Přejít na obsah [o] Přejít na navigaci [n] Přejít na vyhledávání [v] Přihlásit se
Hlavička

smart home

 • Obojek i lokátor. Co umí chytří pomocníci pro domácí mazlíčky

  autor: Stanislav Holý

  Nositelná elektronika bývá zpravidla výsadou lidí, stále častěji se však můžeme setkat také s chytrými pomocníky určenými pro naše čtyřnohé miláčky. Ty se zpravidla starají o jejich bezpečí, neboť monitorují jejich pohyb. Existují ale také daleko sofistikovanější modely…

 • Spánkové fáze jako nezapomenutelná vzpomínka. Otec je proměnil v umělecké dílo

  autor: Stanislav Holý

  Díky chytré elektronice se dá v dnešní době monitorovat kde co, samozřejmě i spánek. A právě na spánkovou aktivitu své malé ratolesti se zaměřil technický nadšenec Seung Lee, který analytická data nakonec proměnil v umělecké dílo – v ručně vyšívanou deku.

 • Na čištění zubů chytře. S mobilem v ruce

  autor: Karel Dvořák

  Chytré v dnešní době rozhodně nejsou pouze telefony, ale například i kartáčky. Připojit se totiž dají klidně i ke smartphonu. K čemu je to dobré v praxi si ukážeme v řádcích níže.

 • Není kolo jako kolo. Co umí elektrické modely?

  autor: Petr Kirs

  Vzrůstající popularitě se těší kola s elektrickým pohonem. Jednotlivé modely se od sebe nicméně dramaticky liší, jak si ukážeme v řádcích níže. Poradíme také, podle čeho vybírat ideální model pro různé typy jezdců.

 • Děti zabaví roboti i miniboti. A naučí je programovat

  autor: Petr Kirs

  Dávno jsou pryč doby, kdy děti byly odkázané pouze na autíčka a panenky. V dnešní době si mohou pořídit celou řadu inteligentních hraček, jako jsou roboti a miniboti. Ti je dokonce mohou naučit základy programování.

 • 100% GEEKsměs bez elektroniky
 • Fenomén zvaný nositelná elektronika. Chytré hodinky a fitness náramky v hlavní roli

  autor: Karel Dvořák

  Nositelná elektronika je bezesporu fenoménem dnešní doby. A není se čemu divit, tato miniaturní elektronická zařízení toho umí opravdu hodně. Dnes se zaměříme na dvě nejpopulárnější kategorie – chytré hodinky a fitness náramky.

 • Není dron jako dron. Jak se v nabídce vyznat?

  autor: Saša Ševčík

  Nabídka dronů je opravdu široká. Objevují se v ní totiž základní modely určené pro ty nejmenší jedince, stejně jako profesionální bezpilotní letouny, se kterými je možné natáčet již velmi profesionální videa ve vysokém rozlišení.

 • Kdo to zvoní? Žádná návštěva vás nepřekvapí

  autor: Petr Kirs

  Zařízení z kategorie chytré domácnosti nás stále nepřestávají překvapovat. Výrobci totiž vylepšují i přístroje, u kterých se na první pohled již nic lepšího vymyslet nedá. Příkladem jsou i chytré zvonky, na které se dnes podíváme trochu blíže.

 • Efektní přeprava ve městě? Pomohou elektrické koloběžky

  autor: Petr Kirs

  Čím dál tím více lidí řeší, jak se efektivně a v ideálním případě také bez zbytečného čekání v kolonách pohybovat ve městě. Ideálním řešením mohou být elektrické koloběžky. Ty mají ale vcelku své přednosti i nedostatky.

 • Dejte průchod fantazii. S 3D perem

  autor: Stanislav Holý

  V dnešním článku dáme průchod fantazii. Společně se totiž podíváme na to, jak fungují 3D pera. S nimi je možné vytvořit celou řadu zajímavých uměleckých děl. A nutno podotknout, že to zvládnou i ti nejmenší jedinci.

nahoru