Přejít na obsah [o] Přejít na navigaci [n] Přejít na vyhledávání [v] Přihlásit se
Hlavička
Svíticí respirátor byl hit. Teď Razer láká na vylepšenou verzi

Svíticí respirátor byl hit. Teď Razer láká na vylepšenou verzi

Události

Stačilo pár minut, aby se loni na podzim beznadějně vyprodal svíticí respirátor Razer Zephyr. Fanoušci však smutnit nemusí, na veletrhu CES odhalil výrobce minulý týden pokročilejší verzi.

Zájem o první generaci Zephyru byl loni skutečně nevídaný. Objednávek bylo podle serveru TechSpot během října tolik, že výrobce ani nepřislíbil, kdy budou moci lidé znovu svíticí respirátor kupovat. Nešlo přitom o vůbec levnou záležitost, samotná maska se třemi filtry stála 99 dolarů (2120 Kč). Výrobce přitom varoval, že zmiňované tři filtry stačí pouze na tři dny používání. Speciální sada, která má vydržet měsíc, stojí dalších 30 dolarů (640 Kč).

Lze tedy předpokládat, že většina lidí měla snahu získat velký kit, který s cenovkou 149 dolarů (3200 Kč) obsahuje kromě masky také sadu filtrů na 99 dní. V Česku by ale ceny byly ještě vyšší kvůli nákladům na dovoz a DPH. Ti, na které se nedostalo, ale nakonec patrně nepohrdli ani samotnou maskou. Aktuálně to totiž vypadá, že půjde bez nadsázky o stejně nedostatkové zboží jako herní konzole.

Omlouváme se, popis obrázku chybí.

Razer Zephyr Pro

Omlouváme se, popis obrázku chybí.

Razer Zephyr Pro

 

Zephyr Pro bude pochopitelně ještě dražší. Na pultech obchodů by se měl objevit během letošního roku za 149 dolarů (3200 Kč). Velká sada s filtry na 99 dní pak vyjde na 199 dolarů (4270 Kč). Hlavní předností verze Pro je integrace reproduktorů a mikrofonu, které dovedou zesílit hlas. Touto vychytávkou se chlubil i původní prototyp známý jako

Společným poznávacím znakem obou respirátorů je podpora standardu Razer Chroma RGB, kdy pomocí chytrého telefonu můžete nastavit libovolné podsvícení masky. Část plastu je navíc průhledná, díky čemuž kdokoliv může sledovat vaše grimasy i s nasazenou maskou. Integrovaná baterie by měla stačit až na osm hodin provozu, nabíjení následně probíhá standardem USB-C.

Je však nutné zdůraznit, že Zephyr ani Zephyr Pro nezískaly certifikaci FDA. To tedy znamená, že oficiálně nejde o respirátor či chirurgickou masku, i když výrobce tvrdí, že originální filtry zvládnou odfiltrovat 99 % všech částic do velikosti 0,3 mikronu. Teoreticky by tedy měl nabídnout ještě lepší účinnost než respirátory třídy FFP2. O proudění vzduchu se starají integrované ventilátory.

Omlouváme se, popis obrázku chybí.

Razer Zephyr

Omlouváme se, popis obrázku chybí.

Vlastní masku vyvíjí Razer prakticky už od začátku pandemie koronaviru.

 

Ohodnoť článek:

Názory ostatních Geeků (5)

Tak tohle

musim mit!

Klik tohle

kolik tohle bude stát.

@pařík18: Rád bych podotknul to že je to tam napsané, ale bude to stát 4200 Kč.

@person3: jo děkuji nevšiml jsem si

Kdo

Bože... Proč by tohle vůbec někdo chtěl? 😁

Máš něco na srdci?

100% GEEKsměs bez elektroniky 100% GEEKsměs bez elektroniky
nahoru