Přejít na obsah [o] Přejít na navigaci [n] Přejít na vyhledávání [v] Přihlásit se
Středobod chytré domácnosti podle Googlu Události
Google chytrý termostat Nest, 3. generace
Google chytrý termostat Nest, 3. generace
7 014 Kč 8 486 Kč 6 603 Kč 7 990 Kč
Google Nest Protect Wireless – bateriové kouřové a CO čidlo
Google Nest Protect Wireless – bateriové kouřové a CO čidlo
Produkt není určen k prodeji.
Google Nest Cam Outdoor
Google Nest Cam Outdoor
6 600 Kč 7 986 Kč 5 230 Kč 6 328 Kč
Google Nest Hello, chytrý video vrátný
Google Nest Hello, chytrý video vrátný
Produkt není určen k prodeji.

Středobod chytré domácnosti podle Googlu

autor: Stanislav Holý
Vypadá jako počítačový tablet, ale ve skutečnosti je to středobod chytré domácnosti. Řeč je o novince zvané Nest Hub Max od společnosti Google, která byla představena na vývojářské konferenci I/O. Prostřednictvím ní bude možné ovládat všechny chytré spotřebiče v domácnosti.

Společnost Google vlastní Nest již pět let. Smutnou pravdou ale je, že jsme se dočkali několika nových produktů, ale nijak hlouběji americký internetový gigant do své struktury tohoto výrobce chytrých spotřebičů neintegroval. To se však má nyní změnit, jak zástupci Googlu na konferenci I/O několikrát zdůraznili.

Představení Nest Hub Max

 

Výkladní skříň Googlu

Značka Nest se má stát výkladní skříní Googlu, v níž se budou vystavovat všechny chytré technologie tohoto podniku určené pro chytrou domácnost. První vlaštovkou, která má být předzvěstí nového přístupu amerického internetového gigantu má být Nest Hub Max. Zběhlejší uživatelé pravděpodobně již tuší, že jde o většího bratříčka loňského modelu nazývaného Google Home Hub.

Nest Hub Max sází na desetipalcovou dotykovou obrazovku a má ambice stát se středobodem chytré domácnosti. Toto šikovné zařízení tedy v první řadě dovoluje napárovat různé spotřebiče v domácnosti do jednoho systému, který následně bude možné řídit buď prostřednictvím displeje, nebo pomocí hlasových povelů.

Využití Nest Hub Max v praxi podle Googlu

 

Hlasové povely i ovládání gesty

Novinka totiž integruje Google Assistanta, díky němuž je možné například spustit přehrávání hudby na integrovaných reproduktorech přes Spotify. Povelů je k dispozici několik stovek. Obsluhovat je tímto způsobem možné také chytré meteostanice, nejrůznější bezpečnostní senzory či kamery, osvětlení a v neposlední řadě také termostaty.

Vlastní kameru má mimochodem i Nest Hub Max. Prostřednictvím ní může novinka rozeznávat jednoduchá gesta uživatele a na základě těchto pokynů také ovládat celou domácnost. Praktické je také to, že kamera má hardwarový vypínač, případného narušení soukromí a neoprávněného sledování se tak uživatelé narozdíl od některých konkurenčních systémů obávat nemusí

Na bližší informace o dostupnosti a ceně v Česku si budeme muset ještě nějakou dobu počkat.

Premiéru si na konferenci Google I/O odbyly také chytré telefony Pixel 3a a 3a XL, které jsme si detailně představili v jednom z předchozích článků. Alespoň v rychlosti připomeňme, že jde o solidně vybavené modely, které se však mají nabízet za zlomek pořizovací ceny konkurenčních přístrojů.

Pixel 3a a 3a XL

Názory ostatních Geeků (4)

avatar Ověřený GEEK - level 3

Dostupnost?

BERNADIC Ověřený GEEK 10. 5. 2019 7:05

Toho popravdě vypadá lépe než aktuální konkurence na trhu (včetně Lenovo verze).
Otázka jen nastává, budete schopni dodat Google Nest Hub Max, a za předpokládanou cenu okolo 7 tis.?Nejspíš je ještě moc brzo se ptát.

Taralis TAR
Taralis 10. 5. 2019 8:54

@BERNADIC: Už zase ty tvoje otázky?

avatar Ověřený GEEK - level 3
BERNADIC Ověřený GEEK 10. 5. 2019 9:18

@Taralis: Kde nejsou otázky nejsou odpovědi ;)

jnovak@spsstav.cz JNO

Bude čeština ?

jnovak@spsstav.cz 13. 5. 2019 8:27

zajímalo jestli už někdo začal pracovat na českém jazyce :)

Máš něco na srdci?

nahoru