Přejít na obsah [o] Přejít na navigaci [n] Přejít na vyhledávání [v] Přihlásit se
Hlavička
Stádo krav se v Red Dead Online téměř vymklo kontrole

Stádo krav se v Red Dead Online téměř vymklo kontrole

Události
Oficiální soundtrack Red Dead Redemption 2 na LP_1156598808
Oficiální soundtrack Red Dead Redemption 2 na LP
Produkt není určen k prodeji.
Red Dead Redemption 2 (Xbox ONE)_951889064
Red Dead Redemption 2 (Xbox ONE)
536 Kč 649 Kč
Red Dead Redemption 2 (PS4)_1645653903
Red Dead Redemption 2 (PS4)
908 Kč 1 099 Kč
536 Kč 649 Kč

Být krávou, není snadné. Na vlastní kůži si to zkusili hráči titulu Red Dead Online, kteří se přímo na Divokém západě proměnili na telata, dojnice i jalovce. Trvalo jim hodiny a hodiny, než své ambiciózní plány splnili.

Hned na úvod se sluší zdůraznit, že za normálních okolností Red Dead Online neumožňuje vlastnit nebo chovat dobytek. Velkolepý příběh kravského světa se ale odehrál na soukromém serveru RP server Wild West, který je spravován přímo hráči. A ti určují vcelku pochopitelně vlastní pravidla – každý musí plnit svou roli, aby se vytvářeli nové obchodní cesty a uzavíraly obchody. Používají přitom vlastní nástroje, kromě lopat a seker například i povozy.

Omlouváme se, popis obrázku chybí.

Kravský příběh v Red Dead Online

Omlouváme se, popis obrázku chybí.

Kravský příběh v Red Dead Online

 

Zkraje týdne ale měli administrátoři pro všechny návštěvníky privátního serveru velmi netradiční úkol – museli svou herní postavu vyměnit za kravskou duši. Cílem celé naplánované kooperace bylo převést zvířata z jednoho ranče na druhý ve snaze, aby to působilo co možná nejvíce autentičtěji.

Nejednoho hráče patrně napadne, že zahrát si krávu není vůbec složité. Opak je ale pravdou. Herní nadšenci museli získat zbraně, vozy a překvapivě i nemalé množství dobrovolníků, kteří byli ochotni odmítnout svůj lidský zevnějšek a vyměnit ho za kravský. A ona ani koordinace takového kravského stáda ve hře není vůbec snadná.

Jak upozornil server Polygon, nakonec to trvalo hodiny a hodiny, než se podařilo celý příběh dokončit. Chvílema to přitom vypadalo, že se „stádo vymklo kontrole“. Na více než dvouhodinový stream nabízí Twitch.  

Omlouváme se, popis obrázku chybí.

Kravský příběh v Red Dead Online

Omlouváme se, popis obrázku chybí.

Kravský příběh v Red Dead Online

 

Red Dead Online za stovku

Red Dead Online je možné stahovat prostřednictvím oficiálního obchodu www.rockstargames.com přesně za 137 Kč. Tvůrci nicméně na stránkách avizují, že tato výhodná nabídka bude platit pouze do 15. února. Následně bude možné titul pořídit za plnou cenu, tedy za 549 Kč.

Aktuální nabídka je tedy velmi atraktivní, vzhledem k tomu že původní titul Red Dead Redemption 2 se v obchodech aktuálně prodává za 1799 Kč. Proti ní ale Red Dead Online neobsahuje povedenou příběhovou kampaň, jinak jde prakticky o totožnou hru. Prim nicméně v novince hraje multiplayer, což koneckonců naznačuje už samotný název.

Upoutávka na hru Red Dead Redemption 2

 

Amerika – rok 1899

A o čem Red Dead Redemption 2 vlastně je? 11 let před událostmi Red Dead Redemption začíná konec velké éry Divokého západu. Muži zákona doslova loví zbytky psaneckých gangů. Ti, kteří se nevzdají, pocítí pach nelítostné smrti.

Po zpackané loupeži v městečku Blackwater na západě země, je Arthur Morgan a jeho gang Van der Linde nucen uprchnout co nejdál to půjde. V patách jim však jsou federální agenti a ti nejlepší lovci odměn v celé Severní Americe.

Gang musí krást a bojovat vstříc peripetiím, jež je čekají na cestě po srdci Ameriky. Kvůli rozbrojům a neshodám v samotném gangu, si Arthur musí vybrat mezi svými vlastními ideály a loajalitou vůči parťákům v boji, kteří mu pomohli vzchopit se. Všichni mají ovšem stejný cíl, přežít.

Gameplay ze hry Red Dead Redemption 2

Ohodnoť článek:

Názory ostatních Geeků

Zatím nikdo nepřispěl do diskuze.

Máš něco na srdci?

100% GEEKsměs bez elektroniky 100% GEEKsměs bez elektroniky
nahoru