Přejít na obsah [o] Přejít na navigaci [n] Přejít na vyhledávání [v] Přihlásit se
Smartphone zabezpečený jako trezor, viry nebudou mít žádnou šanci Návody
ESET Mobile Security 2 pro 1 zařízení na 1 rok
ESET Mobile Security 2 pro 1 zařízení na 1 rok
239 Kč 289 Kč

Smartphone zabezpečený jako trezor, viry nebudou mít žádnou šanci

Chytré telefony, potažmo počítačové tablety, jsou v dnešní době bez nadsázky lovnou zvěří. Cílí na ně totiž velmi často kyberzločinci a také nejrůznější viry. Poradíme, jak můžete své zařízení chránit.

Nedávná analýza antivirové společnosti ESET prozradila, že chytré telefony chrání před útoky škodlivých programů jen zhruba polovina českých uživatelů. Přitom právě smartphony bývají nejčastěji používaným zařízením pro přístup k internetu, kde záškodníci číhají nejčastěji.

 

Počet hrozeb neustále roste

Malý podíl chráněných mobilů ostře kontrastuje s růstem kybernetických hrozeb zacílených na tablety a chytré mobilní telefony. Jde například o vyděračské aplikace a trojské koně zaměřené na operační systém Android.

Omlouváme se, popis obrázku chybí.

Na mobilní telefony se zaměřují počítačoví piráti stále častěji

 

S ohledem na výše uvedené patrně není potřeba zdůrazňovat, že zabezpečení smartphonů není radno podceňovat. Bez antiviru tak nemá běžný uživatel prakticky žádnou šanci si všimnout, že byl jeho přístroj infikován. Každý tablet a chytrý telefon a pochopitelně také počítač by tak měl být vybaven bezpečnostním softwarem, který bude všechny hrozby neustále hlídat.

Antivirus by měl být samozřejmostí i na klasických počítačích. Sluší se nicméně podotknout, že nezvané návštěvníky dokážou v počítači nebo mobilu odhalit speciální programy. Jde například o aplikace, které se soustředí pouze na špionážní software a hledání trojských koňů.

 

Aplikace, která hlídá uživateli záda

Velmi schopnou aplikací, která se staví do cesty mobilních virů a dalších útoků, je ESET Mobile Security. Nejde totiž o pouhý antivirus, ale o sofistikovaný nástroj, který toho umí opravdu hodně. Produkt obsahuje antivirus, SMS/MMS Antispam, upozornění v případě krádeže mobilního zařízení, vzdálenou blokaci či smazání dat a GPS lokátor.

Omlouváme se, popis obrázku chybí.

ESET Mobile Security

Omlouváme se, popis obrázku chybí.

ESET Mobile Security

 

Vedle silného antiviru, který ochrání mobilní telefon nebo tablet před všemi typy kybernetických hrozeb včetně vyděračských virů z rodiny ransomwarů díky rezidentní antivirové ochraně, nabízí tento produkt také funkcionalitu Anti-Theft pro nalezení ztraceného zařízení (aktivuje GPS v telefonu na dálku), blokaci smartphonu na dálku prostřednictvím webového portálu nebo vzdálené mazání veškerých dat, aby se k nim zloději nedostali.

Vhod může přijít také zámek aplikací, díky kterému je možné blokovat PIN kódem nebo otiskem prstů spouštění konkrétních aplikací. To se hodí v případě, kdy v telefonu uchováváte důvěrné informace nebo svůj přístroj půjčujete ratolestem či kamarádům.

ESET Mobile Security je vhodný pro operační systém zejména pro Android 2.0 a vyšší, dále pro Symbian a Windows Mobile 5.0, 6.0, 6.1 a 6.5. Licence na tento software můžete pro jedno i více zařízení zakoupit v našem obchodě. Nyní navíc máte u CZC.cz jedinečnou šanci získat licenci na ESET Mobile Security k nákupu nového mobilu na tři měsíce úplně zadarmo.

 

Kam dál?

Chránit chytrý telefon proti nezvaným návštěvníkům je velmi důležité. Stejně tak důležité je ale myslet na odolnost přístrojů proti vodě, prachu a dalším nepříznivým vlivům. Vhod přijdou také nejrůznější pouzdra, kryty, fólie a odolná skla, jak jsme si ukázali v našich speciálech:

Názory ostatních Geeků (2)

avatar Ověřený GEEK - level 3

>>> SEM doplnit Button na mobily v akci <<<

BERNADIC Ověřený GEEK 2. 10. 2018 15:19

;)

Saša Ševčík - CZC SAŠ
Saša Ševčík - CZC 2. 10. 2018 15:43

@BERNADIC: Dobrý den. Chybička se vloudila, je to opravené. Moc díky za upozornění. Hezký den.

Máš něco na srdci?

nahoru