Přejít na obsah [o] Přejít na navigaci [n] Přejít na vyhledávání [v] Přihlásit se
Toto jsou hry, které si zahrajete na PlayStation 5 Produktové tipy
Horizon II: Forbidden West (PS5)
Horizon II: Forbidden West (PS5)
Neznámá cena
Hitman 3 (PS5)
Hitman 3 (PS5)
Produkt není určen k prodeji.
Gran Turismo 7 (PS5)
Gran Turismo 7 (PS5)
Neznámá cena
Demon's Souls (PS5)
Demon's Souls (PS5)
1 652 Kč 1 999 Kč
PlayStation 5
PlayStation 5
11 149 Kč 13 490 Kč

Toto jsou hry, které si zahrajete na PlayStation 5

autor: Adam Plechatý
Sony konečně odhalilo design své nadcházející konzole a spolu s ním i více než dvacítku herních titulů, na které se můžeme těšit. Zmínit na úvod můžeme třeba očekávané Gran Turismo 7 či dlouho šuškaný remake klasiky Demon's Souls. Další překvapení i více her v článku!

PlayStation 5 odhalena

Vezměme to popořadě - jak vypadá samotná konzole? Elegantní, štíhlá, vysoká a barevně sladěná do černobílé kombinace. O tom, co se nachází uvnitř, jsme již psali, takže konečně je naše představa o nové generaci konzolí Sony PlayStation kompletní. A překvapení? Kromě klasické verze s Blu-Ray diskovou jednotkou totiž Sony chystá i digitální edici konzole, stejně jako konkurence u Microsoftu. Co stále nevíme? Cenu! A ani konkrétní datum, kdy má konzole vyjít, jsme se z hodinové tiskovky bohužel nedozvěděli...

A teď už hry!

Her Sony během své hodinové show představila neuvěřitelných 26 kousků, od menších indie titulů až po velká jména. Některé jsme již dlouho čekali, jiné byly de facto dané, mnoho z titulů nicméně příjemně překvapilo a teď už se nezbývá než těšit. Tak začínáme...

Horizon Forbidden West (alias Horizon 2)

Co? Horizon Forbidden West pokračuje v příběhu Aloy, která tentokrát cestuje západním směrem do daleké budoucnosti Ameriky, kde bude čelit novým robodinosaurům i jiným hrozbám.

Gameplay? Tak napůl. Ve videu vidíme hlavní hrdinku, kterak jede na čemsi podobném robotickému koňovi a potápí se v troskách města, které připomíná San Francisco. A také leze po zledovatělých skaliskách.

Kdy? Nevíme.

Těšíme se? Hodně. Pokud dostaneme to samé, co v jedničce, budeme spokojeni.

Marvel's Spider-Man Miles Morales

Co? Pokračování pecky se Spider-Manem od Insomniac Games. Tentokrát si pavoučí kostým obleče Miles Morales.

Gameplay? Ne. Filmeček byl zachycený na PlayStation 5, ale jde o zjevný render, který nemá se hrou moc společného.

Kdy? Vánoce 2020.

Těšíme se? Docela jo! Fandové nám snad odpustí - kdo je Miles Morales?

Gran Turismo 7

Co? Konečně další číslovaný díl v populární závodní sérii, který se vrací ke kořenům čtvrtého dílu a spolu s ní i jedna (a snad více) legendárních (a smyšlených) tratí Trial Mountain. Vše působí hodně old-school, což si mnozí přáli.

Gameplay? Spousta! Viděli jsme pohyb v menu, vybírání tratě, tuning vozu i dlouhou pasáž přímo za volantem.

Kdy? Nevíme!

Těšíme se? Těšíme, i když jsme možná čekali větší skok v grafice a uživatelské rozhraní při jízdě je totožné s GT Sport. Ale co není rozbité...

Resident Evil 8 Village

Co? Resi 8 jde zjevně ve šlépějích svého předchůdce, který celou sérii nečekaně ukotvil do pohledu z první osoby. Příběhově se nicméně osmička vrací spíše k oslavované čtyřce, tentorkát s Chrisem Redfieldem v hlavní roli.

Gameplay? Ano. V traileru se vystřídaly herní i neherní sekvence a je to jízda.

Kdy? Někdy příští rok, bohužel.

Těšíme se? Můžeme se snad netěšit na další porci koncetrovaného strachu?

