Přejít na obsah [o] Přejít na navigaci [n] Přejít na vyhledávání [v] Přihlásit se
Hlavička
Takhle bude vypadat GTA VI. Za masivním únikem stojí hacker

Takhle bude vypadat GTA VI. Za masivním únikem stojí hacker

Události
Grand Theft Auto V (PS5)_1175537720
Grand Theft Auto V (PS5)
578 Kč 699 Kč
495 Kč 599 Kč
Grand Theft Auto V (Xbox Series X)_365292274
Grand Theft Auto V (Xbox Series X)
826 Kč 999 Kč
495 Kč 599 Kč

O pořádný rozruch se v neděli postaral hacker, na webu zveřejnil videa a snímky z chystaného titulu Grand Theft Auto VI, který hráči netrpělivě vyhlížejí. A vše nasvědčuje tomu, že jsou pravé.

Hned na úvod se sluší zdůraznit, že tvůrci – vývojáři z Rockstaru a vydavatelství Take-Two – zatím na zveřejněné úniky nijak nereagovali. V tuto chvíli tak nikdo nemůže se 100% jistotou tvrdit, že se skutečně díváme na záběry z chystané hry.

Videa ale víceméně potvrzují většinu zákulisních informací, o kterých jsme psali na GEEK magazínu už dříve. Je tedy více než pravděpodobné, že se hackerovi skutečně podařilo dostat k interním materiálům, které se týkají hry.

Údajné záběry z GTA VI

Hacknul prý i Uber

Vše přitom začalo poměrně nevinně jedinou zprávou na GTAforums, kde uživatel vystupující pod jménem teapotuberhacker zveřejnil složky s 90 videoklipy. Samotný autor původní zprávy přitom o sobě tvrdí, že je hackerem, který stojí za nedávným útokem na služby Uberu. Data prý odcizil díky chybě ve službě Slack, kterou studio používalo k interní komunikaci.

Pro všechny hráče, kteří netrpělivě příchod šestky očekávají, to nicméně znamená, že se můžou podívat přímo pod pokličku tvůrců. Odcizené záběry totiž jasně ukazují, že celý titul je zatím pouze v produkční fázi, i tak z nich lze ale už ledacos vyčíst.  

Dočkat bychom se měli především nové hlavní postavy. A pozor – bude to žena! To bude velký posun v celé sérii, kde jsme se doposud setkávali výhradně s mužskými hrdiny. Nebude ale chybět ani zástupce mužského pokolení! Že by se Bonnie a Clyde dočkali znovuzrození? Připomeňme, že u GTA V z roku 2013 byly hned tři hratelné postavy v jedné hře.

Má zdrojový kód

Hacker podle vlastního vyjádření odcizil přímo zdrojový kód nevydané hry, díky čemuž byl následně schopen sám natočit gameplay videa. Právě míra detailů v jednotlivých záběrech nasvědčuje tomu, že se opravdu nejedná o podvrh – a je jedno, jestli se zaměříme na mapy interiérů a exteriérů či jednotlivých modelů. Slyšet jde samozřejmě i hudební podkres, a dokonce i profesionální dabing – přímo ve videích tak lze sledovat i dialogy jednotlivých postav.

Díky rozhovorům postav můžeme také odhadovat, že hra bude časově zasazená po událostech z GTA V. Ve zveřejněné konverzaci totiž zazní jméno Jay Norris, CEO společnosti Lifeinvader z pětky. V šestce se evidentně bude řešit jeho osud. Koneckonců už dřívější spekulace naznačovaly, že se dočkáme příběhového cestování časem a že šestka bude obsahovat řadu flashbacků.

Jedním dechem se ale sluší dodat, že na záběrech jde vidět, že tvůrci mají spoustu práce ještě před sebou. Zapracovat musí například na modelech vedlejších postav, ale také na některých exteriérech – na hře je zkrátka před jejich finálním vydání ještě hromada práce. Mimochodem na jednom ze snímků jde jasně vidět povědomá palmová pláž. Podle všeho se tedy potvrdí i spekulace o tom, že se vrátíme do fiktivního města Vice City.

Trailer ke hře GTA V

 

Ohodnoť článek:

Názory ostatních Geeků (1)

Video - Youtube

Evidentně už musel asi video smazat - není dostupné :-(

Máš něco na srdci?

100% GEEKsměs bez elektroniky 100% GEEKsměs bez elektroniky
nahoru