Přejít na obsah [o] Přejít na navigaci [n] Přejít na vyhledávání [v] Přihlásit se
Takto budou vypadat nové ovladače pro PlayStation VR 2 Události
PlayStation 5 Digital Edition Elektronické předplatné deníku Sport a časopisu Computer na půl roku v hodnotě 2173 Kč
PlayStation 5 Digital Edition
8 917 Kč 10 790 Kč
PlayStation 5 Elektronické předplatné deníku Sport a časopisu Computer na půl roku v hodnotě 2173 Kč
PlayStation 5
11 149 Kč 13 490 Kč

Takto budou vypadat nové ovladače pro PlayStation VR 2

autor: Saša Ševčík

Společnost Sony se před časem nechala slyšet, že se chystá v letošním roce uvést na trh generaci svého systému pro virtuální realitu. Nyní se dočkáváme prvních střípků o PlayStationu VR 2, zástupci japonského herního gigantu zveřejnili detaily o ovladačích.

První generace PlayStationu VR měla ovladače PS Move, které připomínaly kouzelné hůlky. Ty se ale s chystanou dvojkou nemohou vůbec srovnávat, projdou dramatickou změnou. Budou ergonomické a svým vzhledem budou tak trochu připomínat nasazené boxerské rukavice. Zběhlejší čtenáři si patrně všimnou, že svým vzhledem systém připomíná ovladače konkurenčního Oculusu.

Podobně jako DualSense u PlayStationu 5 dostanou také ovladače pro PS VR 2 adaptivní triggery a haptickou odezvu. Oba tyto prvky by měly být schopny vtáhnout hráče daleko více do hry. Koneckonců právě díky zmiňovaným technologiím je herní zážitek u ovladačů DualSense vychvalován až do nebes.

Omlouváme se, popis obrázku chybí.

Ovladač pro PS VR 2

Omlouváme se, popis obrázku chybí.

Novinka si vezme některá vylepšení s modelu DualSense

 

Lepší ve všech ohledech

Samotnou helmu zatím Sony ještě neukázalo, o druhé generaci se ale na oficiálním bloku společnosti rozpovídal šéf zábavní divize společnosti Sony Hideaki Nishino: „Po nasazení nového headsetu pro VR hráči pocítí ještě větší zapojení do hry, všechny jejich smysly se naplno ponoří do nejrůznějších herních světů.“

„Jsme odhodláni pokračovat v inovacích naše systému virtuální reality, aby si všichni majitelé konzolí PlayStation mohli vychutnat jedinečné herní zážitky,“ doplnil Nishino s tím, že podnik pochopitelně čerpá ze svých bohatých zkušeností s PlayStation VR pro PS4.

Šéf zábavní divize se nechal slyšet, že nová generace virtuální reality má být lepší úplně ve všem – od rozlišení, přes rozsah zorného pole až po sledování pohybu a input. Zajímavé je také to, že nový systém se má připojovat k PlayStationu 5 pomocí jediného kabelu.

PlayStation VR druhé generace by si měl odbýt premiéru ještě v letošním roce, určen bude pro televizní konzoli PlayStation 5. Konkrétnější však zástupci podniku zatím nebyli.

PlayStation VR pro PS4

 

Názory ostatních Geeků

Zatím nikdo nepřispěl do diskuze.

Máš něco na srdci?

nahoru