Ratchet and Clank: Rift Apart

Co? Další z ikonických a s PlayStation navždy svázaných sérií Ratchet and Clank se vrací v dalším díle. Hrdinové tu budou hopsat skrz portály z jednoho světa do druhého, bez jakýchkoli nahrávacích obrazovek, což by ještě na současné generaci konzolí nebylo možné.

Gameplay? Ano! Tahle série vždycky vypadala jak animák od Pixaru a ray-tracované odlesky na Clankově hlavě tento dojem jen umocňují.

Kdy? Insomniac Games neprozradili.

Těšíme se? To si pište!

Demon's Souls Remake

Co? Úplně první Souls hra a prapředek mnoha dalších, Demon's Souls je nehynoucí klasika z éry rané PlayStation 3 a remake od Bluepoint Games ji od základu posouvá mezi hry nové generace. Draci, hrady, rytíři a všepřítomná smrt. Co víc si přát.

Gameplay? Tak tak. Pár záběrů ze hry se v traileru mihlo, jde nicméně spíše o takový teaser.

Kdy? Nevíme.

Těšíme se? Dark Souls už máme proběhnuté křížem krážem a Bloodborne je skvělá, ale trochu jiná káva. Takže se nemůžeme dočkat!

Death Loop

Co? Představte si Dishonored, domyslete si hrátky s časem, ujetý humor a střelné zbraně. Spoustů zbraní. Máte? Tak máte zhruba představu o tom, co bude Deathloop zač. Trailer vám vysvětlí víc. Exkluzivně na PS5 a PC.

Gameplay? Ano. V podstatě celý trailer vás hezky seznámí s tím, jak se Deathloop bude hrát. 

Kdy? Vánoce 2020.

Těšíme se? Je to hra od Arkane Studios, samozřejmě, že se těšíme!

Hitman 3

Co? Pokračování série o nájemném zabijákovi s čárovým kódem na zátylku. Tentokrát však bez nějakých epizodických udělátek, dvojteček a jiných marketingových kejklů. Dočkáme se plnohodnotného dílu s římskou číslovkou na konci.

Gameplay? Ani ťuk.

Kdy? Leden 2021.

Těšíme se? Zatím není moc na co, protože toho dánští IO Interactive moc neukázali. Ale jsme optimisté.

Ghostwire: Tokyo

Co? Klasická japonská hororovka se strašidelnými školačkami, zlými duchy a jinými paranormálními jevy od legendárního tvůrce Shinji Mikami. V PS5 exkluzivitě budeme pobíhat po vylidněném Tokiu a bránit co zbylo ze zdejší populace vlastními magickými schopnostmi.

Gameplay? Ano. Viděli jsme spoustu akce, která zahrnovala boj s potvorami takzvaně na kouzelníka a spoustu světelných efektů.

Kdy? 2021.

Těšíme se? Tohle je věc vkusu, ale nijak zvlášť. Bethesda nás trailerem nepřesvědčila. Co vás?

Godfall

Co? Third-person rubačka a lootovačka od Gearboxu připomíná Borderlands s meči, rytíři a dalšími fantasy rekvizitami. Sólo či kooperace, obojí bude v Godfall možné.

Gameplay? Spousta. Jen se podívejte.

Kdy? Vánoce 2020.

Těšíme se? Ale jo... Když na nás Gearbox nebude zkoušet přehnané loot boxy a mikrotransakce, budeme spokojeni. Co vy?

Oddworld: Soulstorm

Co? Další přírůstek do pradávné série puzzle plošinovek Oddworld, tentokrát coby remake druhého dílu Abe's Exodus. V něm opět povedete povstání utlačovaných mudokonů proti zlotřilým kapitalistům glukonům. Exkluzivně na PS5 i PS4. Pak na PC.

Gameplay? Viděli jsme pár záběrů, které nasvědčují, že graficky půjde o špičku ve svém žánru.

Kdy? Nevíme!

Těšíme se? To se ví! Vybuchující mudokoni po zásahu jedoucím nákladní vlakem jsou docela legrace. Černý humor zůstal zachován!

Pragmata

Co? Šmarja nevíme! Vypadá to jako Death Stranding na Měsíci...

Gameplay? Těžko říct. Nejspíše šlo o filmeček renderovaný přímo v enginu hry, z konkrétních herních mechanik jsme neviděli nic.

Kdy? 2022! Až napřesrok...

Těšíme se? Death Stranding nás bavil a tohle vypadá jako pokus Capcomu napodobit dílo mistra Kojimy. Má to i podobný "WTF" faktor. Uvidíme!

