi dobře vedou myšku a nestává se zasekávání nebo ovlivňování přesnosti senzoru. Jak už jistě víte, náhradní brusle nejsou bohužel součástí balení.

Omlouváme se, popis obrázku chybí.

Pohled zespod myši

Nejvíce co zaujme na pohled zespod myši, a je to zrovna ta vychytávka navíc, o které jsem mluvil na začátku, je malý LCD display. Ten znázorňuje zrovna zvolený profil a to rovnou názvem profilu, který jste si zvolili. Profily si samozřejmě vytváříte pomocí přidávaného softwaru. Zvolit název profilu si můžete jakýkoli a tento název se zobrazí na zmiňovaném LCD displeji. Dále tento display může znázornit, jaká je zrovna nastavena hodnota cpi. Stačí na chvíli podržet tlačítko pro přehození hodnoty cpi a momentální citlivost se zobrazí na displeji. Dokonce při tomto módu můžete přímo na myši nastavit a uložit cpi, jaké právě chcete. Znovu stačí dlouze podržet tlačítko pro změnu cpi a pomocí skrolovacího kolečka nastavit konkrétní hodnotu. Poté zmáčknout znovu tlačítko a hodnota se uloží.

Omlouváme se, popis obrázku chybí.

Detailní záběr na vestavěný LCD display

Dodávaný software

Instalace myši je klasická. Po vložení do USB portu se myš připojí automaticky. Po vložení CD se spustí instalace driverů a žádný problém by neměl při instalaci nastat.

Po spuštění nainstalovaného softwaru můžete hned vytvářet nové profily v horním panelu. Na výběr jsou tři záložky. Ta první je nastavení tlačítek, kde můžete programovat vlastní makra pěti tlačítek myši. Druhá záložka se týká senzitivity nastavení cpi. Přímo do dvou editů můžete psát jakoukoli hodnotu cpi od 1 do 3200. Samozřejmě nezapomeňte vše uložit do myšky. Poslední záložka se týká zmiňovaného módu FreeMove, který si nastavíte pomocí jezdce.

Omlouváme se, popis obrázku chybí.

Ukázka z přikládaného softwaru

Klady a zápory

+

-

Ergonomie

Design

Vysoké rozlišení až 3200cpi

Cena

Vynikající přesnost senzoru

Příslušenství

Softwarová podpora

Látkový a skvěle ohebný kabel

LCD Display

Celkový dojem z myšky SteelSeries Ikari Laser

Myška skvěle poukazuje na své tvary a ergonomie je naprosto skvěle propracovaná. To doplňuje velmi přesný laser s hodnotami cpi. Příslušenství není nikterak velké, nemůžeme ovlivnit celkovou váhu myšky a krom CD s drivery a ilustrovaným manuálem v balení nenajdeme už nic navíc. Design působí trochu chladně a poněkud obyčejně. Klouzavost je skvělá se čtyřmi velkými bruslemi a LCD display skvěle poslouží, jako rychlý měnič cpi hodnot.

Závěrečné hodnocení první části testu

První část máme za sebou a nyní si shrňme všechny tři testované hlodavce do závěrečného hodnocení. Jednoznačného vítěze zde určit bohužel nelze. I kdybych se snažil sebevíc, u všech myší nalezneme něco, co ta druhá zrovna nemá nebo naopak. Proto každý uživatel si musí udělat obrázek sám. Hlavně v tom, jestli má raději delší myš, potrpí si na přesný senzor, nebo chce mít v ruce mocnou zbraň se spousty tlačítky a v neposlední řadě ujasnit si, jak hluboko asi sáhne do kapsy.

Pokud si potrpíte na velmi skvělou a pohodlnou ergonomii, luxus v ní vám přinese nejvíce myška od SteelSeries nebo velmi jemná M3 Platinum od Raptor-Gaming. SteelSeries je navíc doplněna špičkovým senzorem. Výbornou ergonomii přinese určitě i Cyborg od Saiteku, kde si zvolíte délku myši podle svého, ale myška není v ruce příliš pohodlná oproti Ikari Laser nebo M3 Platinum.

Pokud ve hře chcete mít pod kontrolou všechny oblíbené položky, jako je přepnutí na oblíbenou zbraň, házení granátů a dalších věcí, Cyborg je v tomto ohledu ideální, protože už jeho celkový počet tlačítek k tomu nasvědčuje.

