Přejít na obsah [o] Přejít na navigaci [n] Přejít na vyhledávání [v] Přihlásit se
Hlavička
Sony představuje 4K TV pro náročné

Sony představuje 4K TV pro náročné

Produktové tipy
Sony KD-75ZF9 - 189cm_877501507
Sony KD-75ZF9 - 189cm
Produkt není určen k prodeji.
Sony KD-65AF9 - 164cm_1368090923
Sony KD-65AF9 - 164cm
Produkt není určen k prodeji.

Sony představila dvě nové řady 4K HDR televizorů, které budou v rámci řady MASTER Series reprezentovat modely s nejlepším obrazem a funkcemi. AF9 OLED a ZF9 LED sice disponují rozdílnými zobrazovacími technologiemi a jinou cenovkou, přesto mají mnoho společného. Pojďme si je představit.

Inteligentní obraz

Srdcem obou televizí je obrazový procesor X1 Ultimate, který dokáže detekovat a analyzovat každý objekt na obrazovce pomocí technologie Object-based Super Resolution a dosahuje tím výjimečné přesnosti jednotlivých pixelů. Televize si samy dokáží vylepšit jas, detaily a barvy, takže vše, co sledujete, je čisté, jasné a obrazově přesné. Technologie HDR (čili vysoký dynamický rozsah), Hybrid Log-Gamma a Dolby Vision v kombinaci s rozlišením 4K doplňují celý vizuální arzenál.

Omlouváme se, popis obrázku chybí. Omlouváme se, popis obrázku chybí.

Oba modely jsou navrženy v minimalistickém designu s tenkými rámečky, a proto perfektně ladí se stylem každé místnosti. Vybírat můžete z několika velikostí - model AF9 typu OLED nabízí varianty 55 a 65 palců a ZF9 typu LED potom 65 a 75 palců.

Multimediální funkce za jedna

Co se systému týče, běží obě televize na spolehlivém Androidu s plnou podporou streamovacích služeb jako je Netflix a další. Co jistě uvítáte je rychlý přístup k Netflixu díky speciálnímu tlačítku umístěnému přímo na dálkovém ovládání. Další vychytávkou je vylepšené hlasové rozhraní, takže když zrovna nemáte ovladač po ruce, stačí televizi jednoduše oslovit.

Omlouváme se, popis obrázku chybí. Omlouváme se, popis obrázku chybí.

Mistr zvuku

Vyšší model z řady MASTER AF9 OLED je vybaven technologií Acoustic Surface Audio+, což se dá snadno vysvětlit tak, že zvuk doslova vychází z obrazovky. Jak to funguje? Tři reproduktory za obrazovým panelem vibrují a rozechvějí jej, zvuk tak vychází přímo z obrazovky a zároveň se pohybuje spolu s obrazem. Dva subwoofery za televizorem vysílají zvuk do prostoru a umocňují prostorový zážitek. Díky tomu divák slyší vše ze správného místa podle aktuálního dění na obrazovce.

Omlouváme se, popis obrázku chybí.

MASTER Series AF9 v kostce

OLED  televizor s rozlišením 4K UHD (3840 x 2160).

Obraz: Podpora technologií HDR10, HLG a DolbyVision. Obrazový procesor X1 Ultimate. Vylepšení zřetelnosti s technologií 4K X-Reality PRO, Super Resolution založené na objektech a zpracování obrazu pomocí dvou databází. Vylepšení barev s technologií Triluminos, přesné mapování barev, Super Bit Mapping 4K HDR a technologie Live Colour. Vylepšení kontrastu s dynamickým vylepšením kontrastu, funkcí pixel contrast booster a s vylepšení objektů pomocí HDR. Vylepšení pohybu Motionflow XR. Podpora HEVC.

Zvuk: výkon 6x 13 W + 2x 10 W. Technologie Acoustic Surface Audio+. Podpora Dolby Digital, Dolby Digital Plus, Dolby Pulse a Dolby AC-4. DTS digitální prostorový zvuk. Technologie S-Force Front Surround.

Ostatní: OS Android. Uložiště 16 GB. Hlasové vyhledávání. Netflix calibrated.

Možnosti připojení: Wi-Fi, Bluetooth v4.2, připojení k chytrému telefonu (aplikace video a TV SideView, chromecast built-in).

Typ tuneru: DVB-C/T/T2/S/S2.

Dálkový ovladač pro hlasové ovládání.

Energetická třída B.

Chci MASTER Series Sony AF9

Omlouváme se, popis obrázku chybí.

MASTER Series ZF9 v kostce

LED televizor s rozlišením 4K UHD (3840 x 2160).

Obraz: Extra široký pozorovací úhel X-Wide Angle. Podpora HDR10, HLG a DolbyVision. Obrazový procesor X1 Ultimate. Vylepšení zřetelnosti s technologií 4K X-Reality PRO, Super Resolution založené na objektech a zpracování obrazu pomocí dvou databází. Vylepšení barev s technologií Triluminos, přesné mapování barev, Super Bit Mapping 4K HDR a technologie Live Colour. Vylepšení kontrastu s technologií X-Tended Dynamic Range Pro. Vylepšení pohybu X-Motion Clarity. Podpora HEVC.

Zvuk: výkon 2x 10 W. Typ reproduktoru "Bass Reflex". Podpora Dolby Digital, Dolby Digital Plus, Dolby Pulse a Dolby AC-4. DTS digitální prostorový zvuk. Technologie S-Force Front Surround.

OS Android. Uložiště 16 GB. Hlasové vyhledávání. EPG. Teletext. Časovač vypnutí/zapnutí.

Možnosti připojení: Wi-Fi, Bluetooth v4.2, připojení k chytrému telefonu (aplikace video a TV SideView, chromecast built-in). Typ tuneru DVB-C/T/T2/S/S2.

Dálkový ovladač pro hlasové ovládání.

Energetická třída B.

Chci MASTER Series Sony ZF9

Omlouváme se, popis obrázku chybí.

Ohodnoť článek:

Názory ostatních Geeků

Zatím nikdo nepřispěl do diskuze.

Máš něco na srdci?

nahoru