Přejít na obsah [o] Přejít na navigaci [n] Přejít na vyhledávání [v] Přihlásit se
Hlavička
Stařičký Game Boy dovede těžit bitcoiny. Moc si s ním ale nevyděláte

Stařičký Game Boy dovede těžit bitcoiny. Moc si s ním ale nevyděláte

Události
Raspberry Pi Pico jednočipový počítač_301398272
Raspberry Pi Pico jednočipový počítač
181 Kč 219 Kč
Ledger Nano X Onyx Black, hardwarová peněženka na kryptoměny_1408348228
Ledger Nano X Onyx Black, hardwarová peněženka na kryptoměny
3 207 Kč 3 880 Kč

Těžba kryptoměn je fenoménem dnešní doby, což je bohužel také jeden z důvodů, proč je na celém trhu akutní nedostatek grafických karet určených pro hráče. K těžbě nicméně ten nejmodernější hardware nepotřebujete, využít k ní můžete dokonce i stařičký Game Boy.

Přesně to totiž udělal YouTuber vystupující pod jménem Stacksmashing. Ten vzal starý Nintedo Game Boy, připojil ho prostřednictvím miniaturního počítače Raspberry Pi Pico k internetu a v jednom ze svých nejnovějších videí ukázal, že na něm skutečně může těžit bitcoiny.

Jak se těží bitcoiny na kapesní konzoli Game Boy?

 

Zběhlejší uživatelé nyní patrně zbystří. Budou totiž vědět, že k těžbě kryptoměn se běžně používá ten nejvýkonnější hardware na trhu, například již zmiňované gamingové grafiky. Majitelé rigů se prostřednictvím nich snaží dosáhnout co možná nejvyššího výkonu při zachování rozumné spotřeby.

Patrně nikdo tak nemůže očekávat, že by s 30 let starou kapesní konzolí udělal díru do světa. Game Boy totiž dovede těžit pouze rychlostí 0,8 hash za sekundu. I kdybyste takových konzolí měli tisíc, o žádné efektivní těžbě se mluvit rozhodně nedá. V tomto případě jde spíše o kuriozitu, která má prostě jen ukázat, že to jde. Pokud vás technická stránka zajímá více, doporučujeme shlédnout video výše, kde je celý proces těžby na kapesní konzoli pečlivě zdokumentován.

Pro představu o tom, jak velmi nízký výkon dnešní optikou Game Boy nabízí, si dovolíme malé srovnání. Běžný hardware určený pro těžbu je klidně i 125miliardkrát rychlejší. Na kapesní konzoli byste tak těžili jeden bitcoin po dobu několika kvardrilionů let.

Mining na CZC.cz

 

Ohodnoť článek:

Názory ostatních Geeků

Zatím nikdo nepřispěl do diskuze.

Máš něco na srdci?

100% GEEKsměs bez elektroniky 100% GEEKsměs bez elektroniky
nahoru