Přejít na obsah [o] Přejít na navigaci [n] Přejít na vyhledávání [v] Přihlásit se
Umělá inteligence v hlavní roli. Huawei představil rodinu Mate 10 Události

Umělá inteligence v hlavní roli. Huawei představil rodinu Mate 10

Není to jedna vlajková loď, ale doslova celá rodina. Společnost Huawei odhalila v pondělí oficiálně modelovou řadu Mate 10. Jednotlivé modely lákají na umělou inteligenci, duální fotoaparáty a zároveň i špičkový výkon.

Základ nové modelové řady tvoří Mate 10 a Mate 10 Pro. Oba modely jsou si velmi podobné, mají kovový rám, skleněná záda a překvapivě jsou kompaktnější než stejnojmenní předchůdci. Je to dáno tím, že rámečky okolo displejů jsou daleko tenčí. Oba přístroje tak působí výrazně kompaktněji.

Omlouváme se, popis obrázku chybí.

Huawei Mate 10 Pro

Omlouváme se, popis obrázku chybí.

Huawei Mate 10 Pro

 

 

Na premiéře nicméně více pozornosti budil především model Mate 10 Pro. Ten je totiž vůbec prvním vodotěsným smartphonem tohoto výrobce, nabízí certifikaci IP67. Používat je ho tak možné klidně i pod vodou. Zvýšenou odolnost má také Mate 10, jde však pouze o certifikaci IP53 – přístroj tak odolá stříkající vodě.

Na první pohled se to nemusí ani zdát, ale model Mate 10 Pro má nepatrně větší OLED displej. Nabízí úhlopříčku šest palců, zatímco Mate 10 má 5,9palcovovou dotykovou obrazovku. Je to dáno tím, že u menší desítky se musela pod displej vtěsnat ještě čtečka otisků prstů.

Omlouváme se, popis obrázku chybí.

Mate 10

 

Poprvé s umělou inteligencí

To nejzajímavější se nicméně ukrývá uvnitř – v obou přístrojích nalezneme špičkový procesor Kirin 970, který pochází přímo z dílen společnosti Huawei. Má osm výpočetních a 12 grafických jader. Navíc je to první čip na světě, který se chlubí dedikovanou jednotkou pro umělou inteligenci (AI).

Obě novinky lákají na umělou inteligenci 

 

A právě to je podle zástupců výrobce jedna z největších předností. "Právě vstupujeme do éry inteligence, AI už není jen virtuálním konceptem, ale něčím, co se prolíná s každodenním životem. AI může zdokonalit uživatelskou zkušenost, poskytnout cenné služby a zlepšit výkonnost produktu," zdůraznil Richard Yu, výkonný ředitel společnosti Huawei Consumer Business Group.

Kirin 970 nabízí díky této jednotce podle výrobce až 25krát lepší výkon a 50krát lepší energetickou účinnost při plnění úkolů spojených s umělou inteligencí ve srovnání s klasickým procesorem. Vnitřní paměť dosahuje kapacity 64 či 128 GB a operační paměť má v závislosti na konkrétním modelu hodnotu 4 nebo 6 GB.  

 

Duální fotoaparát Leica

Zajímavá je také zadní strana obou přístrojů. Nabízí totiž duální optiku, na které Huawei opět spolupracoval s německou fotografickou legendou Leica. Fotoaparát nové řady smartphonů kombinuje 12mpx RGB senzor a 20mpx černobílý senzor, navíc nabízí optickou stabilizaci (OIS). Zajímavá je také velmi dobrá světelnost f/1,6, nebo technologie umělé inteligence, jež se stará o tvorbu bokehu – provedení rozmazané části snímku.

Obě novinky jsou osazeny 4000mAh baterií a disponují nabíjecí technologií SuperCharge s bezpečnostním certifikátem od TÜV a chytrým systémem správy baterie, jenž rozumí uživatelskému chování a inteligentně přerozděluje energetické zdroje pro maximální prodloužení výdrže. Podporuje rychlé nabíjení rychlostí 4,5 V / 5 A, zařízení tak nabijete z 1 do 20 procent během 10 minut a z 1 do 58 procent za 30 pouhých minut.

Omlouváme se, popis obrázku chybí.

Novinky lákají na duální fotoaparát Leica

 

Odlehčená i prémiová verze

Příchodem dvou nových modelů záplava novinek ani zdaleka nekončí. Rodina Mate 10 totiž obsahuje ještě dvě různá provedení, jedno nese přídomek Lite, druhé pak Porsche Design. Mobil nesoucí jméno slavné automobilky sází především na luxusnější design. Jeho záda byla vyrobena ručně z keramiky. Případné zájemce jistě potěší také dvojnásobná kapacita úložného prostoru – 256 GB.

Model Mate 10 Lite je pak odlehčenou verzí nové desítkové řady. Rozdíly je především ve výkonu, v útrobách se totiž ukrývá slabší procesor Kirin 659 doplněný o 4 GB operační paměti. Úložný prostor má hodnotu 64 GB.

Nové chytré telefony od společnosti Huawei by se měly objevit na pultech obchodů v průběhu listopadu. Přesné ceny pro tuzemský trh však ještě výrobce neprozradil.  

Omlouváme se, popis obrázku chybí.

Huawei Mate 10 Lite

Omlouváme se, popis obrázku chybí.

Huawei Mate 10 Porsche Design

Názory ostatních Geeků (1)

Milan Topka MIL

Fyzika

Milan Topka 18. 10. 2017 12:44

Volt a Ampér není jednotka rychlosti, ale napětí a proudu, rychlost se udává v m/s^-1, resp. v násobcích.

Máš něco na srdci?

nahoru