Přejít na obsah [o] Přejít na navigaci [n] Přejít na vyhledávání [v] Přihlásit se
Staré hry znovu ožívají na konzoli Nintendo Switch. Nechybí legenda Star Fox 2 Události
Nintendo Switch (2019), šedá
Nintendo Switch (2019), šedá
7 843 Kč 9 490 Kč 7 430 Kč 8 990 Kč
Nintendo Switch Lite, tyrkysová
Nintendo Switch Lite, tyrkysová
4 950 Kč 5 990 Kč 4 124 Kč 4 990 Kč

Staré hry znovu ožívají na konzoli Nintendo Switch. Nechybí legenda Star Fox 2

autor: Petr Kirs
Skalní herní fandové, kteří si ještě pamatují legendární tituly z herních konzolí SNES a NES, mohou zajásat. Své oblíbené tituly si totiž budou moci opět zahrát díky službě Nintendo Switch Online na herních konzolích řady Switch.

Patrně nejvýznamnější novinkou je Star Fox 2, dlouho ztracené pokračování Star Fox, které Nintendo vykopalo ze svých archivů pro mini konzoli SNES Classic Edition. Titulů bude samozřejmě ve službě Nintendo Switch Online daleko více, například Super Punch-Out!!, Kirby Super Star a Breath of Fire II.

Přírůstků bude ve službě několik desítek, tvůrci přislíbili celkem 24 her ze SNES a 50 her z NES. První tituly byly přidány už v uplynulých týdnech, kolekce by měla být nicméně kompletní až tento týden – přesně 12. prosince.

Ukázka ze hry Star Fox 2

 

Na doma i na cesty

Konzole ze série Switch jsou k dispozici aktuálně dvě. Vedle hybridního systému Switch je k dispozici také menší model Switch Lite. Alespoň v rychlosti připomeňme, jak oba modely fungují.

Pro hraní u televize je určena dokovací stanice, prostřednictvím které se konzole Switch propojuje s velkoformátovou obrazovkou. Jedním ladným pohybem je však možné tenkou konzoli vyjmout a používat na cestách. Tím se aktivuje zabudovaná obrazovka přímo na kapesním zařízení.

Omlouváme se, popis obrázku chybí.

Původní model Nintendo Switch

 

Switch je tedy bez nadsázky herní tablet s 6,2palcovým displejem a rozlišením 720p, který si můžete vzít kamkoliv s sebou. Srdcem konzole je procesor Tegra společnosti NVIDIA s integrovanou grafikou. Zabudovaný akumulátor by měl na cestách vydržet pracovat zhruba šest hodin. K televizoru je přístroj možné zapojit prostřednictvím portu HDMI, pro nabíjení pak bylo zvoleno univerzální rozhraní USB-C.

Verze Switch Lite přistupuje k celé problematice odlišně. Ovladače jsou přidělány napevno, neboť oddělávat je nedává smysl. Přístroj není určen pro hraní u televizoru, ale na cestách. Odlehčený model sází na 5,5palcovou obrazovku, díky které je menší a lehčí. Vylepšena byla podle výrobce výdrž baterie.

Omlouváme se, popis obrázku chybí.

Konzole Switch Lite

Názory ostatních Geeků

Zatím nikdo nepřispěl do diskuze.

Máš něco na srdci?

nahoru