Přejít na obsah [o] Přejít na navigaci [n] Přejít na vyhledávání [v] Přihlásit se
Hlavička
The Matrix: Resurrections servíruje Déjà Vu

The Matrix: Resurrections servíruje Déjà Vu

Události
Tričko Matrix - Red and Blue Pills (XXL)
Tričko Matrix - Red and Blue Pills (XXL)
Produkt není určen k prodeji.
Tričko Matrix - Group Poster (M)
Tričko Matrix - Group Poster (M)
Produkt není určen k prodeji.
Tričko Matrix - Glitch Logo (M)
Tričko Matrix - Glitch Logo (M)
412 Kč 499 Kč
autor: Stanislav Holý

Do premiéry čtvrtého dílu Matrixu zbývá necelý měsíc. Aby tvůrci divákům čekání alespoň trochu zkrátili, zveřejnili nový trailer nazvaný Déjà Vu. Ten prozrazuje z nového příběhu zase trochu více.

Fanoušci série si možná ještě vzpomenou, že na konci filmu The Matrix Revolutions z roku 2003 se lidé dohodli se stroji, že lidé budou moci Matrix opustit, pokud o to budou stát. Nový trailer nazvaný Déjà Vu ale dává tušit, že dohoda patrně padla. A to je i důvod, proč se Neo opět objevil v Matrixu.


Kromě traileru byl zveřejněn také plakát se sloganem „Return to the Source“, tedy „Návrat ke zdroji“. Je tedy zřejmé, že mír mezi lidmi a vůdcem všech strojů tedy netrval příliš dlouho. A to navzdory tomu, že na konci třetího dílu se Architekt s Vědmou shodli na tom, že mír vydrží „tak dlouho, jak jen to bude možné“.

V prvním traileru, který byl zveřejněn již v září, vidíme opětovné setkání Nea a Trinity, které znovu ztvární Keanu Reeves a Carrie-Anne Moss. V ukázce se představil také terapeut Nea, kterého si zahraje Patrick Harris. Postavu připomínající Morphea pak ztvární Yahya Abdul-Mateen II. Hudebním fandům neunikne zajisté ani to, že trailer doprovází skladba kapely Jefferson Airplane.


Z ukázky je patrné, že čtyřka nebude restartem série – spíše půjde o regulérní pokračování. Keanu Reeves, který se opět ujme role Nea, to koneckonců naznačil již dříve: „Lana Wachowski napsala krásný scénář a úžasný příběh, který ve mně rezonoval. Proto se vracím. Znovu s Lanou pracovat je skvělé a její film má podle mě rozhodně co říct. Je plný důležitých myšlenek, které stojí za vyslechnutí.“

Mělo by jít navíc o první film z celé série, který je natočen digitálně. Dovolíme si také zacitovat pikantnosti z bulvárních plátků – natáčení probíhalo v San Francisku tak divoce, že městský úřad musel řešit hned několik rozhořčených dopisů se stížnostmi lidí bydlících v okolí. Podle všeho se tedy máme na co těšit.

Uvedení Matrixu Resurrections je plánováno na 22. prosince. V tento den by údajně měl jít snímek nejen do kin, ale také rovnou na streamovací službu HBO Max.

 

Názory ostatních Geeků (1)

frouzman FRO

Uniklá verze na internetu

frouzman 19. 12. 2021 14:32

Už v noci na 19.12.2021 se na internetu objevila verze celého filmu natočeného někde v rusku v kině.Jsem velký fanoušek především původního filmu z roku 1999 a mám už koupený lístek do kina na předpremieru 22.12.2021 v Lucerně, ale prostě jsem nevydržel a celí film jsem zkoukl i přesto, že angličtinou nevládnu a rozuměl jsem tak 8% toho co ve filmu zaznělo.Teď jsem na vážkách,potože přestože jsem většině nerozuměl a tak mi spoustu věcí ve filmu nedávalo smysl už teď je jasné,že film bude přijímán velmi,ale velmi rozporuplně.Já už jen doufám ,že až to uvidím s titulky bude mi to co jsem viděl dávat alespoň trochu smysl, ale už teď je my jasné,že senzace se promě nekoná.

Máš něco na srdci?

nahoru