Přejít na obsah [o] Přejít na navigaci [n] Přejít na vyhledávání [v] Přihlásit se
Hlavička
Tom Hanks a Pinocchio?! Podívejte se na nečekané spojení od Disney

Tom Hanks a Pinocchio?! Podívejte se na nečekané spojení od Disney

Události
LEGO® Art 31202 Disney's Mickey Mouse_1715175592
LEGO® Art 31202 Disney's Mickey Mouse
2 495 Kč 3 019 Kč
autor: Ondřej Koch

Dřevěný chlapec s dlouhým nosem se vrátí ve filmové předělávce 82 let od vzniku původního animovaného snímku.

Množství hraných remaků absolutních klasik z dílny animačních studií Walt Disney Pictures zdá se stále nebere konce. Po filmech jako Kryštůfek Robin, Aladin, Kniha džunglí nebo Cruella se tentokrát dočkáme předělávky příběhu, který stál téměř na začátku úspěchu značky Disney. Je jím Pinocchio. Původní animovaný film inspirovaný knihou italského autora Carla Collodiho vyšel již v roce 1940, po Sněhurce a sedmi trpaslících šlo o teprve druhý celovečerní snímek od Disneyho. 

S moderní předělávkou se tak Disney pohybuje na velmi tenkém ledě. A to i s přihlédnutím k tomu, že originální píseň When You Wish Upon a Star se stala znělkou celého studia a dnes ji bezpečně poznají stovky milionů dětí, možná dokonce miliardy dětí a dospělých po celém světě.

Kdo jiný než… Tom Hanks a Robert Zemeckis

Nového Pinocchia proto svěřili v Disney těm úplně nejpovolanějším. Režisérem snímku bude oceňovaný americký režisér Robert Zemeckis, držitel Oscara a Zlatého glóbu za režii filmu Forrest Gump. Zemeckis má s pohádkami své zkušenosti, stojí totiž mimo jiné za snímky Vánoční koleda a Polární expres. Právě jeden z hlavních protagonistů výletu s rolničkou se vrátí, role loutkáře Geppetta se ujme nikdo jiný než Tom Hanks. Z dalších herců, které uvidíme nebo uslyšíme, stojí za zmínku například Joseph Gordon-Levitt či Benjamin Evan Ainsworth, který namluví postavu dřevěného chlapce. 

Premiéra filmu Pinocchio je téměř za dveřmi - v kinech a na platformě Disney+ bude k vidění již 8. září letošního roku. V Disney se tak trochu snaží vyfouknout rybník Netflixu, který svou vlastní, animovanou předělávku kultovního filmu o Pinocchiovi ohlásil na konec letošního roku. Režírovat ji má Guillermo del Toro a Mark Gustafson.

Připomínáme, že start streamovací služby Disney+ v České republice je naplánován již na příští týden

Podívejte se na trailer nového Pinocchia s Tomem Hanksem

Názory ostatních Geeků

Zatím nikdo nepřispěl do diskuze.

Máš něco na srdci?

nahoru