Přejít na obsah [o] Přejít na navigaci [n] Přejít na vyhledávání [v] Přihlásit se
Hlavička
Systém Windows 11 vyjde v říjnu. Letos se ale všichni nedočkají Události
Microsoft Windows 10 Home CZ 32bit DVD OEM 500 Kč sleva na příští nákup nad 4 999 Kč (1× na objednávku)
Microsoft Windows 10 Home CZ 32bit DVD OEM
2 479 Kč 2 999 Kč
Microsoft Windows 10 Pro CZ 64bit DVD OEM 500 Kč sleva na příští nákup nad 4 999 Kč (1× na objednávku)
Microsoft Windows 10 Pro CZ 64bit DVD OEM
2 967 Kč 3 590 Kč

Systém Windows 11 vyjde v říjnu. Letos se ale všichni nedočkají

autor: Saša Ševčík

Společnost Microsoft oficiálně potvrdila, že nový operační systém Windows 11 bude k dispozici od příštího měsíce, konkrétně od úterý 5. října. Ti, co na něj budou chtít přejít zadarmo, si ale patrně počkají déle.

Zástupci amerického softwarového gigantu totiž na svém oficiálním blogu uvedli, že update bude uvolňován postupně. Nejprve totiž budou jedenáctky k dispozici pro zařízení, která se již prodávají s předinstalovaným systémem, na starší přístroje se dostane až postupně.

„Očekáváme, že všechna způsobilá zařízení dostanou nabídku updatu na Windows 11 zdarma do poloviny roku 2022,“ uvedli zástupci Microsoftu. To jinými slovy znamená, že během letošního roku se na všechny uživatele automaticky nedostane. O možnosti upgradu budou lidé informováni prostřednictvím služby Windows Update.

Počítače kompatibilní s Windows 11   Notebooky kompatibilní s Windows 11

Co přinesou jedenáctky?

Hned jako první zaujme uživatele patrně zcela nový vzhled, který působí moderněji a svěžeji. Ve výchozím nastavení jsou jedenáctky převlečeny do světle modré barvy, hlavním poznávacím znamením je nabídka Start umístěná uprostřed hlavní lišty. Jak připínáte na lištu další a další aplikace, Start se postupně posouvá doleva. Microsoft si od nového umístění slibuje, že bude „lépe na dosah“.

Přímo v prostředí Windows 11 bude možné používat také widgety, které jsou na mobilních zařízeních stále populárnější. Lidé si takto budou moci zobrazovat předpověď počasí, události z kalendáře, vývoj burzy či nové zprávy. Jednotlivá okna budou přitom moci umisťovat napříč plochou přesně podle svých představ, měnit půjde také jejich velikost.

Intuitivnější by měla být také práce s okny na hybridních zařízeních. Pokud například máte tablet s odpojitelnou klávesnicí, jedenáctky by měly automaticky upravit velikost oken a ovládacích prvků při práci s dotykovým displejem, aby se na ně uživatel lépe strefoval prstem ruky.

Více se o operačním systému Windows 11 dozvíte v našem dřívějším článku.

Omlouváme se, popis obrázku chybí.

Omlouváme se, popis obrázku chybí.

Omlouváme se, popis obrázku chybí.

 

Názory ostatních Geeků

Zatím nikdo nepřispěl do diskuze.

Máš něco na srdci?

nahoru