Přejít na obsah [o] Přejít na navigaci [n] Přejít na vyhledávání [v] Přihlásit se
Hlavička
Špičkový fotoaparát a herní displej u mobilu. Češi ale mají smůlu

Špičkový fotoaparát a herní displej u mobilu. Češi ale mají smůlu

Události

Velmi zajímavý smartphone představila společnost Sharp, její nová vlajková loď Aquos R6 totiž spojuje to nejlepší ze světa herních telefonů a fotomobilů. Jedinou vadou na kráse je fakt, že s prodejem v Česku se nepočítá.

Není tomu tak dávno, co se 240Hz displeji chlubily ty nejlepší herní monitory. Přesně takovou obnovovací frekvenci nabídne také 6,67palcová obrazovka modelu Aquos R6.Jde přitom o dynamickou frekvenci, která se mění podle toho, co na displeji zrovna děláme. Pro úplnost dodejme, že rozlišení je WUXGA+, což znamená 2730 x 1260 pixelů.

 

S ohledem na herní displej málokoho překvapí, že telefon pohání špičkový Snapdragon 888, který představuje aktuálně to nejlepší v portfoliu Qualcommu. Tento čip přímo vychází z loňské vlajkové lodi s číselným označením 865. Celkem osm jader je tedy rozděleno na tři části v sestavě 1+3+4. Prim hraje nejvýkonnější jádro Cortex-X1, které je doplněno o trojici výkonných jader Cortex-A78. Zbylá čtyři jádra Cortex-A55 jsou pak úsporná.

Vlajková loď společnosti Sharp dostala do vínku navíc 12 GB operační paměti a 128GB úložiště. Baterie má mimochodem kapacitu 5000 mAh a konstrukce telefonu je odolná proti vodě a prachu. Nechybí ani čtečka otisků prstů, která se ukrývá v displeji.

Omlouváme se, popis obrázku chybí.

 

Velkým lákadlem mají být u modelu Aquos R6 také fotoaparáty. Telefon má na zadní straně 20MPx snímač o velikosti jednoho palce, díky čemuž by měl vynikat při focení ve špatných světelných podmínkách. K tomu dopomáhá i optika od společnosti Leica se světelností f/1,9. Vzadu je pak ještě speciální ToF senzor pro měření hloubky ostrosti.

Žádné další fotoaparáty se kvůli velikosti snímače však na zadní stranu již nevešli. Marně byste tak hledali například širokoúhlý objektiv či teleobjektiv. Přesto by měla být kvalita snímků nadprůměrná, a tak se nestydíme označit novinku za fotomobil. Pro úplnost dodejme, že na přední straně se nachází 12MPx selfie kamera.

Sharp Aquos R6 se zatím nabízí pouze na domovském japonském trhu, a to ještě pouze u operátorů. S prodejem v Česku se tak zatím nepočítá a nic nenasvědčuje tomu, že by se to mělo v dohledné době změnit, což je s ohledem na všechny přednosti nové vlajkové lodi rozhodně škoda.

Omlouváme se, popis obrázku chybí.

 

Ohodnoť článek:

Názory ostatních Geeků

Zatím nikdo nepřispěl do diskuze.

Máš něco na srdci?

nahoru