Poslední nejčastější volbou je asi důraz na opravdový luxus, M3 Platinum je skvělý zástupce v tomto ohledu. Naprosto neuvěřitelně bohaté příslušenství a k tomu spousty vychytávek a drobností jako volba velikosti bruslí nebo volba vývodu kabelu. Bohužel tato myš je za velmi vysoký příplatek a řadí se do kategorie nejdražších myší.

Verdikt vítěze dnešní části testu opravdu nemůžu vyvodit, proto doufám, že jsem vám nastínil, jak se na tom myšky skutečně mají. Dnešní recenzí ale ještě nekončíme. Těšte se na druhý díl, kde si představíme další tři zástupce laserových myší a shrneme si nejdůležitější kritéria v bodování například ergonomie, kvality laseru apod.

Ohodnoť článek:

Názory ostatních Geeků (79)

Obrázky

u myšky SteelSeries Ikari Laser se vám trochu pomíchali obrázky, ale jinak je to zajímavé srovnání a už se těším na druhou část

@t.o.m.k.o: Dobrý den. Děkujeme za upozornění, chyba bude co nejdříve napravena. Přeji hezký den.

@Antonín Sikora: nic se nedeje jsme jen lidi :)

Myska

me staci obycejna myslim tim dyzajnove.

@sioga: mě třeba ne,kdyz už myš ať se mi líbí a sedí v ruce

@sioga: Pokud nejste totální blázni do hraní, úplně vám bude stačit A4tech x750bf, laser, 2500dpi.. Stojí okolo 4 stovek a jé parádní..

@DJ.Gumag: tu mám, a jde s ní i hrát

Logitech MX518

To mě stačí moje MX 518, zatím (asi rok a čtvrt) maximální spokojenost :)Dřív jsem si říkal .. na myši tolik nezáleží, jde mi to dobře i s obyčejnou. Je to hlavně o skillu. Jo, myš sice není všechno, ale dnes už bych jí z ruky nedal :)

@DashDash: MX518 ? tato mys je stale hodne vysoko a patrí ke spicce .... skoda jenom ze ste ji sem nedali i kdyz je starsi

@suransky: nevim mozna se pletu tak me neukamenujte ale neni nahodou mx518 "jenom" opticka mys?

@jayj4y@seznam.cz: Je, ale je to legenda. Uz jak jsem videl ten nadpis jsem tusil ze zde bude neco o MX518. Sam ji mam doma a nedam na ni dopustit (az na nekvalitni logo coz neni dulezite). Spis me prekvapilo ze zde neni vubec zadna mys o logitech. Pritom kdyz se rekne mys tak si tuto firmu urcite vybavim...

@wolf21: Dobrý den,mě zase překvapila neúčast Razer Lachesis, která je asi nejlepší herní myší na trhu. Mám ji necelý týden a jsem s ní naprosto spokojen, jen si zvykám na větší délku oproti menší Razer Krait.

@Tomáš Hort: Dobrý den. Je to určitě škoda, že se v testu neobjevili zástupci Logitechu a Razeru, ale v době testování neměly obě firmy co nabídnout. Pokud bych test uskutečnil dnes, Razer Lachesis by byl určitě do testu zařazen. Jako můj kolega určitě znáte tento problém, kdy se zajímavá novinka objevi na trhu až po sepsání recenze. Určitě se ale můžeme těšit na příští testy myší. Přeji hezký den.

@wolf21: mam ji taky a musim rict ze je vazne dobra. Ergonomicky je resena vyborne a ten snimac je hodne kvalitni :)

@jayj4y@seznam.cz: Dobrý den,podle mě je. Je také velká a tězká, což například mě né moc vyhovuje. Je pravda, že patří mezi ty mejlepší (optický senzor je výborný).

@Tomáš Hort: Zdravim, nechci se s vami samozrejem hadat, ale podle me jde pouze o zvyk. V czc jednou byla na zkousku hracska Razer myska (uz nevim jaky model) a vubec mi nesedela ale verim ze po chvilce bych si na ni zvyknul a nechtel bych jinou, stejne tak jako ten s logitechem :)

@suransky: Dobrý den. Dle mého názoru je velmi zbytečné testovat už legendární MX518. Krom toho, test byl zaměřen na laserové myši, MX518 má sice skvělý senzor, ale optický.

