Přejít na obsah [o] Přejít na navigaci [n] Přejít na vyhledávání [v] Přihlásit se
Hlavička
Univerzita Karlova rozjela vlastní herní studio

Univerzita Karlova rozjela vlastní herní studio

Události

Gaming je fenoménem dnešní doby, což patrně nemusíme zdůrazňovat. Je si toho vědomo patrně také vedení Univerzity Karlovy, které se rozhodlo prostřednictvím dceřiné společnosti rozjet vlastní herní studio.

Aby to nebylo úplně jednoduché… Univerzita Karlova má dceřinou společnost Charles University Innovations Prague, prostřednictvím které vystupuje i na zahraničních trzích. A právě tato dceřinka nyní založila tzv. spin-off firmu Charles Games. A podle všeho půjde o nefalšované herní studio.

Trailer ke hře Attentat 1942

 

Spin-off společnosti mají velkou výhodu, neboť mohou využívat vědecké poznatky ke svému podnikání. Univerzita Karlova to zužitkuje při vývoji a prodeji počítačových her. Informoval o tom ředitel Charles Games Otomar Sláma s tím, že v prvních letech půjdou zisky z prodeje zpět do nového podniku.

Charles Games nebude muset začínat od píky, v jejím portfoliu se rovnou objeví výukové titul Attentat 1942 a jeho pokračování Svoboda 1945. Alespoň v rychlosti připomeňme, že obě hry přibližují atmosféru po atentátu na říšského protektora Reinharda Heydricha. Sláma se nicméně netají tím, že v budoucnu by mělo být her daleko více.

Spin-off podnik Charles Games bude mít přínos i pro studenty Univerzity Karlovy. Pomůže jim získat praktické zkušenosti v herním světě. Jednotlivé tituly totiž vyvíjí vedle učitelů také studenti magisterského oboru Vývoj počítačových her na Matematicko-fyzikální fakultě ve spolupráci se studenty a pedagogy Filozofické fakulty UK.

Trailer ke hře Svoboda 1945

Ohodnoť článek:

Názory ostatních Geeků (1)

Komiks?

V dobe Kingdom come chteji s timhle prorazit ? Napad dobrej ale provedeni nic moc. Btw. Kingdom je „cesky vyrobek„ tak nerikejte ze to nejde lepe ... Tohle mi prijde jen jako pokus o tovarnu na prachy bez investic coz nefunguje nikdy

Máš něco na srdci?

100% GEEKsměs bez elektroniky 100% GEEKsměs bez elektroniky
nahoru