Přejít na obsah [o] Přejít na navigaci [n] Přejít na vyhledávání [v] Přihlásit se
Hlavička
Ubisoft odhalil Far Cry 6 a ukázal i další herní pecky. Mrkněte na náš přehled!

Ubisoft odhalil Far Cry 6 a ukázal i další herní pecky. Mrkněte na náš přehled!

Události
Far Cry 6 - Limited Edition (Xbox)_236173717
Far Cry 6 - Limited Edition (Xbox)
Produkt není určen k prodeji.
Assassin's Creed: Valhalla (PC)_339215370
Assassin's Creed: Valhalla (PC)
Produkt není určen k prodeji.
Watch Dogs: Legion (PC)_1117971326
Watch Dogs: Legion (PC)
Produkt není určen k prodeji.
autor: Adam Plechatý

Ubisoft se pochlubil herním portfoliem pro současnou i nadcházející generaci konzolí v digitálním eventu Ubisoft Forward. Mezi taháky patřil gameplay trailer na Assassin's Creed Valhalla a oznámení nového Far Cry.

Far Cry 6 - viva la revolución!

Po "divokém západě" z Far Cry 5 a Far Cry New Dawn se v novém díle série vydáváme do tropické a vysoce výbušné Yary, které bychom klidně mohli říkat Kuba. Jak už to ale v herním průmyslu bývá, vydavatelské domy a korporace se politických prohlášení bojí jak čert kříže, takže budeme dělat, že Yara není Kuba a naopak. Čeho se Ubisoft ale nebojí je spolupráce s hvězdnými herci, kteří často propůjčí svým digitálním protějškům nejen hlas ale i tvář. A kdo jiný by měl v latinoamerickém prostředí zastoupit roli záporáka než Giancarlo Esposito - tedy Gustavo Fring ze seriálu Breaking Bad.

Spolu se svým třináctiletým synkem Diegem drží nad svým lidem pevnou ruku a jak ukazuje i velmi působivý filmeček nebojí se použít třeba granát, aby své věrné ovečky srovnal do řady. Hrát budeme za dosud neodhaleného revolucionáře jménem Dani Rojas, jehož (jejíž - s tímhle čeština nepočítala) pohlaví si určíme na začátku hry.

Že v sérii Far Cry je vždycky přednější (a zajímavější) antagonista než protagonista platí tedy i nadále. Vaším cílem bude rozdmýchat plameny začínající revoluce, sesadit samozvaného krále Castilla (Esposito) a vrátit vládu takzvaně lidu. K tomu vám dopomáhej Bůh, pořádný arzenál tradičních i netradičních zbraní a parťáci, mezi nimiž bude jistě vyčnívat (ne doslova) jezevčík Chorizo.

Omlouváme se, popis obrázku chybí.

Zatím nic moc nového, že? Velké naděje vkládáme do samotného prostředí, které v Ubisoftu rozhodně umí a které bude tentokrát zakotvené více mezi domy hlavního města Esperanzy. Většinu hry bychom tak mohli strávit v betonové džungli ostrovního kapitálu a s velkou pravděpodobností se proběhneme i po střechách zdejších domů. Těch jsme si v sérii Far Cry nikdy moc neužili, snad s výjimkou úvodních minut ve Far Cry 2, takže zrovna na tohle designové rozhodnutí tvůrčího týmu se velmi těšíme. Na screenshotech se dále objevují kromě dobových vozidel (a koní) i tanky, takže doufejme, že si do jednoho budeme moci vlézt a trochu se poveselit. Držíme si palce!

Dobrou zprávou také je, že pokud si Far Cry 6 pořídíte na jednu ze "starých konzolí", budete si pak moci hru "upgradovat" na PS5 či nový Xbox zcela zdarma.

Revoluci ve Far Cry 6 zažehneme příští rok 18. února na současné i budoucí generaci konzolí a samozřemě na PC.

Watch Dogs: Legion - hola hola, Londýn volá!

Série Watch Dogs se už na konci října rozšíří o třetí díl, který nás nechá vyřádit se v kulisách jedné ze světových metropolí. Tentokrát to bude Londýn, kde budeme coby bezejmenná masa bez tváře bojovat za všechny možné svobody proti zlovůli fašistického režimu. Tedy opět hra, kde je hlavním motivem revoluce - snaží se nám něco francouzský vydavatel sdělit?

Záběry ze hry vypadají trochu jako něco, co jsme mohli ještě nedávno vidět ve skutečných reportážích z ulic Hong Kongu, ale o tom Ubisoft samozřejmě nechce mluvit. Pojďme tedy dál. Nebo se radši podívejte na video ze hry, které o Watch Dogs Legion říká vše potřebné.

Mimochodem, kdybyste náhodou ještě neměli v knihovničce Watch Dogs 2, Ubisoft vám jej dá zcela zdarma! Stačí se na této adrese přihlásit se svým Uplay účtem a je to. Čas máte do 8:59 ve čtvrtek, kdy akce končí. Tak honem.