@DashDash: ona cela serie MX 5xx je legandarni a jen tak ji neco je nepredci jedine co je trosku dohani jsou verze G5 a G8
osobne jsem s 518kou dost trpel protoze mysi jsem zvykly pouzivat bez ovladacu a u 518 se neslo priblizit citlivosti k 510 kterou doted ke vsi spokojenosti pouzivam

@osprey: nemuzu s vami souhlasit, nemam nainstalovane zadne ovladace a dokonce i v linuxu chodi regulace bez ovladacu...

@bluealf: Souhlasím s váma měl jsem mx 510 518 a super. Nemůžu si ji vynachválit. Jen mi v testu chybý Logitech

@bluealf: ano regulace jde ale 518 ma vyssi dpi ktere bez ovladacu nelze snizit i kdyz jsem vsude nastavil nejnizsi senzitivitu porad to bylo dost rychle

@osprey: Mohl byste to prosim trochu upresnit? Ja bez ovladacu mohu skakat mezi 400, 800 a 1600 dpi, takze opravdu nevidim problem...

G3

no a co my chudaci levaci? zatim jedu na laser logitech g3, ale co pak... :)

Asi mazec

asi mazec

Optická myš vs. laserová myš a životnost

Dobrý den,doufám, že to nebylo někde v článku vystihnuto také, ale obecně je podle mě kvalitní optický senzor stále lepší než laserový. Co jsem měl možnost porovnat, tak průměrný optický senzor na myších okolo 500,-Kč je o mnoho kvalitnější než průměrný laserový senzor na stejně drahých myších. Samozřejmě Vyjímka potvrzuje pravidlo a laserová Razer Lachesis je dle mého názoru i testů opravu excelentní. Osobně nemám rád těžké a velké myši typu MX518 a tak jsem měl ještě před týdnem bezkonkurenční optickou myš v poměru cena/kvalita - Razer Krait. Bohužel každodenní tvrdou práci, ať už herní, nebo ryze wordovskou (pracovní) neustála a levé tlačítko přestalo tlačítkovat. Velmi mě překvapilo, že i taková myš skončila svou fukčnost po 11 měsících, zajímalo by mě tedy, jak jste na tom vy, ostatní. Uklikali jste, a pokud ano, za jak dlouho, svou myš, že nefungovalo levé (u leváků pravé) tlačítko?

@Tomáš Hort: tak tlacitko jsem jeste neuklikal a to jsem vystridal nemalo mysi :) treba v praci jsem mel tri roky Razer Diamondback, delal jsem v CADu, takze dostala fakt zabrat, ted ji mam u druheho kompu doma a je naprosto ok a tlacitak naprosto bez problemu, chodi stejnejako kdyz byla nova, spokojenost.

@IMPULSE: jj ja uz par let jsu verny majitel mysek Logitech ,ale strasne me laka zkusit nakou od Razeru, ktere jsou velkym konkurentem Logitech a taky se mi liby vzhled ,takze az moje soucasna Logitech G9 pujde do lovist tak zkusim nakou od Razeru, tak doufam ze neudelam chybu:-d

@Tomáš Hort: Ja mam Logitech MX518 a neprijde mi, ze by byla nak moc tezka. Mam ji asi dva roky a vsechny tlacitka zatim fungujou a to ji pouzivam i ve hrach (hraval sem FPS strilecky, ae ted uz jen MMORPG - WoW) takze zatez docela slusna...

@Shadow.Specter: jen souhlas, taky mam 2 roky Logitech MX518 a zadne opotrebeny nebo jiny problem,proste jen doporucim ostatnim budoucim uzivatelum

@tomas22: Já jsem "uklikal" Logitech MX Revolution za cca 13 měsíců.
Sice kliká, ale tak jednou ze sedmi stisknutí levého myšítka udělá dvojklik.
Jinak super myš, ale bude putovat na reklamaci.

Recenze

Moc pěkný recenze, mohla tam být i myška značky Razer pač ta do špičky taky patří,ale nefa i tak je to pěkná recenze a těším se na druhou část.Autorovy dávám za 1.

@michal tomastik: Vetsina mysi od Razeru a Logitechu uz zde byla v recenzich.
Tak proc ji psat znovu ?! ;-)
Momentalne tyto firmy zadnou novinku nevypustily.
Ale jinak souhlasim ,ze je Razer pro me "nej" a s Logitechem spicka v progamingu hernich mysi.Tyto mysi jsou sice hezke ,ale senzorove na sve konkurenty nemaji.

