Přejít na obsah [o] Přejít na navigaci [n] Přejít na vyhledávání [v] Přihlásit se
Slavný Razr je zpět. Motorola má nové véčko s ohybným displejem Události

Slavný Razr je zpět. Motorola má nové véčko s ohybným displejem

autor: Karel Dvořák
Další společností, která se bude snažit lákat na vlastní chytrý telefon s ohybným displejem, bude Motorola. Prvotina tohoto výrobce nesoucí slavné jméno Razr, je navíc reinkarnací slavného véčkového designu a vše nasvědčuje tomu, že půjde o jeden z nejhezčích telefonů současnosti.  

Uspět se skládacími smartphony, které mají ohebné displeje, se snaží hned několik výrobců – například Samsung či Huawei. Koneckonců model Galaxy Fold od prvního zmiňovaného podniku jsme měli možnost již vyzkoušet.

Nová Motorola Razr v akci

 

Má dva displeje

O své místo pod sluncem se nyní bude snažit také Motorola, která patřila k nejúspěšnějším prodejcům mobilů ještě v éře tlačítkových přístrojů. Proslavila se především řadou Razr, pro kterou byla typická velmi tenká véčková konstrukce. A stejný koncept oživuje podnik i nyní – pochopitelně ale v modernějším hávu, se dvěma dotykovými displeji a operačním systémem Android.

Nová Motorola Razr má hlavní displej skládací, OLED panel s úhlopříčkou 6,2 palce se ukrývá uvnitř véčkové konstrukce. Dotyková obrazovka má rozlišení 2142 x 876 obrazových bodů a poměr stran 21:9. Výrobce se netají tím, že vyrobit takto tenkou konstrukci i s ohebnou obrazovkou byla opravdu velká výzva.

Omlouváme se, popis obrázku chybí.

Motorola Razr

 

„Navrhli jsme průmyslově první, patentem chráněný pant bez mezery, který umožňuje, aby zůstaly obě strany přizpůsobeného polymerového flexibilního zobrazovacího systému po zavření dokonale zarovnané a chrání displej před úlomky a prachem; antény jsme přepracovali tak, aby se vešly do prostoru dvakrát menšího jako stávající smartphony; zařízení jsme pokryli vrstvou, která je odolná vůči vodě a poskytuje ochranu proti postříkání,“ pochlubili se zástupci společnosti.

Přístroj má k dispozici ještě druhou obrazovku, která je označována jako náhledová – to abyste nemuseli neustále rozevírat a zase zavírat telefon jen kvůli tomu, abyste zjistili, kolik je hodin. Jde opět o OLED displej, který má úhlopříčku 2,7 palce a rozlišení 800 x 600 pixelů. Na této obrazovce můžete uskutečňovat hovory, odpovědět na zprávy, platit klepnutím, ovládat hudbu, dělat úžasné selfie, používat Google asistenta a přistupovat k přizpůsobeným nastavením, jako je například zapnutí nebo vypnutí Bluetooth, Wi-Fi, hotspotu a dalších.

Omlouváme se, popis obrázku chybí.

Motorola Razr

 

Výkonu je tak akorát

Výkon novinky udává procesor Snapdragon 710 při frekvenci až 2,2 GHz společně s grafickým adaptérem Adreno 616. Do vínku dostal přístroj dále 6 GB operační paměti a 128GB úložiště. Fotoaparát nabízí rozlišení 16 MPx a světelnost f/1.7, nechybí ani čtečka otisků prstů, USB-C rozhraní či bezdrátové adaptéry WiFi a Bluetooth. Akumulátor má kapacitu 2510 mAh.

Nová Motorola Razr by měla být dostupná v průběhu prosince na vybraných trzích v celé Evropě. Zda mezi nimi bude také Česká republika, není zatím jasné. Otazník visí i nad případnou pořizovací cenou.

Omlouváme se, popis obrázku chybí.

Motorola Razr

Názory ostatních Geeků (5)

zemanart ZEM

1500 USD

zemanart 15. 11. 2019 14:35

u nás ještě více klasicky, takže zase nesmysl, i poloviční cena je na tu spec. moc...

avatar
hrzi0 16. 11. 2019 19:46

@zemanart: Zde jde především o nostalgii a vzhledem k tomu že tento mobilní telefon disponuje dvěma displeji a z toho je jeden ohebný tak se mi tato cenovka zdá celkem pochopitelná... a už jen tím Motorola ukazuje že tento model není určen každému :D

zemanart ZEM
zemanart 19. 11. 2019 11:20

@hrzi0: narážíte očividně na cenu že pro socky to není, ale i kdyby to stálo 5tku tak to také pro každého není, resp. pro skoro žádného klasického adroidího uživatele... tady ten elitismus vyháněný cenou je jenom k smíchu... vždycky budou ti co si koupí třeba jabko jenom aby se zařadili do specifické sociální vrstvy a někteří si to ani neuvědomují. Celé je to takové smutné i úsměvné najednou no.

zemanart ZEM
zemanart 19. 11. 2019 11:24

@hrzi0: mně se líbílo že razer na to šel správně, že konečne někdo vyrobí skládací telefon co dává smysl, ale tou cenou to zatím zabil, já vím že novinka a exlusivita atp kecy... ale to mne vůbec jako uživatele nezajímá, šel jsme po tom jako po účelovce, což zatím do té skupiny nepatří, tj celé.

sv10 SV1

Cena

sv10 20. 11. 2019 17:17

Dobrý den a cena prosím?

Máš něco na srdci?

nahoru