Přejít na obsah [o] Přejít na navigaci [n] Přejít na vyhledávání [v] Přihlásit se
Situace houstne. Facebook spustil konkurenci TikToku Události

Situace houstne. Facebook spustil konkurenci TikToku

autor: Petr Kirs
Společnost Facebook spustila na americkém trhu novou službu zvanou Reels, jde o přímého konkurenta slavného TikToku. Největší sociální síť na světě přichází s touto novinkou v době, kdy situace okolo TikToku v USA velmi houstne.

Služba Reels není žádná žhavá novinka, jak by se mohlo na první pohled zdát. První testovací verzi spustil Facebook v Brazílii totiž již v roce 2018. Následovaly dokonce již i test ve Francii, Německu či Indii. Se vstupem na americký trh však největší sociální síť na světě stále otálela. A není se čemu divit, TikTok je totiž zdatný konkurent, v USA dokonce tato video služba již předběhla v počtu uživatelů Snapchat a Instagram.

Nyní to vypadá, že šéf Facebooku Mark Zuckerberg nemohl lepší datum startu ani vymyslet. TikTok totiž zažívá v USA těžké časy. Americký prezident Donald Trump totiž proti čínské službě již delší dobu vystupuje s tím, že „šmíruje Američany a posílá jejich data na čínské servery“. I proto hlava USA usiluje o zákaz TikToku na území USA. Tamní senát dokonce již zavedení zákazu tento týden podpořil.

Omlouváme se, popis obrázku chybí.

Ukázka Facebook Reels

 

Reels tak přichází v době, kdy velká část Američanů bude hledat za TikTok náhradu. TikTok by se dal charakterizovat jako Twitter, akorát prim nehrají krátké zprávy, ale krátká videa.  Drtivá většina nahrávek má totiž délku od tří do 60 sekund. Všechny nahrávky se zobrazují uživatelům ve feedu a přehrávají se jedna za druhou. Může se vám to zdát jako nesmysl, ale někteří uživatelé jsou schopni u této sociální sítě vydržet dlouhé hodiny každý den.

Reels funguje na podobném principu jako TikTok, prim tedy u služby od Facebooku hrají krátká videa. Sluší se také připomenout, že Facebook není jediný, kdo chce proti rostoucí popularitě TikToku bojovat. Vlastní službu založenou na krátkých videích zvanou YouTube Shorts chystá také Google. Ta ale vyjde patrně nejdříve až před Vánocemi.

Situace okolo nejrůznějších video služeb tedy začíná být velmi dramatická. O to víc, že po aktivitách TikToku mimo území Číny pokukuje americký Microsoft. Zda akvizice skutečně klapne, je ale ve hvězdách. Peking se totiž nestaví k celému obchodu kladně, jak upozornila tamní státem ovládaná média.

Omlouváme se, popis obrázku chybí.

Aplikace TikTok

Názory ostatních Geeků

Zatím nikdo nepřispěl do diskuze.

Máš něco na srdci?

nahoru