Přejít na obsah [o] Přejít na navigaci [n] Přejít na vyhledávání [v] Přihlásit se
SteelSeries Sensei Ten – návrat legendy [GEEK testuje] Recenze
SteelSeries Sensei Ten  + Nakupte alespoň za 2 000 Kč a získejte 100Kč slevový kód na LEGO (kombinovatelný, max. 1ks/objednávku)
SteelSeries Sensei Ten
1 645 Kč 1 990 Kč 1 479 Kč 1 790 Kč

SteelSeries Sensei Ten – návrat legendy [GEEK testuje]

autor: GreenT
GEEK GreenT se tentokrát podíval na zoubek herní myši Sensei Ten. Jak si tato herní legenda vedla v jeho rukách, se dozvíte v tomto testu.

Je to již 10 let, co se objevil na trhu první model Sensei. Tato myš si získala srdce mnoha profesionálních hráčů a stala se právem legendou. K tomuto kulatému výročí uvádí firma Steelseries inovovanou verzi Sensei Ten, která zachovává podobný design, ale přidává několik vylepšení uvnitř. Na test této myši jsem se velice těšil a očekávání byla vzhledem k pověsti opravdu vysoká. Pojďme se tedy na tento model podívat blíže.

Představení myšky Sensei Ten

 

Technické parametry

Testovaný model: SteelSeries Sensei Ten

Snímač pohybu: Optický – SteelSeries TrueMove Pro

Maximální citlivost: 18 000 DPI

Doba odezvy: 1 ms

Typ spínače: SteelSeries

Počet tlačítek: 8

Programovatelná tlačítka: Ano

Kolečko: Mechanické

Podsvícené: Ano, RGB

Připojení: USB (kabel 2 metry)

Rozměry: 126 x 68 x 39 mm

Hmotnost: 92 g

Omlouváme se, popis obrázku chybí.

Omlouváme se, popis obrázku chybí.

 

Zpracování a ergonomie

Na první pohled se tato myš nesnaží šokovat nějakým extra moderním vzhledem, ale po zapojení a uchopení do ruky vám to ihned dojde. Pocit z perfektního optického senzoru TrueMove Pro od firmy PixArt je prostě a jednoduše úžasný a máte pocit totální kontroly.

Pokud jste předtím používali nějakého levnějšího hlodavce, tak vám tento senzor přímo vyrazí dech. Vylepšení sledování pohybu stabilizuje myš při nerovných pohybech, což eliminuje falešnou registraci při náklonu nebo otočení. Myš se přizpůsobí libovolnému povrchu. Senzor je navíc velmi citlivý a nabízí rozlišení až 18 000 DPI. Citlivost lze nastavovat už po 50 DPI, takže si ji vyladíte přesně ke svému užití.

Omlouváme se, popis obrázku chybí.

Omlouváme se, popis obrázku chybí.

 

Do toho vás dále překvapí zajímavý povrch myši, který působí, jako by byla celá pogumovaná, a krásně zvyšuje jistotu při držení. Tvar je univerzální pro praváky i leváky, úchop je možný všemi styly.

Tlačítek je osm s kvalitními mechanickými spínači s garancí minimálně 60 miliónu kliknutí. Všechna jsou programovatelná a nastavení se dá uložit do vnitřní paměti myši, takže máte svoji herní zbraň připravenou kdekoliv. Boční tlačítka jsou pak skvěle přístupná a vyhovuje mi i jejich větší zapuštění. Bez změny držení je mám obě dostupná palcem, což je další plus.

RGB podsvícení je pak dvouzónové, na zadní části je logo výrobce a podsvícené je i rolovací kolečko. Váha myši je jen cca 100 g, což je pro ovládání příjemné.

Omlouváme se, popis obrázku chybí.

Omlouváme se, popis obrázku chybí.

 

Nedostatky se hledají těžko

Software k nastavení myši je také velice povedený a přizpůsobíte si vše dle své potřeby. Můžete si nastavit libovolnou citlivost myši po malých krocích, jak už bylo zmíněno výše. Profilů citlivosti můžete mít maximálně pět, ale není problém nepoužívané odmazat a nechat si jen ty, co se vám při hraní hodí.

Nastavení funkcí nebo maker jednotlivým tlačítkům je zde samozřejmost, stejně jako je možné změnit RGB podsvícení nezávisle v obou zónách. Opět není co vytknout a software je na jedničku.

Zkrátka u této myši se těžko hledají nějaké nedostatky a prakticky jsem žádný po delším testování nenašel. I klikání spínačů je příjemně utlumené, rolovací mechanické kolečko se pohybuje plynule a má pogumovaný povrch.

Abych nebyl zcela nekritický, jedna věc mě však přeci jen zarazila, a to je obyčejný neopletený kabel, který nelze ani odejmout. Takže na tu preciznost je tu přeci jen menší nedostatek, který ovšem v praxi ničemu nevadí.

Omlouváme se, popis obrázku chybí.

 

Cena a resumé

Cena myši Sensei Ten byla v době testování necelé dva tisíce korun, což je sice na myš cena vyšší, ale tato ikona si to bez sebemenších problémů obhájí. Jestli chcete mít z hraní radost, pak opravdu neuděláte s tímto modelem chybu, stejně jako nezklamal doteď mnoho profesionálních hráčů.

Tento myšák si vzal to nejlepší ze staré osvědčené verze a přidal vylepšení po technologické stránce. A tak by měla inovace vypadat. Z mého článku proto vyplývá jen a pouze čisté nadšení a věřte, že je pravé.

Pokud jednou tuto myš zkusíte, už nebudete chtít jinou, a ani nemáte důvod. V ruce totiž máte prakticky to nejlepší, co se dá v nabídce drátových myší sehnat. Já můžu bez jediných pochybností tuto myš doporučit a udělit jí maximální hodnocení. Paření zdar!

To chci

Omlouváme se, popis obrázku chybí.

Názory ostatních Geeků (6)

avatar

Je teda ?

wojnar2 24. 4. 2020 15:12

Je teda pogumovaná nebo overall je to plast celé...

avatar Master GEEK
GreenT Master GEEK 24. 4. 2020 16:10

@wojnar2: Pogumovaná není, ale povrch tak působí. Oproti Endgame gear XM1 je to prostě rozdíl a působí to příjemně oproti klasickému plastu.

avatar
wojnar2 24. 4. 2020 17:23

@GreenT: a na dlouhé hraní je to spocením lepší než jiná co tam má prostě plast obyč ?

avatar Master GEEK
GreenT Master GEEK 24. 4. 2020 17:38

@wojnar2: Mě se paradoxně nejvíce potila ruka u plastové lesklé Glorious O, která se pyšnila otvory pro lepší odvětrání.. :) S touto problém nemám a ten povrch je pocitově hodně příjemný, oproti např. Razer Viper, který měl takový zdrsněný plast. Nevidím zde problém, ale to je samozřejmě spíše individuální.

avatar
wojnar2 24. 4. 2020 19:30

@GreenT: jasně díky za stručné vysvětlení :)

avatar

"The best mouse 3 years ago"

zdexid 27. 4. 2020 17:13

Edit: Práci GreenT mám moc rád a cítím k ní, potažmo k jeho virtuálnímu přístupu zde na CZC jistý respekt. Proto opravuji tento příspěvěk a uvádím jej jako reakci RJN, který se k této myši vyjádřil se slovy větší naděje od Steelseries https://www.youtube.com/watch?v=FIDTamRdSCk

Máš něco na srdci?

nahoru