@R4YNE8: Dobrý den. Musím trochu nesouhlasit, protože SteelSeries Ikari Laser je velkým konkurentem těchto dvou rivalů.

@Antonín Sikora: Nesouhlasím, logitech nejsou dobré myši. A ten názor mi nikdo nevezme, minimálně sou nekřesťansky drahé a za poloviční cenu nabídne razer stejně, za čtvrtinovou microsoft ještě více - proč kupovat laser, když je na nic? Optika je prostě lepší!

Luxusni mysky

Kazda mys vynikala v jinych vlastnostech... nejvice me nadchla Saitek Cyborg Mouse, hlavne to jeji nastaveni velikosti mysi. To muze byt velke plus pro velke ruce :)...taktez jsem mi zamlouva Raptor-Gaming M3 Platinum Laser Gaming Mouse a jeji nastaveni kabelu do stran...Jinak recenze je povedena...tesim se na 2.dil

@Carlosos: Třeba atm taky budou myši od firmy A4Tech.

@Plojhy0: souhlasim, A4Tech jsou paradni mysky s dobrym senzorem za velmi nizkou cenu a vhodne na hrani her

@tomas22: a4tech jsou nejlepsi mysi ... uz jsem par mysi mel ale vsechny po pul roce - roce nejak blbli ... to co mam ted A4tech vubec .. mam ji 2 roky a jsem maximalne spokojen, takze pro me, je jasny vitez A4tech

@kolii: uz mam 3ti A4tech a jsem naprosto spokojen

@Plojhy0: A4tech jsou podle mě nejlepší myši poměr cena/výkon a kvalita není vůbec špatná,kupovali jsme ji 3 kámoši každý jiný typ a po půl roce nikdo nemá vůbec žádné problémy(vím není to tak dlouhí doba,ale nebudu čekat další půl rok abych to moch napsat)

@Carlosos: Dobrý den, taktéž se mi nejvíce líbí Saitek Cyborg Mouse.

@Zdenek Pechar: jj uz z nazvu se tato myska "natahuje" jak robot, rad bych si ji vyzkousel jak padne do ruky

Display zespod?

Má display ze spod myši vůbec nějaké využití? Mě to připadá dost nepraktické myš otáčet abych viděl jaký má profil. Přijde mi i jednodušší volit profily ze softarového prostředí- tzn. myší najet na monitoru na nějaký program, který to má na starosti a profil přepnout.

@dr6se2: Dobrý den. Chtěl bych vidět, jak byste při online hře přeskakoval ze hry do Windows, abyste přepl profil myši. LCD display je dle mého názoru dobrá věc. Není určen jen na informace o profilu, ale také k nastavení hodnoty cpi přímo na myši a to nejen po stovkách, ale jednotkách. Samozřejmě pokud vám připadá praktičtější nastavovat myš pomocí softwaru, je to jen na vás.

@Antonín Sikora: Chtěl bych vás vidět, jak si při hraní vůbec měníte profil myši. Normální člověk víc tlačítek nevyužije, od toho je klávesnice, pravá ruka se musí soustředit na aimování... Jedině ve strategiích, a to snad víte který profil máte zvolený a který následuje ne?

Asi chybička...

... nebo moje neznalost, ale mám pocit, že se autor asi tak v polovině článku začal upisovat z dpi na cpi. Správně je dpi, ne? Jinak moc pěkný článek a tším se na druhou čst, kde bude i A4tech XL-740K.

@Blood0010: Dobrý den. Myslel jsem si, že někdo tuhle připomínku namítne. Chyba to rozhodně není. Hodnota cpi je řekněmě, přesnější než dpi. U myší s cpi hodnotami můžeme měnit hodnotu cislivosti po 1cpi. Což znamená, že u myši SteelSeries Ikari Laser lze nastavit hodnotu cpi od 1 do 3200.

@Antonín Sikora: Aha, tak to se omlouvám, zdálo se mi to jako chyba a hned jsem moudřejší. Děkuju.Kdy bude druhý díl článku?

@Blood0010: Dobry den. Druhá část recenze by měla byt zveřejněna maximálně do konce týdne.

