Přejít na obsah [o] Přejít na navigaci [n] Přejít na vyhledávání [v] Přihlásit se
Hlavička
The Matrix: Resurrections servíruje Déjà Vu

The Matrix: Resurrections servíruje Déjà Vu

Události
Tričko Matrix - Red and Blue Pills (XXL)_1575010958
Tričko Matrix - Red and Blue Pills (XXL)
Produkt není určen k prodeji.
Tričko Matrix - Group Poster (M)_1379880743
Tričko Matrix - Group Poster (M)
Produkt není určen k prodeji.
Tričko Matrix - Glitch Logo (M)_1801201650
Tričko Matrix - Glitch Logo (M)
Produkt není určen k prodeji.
autor: Stanislav Holý

Do premiéry čtvrtého dílu Matrixu zbývá necelý měsíc. Aby tvůrci divákům čekání alespoň trochu zkrátili, zveřejnili nový trailer nazvaný Déjà Vu. Ten prozrazuje z nového příběhu zase trochu více.

Fanoušci série si možná ještě vzpomenou, že na konci filmu The Matrix Revolutions z roku 2003 se lidé dohodli se stroji, že lidé budou moci Matrix opustit, pokud o to budou stát. Nový trailer nazvaný Déjà Vu ale dává tušit, že dohoda patrně padla. A to je i důvod, proč se Neo opět objevil v Matrixu.


Kromě traileru byl zveřejněn také plakát se sloganem „Return to the Source“, tedy „Návrat ke zdroji“. Je tedy zřejmé, že mír mezi lidmi a vůdcem všech strojů tedy netrval příliš dlouho. A to navzdory tomu, že na konci třetího dílu se Architekt s Vědmou shodli na tom, že mír vydrží „tak dlouho, jak jen to bude možné“.

V prvním traileru, který byl zveřejněn již v září, vidíme opětovné setkání Nea a Trinity, které znovu ztvární Keanu Reeves a Carrie-Anne Moss. V ukázce se představil také terapeut Nea, kterého si zahraje Patrick Harris. Postavu připomínající Morphea pak ztvární Yahya Abdul-Mateen II. Hudebním fandům neunikne zajisté ani to, že trailer doprovází skladba kapely Jefferson Airplane.


Z ukázky je patrné, že čtyřka nebude restartem série – spíše půjde o regulérní pokračování. Keanu Reeves, který se opět ujme role Nea, to koneckonců naznačil již dříve: „Lana Wachowski napsala krásný scénář a úžasný příběh, který ve mně rezonoval. Proto se vracím. Znovu s Lanou pracovat je skvělé a její film má podle mě rozhodně co říct. Je plný důležitých myšlenek, které stojí za vyslechnutí.“

Mělo by jít navíc o první film z celé série, který je natočen digitálně. Dovolíme si také zacitovat pikantnosti z bulvárních plátků – natáčení probíhalo v San Francisku tak divoce, že městský úřad musel řešit hned několik rozhořčených dopisů se stížnostmi lidí bydlících v okolí. Podle všeho se tedy máme na co těšit.

Uvedení Matrixu Resurrections je plánováno na 22. prosince. V tento den by údajně měl jít snímek nejen do kin, ale také rovnou na streamovací službu HBO Max.

 

Ohodnoť článek:

Názory ostatních Geeků (1)

frouzman FRO

Uniklá verze na internetu

frouzman 19. 12. 2021 14:32

Už v noci na 19.12.2021 se na internetu objevila verze celého filmu natočeného někde v rusku v kině.Jsem velký fanoušek především původního filmu z roku 1999 a mám už koupený lístek do kina na předpremieru 22.12.2021 v Lucerně, ale prostě jsem nevydržel a celí film jsem zkoukl i přesto, že angličtinou nevládnu a rozuměl jsem tak 8% toho co ve filmu zaznělo.Teď jsem na vážkách,potože přestože jsem většině nerozuměl a tak mi spoustu věcí ve filmu nedávalo smysl už teď je jasné,že film bude přijímán velmi,ale velmi rozporuplně.Já už jen doufám ,že až to uvidím s titulky bude mi to co jsem viděl dávat alespoň trochu smysl, ale už teď je my jasné,že senzace se promě nekoná.

Máš něco na srdci?

nahoru