Přejít na obsah [o] Přejít na navigaci [n] Přejít na vyhledávání [v] Přihlásit se
Hlavička
Sexuální obtěžování a diskriminace žen? Vedení Activision Blizzardu se mění

Sexuální obtěžování a diskriminace žen? Vedení Activision Blizzardu se mění

Události
Brašna Overwatch - Logo_941892389
Brašna Overwatch - Logo
826 Kč 999 Kč
Kšiltovka Overwatch - Tokidoki_1976473569
Kšiltovka Overwatch - Tokidoki
Produkt není určen k prodeji.
Klíčenka Overwatch - Winston_130685298
Klíčenka Overwatch - Winston
Produkt není určen k prodeji.
Tony Hawks Pro Skater 1 + 2 (Xbox ONE)_1320434815
Tony Hawks Pro Skater 1 + 2 (Xbox ONE)
Produkt není určen k prodeji.
Tony Hawks Pro Skater 1 + 2 (PS4)_521237026
Tony Hawks Pro Skater 1 + 2 (PS4)
Produkt není určen k prodeji.
autor: Stanislav Holý

Vydavatelstvím Activision Blizzard už třetím týdnem otřásá kauza, která vyvrcholila až žalobou od státu Kalifornie. Důvodem má být sexuální obtěžování na pracovišti stejně jako diskriminace žen. Kvůli tomu patrně i nyní odstoupil prezident podniku J. Allen Brack.

Hned na úvod se sluší zmínit, že oficiálně není Brack s celým skandálem nijak osobně spojován. Zda vyvodil osobní odpovědnost za své podřízení či zda nemá také svědomí čisté, ukáže patrně až probíhající vyšetřování.

Do očí je nicméně bijící to, že Activision Blizzard se neloučí se svým prezidentem zrovna dvakrát lichotivě. Vydavatelství totiž vydalo tiskovou zprávu o změně ve vedení, která se prakticky celá věnuje jen dvěma novým tvářím, které nyní budou stát u kormidla.

„S okamžitou platností byli Jen Oneal a Mike Ybarra jmenováni prezidenty společnosti Blizzard, oba budou zodpovídat za rozvoj a provoz celé společnosti. Jde o lídry s velkým charakterem, kteří jsou hluboce odhodláni zajistit co nejinspirativnější a nejpřívětivější prostředí pro tvůrčí práci,“ stojí v tiskové zprávě.

 

Teprve až v samotném závěru je krátce zmíněn odchod J. Allana Bracka, a to navíc jen v souvislosti s tím, že ho nahrazují právě Jen Oneal a Mike Ybarra. Brack se prý rozhodl „hledat nové pracovní příležitosti“. Prezidentem Activision Blizzardu byl přitom Brack už od října 2018, předním vedl společnost dlouhé roky Mike Morhaime.

Vydavatelství, které stojí za hrami, jako je Call of Duty, Overwatch či Tony Hawk, bylo zažalováno kvůli „dlouhodobému obtěžování a zneužívání žen na pracovišti“. V žalobě se uvádí, že ženy jsou na pracovišti obtěžovány a diskriminovány. Musí například snášet sexuální vtípky od svých kolegů, případě poslouchat žerty pojednávající o jejich tělech či znásilnění. Řada mužských zaměstnanců naopak chodí do práce s kocovinou, případně hrají dlouhé hodiny v pracovní době hry a své povinnosti delegují na zaměstnankyně. Úřadu také vadí, že ženy obsazují jen hrstku vedoucích pozic a že jejich povýšení a odměňování bývá velmi sporadické.

Všechny tyto problémy vyvrcholili minulý týden ve středu, kdy se podstatná část zaměstnanců rozhodla vyhlásit čtyřhodinovou stávku. „Naším cílem je dosáhnout lepších podmínek pro zaměstnance, zejména ženy, ale také další skupiny, které jsou znevažovány,“ uvedli protestující zaměstnanci v otevřeném prohlášení. Stávkovat se rozhodli přímo u hlavní brány kampusu své společnosti, následně se pak vydali na protestní procházku parkem.

Omlouváme se, popis obrázku chybí.

Omlouváme se, popis obrázku chybí.

 

Názory ostatních Geeků (2)

avatar

Logika článku

dohnalek.pavel 5. 8. 2021 20:13

A nepoučili se... A nemyslím Blizzard.

avatar Ověřený GEEK - level 3
BERNADIC Ověřený GEEK 6. 8. 2021 7:02

@dohnalek.pavel: Oni se popravdě nepoučili ani ti druzí, když se člověk koukne na to, kdo má danou situaci začít řešit :-D

Máš něco na srdci?

nahoru