@Antonín Sikora: Dobrý den,musím reagovat na vysvětlení rozdílu mezi "dpi" a "cpi". Cpi není přesnější než dpi, neb je to jedno a to samé, pouze jinak pojmenované. Dpi je "dots per inch" a cpi je "counter per inch". Asi nejlépe popsané je to v FAQ (nejčastější zodpovězené otázky) přímo u výrobce:Q: I'm confused. You use the term CPI (counter per inch) but every other mouse manufacturer uses DPI (dots per inch). Why can't you just use the recognized term?A: DPI is an expression from the printing world and has nothing to do with mouse movement. DPI is meant to describe that for one inch of distance you move your mouse on any surface, the equivalent number of counts are sent to the PC - resulting in movement on your screen. CPI is the correct term for this as it actually is consistent with what you seek to describe with the abbreviation.Shrnutí pro neangličtináře: Pojem DPI pochází ze světa tiskáren, kde značí počet bodů na určitou plochu, ale nemá nic společného s oblastí počítačových myší. CPI je správný název pro počet snímaných bodů na danou plochu u počítačové myši.

A co Logitech

nevim proc neni zarazen Logitech G9, zajimalo by me jak by si vedla s konkurenci zejmena oproti nakemu drazsimu Razoru dekuji za pripadne zarazeni do testu

@tomas22: Možná proto, že to tu už bylo. Stačí jen trošku hledat: http://www.czechcomputer.cz/art_doc-C48F0F3A0D8DC53AC125739F0031536D.html

@Fenris: Dobrý den,nevím, proč jste za výstižnou a správnou odpověď dostal od některého z uživatelů "nepřínosné" hodnocení. Děkuji za nalezení nepříliš starého odkazu na test herních myší Habu, DeathAdder, G5 a G9.

@Tomáš Hort: to ja taky nevim proc jsem nedostal jen kladne hlasy za dobrou otazku, ale asi tusim , protoze nekteri uzivatele jen klikaj na "neprinosne" a ani si nectou co odklikavaj a pak to tak dopada(rekl jsem to narovinu)

@tomas22: Dobrý den. Logitech nebyl zařazen do testu, protože nemá ani dnes co nového nabídnout v oblasti Laserových myší. G9 už byla testována před více jak půl rokem. Mohl jsem ji zařadit, protože Logitech G9 sám vlastním, ale bylo by to zbytečné.

@Antonín Sikora: Ale má :), co nevidět bude myš MX1100, v CZC už jí prý chystají.

@Vladimir Harkonen: Dobrý den. Jenže test už je kompletní a proto si musíme všichni počkat na zástupce Logitechu v dalších recenzích.

@Antonín Sikora: To taky nebyla reakce na to, aby jste jí zařadil do testu, ale na "protože nemá ani dnes co nového nabídnout v oblasti Laserových myší." :)

@Vladimir Harkonen: Dobrý den. A taky, že mám pravdu. V nabídce CZC ještě očekávanou novinku nevidím. Ale chápu, jak jste to myslel. Možná v blízké budoucnosti uvidíme zde souboj Titánů. Tím myslím Logitech, Razer a Microsoft. Na to si budeme ale muset ještě nejaký pátek počkat.

@Antonín Sikora: Já se s Vámi nepřu, jestli máte nebo nemáte pravdu. CZC myš do nabídky připravuje, to jsem také napsal, nikdo netvrdil že je na webu. Stačí si zavolat nebo napsat do CZC, řeknou Vám i cenu ;)

A stejne je nejlepsi neco levneho

po mnoha hokusech a pokusech s myskama jako Logitech LX7, MX Revolution nebo MX400 ( tu ted pouzivam na praci ) as po Microsoftku NWL 6000 sem zjistil ze na hry me nejvice vyhovuje Logitech S96 za cca 130 korunek + v druhe ruce Space navigator popripade klavesnice G100 pro strategie :)

@Shap: to je zajímavý, já používám poměrmě starýho geniusa a taky mě nikdy nezklamal.. takže dávat tísíce za myš je podle mě blbost.. Brácha závodně psal na PC klávesnici (na MS v Římě byl desátý Teda že psal bez těsnopisu) a používal klávesnici asi za 25O kč, později Logitecha za asi 500 která nám oběma slouží asi 5 let bez nejmenšího problému.. Tak proč dávat víc??

