Přejít na obsah [o] Přejít na navigaci [n] Přejít na vyhledávání [v] Přihlásit se
Hlavička
Summer Game Fest: 6 nejzajímavějších trailerů z úvodní show

Summer Game Fest: 6 nejzajímavějších trailerů z úvodní show

Události
CZC.Gaming Knight GC150, herní PC_1871958193
CZC.Gaming Knight GC150, herní PC
21 480 Kč 25 991 Kč
CZC.Gaming Fortress, herní židle, černá_1501145521
CZC.Gaming Fortress, herní židle, černá
Produkt není určen k prodeji.
CZC.Gaming Reaper, TTC Red, herní klávesnice, černá_1991881003
CZC.Gaming Reaper, TTC Red, herní klávesnice, černá
1 735 Kč 2 099 Kč

Největší herní událost roku je tady. Z úvodní show jsme pro vás vybrali 6 nejzajímavějších trailerů a nových oznámení z hlavního streamu. Jsou mezi nimi rebooty sérií Sonic, Prince of Persia nebo Mortal Kombat.

Při absenci veletrhu E3, jehož návratu už se možná nikdy nedočkáme, je Summer Game Fest největší akcí svého druhu. V losangeleském YouTube Theater se sešli zástupci největších herních firem stejně jako natěšení fanoušci a herní novináři. Úvodní večer nemoderoval nikdo jiný než známý Geoff Keighley, organizátor „herních Oscarů“ alias The Game Awards. Připomínáme, že jde o první z celkem 14 streamů naplánovaných na nadcházející týden

Sázky byly pořádně vysoko. Uvidíme první oficiální obrázky z Grand Theft Auto VI? Schovala si něco do rukávu firma Sony, která údajně nepustila video z nového The Last of Us na vlastní akci PlayStation Showcase minulý týden? I na to se fanoušci ptali poslední dny před vypuknutím. A my už známe odpověď! Pojďme tedy společně na to nejlepší z letošní přehlídky Summer Game Fest. 

PŘEHLEDNĚ: Jak a kde sledovat 14 nejdůležitějších herních akcí?

Prince of Persia: The Lost Crown

Celá show začala pekelně zostra s rebootem série, která příští rok oslaví už 35 let. A právě v roce 2024 se perský princ vrátí ve zcela novém díle zvaném Prince of Persia: The Lost Crown. Žánrově jde stále o plošinovku, autoři nicméně slibují moderní přístup s respektem k legendární značce. Více záběrů přímo z hraní bychom měli vidět o víkendu v rámci akce Ubisoft Forward, ze které vám na GEEK magazínu také přineseme ta nejzajímavější videa.

Mortal Kombat 1

Neuběhl ani měsíc od oficiálního oznámení nového pokračování oblíbené mlátičky Mortal Kombat a máme tu další nálož informací. Vyjasnila se situace s číslováním, nová hra má totiž představovat absolutní reboot série. Čeká na nás nová časová osa, nové fatality, fantastická 3D prostředí. Tvůrci nalákali také na přítomnost legendárního bojovníka, kterého se pro sérii snažili získat poslední tři dekády. Tím je belgický herec a mistr karate i mnoha dalších bojových sportů Jean-Claude van Damme.

Sonic Superstars

Společnost Sega se rozhodla zúročit úspěch filmů s oblíbeným modrým ježkem v hlavní roli, a tak představuje nový díl s názvem Sonic Superstars. Nabídne kooperaci až čtyř hráčů i nové schopnosti, které využívají částečné přenesení Sonica do 3D prostoru. Práce s perspektivou je každopádně alespoň podle traileru velmi zajímavá a v lecčems připomíná třeba sérii Trine. Autoři lákají opět na „klasický feeling“, což je věta, kterou jsme v rámci večera slyšeli několikrát. Retro hratelnost v novém kabátku je zkrátka in.

Throne and Liberty

Jméno této hry vám možná (zatím) nic neříká, nicméně nenechte se mýlit. Kolaborace korejského MMO giganta NCSoft a vydavatelského domu Amazon Games znamená spojení zkušeností a téměř neomezeného přísunu finančních prostředků. Jasně, to nemusí vždy znamenat úspěch, nicméně NCSoft má na svědomí mimo jiné sérii Guild Wars nebo MMORPG Lineage II, které bylo v Česku mimořádně populární na počátku tisíciletí. S New World se Amazonu prorazit nepodařilo, jak dopadne další pokus?

Immortals of Aveum

Vydavatelský dům Electronic Arts se jen málokdy pouští do nových značek, střílečka Immortals of Aveum představuje vzácnou výjimku. Tým Ascendant Studios složený z řady bývalých zaměstnanců EA se podělil o první záběry z hraní, na kterých je vidět, že o spektakulární efekty využívající možností next-gen konzolí nebude nouze. Uvidíme, jak se hře podaří již 20. července obstát v silné konkurenci žánrově velmi podobných her, které aktuálně vycházejí. 

Final Fantasy VII Rebirth

Zatímco se svět těší na Final Fantasy XVI, které vychází už 22. června, společnost Square Enix se rozhodla překvapit ještě jednou hrou z tohoto netradičního univerza. „Zvěsti byly pravdivé,“ zakončil svou show Geoff Keighley, nalákal na další streamy a pustil závěrečný trailer, který potvrdil spekulovaný remake Final Fantasy VII, který vyjde na začátku příštího roku v rámci speciální dvoudiskové edice. 

Večer plný hvězd a překvapení

Co se ještě v průběhu úvodní show událo, ale do přehledu se nevešlo? Překvapení pro mnohé určitě představoval slavný herec Nicolas Cage, který se objevil živě přímo v YouTube Theater a představil svou kolaboraci s tvůrci titulu Dead by Daylight. Cage prozradil, že někdo z jeho rodiny je velkým fanouškem hry, a tak v ní bude již brzy hrát „přehnanou verzi sebe sama“. Viděli jsme trailer na první polovinu třetí sezóny seriálového Zaklínače na Netflixu. Firma Annapurna Interactive nalákala, že na konci června ukáže nějakou novinku týkající se loňského kočičího hitu Stray.

Velká část večera byla opět věnována titulům Alan Wake II od Remedy a Marvel’s Spider-Man 2, které jsme viděli už v rámci PlayStation Showcase. Pavoučí muž dostal datum vydání – 20. října letošního roku. O své místo na slunci se po dvou letech přihlásila diablovka Path of Exile II, viděli jsme herce Jasona Isaacse (Lucius Malfoy z filmové série Harry Potter) dabovat svou postavu v Baldur’s Gate III. Craftovací survival The Lord of the Rings: Return to Moria vypadá po nedávném Glumovi na další obří propadák z univerza Pána prstenů. Ochutnali jsme nový Warhammer 40,000: Space Marine 2, čtvrtou sezónu Call of Duty, nový mód Conquest pro Marvel Snap i další kapitolu Fortnite: Season 3 nesoucí podtitul Fortnite Wilds. 

Ohodnoť článek:

Názory ostatních Geeků

Zatím nikdo nepřispěl do diskuze.

Máš něco na srdci?

100% GEEKsměs bez elektroniky 100% GEEKsměs bez elektroniky
nahoru