Hacking, střílení, stealth, drony a další skopičiny v open world kulisách britské metropole nás čekají již 29. října na konzolích současné i budoucí generace a PC.

Assassin's Creed: Valhalla - kde jsou ty helmy s rohama?

Delší pauza od série Assassin's Creed vývojářům bezpochyby prospěla, protože to zatím vypadá, že nový díl s poditulem Valhalla bude jeden z nejzajímavějších. Coby vikingský (či vikingská) vůdce (či vůdkyně) Eivor budeme dobývat rozdrobená království v Británii a kromě tradiční kombinace boje a plížení se můžeme těšit na spoustu novinek.

Mezi ty patří rozhodně stavba osady a dobývání dalších území, ze kterých budete odvážet cennosti a používat je k vylepšení své základny. Z té pak budeme pořádat výpady a dokonce dojde i na obléhání anglických pevností, což vypadá jako něco, o čem si tahle série dosud nechávala jen zdát. Že už to není, co to bývalo? Ale kdeže, i na plížení a vraždění skrytou čepelí se tu dostane, jak ostatně ukazuje komentované video.

Že vikingové nenosili helmy s rohama a mnohé další zajímavosti se v Assassin's Creed: Valhalla dozvíme 17. listopadu na konzolích současných i budoucích a pochopitelně také na PC.

Názory ostatních Geeků (17)

m.tauchman M.T

Hmmm

m.tauchman 15. 7. 2020 10:50

Ubisoft taky mezi řečí prozradil, že na nových titulech přisolí cenu a zruší oficiální české titulky, které předchozí díly měly.

Fucco FUC
Fucco 15. 7. 2020 11:07

@m.tauchman: První zdražení velkých titulů za posledních 15 let, které se plánuje, s nastupující novou generací konzolí, napříč všemi studii. Co se týče lokalizace, je to bohužel smutná zpráva, ale s faktem, že zisk z prodaných kusů v naší zemi sotva pokryje cenu překladu. S čím dál náročnějšími překlady, roste i jejich cena, kdežto prodeje v ČR jsou poměrně nízké. Smutné, ale logické z hlediska businessu.

m.tauchman M.T
m.tauchman 15. 7. 2020 11:36

@Fucco: A jak to mění to, co jsem napsal? Je to úplně stejná informace, jen s typickými marketingovými žvásty okolo. A to jsem původní příspěvek napsal bez emocí, tak nevidím důvod reakce. Holá fakta.Nicméně mne to netrápí, anglicky umím, ale tím krokem prodeje v ČR budou asi nulové (když už jsou dle Ubisoftu tak mizerné teď), s chybějící lokalizací si to neanglicky zdatní nekoupí už tuplem (navíc dražší). A já si to asi nekoupím taky, protože ukázka nových WD mne nezaujala, tenhle "postapo" temný Londýn a hra za tisíc postav se mi nelíbí (když to srovnám s barevnými dvojkami s poměrně reálným současným vzhledem a až na promile času za jednu postavu). Far Cry je od dob trojek skoro to samé, nepředpokládám to tady jinak, takže to taky není must have.

Fucco FUC
Fucco 16. 7. 2020 9:07

@m.tauchman: Když něco napíšeš do veřejné diskuze, tak to reakci očekávat můžeš. Holá fakta. Výtka v tvém sdělení je hmatatelná, takže tolik k tomu, že to je příspěvek bez emocí. Pokud se platí statisíce za lokalizaci v zemi, kde se horko těžko prodá 10K kopií za plnou cenu, dá se čekat, že se na to časem vyprdnou. Kor s narůstajícím množstvím textu. Pokud žiješ v domnění, že malý tým dobrých překladatelů dokáže hru o velikost např. AC:Oddysey(Vallhala) přeložit za malou chvíli, tak potom chápu tvojí zahořklost ohledně ztráty lokalizace. Ale tak to bohužel není a není to práce na týden a i překladatelé musí něco žrát. Je to logické vyústění našeho trhu, takže si za to můžeme samy. Holá fakta.Jednotlivé hry, myslím není třeba úplně rozebírat, to není podstatou.

m.tauchman M.T
m.tauchman 16. 7. 2020 10:04

@Fucco: Kolik vám v Ubi platí, že se jich tak zastáváte? Nebo komunikuji rovnou s marketingovým oddělením?"Hmatatelná výtka; tolik k tomu, že je příspěvek bez emocí?" :-D Jak z příručky pokročilého markeťáka.A jak netřeba rozebírat hry? Snad o ty jde, ne? A pokud jde o množství textu, tak toho je u her s nalajnovaným příběhem (=Ubisoft) směšné množství oproti pokročilým hrám s příběhem variabilním. O smysluplnosti dalších věcí, jako jsou podřadné DLC se taky netřeba bavit? A já myslel, že o tom to je, když se bavíme o hrách. Začneme srovnávat třeba s CDPR? Jejich Cyberpunk, který české titulky mít bude (o složitosti takového překladu vůbec netřeba hovořit, FC bude proti tomu čítanka pro 1. třídu)? Nebo jejich minulá díla (W3), kde DLC hravě obsahem a herní dobou přebije celou základní AAA hru od Ubi?Jo a mimochodem, W3 si na sebe několikanásobně vydělal v prodejích všude, včetně ČR, i když byl od začátku k dispozici bez DRM, tudíž pirátění bylo triviální. Tak Ubi tady těch her taky může prodat tuny, až nebudou stát za h....