@kinmen: mam podobny nazor. Naco davat viac? Ale zase na druhej strane, ak clovek drzi mys v ruke 8 a viac hodin denne tak ta ergonomia je viacmenej nutna a kvalitna ergonomia a pohodlie = vyssia cena.

@kikloop: No ne vždy, třeba mě úplně vyhovuje ergonomie myši A4tech X7 XL-750BK, a to je to myška za 500,-.

@Miloš Kalina: souhlasim,za tu cenu je to prostě paráda

@kikloop: Ergonomie je skvela, do okamziku, nez ji zacnou delat jenom na jednu standartni ruku.

@kikloop: To je pravda,a u těch dražších myší taky bývají více tlačítek, které se vám některých hrách mohou hodit,nastavíte na ně různý fce.např.UT2K4 nastavil jsem si půlku zbraní na myš a nemusím jezdit koleček přes všechny můj názor.

@michal tomastik: Pokud nejsi blázen do hraní, bude ti stačit levnější myš, a4tech x750bf máš za 400, 5 tlačítek, 2500dpi, laser...pohodička za ty prachy..:)

@Shap: Naprosto souhlasim. Laserove mysi sou na tom ale stejne bidne - je to mytus ze sou lepsi nez opticke. Mel sem a4tech X-750, trust predator za par slupek byl lepsi a ted hraju na intellimouse za 240 a ktejaka cybersnipa za 1600 ale i razery (krome deathadderu, to je dobra mys - a hle, ona je opticka) si neskrtaji...
Podivejte se na profily top hracu na sk-gaming.com - vetsina z nich ma mysi od microsoftu (MSIE 1.1, 1.1SE je vubec nejlepsi mys co kdy byla, 3.0), razer deathadder nebo SS ikari optical... :)

Kdy bude pokračování recenze????

Dobrý den velmi by mě zajímalo kdy bude 2.část recenze velmi se na ni těším hlavně na myš od firmy MSI nevím co je to za tip ale chci si ji rozhodně pořídit hodně dlouho už o ní přemýšlím

@alho: Dobrý den. Očekávám, že druhá část recenze bude vydána ještě dnes. Ale bohužel to nemohu slíbit.

@alho: No myslím si že s touto recenzí mohli počkat až po prázdninách.Je vcelku užitečná ale plno lidí je na dovolených a pochybuju že chodí na stránky CZC.

@maskr: tak ja se na tu recenzi tesim uz od vydani 1.casti.Tak uz by konecne mohla vyjit

@k3rb3r0s: to není fér,ojdedu na týden pryč a budu si muset na ten A4tech počkat,ale jak to tam nebude ani v pátek,tak to buduu naštvaný.Teda jenom trochu,protože můžu být rád že o prázdinách se vám chce něco dělat,
díkyCZC

@maskr: Ale to si nevybereš. Mimo prázdniny jde zase říct, že si málokdo najde čas mezi prací, aby koukal na CZC. Mě více vyhovuje ten prázdninový režim, protože spousta lidí pracuje tak jako tak a těch pár, co jsou zrovna v tomhle týdnu na dovolené, si toho buď nevšimnou, nebo si prolezou tyhle novinky celý. No a kruci, už to vydejte. Strašně se těším už jen na fotogalerii k A4tech XL-740 a celou recenzi vůbec. Naposledy jsem byl takhle nadrženej na recenzi před vydáním HD4850 :)

@Blood0010: tak jsem neodolal a dneska jsem si dovezl toho A4Techa domu a musim rict ze je docela slusny jen mi trochu nesedi ale to je o zvyku.jinak sd plnou nalozi zavazicek ja ta mys dost tezka ,ale kdyz tam nejsou tak je zase pekne lehounka

Cyborg

hale lidi chci jen rict jak se tu zmynuje u saitek cyborg mouse nic neni tezky nainstalovat! staci si stahnout na internetu net.framework 2.0 a pak uz to beha vsechno jak ma ;) je to vyborna mys jen si staci zvyknout na tvar a pak uz je to parada :-) mam ji a doporucuju vam ji vsem ;)

@dewil911: jak vychazi to 4-cestny tlacitko na palci jak se ovlada? pohodlne?

@BOB_COP: jo taky ji mam a mužu jenom doporučit jo a to 4cestny tlačítko je OK

Máš něco na srdci?

100% GEEKsměs bez elektroniky 100% GEEKsměs bez elektroniky
nahoru