Přejít na obsah [o] Přejít na navigaci [n] Přejít na vyhledávání [v] Přihlásit se
Hlavička
Takový větrák svět ještě neviděl. Nubia se chlubí létajícím mobilem

Takový větrák svět ještě neviděl. Nubia se chlubí létajícím mobilem

Události
autor: Saša Ševčík

Velmi netradiční reklamní video publikovala společnost ZTE. Poutá v něm na nový herní smartphone Nubia Red Magic 6, u něhož byl kladen velký důraz na kvalitu chlazení. Má takový větrák, jaký svět ještě neviděl.

Větrák má být tak výkonný, že telefon dokonce udrží ve vzduchu, jako kdyby šlo o dron. Přesně to je totiž vidět na propagačním videu, které rozpoutalo bouřlivou diskuzi na sociálních sítích. Vše nicméně nasvědčuje tomu, že telefon ve skutečnosti létat nebude.

Výrobce pouze použil tuto vtipnou vložku pouze k tomu, aby dal najevo, že Nubia Red Magic 6 bude mít daleko výkonnější chlazení než modely ostatních výrobců. Celý telefon byl totiž od prvního do posledního šroubku navržen pro hraní her. Však také na jeho vývoji spolupracoval přední čenský herní gigant Tencent Games, který stojí za populárním titulem PUBG.

Propagační video k telefonu Nubia Red Magic 6

 

Při hraní i nabíjení

Telefon by tak měl zůstat chladný i po několika hodinách soustavného hraní. V útrobách se přitom bude ukrývat nejvýkonnější mobilní čipset od společnosti Qualcomm – model Snapdragon 888. Jde o osmijádrový čip, který je rozdělen do sestavy 1+3+4. Prim hraje nejvýkonnější jádro Cortex-X1, které je doplněno o trojici výkonných jader Cortex-A78. Zbylá čtyři jádra Cortex-A55 jsou pak úsporná. Výkonné čipy přitom dvojnásobnou cache paměť, i díky tomu bychom si měli užívat až o 25 % vyššího výkonu ve srovnání s loňskou vlajkovou lodí s číselným označením 865.

Ventilátor navíc pomůže i během nabíjení. Novinka značky Nubia totiž nabízí extrémně výkonné 120W napájení. Větráček by tak měl pomáhat s chlazením jednotlivých součástek a odvádět od nich odpadní teplo. Pro úplnost dodejme, že akumulátor nabídne kapacitu 4500 mAh.

Na bližší informace o Nubii Red Magic 6 si nicméně budeme muset ještě počkat. V tuto chvíli není jasné, kdy a zda vůbec se dostane na český trh. Otazník visí také nad případnou pořizovací cenou.

Názory ostatních Geeků (1)

avatar

Létající telefon

merlin.fel 10. 2. 2021 20:34

Jsem zvědav :) Větráček asi bude parádní věc, když to má být herní telefon :) Mimochodem ve videu jde vidět, že je telefon na provázku :)

Máš něco na srdci?

nahoru