avatar
dvořák378 17. 7. 2020 16:15

@m.tauchman: hele je to logický.Když dobře nezaplatíš progamátory,grafiky....tak ti odejdou z Ubisoftu třeba do EA nebo kamkoliv jinam....Takže zdražení se chápe.Navíc veškeré open worldy od Ubisoftu jsou čím dál větší (i když je otázka kdo to ocení,stačí se třeba na Steamu kouknout kolik lidí reálně dohrává hry).Prostě hry jsou komplexnější,vypadaj líp,zní líp..a samozřejmě položka marketing je taky čím dál nákladnější...A taky,Ubisoft dost začíná prodváat přes Epic Store,takže pokud má ještě jim nechávat provize,tak se to někde odrazit musí.

avatar

HUHAHE

jelda0 15. 7. 2020 16:35

CZ nám z titulů odstraní a ceny chtěj zvýšit. Co jako od hráču teď čekaj ? "*****

avatar
wojnar2 15. 7. 2020 17:13

@jelda0: Torre..... Kappa

Taralis TAR
Taralis 15. 7. 2020 18:00

@wojnar2: Víš kam si můžeš vsunout tu svou kappu?

avatar
wojnar2 15. 7. 2020 19:01

@Taralis: Však si dělám ***** já hry nestahuju jen jsem reagoval, že to někdo nepochopí není můj problém LUL

avatar
corpse_despy_ 16. 7. 2020 8:09

@wojnar2: i stahování her od ubisoftu se nevyplatí... ty blbosti co za posledních pár let vydadali vám jen zaberou místo na disku, které by se jinak dalo využít pro něco smysluplného.... třeba kompilaci 4k videí o kadění...

m.tauchman M.T
m.tauchman 16. 7. 2020 8:24

@jelda0: Přesně, a zrovna tyhle Ubisoft hry nejsou na překlad žádné oříšky - všechno lineární příběhovky s jasně danou strukturou, žádná složitá RPG s x-variantami příběhu. Takže těch textů není zdaleko tolik jako v jiných velkých titulech a nejsou tam složité vazby, aby to dávalo vždy smysl ve všech možných variantách příběhu. Malý tým dobrých překladatelů se zdroji textu od programátorů to musí mít za chvíli a nebude to stát milióny, není to dabing. Prostě nám Ubisoft ukázal prostředníček. Ale jak říkám, nemyslím si, že o něco přijdu, nové WD se mi vůbec z ukázek nelíbí, AC mne nikdy nebavil a FC je už dobu furt na jedno brdo, jen se nám vymění hlavní postava, prostředí a záporák, pak už na drobnosti jedeme jen jedno schéma od trojek. Takže s klidem tyhle hry obejdu okolo a nechť si je Ubi nechá, i když mi EN jinak nevadí, tak jen z principu si to nekoupím, když jsme jim čeští hráči tak ukradení. Zas taková pecka ty jejich hry nejsou, jsou tu mnohem lepší.

avatar Ověřený GEEK - level 3
Khalai Ověřený GEEK 17. 7. 2020 13:28

@m.tauchman: Já třeba zase všude CZ titulky vypínám a raději zapínám EN lokalizaci, abych si potrénoval aspoň tu pasivní znalost jazyka. Jinak už posledních pár let hraju spíše indie nebo semi-indie hry, je to obvykle lepší zábava než klasické AAA tituly, které navíc stojí hromadu peněz, pokud je chce člověk hrát ihned po vydání (což obvykle nedělám a počkám si dva tři roky na GOTY edici za 10-15 € vč. všech DLC, když už si to teda chci zahrát, viz například Fallout 3 nebo Skyrim, které jsem oba kupoval v GOTY edici za 9.99€ ve Steam Summer Sale).Nedávno jsem si třeba dohrál stylovku Darkest Dungeon, teď se chystám na Hellblade: Senua's Sacrifice :-)

avatar
dvořák378 17. 7. 2020 16:16

@Khalai: je rozdíl mezi překladaem,když ho dělá člověk co ví co se tam řeší a když to daj někomu jen strojově přeložit...to je pak hrůza.....paradoxně Ubisoft měl vždy jeden z nejlepších překledů

avatar
dvořák378 17. 7. 2020 16:15

@jelda0: tobě se výplata za posledních x let nezvýšila ?

pikapika PIK
pikapika 21. 7. 2020 0:10

@jelda0: ...že se naučíš anglicky?

drom0 DRO

Cz

drom0 19. 7. 2020 9:36

Bez češtiny to nechci.cau

Máš něco na srdci?

nahoru