Returnal

Co? Third-person střílečka od specialistů na arkádové rubačky z Housemarque (Dead Nation) má nádech Vetřelce a Edge of Tomorrow. Smrt hlavní postavy tu bude součástí příběhu a pokaždé, když zemřete, se mimozemské prostředí kolem vás změní. Exkluzivně na PS5.

Gameplay? Viděli jsme dost na to, abychom si tipli, že akce tu bude na prvním místě. Prvky looter shooterů a rogue-like hra ovšem neskrývá. Bude to zajímavé.

Kdy? Tak... to nevíme.

Těšíme se? Premisa vypadá zajímavě, uvidíme, jak se bude hrát.

Project Athia

Co? Open-world fantasy hra od tvůrců Final Fantasy, s obrovským světem k prozkoumání, prehistorickými potvorami, magií a skutečně next-gen vypadají grafikou. Exkluzivně na PS5, později i pro PC.

Gameplay? Dost a dost. Hezky sestříhané záběry akce se mísí s in-game renderovanými filmečky. Mimochodem, kdo říkal, že odhalené video z Unreal Engine 5 nemůže být hratelné?

Kdy? Jen tak to asi nebude.

Těšíme se? Už jenom kvůli tomu, abychom si otestovali, že lidé z Epicu nelhali když se chlubili, co všechno jejich nový Unreal Engine 5 dokáže. Tady je důkaz.

Solar Ash

Co? Rychlá 3D plošinovka s pokroucenými světy, mimozemskou stylizací a a specifickou fasádou, kterou tvůrci Hyper Light Drifter z Annapurna skutečné umí.

Gameplay? Ano. Půl na půl. Nemáme důvod nevěřit, že takhle bude hra skutečně vypadat.

Kdy? 2021.

Těšíme se? Jsme opatrní optimisté. Trailer toho neukázal mnoho a nic, co bychom už dříve neviděli či nehráli.

GTA V (Enhanced and Expanded)

Co? No fakt! GTA V příští rok přijde i na PlayStation 5 v jakési vylepšené a rozšířené verzi. Inu, co víc k tomu dodat...

Gameplay? Všichni víme, jak GTA V vypadá. Ano, je to skutečně GTA V...

Kdy? 2021.

Těšíme se? Tak... Pokud nemáte GTA V už dávno dohrané, ať už na starých konzolích nebo (lépe) na PC, asi z tohohle budete mít radost. Jinak teda nevíme.

Sackboy: A Big Adventure

Co? Pletený hrdina z Little Big Planet dostane spin-off v podobě 3D plošinovky, která připomíná Super Maria i Yoshiho. Sony tak může z rukávu vytáhnout konkurenci pro Nintendo a vy si ji můžete zahrát exkluzivně na PS5.

Gameplay? Ale jo, je tam! Ano, vypadá to přesně tak, jak byste od podobné hry čekali. Roztomile a zábavně.

Kdy? Někdy.

Těšíme se? Ve videu ukázaná kooperace pro čtyři hráče (lokálně!) nás ohromně potěšila. Gaučových koopů není nikdy dost.

NBA 2K21

Co? Basketbal. Ta no... NBA! V Americe. Michael Jordan? Košíkové nerozumíme. Hra bude na všechny platformy. Nejlépe prý ale na PS5. Tak uvidíme.

Gameplay? Hráč na videu se hodně potí a jednotlivé kapky se mu řinou po obličeji. Vypadá to velmi realisticky. Prý jde o skutečné záběry.

Kdy? To víme! Podzim 2020.

Těšíme se? Jestli se těšíme...?

Destruction AllStars

Co? Destrukční derby s autíčkama a spoustou... destrukce a výbuchů a roztodivných postav. Exkluzivně na PS5.

Gameplay? Ano. Vypadá to, že všichni začínají uvnitř svých vozidel a jakmile je sešrotujeme, můžeme vyskočit ven a jít si to rozdat s ostatními řidiči hezky na férovku. A nenechat se při tom přejet!

Kdy? Kdo ví.

Těšíme se? Variace na Twisted Metal, Destruction Derby a Fortnite? To zní docela dobře.

Stray

Co? Jak by svět vypadal bez lidí? Inu to jsme mohli sami docela dobře posoudit ještě nedávno. Ale co kdyby zůstaly jen... roboti a... kočky? Stray od Annapurna Interactive má odpověď.

Gameplay? Neřekli bychom. Atmosféru ale trailer nastínil parádní. Co bude obsahem hry těžko hádat, ale vypadá to, že budeme odhalovat tajemství neóny osvícených uliček coby kočka.

