Přejít na obsah [o] Přejít na navigaci [n] Přejít na vyhledávání [v] Přihlásit se
Hlavička
Těšíme se na Half-Life: Alyx – jak správně prodat VR technologii

Těšíme se na Half-Life: Alyx – jak správně prodat VR technologii

Produktové tipy
HTC Vive Cosmos virtuální brýle_949143076
HTC Vive Cosmos virtuální brýle
13 959 Kč 16 890 Kč
Acer Windows Mixed Reality Headset OJO 500 + pohybové ovladače_1522100386
Acer Windows Mixed Reality Headset OJO 500 + pohybové ovladače
Produkt není určen k prodeji.
Oculus Quest, 64GB + 2x Oculus Touch ovladač_1946972993
Oculus Quest, 64GB + 2x Oculus Touch ovladač
Produkt není určen k prodeji.

Chtěli jste Half-Life 3? Tak to máte smolíka… No, i když buďte rádi. Pravděpodobnost, že by Valve dokázalo naplnit vlhké sny fanoušků je menší, než že by Gordon Freeman konečně promluvil.

Možná však není třeba zoufat. Half-Life: Alyx se totiž zatím tváří jako jeho víc než důstojná náhrada. Tedy pokud máte doma VR set, v opačném případě ostrouháte tak jako tak. Ano, čtete správně. Nejnovější výlet do City 17 nebude zrovna levná sranda. Stačit vám k němu sice budou i Windows Mixed Reality, HTC Vive, Oculus Rift nebo Oculus Quest, nejvíc si ho ovšem nepřekvapivě užijí majitelé kompletního Valve Index VR kitu.

Válí se vám doma přebytečných 27 000 Kč? Nám taky ne. Za pocit, že toho headcraba skutečně máte na hlavě, to ale prý stojí a hru samotnou navíc dostanou všichni současní i budoucí majitelé téhle Steam-tech hračky gratis. Ostatní si zaplatí necelých 50 éček. Nepůjde tedy o žádnou jednohubku, nýbrž o plnohodnotné dobrodružství, které by mělo na jeden průchod spolykat nějakých 20 hodin vašeho času!

Omlouváme se, popis obrázku chybí.

 

Half-Life: Alyx TL:DR

  • Plnohodnotný titul s dvacetihodinovou kampaní.
  • Příběh z období mezi prvním a druhým dílem.
  • Hrát bude možné na většině setů pro virtuální realitu.
  • Podle Valve je skoro hotovo a v březnu hra zaručeně vyjde
  • Headcrabs included!

 

A bude dráž

A VR set možná nebude to jediné, kvůli čemu budete muset sáhnout pod matraci. Pořádně mastné jsou i minimální požadavky na výkon vašeho čipeška. Windows 10, 12 GB RAM, procesor z řady Core i5-7500 či Ryzen 5 1600 a jako třešinka na dortu grafická karta alespoň z rodiny GTX 1060 nebo RX 580 s pamětí 6 GB. Ty maximální pak hoši z údržby teplovodních trubek pro jistotu zatím nezveřejnili. Vzhledem k parádní grafice prezentované v traileru výše lze ovšem předpokládat, že si svou elektřinu tentokrát náležitě odpracují i výkonnější herní sestavy!

Omlouváme se, popis obrázku chybí.

 

Ono to mluví!

Tak teď už víte, na čem budete hrát a jak moc hluboko do kapsy kvůli tomu budete muset pravděpodobně sáhnout. Bude vám to ale stát za to? Podle dosavadních informací by klidně mohlo! Děj Half Life: Alyx se bude odehrávat někdy mezi prvním a druhým dílem série. Pomyslné páčidlo pak převezme plně dabovaná mladší verze Alyx Vance, vyzbrojená párem speciálních rukavic. Co všechno přesně budou tahle děťátka umět zatím netušíme, něco nám ovšem říká, že s nimi bude pořádná psina!

Podle vývojářů totiž budete mít neustále takříkajíc plné ruce práce i přes to, že všechny zbraně ve hře budou pouze jednoruční. Používání funkcí rukavic, svícení baterkou, interakce s okolím a strhávání headcrabů z obličeje… zkrátka klasika. Komunita dostane k dispozici také kompletní sadu nástrojů pro vytváření nových úrovní. A možná přijde i G-Man… Teda on prý přijde určitě, ale znáte ho, zmetka jednoho záhadného.

Jestli se Half-Life: Alyx stane oním ambasadorem, kterého virtuální realita tak moc potřebuje, nebo jde jenom o snahu zvýšit prodeje svých VR setů (povedlo se, vyprodáno) a Valve už by mělo pověsit hasák na hřebík, se dozvíme letos v březnu. Do té doby Beat Saberu zdar!

Omlouváme se, popis obrázku chybí.

Názory ostatních Geeků

Zatím nikdo nepřispěl do diskuze.

Máš něco na srdci?

nahoru