Přejít na obsah [o] Přejít na navigaci [n] Přejít na vyhledávání [v] Přihlásit se

Události

 • Nové krabičky na hry dostane také Xbox. Jaké jsou změny?

  autor: Karel Dvořák

  Společnost Sony minulý týden odhalila minulý týden design krabičkových her pro chystaný PlayStation 5. Pozadu tak logicky nemohl zůstat ani americký Microsoft, který vzhled krabiček pro nový Xbox Series X ukázal nyní také.

 • Ikonická konzole NES znovu ožije díky LEGO

  autor: Stanislav Holý

  Ze stavebnic LEGO si je v dnešní době možné postavit prakticky celý svět, malé plastové kostičky baví malé i velké několik dekád. Nyní se na pulty obchodů chystá novinka, která cílí na náruživé hráče – replika ikonické herní konzole NES.

 • Kolik si vydělávají hvězdy esportu? Platy už nejsou tajemstvím

  autor: Petr Kirs

  Pokud jste si někdy lámali hlavu s tím, kolik si vydělávají ti nejlepší hráči esportu, bude vás jistě zajímat náš dnešní článek. Na internetu se totiž objevily „platové tabulky“ těch největších dánských hvězd, které ale krásně ilustrují situaci v celé branži.

 • Dobývání Marsu startuje. Spojené arabské emiráty vysílají družici

  autor: Stanislav Holý

  Světové mocnosti se netají svými vesmírnými ambicemi, které i díky SpaceX Elona Muska nabývají v poslední době na intenzitě. Známý vynálezce a majitel automobilky Tesla není nicméně jediný, kdo chce navštívit Mars – namířeno tam mají také Spojené arabské emiráty (SAE).  

 • Sony spustilo režim mezigenerační kompatibility pro PlayStation

  autor: Karel Dvořák

  Pondělí 13. července je zlomovým datem. Společnost Sony totiž spustila režim mezigenerační kompatibility mezi PlayStation 4 a PlayStationem 5. Díky tomu bychom se měli dočkat dostatku her už při uvedení pětky na trh.

 • Jedna z nejvýznamnějších her historie se vydražila za 2,7 milionu korun

  autor: Karel Dvořák

  V přepočtu bezmála tři miliony korun utratil neznámý sběratel v aukci za titul Super Mario Bros. z roku 1985, který je považován za jednu z nejvýznamnějších her historie. Slavnému instalatérovi v červené košili a modrých gatích se tak podařilo vytvořit nový světový rekord.

 • Takhle budou vypadat krabičkové hry pro PlayStation 5

  autor: Karel Dvořák

  Společnost Sony se rozhodla zkrátit čekání na vydání PlayStationu 5, vedení podniku zveřejnilo další díl ze skládačky informací – nyní tedy již víme, jak budou vypadat hry na PS5, respektive oficiální design krabiček.

 • Hráči poslali na Poldu 7 už milion

  autor: Petr Kirs

  V noci ze čtvrtku na pátek se podařilo překonat hranici jednoho milionu korun na podporu vývoje Poldy 7. Přesně takovou částku vybrali prostřednictvím crowdfundingového serveru Hithit tvůrci ze studia Zima software.

 • Nový Xbox bude s hráči komunikovat česky i slovensky

  autor: Karel Dvořák

  Chystaná konzole Xbox Series X, která má být mimochodem tím nejvýkonnějším televizním systémem na trhu, tuzemské hráče opravdu potěší. Po několika letech čekání s nimi totiž bude mluvit česky i slovensky.

 • Západní Čechy přišly o DVB-T signál. Kdy čeká vypnutí zbytek republiky?

  autor: Petr Kirs

  Po koronavirové pauze se v Česku opět rozběhl přechod na DVB-T2 vysílání. To jinými slovy znamená, že se starší standard DVB-T chystá do důchodu. Definitivní konec první generace pozemního digitálního vysílání je naplánován na půlnoc 28./29. října.

nahoru