Kdy? 2021.

Těšíme se? Na to vemte (kočičí) chlup! Takových her moc nevychází a kdyby mělo jít o pořádnou adventuru, to bychom si popředli...

Goodbye Volcano High

Co? Life is Strange s pubertálními dinosaury namísto pubertálních lidí. Goodbye Volcano High je podle oficiálního popisku o konci jedné éry a začátku velké lásky. Tak si to přeberte. Exkluzivně na PS5 i PS4.

Gameplay? Vzhledem k tomu, že půjde o filmečkovou záležitost jakou byla právě Life is Strange, klidně bychom to počítali.

Kdy? 2021.

Těšíme se? Nám milostná a jiná dramata ze střední kdovíjak nechybí. Co vám?

Bugsnax

Co? Roztomilá adventura od tvůrců Octodad... to je Busnax. Exkluzivně na PS5.

Gameplay? Bylo to ze hry.

Kdy? Vánoce 2020.

Těšíme se? Ano, až k tomu po večeři na Štědrý den odložíme potomka!

Jett: The Far Shore

Co? Tak to nevíme. Hra od nezávislých tvůrců Sword and Sworcery si pohrává s atmosférou z Interstellaru a naznačuje cosi o kolonizaci vzdálených světů. Exkluzivně na PS5, pak i na PC.

Gameplay? Těžko říct, něco tam asi bylo. Hudebně i vizuálně jde o skutečnou perlu, jak se však bude hrát, to zůstává zatím zahaleno v husté mlze nad... vzdálenými břehy?

Kdy? Vánoce 2020.

Těšíme se? Už jen kvůli tomu vizuálu a hudbě od scntfc.

Kena: Bridge of Spirits

Co? Kromě Horizon Zero Dawn připomíná tahle nová dobrodružná hra launchový titul na Xbox 360 zvaný Kameo. Pamatujete? Tady se budete přátelit s malými roztomilými chlupáči a vylepšovat jejich i své dovednosti, abyste zachránili kouzelný svět.

Gameplay? Ano! Vypadá to kouzelně a nepochybujeme o tom, že na PS5 se dočkáme i fešných funkcí jako ray-tracing a bleskurychlé načítání otevřeného světa.

Kdy? Zatím nevíme.

Těšíme se? Podobných her není nikdy dost a když vysílají signály srovnatelné se špičkami žánru, nemůžeme se netěšit.

Little Devil Inside

Co? Další záhada! Bude to RPG? Adventura? Adventurní RPG? Zajímavostí rozhodně je, že hra byla úspěšně nastartována na Kickstarteru a měla vyjít už v roce 2016. Teď má neznámé datum vydání, ale dočkat bychom se měli na PS4, PS5 i PC.

Gameplay? Ano. Budeme lovit monstra, sbírat loot, jezdit na koníkovi a sjíždět písečné duny na kusu prkna! A pak zestárneme a budeme se procházet po městě. No fakt, koukněte se na trailer!

Kdy? Léto 2016 už asi ne.

Těšíme se? Máme rádi zajímavé hry a zvláště takové, které trochu klamou tělem. Tim Burtonovská stylizace tomu jen pomáhá. My se těšíme.

Astros's Playroom

Co? Astroboti z PlayStation VR se vrátí v podobě 3D hopsačky, která tentokrát nebude demonstrovat VR, ale možnosti nového DualSense ovladače pro PS5.

Gameplay? Hop a skok, je tam toho spousta.

Kdy? Vánoce 2020.

Těšíme se? Hra bude zdarma a rovnou předinstalovaná na PS5. Takže za nás dobrý!

A to je vše! Těšíte se na PS5? Splnily oznámené tituly vaše očekávání? Nebo si počkáte, až konzole trochu dozraje? Dejte nám vědět v komentářích!

Názory ostatních Geeků (3)

HonzaBen HON

Pěkný

HonzaBen 12. 6. 2020 21:04

To je slušná nálož her, hned ze startu. Asi poprvé v životě přidám k PC i konzoli...

novotny48 NOV
novotny48 26. 6. 2020 14:35

@HonzaBen: Já asi taky :-)

rosypal7 ROS

TLOU

rosypal7 10. 7. 2020 0:04

Dobrý den, chtěl bych se zde zeptat zda půjde na ps5 koupit na PlayStation storu TLOU 2 chtěl bych se totiž před koupí ujistit. Děkuji

Máš něco na srdci?

nahoru